پیشنهاد خلایق

چیکن کیف یا چیکن کیو

 

چیکن کیف یا چیکن کیو

مواد لازم برای چیکن کیف یا چیکن کیو

۴ ورق بیکن گوشت
قدری روغن زیتون
۴ حبه سیر
۱/۲ دسته جعفری
۵۰ گرم کره
نوک انگشت فلفل قرمز
۴ تکه سینه مرغ
۳ قاشق غذاخوری آرد
۲ عدد بزرگ تخم مرغ
۱۵ گرم آرد سوخاری
به میزان لازم نمک
به میزان لازم فلفل سیاه
به میزان لازم روغن
۲ مشت اسفناج
۲ عدد لیمو

طرز تهیه چیکن کیف یا چیکن کیو

چیکن کیف یا چیکن کیو (Chicken Kiev)، یک غذای روسی است، که در آن فیله مرغ را کوبیده، دور کره مزه دار شده می پیچند و در لایه ای از آرد، تخم مرغ و آرد سوخاری زده و در فر و یا روغن می پزند. ما در این جا کره را با سیر و جعفری مزه دار می کنیم، آن را به همراه یک تکه بیکن گوشت ترد در داخل فیله مرغ گذاشته و می پزیم.

آماده کردن مواد برای تهیه چیکن کیف (چیکن کیو):

۱- سیرها را پوست بگیرید.
۲- از ۴ عدد فیله ی سینه ی مرغ هر کدام به وزن تقریبا ۱۵۰ گرم استفاده کنید. آن ها را یکی یکی روی تخته آشپزخانه گذاشته و وسط آن ها را مانند جیب برش زده و شکافی در آن ها ایجاد کنید.

طرز تهیه چیکن کیف یا چیکن کیو

بیکن های گوشت را در قابلمه ای روی حرارت متوسط در مقداری روغن زیتون تفت دهید تا ترد و طلایی شوند. سپس آن ها را از ماهیتابه خارج کنید.
برای تهیه ی کره ی کیف، سیر را به همراه جعفری خرد کرده و با کره ترکیب کنید تا کره ای نرم داشته باشید. به آن کمی فلفل قرمز بزنید و آن را در یخچال بگذارید تا سفت شود.
کره خنک شده را ۴ قسمت کنید، فیله های مرغ برش خرده را برداشته آن ها را باز کنید، یک تکه کره و یک بیکن ترد شده در داخل هر یک از آن ها بگذارید. مرغ ها را به شکلی که مواد داخلشان مشخص نباشد، ببندید.
از قبل فر را با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد گرم کنید. آرد را در کاسه ای کم عمق بریزید. تخم مرغ ها را در کاسه ی دیگر بشکنید و آن ها را کمی بزنید و آرد سوخاری را به همراه نوک انگشت نمک و فلفل سیاه در کاسه ی سوم بریزید.
فیله های مرغ را در آرد بغلتانید، بعد در تخم مرغ بزنید(تخم مرغ اضافی آن را بگیرید) و در پایان به آرد سوخاری آغشته کنید. آن ها را برای چند دقیقه از هر طرف تا کمی طلایی شوند، در روغن روی حرارت متوسط سرخ کنید. بعد آن ها را در سینی فر گذاشته و تا مغزپخت شوند برای حدود ۱۰ دقیقه در فر بپزید.
می توانید آن ها را بدون سرخ کردن و تنها در فر هم بپزید. فقط لازم است تا کمی روغن زیتون روی آن ها بپاشید و آن ها را برای ۲۰ دقیقه در فر بپزید. مرغ ها خیلی طلایی نمی شوند، ولی به همان خوشمزگی می شوند.
می توانید مرغ ها را در کنار پوره ی سیب زمینی و کلم بروکلی، چند برگ اسفناج و برش های لیمو سرو کنید.
برای تهیه پوره ی سیب زمینی و کلم بروکلی، می توانید ۸۰۰ گرم سیب زمینی را پوست گرفته، خرد کنید و آب پز کنید تا نرم شوند. ۱ عدد کلم بروکلی را هم به قسمت های کوچک تر تقسیم کرده و برای حدود ۸ دقیقه آب پز کنید. آن ها را آبکش کرده و بگذارید تا خشک شوند. سپس آن ها را همراه قدری کره، نمک و فلفل له کنید.

مطلب مرتبط:  مرغ سوخاری خانگی با سیب زمینی

 

چیکن کیف یا چیکن کیو

منبع: ashpazbashy.com

 

چیکن کیف یا چیکن کیو

اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط