پیشنهاد خلایق

راهنمای کامل درمان جوش صورت با داروهای گیاهی / درمان جوش و آکنه

درمان جوش صورت با داروهای گیاهی :

جوش و آکنه یک مشکل شایع پوستی است که افراد را در سنین مختلف درگیر خود می کند.جوانان، بیشتر از جوش و آکنه رنج می‌برند چون سطح هورمونهای بدنشان بیشتر است. در ادامه روشهای درمان جوش صورت با داروهای گیاهی آورده می شود.

علت جوش زدن صورت

کم خوابی، استرس بیش از حد، عادات غذایی ناسالم و سبک زندگی گیج‌ کننده می‌توانند علت جوش زدن صورت باشندجوش و آکنه می‌تواند روی صورت، قفسه سینه و پوست سر ظاهر شود.اگر چه هیچ درمان قطعی وجود ندارد اما درمان های طبیعی ساده و آسان زیادی وجود دارد که با استفاده از خوراکی لوازم موجود در آشپزخانه و یخچال می‌تواند از این مشکل پیشگیری کرده یا اثر آن را به حداقل برساند.

درمان جوش صورت با داروهای گیاهی

در اینجا ده روش درمان جوش صورت با داروهای گیاهی آورده می شود.

درمان سریع جوش صورت و آکنه با جوش شیرین

جوش شیرین یا بی کربنات سدیم به عنوان یک لایه بردار ملایم روی پوست شما کار می کند.به همین دلیل منافذ را باز کرده و پوست مرده را از روی صورت بر می دارد.

همچنین به تنظیم تعادل PH پوست کمک می‌کند و خواص ضد التهابی و ضد عفونی کنندگی ملایم دارد.همه ی این خصوصیات،آن را به یک داروی خانگی عالی برای درمان جوش و آکنه تبدیل کرده است.

به منظور درمان سریع جوش صورت و آکنه خمیری از یک یا دو قاشق چای خوری جوش شیرین و آب تهیه کنید و آنرا روی جوش های صورت بمالید.پس از چند دقیقه آنرا بشویید.

همچنین می‌توانید برای درمان گیاهی آکنه دو قاشق غذاخوری جوش شیرین را با یک قاشق چای خوری پودر دارچین،نصف یک عدد لیمو و پنج قاشق غذاخوری عسل ترکیب کنید.این ترکیب را روی صورت بمالید و پس از پنج دقیقه صورت را بشویید.

هفته‌ای یک یا دو بار از این روش استفاده کنید.

درمان گیاهی آکنه با بلغور جو دوسر

بلغور جو دوسر در درمان جوش و آکنه مؤثر است زیرا منافذ پوست را تمیز کرده و چربی اضافی را جذب می کند.علاوه بر این پوست شما را لایه برداری می کند.

به منظور درمان جوش صورت با داروهای گیاهی یک قاشق چای خوری عسل و آب نصف یک لیمو را در یک فنجان بلغور جو دوسر پخته شده،مخلوط کنید. این مخلوط را روی پوست خود بمالید. بگذارید ۳۰ دقیقه بماند و سپس صورت را با آب ولرم بشویید. این کار را یک یا دو بار در هفته انجام دهید.

درمان جوش صورت به روش خانگی با گل سرشور

یک راه درمان جوش صورت با داروهای گیاهی استفاده از گل سرشور است. گل سرشور برای پوست چرب و مستعد ابتلا به آکنه مناسب است زیرا چربی اضافی را جذب می کند(بدون خشک کردن پوست) و منافذ را باز می کند.

به بهبود رنگ چهره نیز کمک می کند.می توانید آن را در عطاری های معتبر بیابید.

با هدف درمان جوش صورت با داروهای گیاهی به نسبت مساوی گل سرشور،گلاب و پودر چوب صندل را با یکدیگر ترکیب کنید.می توانید برای قوام بیشتر خمیر،گلاب را بیشتر اضافه کنید. این خمیر گلی را به صورت خود بمالید. پس از اینکه خشک شد،صورت خود را بشویید. این کار را هفته‌ای یک بار انجام دهید.

