پیشنهاد خلایق

کوکی خرمالو

کوکی خرمالو یکی از جذاب‌ترین شیرینی‌هایی است که می‌توان با خرمالو تهیه کرد. به غیر از طعم جذاب که قطعا شما را شگفت‌زده خواهد کرد، با وجود خرمالو این کوکی سرشار از مواد مغذی خواهد بود. در تهیه این کوکی از دو نوع شکر استفاده شده است، زیرا استفاده از شکر قهوه‌ای، بافت کوکی را نرم و شاداب نگه خواهد داشت. در این دستور با توجه به فصل خرمالو، از برخی ادویه‌های گرم همانند زنجبیل و دارچین استفاده شده است که بسیار برای حفظ سلامت بدن در فصول سرد سال مفید است. علاوه بر تمام ویژگی‌های هیجان انگیز کوکی خرمالو، این شیرینی دستور تهیه آسانی نیز دارد.

مواد لازم برای کوکی خرمالو

کره ۲۰۰ گرم
شکر پودر شده ۳/۴ پیمانه
شکر قهوه‌ای ۱/۴ پیمانه
تخم مرغ ۱ عدد
خرمالو ۴ عدد
آرد سفید ۲ پیمانه
بکینگ پودر ۱ قاشق چایخوری
نمک نصف قاشق چایخوری
دارچین نصف قاشق چایخوری
جوزهندی ۱/۴ قاشق چایخوری
زنجبیل ۱/۴ قاشق چایخوری
جو پرک دوسر ۱/۳ پیمانه
شکلات سفید ۱/۴ پیمانه
بادام پرک ۱/۴ پیمانه
زغال اخته خشک شده ۱/۴ پیمانه

مرحله اول کوکی خرمالو :

خرمالوها را پوست بگیرید و گوشت آن‌ها را کاملا له و مخلوط کنید تا بافتی یکدست پیدا کند. کره‌ی نرم شده را به همراه شکر پودر شده و همچنین شکر قهوه‌ای به کمک همزن کاملا هم بزنید تا شکر درون کره کاملا حل شود و بافت نرمی داشته باشد.

مرحله دوم کوکی خرمالو :

تخم مرغ را به کره اضافه کنید و به آرامی به هم زدن ادامه دهید. خرمالوها را نیز به مایه بیافزائید و همچنان آهسته هم بزنید.

مرحله سوم کوکی خرمالو :

مواد خشک را کاملا با هم مخلوط کرده و الک کنید. این مواد شامل : آرد، نمک، بکینگ پودر، دارچین، زنجبیل، جوزهندی می‌باشند. این مواد را آهسته آهسته به مایه کوکی اضافه کنید و در هنگام اضافه شدن به آرامی هم بزنید تا کاملا یکدست شوند.

مرحله چهارم کوکی خرمالو :

جو پرک دوسر، شکلات سفید قطعه قطعه شده و زغال اخته خشک شده را به مایه اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله پنجم کوکی خرمالو :

فر را می‌بایست از کمی قبل در دمای ۱۶۰ درجه سانتی‌گراد گرم کرده باشید. روی سینی فر را کاغذ روغنی بیاندازید و کاغذ را با مقداری کره چرب کنید. از مایه کوکی به اندازه دلخواه بوسیله قاشق یا اسکوپ روی سینی فر بریزید تا سینی کاملا پر شود. در هنگام چیدن کوکی در سینی باید هر کدام از آن‌ها حداقل ۵ سانتی‌متر با هم فاصله داشته باشند. سینی کوکی را درون فر قرار دهید و اجازه دهید تا به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه کاملا بپزد و قهوه‌ای رنگ شود.

منبع: foodculture.ir

مطالب مرتبط