بیماری حصبه چیست ؟ درمان حصبه در طب سنتی و پزشکی جدید

درمان حصبه در طب سنتی : بیماری حصبه چیست ؟ بیماری حصبه ،تیفوئید یا تب روده یک بیماری عفونی است که در اثر باکتری تایفوید فیور ایجاد می‌شود.

بیماری حصبه واگیردار بوده و از طریق آب و غذای آلوده گسترش می‌ یابد.میکروب حصبه در آبهای گل آلود تا ی کماه و در یخ تا ۳ ماه زنده می‌ ماند. به منظور بررسی روشهای درمان حصبه در طب سنتی با ما همراه باشید.

در اثر گرمای ۶۰ تا ۱۰۰ درجه از میان می‌ رود و به خصوص نور آفتاب به سرعت سبب انهدام میکروب می‌ شود. در برابر خشکی هم تا دو ماه مقاومت دارد.

بیماری حصبه ، درمان حصبه ، داروی گیاهی برای درمان حصبه

درمان حصبه در طب سنتی

درمان حصبه در طب سنتی ، بیماری حصبه چیست

راههای سرايت تیفوئید یا بیماری حصبه عبارتند از :

مصرف غذا يا آب آلوده به مدفوع يا ادرار بيماران يا ناقلین بیماری

ميوه جات خام و سبزيجات آلوده به كود انساني

شير و فرآورده هاي لبني آلوده (آلوده شده توسط دست حاملين)

مصرف صدف دريايي آلوده

مگس و سوسك بعنوان ناقلين مكانيكي مي توانند اغذيه را آلوده سازند و سپس ارگانيسم در داخل غذا تكثير مي يابد تا به مقدار آلوده كننده خود برسد.

پرستاران و مراقبان بیماران از راه دستهای خود آلوده می‌گردند. آنهائی که لگن بیمار را برمی‌دارند و یا لباس و ملحفه‌های وی را عوض می‌کنند و در معرض آلودگی مستقیم قرار دارند.

آب بزرگترین منبع آلودگی است و این مطلب در آلودگی‌ لوله‌های آب یک محله یا یک قنات و آلوده کردن تعداد زیادی از افراد به اثبات می‌رسد.

یخ غیر بهداشتی یک عامل انتقال بیماری در ایران به‌ شمار می‌ رود.

علایم تیفوئید

تهوع و استفراغ، ضعف و بي اشتهايي، درد عضلات و مفاصل، دل درد و نفخ شكم، لكه هاي كوچك قرمز رنگ روي تنه كه با فشار محو مي شوند، كندي نبض و ندرتا بزرگي غدد لنفاوي

تب مختصر، خستگی، سرگیجه، کوفتگی، خواب مختل، دهان تلخ و یبوست.

به تدریج این علائم شدت می‌یابد، به علاوه سر درد شدید و درد پیشانی به وجود می‌ آید.

درد کمر و گردن و بی حالی عارض می‌ شود. شکم نفخ پیدا کرده کمی دردناک می‌شود مخصوصاً در پهلوی راست و پائین شکم درد محسوس می‌ باشد یا بجای یبوست، اسهال فرا می‌ رسد.

گاهی خون دماغ وجود دارد. بسیاری از بیماران در چند روز اول بیماری سرفه کرده و نشانه‌های یک برونشیت حاد را دارند.

صبحها تب کم بوده و شبها بالا می‌رود تا اینکه در ظرف ۴ تا ۵ روز تب به ۴۱ درجه می‌رسد.

پس از ۵ تا ۸ روز علائم شدت می‌ یابد یعنی استقرار بیماری فرا می‌ رسد. بیمار در رختخواب خود بی حرکت می‌افتد و نسبت به اطرافیان بی اعتنا می‌ شود و یا اینکه در بی حالی و کوفتگی عمیقی غوطه ور می‌ گردد.

گاهی هذیان و بی خوابی وجود دارد. بیمار اشیاء مبهمی را در هوا جستجو می‌کند، عطش زیاد دارد. لبها و زبان خشک و اشتها کم است

عوارض تیفوئید

خونریزی روده، سوراخ شدن روده‌ها، ورم آپاندیس، ورم کیسه صفرا، یرقان، ورم غده بناگوشی

نارسائی قلبی، عارضه استخوانی، تنفسی، ادراری، پوستی

ورم بیضه، مننژیت، آماس کلیه‌ها (پیلونفریت) و پستان‌ها و تورم مفصلی

پيشگيري از بیماری حصبه

آموزش همگاني در مورد اهميت شستشوي دستها با آب و صابون بعد از اجابت مزاج و قبل از تهيه و صرف غذا به خصوص در مورد كساني كه با مواد خوراكي سر و كار دارند يا از بيماران و اطفال مراقبت مي كنند.

دفع صحيح فضولات انساني، رعايت فاصله بين چاه فاضلاب و چاه آب آشاميدني و عدم وجود حشرات در اطراف چاه توالت.

تامين آب سالم به منظور آشاميدن، شستشوي سبزيجات، ميوه جات و ظروف.

كنترل حشرات توسط حشره كشها و دفع صحيح زباله در كيسه هاي نايلوني جهت عدم تجمع حشرات.

دقت لازم در سلامت تهيه مواد خوراكي، حمل و نگهداري آن، به خصوص اغذيه هایي كه سرد مصرف مي شوند(مثل سالاد) و در صورت عدم اطمينان از پاكيزه بودن مواد غذايي بهتر است اغذيه پخته اي كه داغ مصرف مي شوند يا ميوه هايي كه پوستشان بريده مي شود استفاده شود(البته پس از شستشوي صحيح و ضد عفوني پوست آنها، چون چاقو و دست مصرف كننده آلوده به پوست ميوه خواهد شد، مي تواند داخل ميوه را نيز آلوده كند)

پاستوريزه كردن يا جوشاندن شير و كليه محصولات لبني، نظارت بر كليه جنبه هاي تهيه، نگهداري و تحويل محصولات لبني.

كنترل كيفي كليه محصولات تهيه شده از سبزيجات كه قرار است به مصرف انساني برسد. ضد عفوني صحيح آن و استفاده از آب سالم جهت خنك كردن غذاهايي كه كنسرو مي شوند.

تشويق تغذيه با شير مادر در تمام طول شيرخوارگي و در غير اين صورت جوشاندن شير و آبي كه به مصرف تغذيه شيرخوار مي رسد.

محدوديت مصرف صدف خوراكي، جوشاندن آن به مدت حداقل 10 دقيقه الزامي است.

از كليه اطرافيان بيمار بايد كشت مدفوع از نظر تيفوئيد انجام شود.

ملحفه و لباس زیر و یا وسائل دیگر آلوده بیمار را بهتر است با آب ژاول و جوشاندن و بخار آب و غیره گندزدایی کرد. بعد از بهبود بیماری می‌ باید گندزدائی نهائی انجام شود.

درمان تیفوئید

باید به بیماران مقادیر کافی مایع رسانده شود و برای این منظور تشویق بیماران به نوشیدن مایعات زیاد لازم است. توجه به تعادل آب و الکترولیت هنوز مهمترین و فوری‌ترین اقدام است.

درمان تب تیفویید پس از کنترل عوارض بیماری و پایدار شدن علائم حیاتی با استفاده از آنتی‌ بیوتیک صورت می‌گیرد.

داروهايي كه در درمان تيفوئيد توصيه مي شود عبارتند از كلرامفنيكل، كوتريموكسازول، آمپي سيلين، آموكسي سيلين و در صورت اثبات مقاومت دارويي مي توان ضمن بستري نمودن بيماران از سفترياكسون يا سيپروفلوكساسين استفاده كرد.

درمان حصبه در طب سنتی (به عنوان طب مکمل)

– برای کمک به درمان حصبه در طب سنتی کمپرس سرد برای پایین آوردن تب توصیه می شود.

– افزایش مصرف مایعات روزی 8 تا 10 لیوان.همراه با آب، از آب نارگیل، چای های گیاهی، آب میوه تازه، سوپ و آب قند هم می توانید استفاده کنید تا به درمان حصبه در طب سنتی کمک کند.

– به منظور درمان حصبه در طب سنتی و برای کاهش ضعف ناشی از اسهال و جبران الکترولیت های از دست رفته نصف قاشق چای خوری نمک و ۶ قاشق چای خوری شکر را در ۴ فنجان آب آشامیدنی مخلوط کرده و روزی چند بار بنوشید.

– یک داروی گیاهی برای درمان حصبه سرکه سیب طبیعی است. نصف قاشق مربا خوری سرکه سیب و کمی عسل را در یک لیوان آب بریزید. قبل از خوردن وعده های غذایی آن را بنوشید. این درمان را ۵-۷ روز ادامه دهید.

– دیگر داروی گیاهی برای درمان حصبه سیر است. خوردن ۲ حبه سیر با معده خالی برای چند هفته برای کمک به خلاص شدن از شر علائم تب حصبه مفید است.سیر برای زنان باردار و کودکان کوچک توصیه نمی شود.

– همچنین یک داروی گیاهی برای درمان حصبه زنجبیل است. 20 عدد برگ ریحان و ۱ قاشق چای خوری زنجبیل را به یک فنجان آب اضافه کنید و بجوشانید. کمی عسل به این نوشیدنی اضافه کنید و این چای را ۲ یا ۳ بار در روز برای چند روز تا زمان بهبودی بنوشید.

– 5 تا ۷ عدد جوانه میخک را در ۸ فنجان آب بریزید. سپس آن را بجوشانید تا آب به نصف کاهش یابد. بگذارید خنک شود و این معجون را در طول روز به مدت یک هفته بنوشید.

– به منظور درمان حصبه در طب سنتی ۲ عدد موز له شده را در نصف فنجان ماست و یک قاشق چای خوری عسل بریزید و مخلوط کنید. این معجون را تا زمان بهبودی بخورید.

۲ قاشق چای خوری آب گشنیز تازه را به یک فنجان دوغ اضافه کنید. نوشیدن آن ۲ بار در روز به مدت ۱ تا ۲ هفته توصیه می شود. برای کمک به پایین آوردن تب یک عدد موز به یک لیوان دوغ اضافه کنید. دو بار در روز از این نوشیدنی بنوشید.

از محرکهایی مانند الکل، نوشیدنی های کافئین دار، چای، نوشابه های گازدار و غذاهای تند بپرهیزید.

اگر دچار اسهال هستید از شیر و محصولات لبنی بپرهیزید.

اگر دچار یبوست هستید از غذاهایی که دارای فیبر بالا هستند استفاده کنید.

درمان حصبه در طب سنتی

بیماری حصبه ، درمان حصبه ، داروی گیاهی برای درمان حصبه ، درمان حصبه در طب سنتی ، بیماری حصبه چیست

این مقاله را با دیگران به اشتراک بگذارید :
از پنج، به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
کل امتیازات: 22 / میانگین امتیازها: 2.5

مقالات مرتبط

درباره مقاله فوق چه نظری دارید؟