درمان سنتی جوش صورت با آب لیمو

خواص اسیدی لیمو می‌تواند در درمان جوش صورت بسیار مفید باشد.لیمو،چرک را به خارج می راند و منافذ را جمع کرده و چربی ها را خشک می کند.می توانید روزانه آن را برای درمان آکنه و جوش خود استفاده کنید اما اگر بیش از اندازه پوستتان خشک شد آن را فقط هر دو یا سه روز در میان استفاده کنید.

برای درمان جوش صورت با گیاهان دارویی یک برش کوچک از لیمو را روی ناحیه آسیب دیده بمالید و بگذارید چند ساعت بماند و سپس صورت را با آب بشویید.

همچنین می‌توانید برای درمان جوش صورت به روش خانگی آب لیمو را با گلاب به نسب مساوی مخلوط کرده و برای شستشوی کامل منطقه آسیب دیده استفاده کنید.

درمان خانگی جوش های صورت با خمیر دندان

برای از بین بردن جوش های صورت ، بهترین دارو برای از بین بردن جوش صورت ، داروی گیاهی برای درمان جوش صورت ، درمان جوش صورت با داروهای گیاهی ، درمان جوش صورت با گیاهان دارویی ، درمان جوش صورت به روش خانگی ، درمان خانگی جوش های صورت

درمان جوش صورت با داروهای گیاهی

درمان سریع جوش صورت در خانه ، درمان سریع جوش صورت و آکنه ، درمان سنتی جوش صورت ، درمان گیاهی آکنه ، درمان گیاهی جوش صورت ، درمان طبیعی جوش صورت ، ماسک صورت برای از بین بردن جوش ، علت جوش زدن صورت ، جوش و آکنه ، درمان جوش و آکنه ، درمان آکنه و جوش ، درمان آکنه صورت ، درمان فوری جوش صورت

دیگر درمان خانگی برای از بین بردن جوش صورت استفاده از خمیر دندان است. خمیر دندانی که به طور منظم برای تمیزی دندان هایتان استفاده می‌کنید می‌تواند به درمان آکنه و جوش کمک کند.در حقیقت این روش یکی از ساده‌ترین راه حلها برای درمان جوش صورت است.

به منظور درمان خانگی جوش های صورت قبل از اینکه به رختخواب بروید مقدار کمی خمیر دندان سفید رنگ را روی ناحیه آسیب دیده بمالید.خمیر دندان تورم را کاهش می‌دهد و جوش صورت را خشک می کند.در عرض یک یا دو روز باید بهبودی قابل توجهی را مشاهده کنید.

درمان سریع جوش صورت در خانه با روغن بوته چای

یکی دیگر از محبوبترین روشهای درمان آکنه صورت استفاده از روغن بوته چای است.روغن بوته چای مانند یک ضد عفونی کننده عمل می‌کند و منافذ را گندزدایی می کند.

علاوه بر این باکتری هایی که باعث آکنه می‌شوند را از بین می برد.فقط کافی است برای از بین بردن جوش های صورت سه بار در روز یک قطره روغن بوته چای را روی ناحیه آسیب دیده بمالید.

اگر استفاده از روغن بوته چای باعث تحریک و قرمزی یا خشکی بیش از حد پوست شد آنرا در آب یا ژل آلوئه ورا رقیق کنید و سپس استعمال کنید.

پوست پرتقال، یک داروی گیاهی برای درمان جوش صورت

درمان جوش صورت با داروهای گیاهی

خواص اسیدی و ویتامین C موجود در پرتقال راهی برای درمان آکنه صورت است.می توانید آب پرتقال را همانند پوست آن استفاده کنید اما پوست پرتقال در درمان فوری جوش صورت مؤثرتر است.

برای درمان جوش صورت با گیاهان دارویی پوست پرتقال را در زیر نور خورشید بگذارید تا کاملاً خشک شود. سپس آن را به پودر تبدیل کنید و با استفاده از آب به شکل خمیر در آورید. خمیر را روی ناحیه آسیب دیده بمالید و بگذارید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بماند.سپس صورت خود را با آب گرم بشویید.

ژل آلوئه ورا، بهترین دارو برای از بین بردن جوش صورت

می توان گفت آلوئه ورا بهترین دارو برای از بین بردن جوش صورت محسوب می شود. خواص تسکین دهندگی و ضد التهابی آلوئه ورا می‌تواند طی چند روز آکنه را درمان کند .ژل آلوئه ورا همچنین در درمان زخم ناشی از آکنه یا همان جای جوش کمک کننده است.

می‌توانید ژل آلوئه ورا را از عطاری ها تهیه کنید یا به وسیله بریدن برگ گیاه آلوئه ورا و فشردن آن،ژل را از وسطش خارج نمایید. برای درمان سریع جوش صورت در خانه دو بار در روز ژل آلوئه ورا را روی ناحیه آسیب دیده بمالید.

درمان گیاهی جوش صورت با شنبلیله

گیاه شنبلیله می‌تواند در درمان فوری جوش صورت استفاده شود چون خواص ضد التهابی ، آنتی اکسیدانی و ضد عفونی کنندگی دارد.

برای از بین بردن جوش های صورت برگ های شنبلیله تازه را خوب بفشارید تا به شکل خمیری نرم در بیاید.این ماسک گیاهی را روی ناحیه آسیب دیده بمالید و بگذارید برای ۱۰ تا۱۵ دقیقه بماند.سپس صورت خود را با آب گرم بشویید.این کار را به مدت سه تا چهار روز انجام دهید تا آکنه درمان شود.

روش دیگر برای درمان سنتی جوش صورت این است که یک قاشق چای خوری دانه شنبلیله را بکوبید تا پودری نرم حاصل شود و مقدار کمی آب گرم به آن اضافه کنید تا به شکل خمیر در بیاید.این خمیر را روی ناحیه آسیب دیده بمالید.بگذارید حدود ۲۰ دقیقه یا در طول شب بماند و سپس آن را با آب بشویید.این کار را دو تا سه بار در هفته انجام دهید.

یاس هندی، یک داروی گیاهی برای درمان جوش صورت

یاس بنفش هندی به نام چریش نیز شناخته می‌شود و می‌تواند در درمان طبیعی جوش صورت و انواع مختلفی از مشکلات پوستی مورد استفاده قرار گیرد.خواص ضد عفونی کنندگی و ضد میکروبی دارد که به کشتن باکتری های مسبب آکنه کمک می کند.همچنین قرمزی و التهاب جوش های پوستی را تسکین می دهد.

درمان جوش صورت با داروهای گیاهی

برای درمان گیاهی جوش صورت به وسیله افزودن مقداری آب،برگهای نازک یاس هندی را به شکل خمیر در آورید.مقداری پودر زردچوبه به آن اضافه کنید و سپس آن را روی ناحیه آسیب دیده بمالید.بگذارید برای ۲۰ دقیقه بماند و سپس صورت را بشویید.حداقل دو بار در هفته این کار را تکرار کنید.

همچنین برای درمان طبیعی جوش صورت می‌توانید روغن یاس هندی را چند بار در روز بمالید تا بهبودی حاصل گردد.

این چند ماسک صورت برای از بین بردن جوش می توانند مشکل را تا حدودی حل کنند.برای به دست آمدن نتایج بهتر باید سبک زندگی خود را سالم کنید.اگر نتوانستید با این چند ماسک صورت برای از بین بردن جوش به هدف خود دست یابید باید با پزشک مشورت کنید.

ترجمه شده در سایت خلایق

منبع : top10homeremedies

درمان جوش صورت با داروهای گیاهی

برای از بین بردن جوش های صورت ، بهترین دارو برای از بین بردن جوش صورت ، داروی گیاهی برای درمان جوش صورت ، درمان جوش صورت با داروهای گیاهی ، درمان جوش صورت با گیاهان دارویی ، درمان جوش صورت به روش خانگی ، درمان خانگی جوش های صورت ، درمان سریع جوش صورت در خانه ، درمان سریع جوش صورت و آکنه ، درمان سنتی جوش صورت ، درمان گیاهی آکنه ، درمان گیاهی جوش صورت ، درمان طبیعی جوش صورت ، ماسک صورت برای از بین بردن جوش ، علت جوش زدن صورت ، جوش و آکنه ، درمان جوش و آکنه ، درمان آکنه و جوش ، درمان آکنه صورت ، درمان فوری جوش صورتمطالب مرتبط

درباره مقاله فوق چه نظری دارید؟