راهنمای کامل درمان آب مروارید با طب سنتی و طب مدرن

درمان آب مروارید با طب سنتی و پزشکی جدید :

آب مروارید چیست ؟ کم شدن میزان دید در افراد، علامت اولیه بیماری آب مروارید است به همین سبب خیلی زود تشخیص داده می شود و حتی در مراحل پیشرفته نیز با یک عمل جراحی سرپایی درمان می گردد.در ادامه روشهای درمان آب مروارید با طب سنتی و طب کلاسیک آورده می شود.

علائم آب مروارید چیست ؟

بر خلاف علائم آب مروارید بیماری آب سیاه چشم چون در دید اصلی افراد تاثیر زیادی نمی گذارد افراد کمتر متوجه آن می شوند. از این رو افراد تا زمانی که این بیماری به مراحل نهایی نرسیده اقدامی نمی کنند و لذا در اغلب موارد درمان های اولیه جواب نمی دهد و نیاز به درمان های پیشرفته پیدا می شود.

آب سیاه و آب مروارید شایع ترین بیماری های دوران سالمندی است. ولی در مورد آب سیاه چون علامت مشخصی ندارد بیمار دیر متوجه می شود و ممکن است در موارد ویژه این عارضه سبب صدماتی شود که ممکن است برگشت ناپذیر باشد.

پیشگیری از آب مروارید ، درمان آب مروارید با گیاهان دارویی ، درمان سنتی آب مروارید ، درمان گیاهی آب مروارید چشم ، درمان آب مروارید با طب سنتی ، درمان گیاهی آب مروارید ، درمان آب مروارید چشم

درمان آب مروارید با طب سنتی

عمل جراحی آب مروارید چشم ، مراقبتهای بعد از عمل آب مروارید چشم ، عمل آب مروارید چشم ، عمل آب مروارید بدون بیهوشی ، علائم آب مروارید ، آب مروارید چیست ، درمان آب مروارید با تغذیه

راهکارهای پیشگیرانه برای بیماری های چشمی پاسخ بهتری می دهند و اساسی ترین راهکار پیشگیری برای بیماری ها مراجعه مرتب به چشم پزشک به صورت دوره ای به ویژه برای افراد بالای ۴۰ سال است.

معاینات دوره ای می تواند بیماری های مختلف چشمی را در مراحل اولیه شناسایی کند و سبب درمان به موقع آنها شود. برخی از معاینات برای بیماری ها به گونه ای است که باید در آن پزشک از روش های تخصصی مانند اندازه گیری فشار داخل چشمی استفاده کند و این تشخیص از عهده عوام و متخصصان رشته های دیگر خارج است.

نقش تغذیه در ابتلا به بیماری های چشمی به طور کلی تغذیه سالم برای تمام اجزای بدن مناسب است ولی به طور ویژه الگوهای تغذیه ای که سبب سوء تغذیه می شوند می توانند سبب بروز برخی از بیماری های چشمی شوند. در رژیم غذایی که میوه و سبزیجات وجود نداشته باشد به دلیل کمبود ویتامین A افراد بیشتر به ضعف در دید دچار می شوند. بنابراین برای کمک به درمان آب مروارید با تغذیه مواد غذایی حاوی ویتامین A مصرف کنید.

بیماری های زمینه ای می تواند در ابتلای افراد به بیماری های چشمی تاثیرگذار باشد و افرادی که به بیماری هایی مانند دیابت دچار هستند ممکن است دچار ضعف در بینایی شوند و یا برخی از تومورها سبب ضعف در بینایی شود.

علاوه بر مراجعه به پزشک افراد باید از روش های مراقبت از چشم مانند استفاده از عینک آفتابی مناسب برای پیشگیری از آسیب پذیری چشم کمک بگیرند.اشعه ماوراء بنفش موجود در نور آفتاب دلیل تشکیل ناخنک و تومور سطح چشمی می شود که استفاده از عینک آفتابی برای افرادی که در معرض نور شدید آفتاب، مجاورت با مناطق دریایی و یا استفاده از عینک آفتابی در روزهای برفی ضروری است.

درمان آب مروارید چشم

تنها راه درمان آب مروارید چشم ، عمل جراحی آب مروارید چشم است که باید توسط چشم پزشک متخصص انجام گیرد. زمان مناسب برای انجام عمل جراحی آب مروارید چشم کاملا وابسته به وضعیت بیمار و میزان پیشرفت بیماری وی دارد و این مورد توسط پزشک تعیین می گردد. معمولا عمل آب مروارید بدون بیهوشی و به صورت سرپایی انجام می گیرد.

مطلب مرتبط:  درمان گل مژه در طب سنتی / راهنمای درمان سریع گل مژه

مراقبتهای بعد از عمل آب مروارید چشم

مراقبتهای بعد از عمل آب مروارید چشم شامل موارد زیر می شود.

 

در دو هفته اول بعد از عمل آب مروارید چشم از دست زدن به چشم و مالش آن خودداری کنید. می توانید ۴۸ ساعت بعد از عمل آب مروارید چشم به حمام بروید.

 

دارو هایی که مصرف می کنید را در مراجعه های بعدی به پزشک با خود همراه داشته باشید.

در هنگام چکاندن قطره، به چشم ضربه یا فشار وارد نکنید. در صورت همزمانی استفاده از ۲ قطره حداقل ۵ دقیقه بین ریختن دو قطره فاصله بیندازید.

به محض ایجاد درد شدید، قرمزی، حساسیت به نور، کاهش دید و ترشح چرکی فورا به چشم پزشک خود مراجعه کنید و در صورت عدم دسترسی به درمانگاه اورژانس چشم مراجعه نمایید.

درمان آب مروارید با طب سنتی

به منظور پیشگیری از آب مروارید به همراه غذا روزانه دو تا سه عدد هلیله سیاه میل کنید. یا اینکه می توانید برای کمک به پیشگیری از آب مروارید یک قاشق چایخوری از پودر آن مصرف کنید.

مصرف یک لیوان آب هویج زرد یا همان زردک در حد فاصل بین روز تا عصرانه یا حد فاصل شب تا سحر به پیشگیری از آب مروارید کمک می کند.

با هدف پیشگیری و درمان آب مروارید با گیاهان دارویی شبها قبل از خواب دو تا پنج عدد قره قاط سیاه میل کنید. همچنین مصرف یک حبه سیر به همراه شام راه دیگری برای پیشگیری و درمان آب مروارید با گیاهان دارویی است. ضمنا برای کمک به پیشگیری و درمان سنتی آب مروارید می توانید به همراه غذا یک عدد پیاز بخورید و پس از هر وعده غذایی یک عدد سیب رسیده شیرین میل نمایید.

مطلب مرتبط:  آیا تنبلی چشم قابل درمان است ؟ درمان تنبلی چشم با طب سنتی و طب مدرن

برای درمان سنتی آب مروارید مقدار اندکی در حد نوک قاشق چایخوری پودر زعفران را به همراه غذا یا شربت یا آبجوش ولرم شده میل نمایید.

مالیدن گرد کوبیده شده ی تخم گیاه وسمه روی چشم به پیشگیری و درمان گیاهی آب مروارید چشم کمک می کند.

قبل از خواب شبانه و به منظور پیشگیری و درمان گیاهی آب مروارید چشم با پودر سنگ سرمه سیاه اصفهان سرمه بکشید.

مصرف در حد معقول نخود فرنگی و نه افراط در مصرف آن، در پیشگیری و درمان آب مروارید با طب سنتی موثر است.

جهت درمان گیاهی آب مروارید از دمنوش میوه گل نسترن استفاده کنید.

مصرف منظم قارچ خوراکی و ریختن آب آن در داخل پلک پایینی چشم به پیشگیری و درمان گیاهی آب مروارید کمک می کند. (حتما زیر نظر پزشک با تجربه طب سنتی، داروهای گیاهی را داخل چشم بریزید و از خود درمانی به شدت پرهیز کنید.)

درمان آب مروارید با طب سنتی

پیشگیری از آب مروارید ، درمان آب مروارید با گیاهان دارویی ، درمان سنتی آب مروارید ، درمان گیاهی آب مروارید چشم ، درمان آب مروارید با طب سنتی ، درمان گیاهی آب مروارید ، درمان آب مروارید چشم ، عمل جراحی آب مروارید چشم ، مراقبتهای بعد از عمل آب مروارید چشم ، عمل آب مروارید چشم ، عمل آب مروارید بدون بیهوشی ، علائم آب مروارید ، آب مروارید چیست ، درمان آب مروارید با تغذیه

اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط