سایت خلایق با بیش از دو سال سابقه و بیش از هزار مقاله ترجمه و تالیفی، به همراه تمام محتوایی که دارد به فروش میرسد. قیمت پیشنهادی خود را به آی دی تلگرام زیر ارسال بفرمایید.

Hikhalayegh@

علل طلاق عاطفی در میان زوجین

علل طلاق عاطفی در میان زوجین

یکی از مهمترین مسائلی که ممکن است در زندگی زوجین رخ دهد طلاق عاطفی است. طلاق عاطفی به معنای جدایی طرفین در زمینه‌های مشترک بدون طلاق رسمی است، بدین صورت که آنها انگیزه‌ای برای دنبال نمودن اهداف مشترک و ارتقای زندگی زناشویی ندارند و صرفا همانند دو فرد مستقل در کنار یکدیگر زندگی می کنند.

بسیاری از زوجین که درگیر طلاق عاطفی هستند مشکلات روحی بسیاری دارند و همه روزه کوله باری از خستگی های مفرط را با خود حمل می کنند. کودکان در چنین خانواده هایی فرصت رشد و تجربه عشق و عاطفه را از دست می دهند و در یک کلام بهتر است بگوییم که شاید در ظاهر امر یک خانواده را ببینیم، اما در باطن و در واقعیت چنین چیزی وجود ندارد.

حال سوالی که مطرح می شود این است که چرا برخی از زوجین دچار طلاق عاطفی می شوند؟ چنین پدیده ای قابل درمان است یا خیر؟ آیا می توان از طریق مشاوره و ارائه راهکار به چنین مسائلی غلبه کرد؟ رفع طلاق عاطفی نیازمند درمان های پزشکی است یا مشاوره های اجتماعی و روان شناسی را لازم دارد؟ سوالات بسیاری در این زمینه وجود دارد که سعی می کنیم به بررسی آن ها در این مقاله بپردازیم.

مهمترین علل طلاق عاطفی چیست؟

طلاق عاطفی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد به همین دلیل نمی توان همه آن ها را با ذکر جزییات در این مقاله محدود درج نمود. در اینجا مهمترین علل طلاق عاطفی میان زوجین را شرح می‌دهیم:

  • عدم توجه به مسائل عاطفی و شخصیت یکدیگر در بدو آشنایی
  • عدم توجه به نیازهای روحی و روانی طرف مقابل در یک رابطه
  • عدم توجه به نیازهای جنسی متقابل

عدم توجه به مسائل عاطفی و شخصیت طرف مقابل در بدو آشنایی

شاید از خود بپرسید که این مسئله به چه معناست؟ در واقع همان ازدواج های سنتی است یا روابط امروزی که صرفا از سر هیجان ایجاد می شوند و به یکباره از بین می روند. هر چند بسیاری از افراد تصور میکنند که ازدواج‌های سنتی کمتر به طلاق منجر می‌شوند و عشق و علاقه بعد از ازدواج به وجود می‌آید اما بد نیست بدانید که اغلب ماندگاری این روابط به علت نهی افراد از طلاق و مذموم شمردن این واژه در خانواده‌های سنت گراست.

دستگاه وکیوم

بنابراین هرگز تصور نکنید دو فرد که هیچ گونه آشنایی دیرینه‌ای با یکدیگر ندارند و صرفا به علت معرفی چند شخص دیگر با هم آشنا شده‌اند می‌توانند به یکباره عشق را در وجود خود ایجاد کرده و زندگی را سرشار از صمیمیت و هیجان کنند.

در اغلب موارد نیز روابط هیجانی و عواطف زودگذر اگر به ازدواج منتهی شده باشند به علت ترس از پرداخت مهریه یا مسئله ای همانند عدم حق الطلاق زن به طلاق رسمی کشیده نمی شوند و صرفا منجر به طلاق عاطفی می شوند.

ما هرگز ادعا نمی کنیم که تمام ازدواج های سنتی یا روابط امروزی به طلاق عاطفی منجر می شوند، اما بسیاری از آن ها با چنین مسئله ای مواجه شده و معمولا به علت حفظ آبرو یا مسائل دیگر از بیان نمودن آن ها خودداری می کنند. صحبت کردن، ارتباط سالم و در چارچوب عرف و قوانین خانوادگی به همراه مسافرت های کوتاه و تفریحات چند ساعته می تواند شما را به یک شناخت نسبی از طرف مقابل برساند.

عدم توجه به نیازهای روحی و روانی طرف مقابل در یک رابطه

متاسفانه در کشورهای اسلامی مهم ترین علت ازدواج و حتی آغاز روابط یک دختر و پسر توجه به نیاز جنسی است. در گذشته رفع نیاز مادی یک دختر و رفع نیاز جنسی یک پسر مهم ترین انگیزه ازدواج طرفین به شمار می رفت، اما توجه به نیازهای روحی و روانی باید در اولویت تمامی اهداف قرار گیرد.

فردی که در زندگی عاطفی دچار شکست شود نمی تواند روحیه ای سالم و مطلوبی داشته باشد. چنین فردی در زندگی مشترک به احتمال بسیار زیاد در طلاق عاطفی به سر خواهد برد.

هرچند در جوامع رفع نیاز جنسی پیش از ازدواج کار بسیار سخت و در بسیاری از موارد، کاری غیر اخلاقی و ناپسند شمرده می شود، اما طرفین باید بدانند که نباید این نیاز را در زمان انتخاب یک فرد در اولویت قرار دهند. توجه به روحیات طرف مقابل باعث می شود شما به این سوال که آیا می توانم همراه و یاور مناسبی برای او باشم پاسخ دهید. در این خصوص بهتر است در کوتاه مدت نسبت به انتخاب یک شخص مبادرت نکرده و با یک دیگر از علایق شخصی و روحیات خود صحبت کنید.

عدم توجه به نیازهای جنسی طرف مقابل

هرچند در بدو ازدواج توجه به نیازهای روحی و شناخت علایق طرف مقابل از اهمیت بسیاری برخوردار است، اما رفع نیاز جنسی به عنوان مهمترین عامل در شکل گیری خانواده های مسلمان دخیل بوده است.

امروزه رفع نیاز جنسی در زنان نیز همانند رفع نیاز جنسی در مردان از اهمیت وافری برخوردار می باشد. مشکلاتی همانند ضعف در نعوظ، زود انزالی، طول اندک و حجم بسیار پایین آلت تناسلی در مردان و همچنین نداشتن اندام جنسی برجسته و ایده آل به همراه سرد مزاجی زنان از جمله مهمترین مشکلات جنسی در زندگی زناشویی هستند که می توانند باعث طلاق عاطفی شوند.

بهتر است از روش های مدرن برای رفع مشکلات جنسی بهره ببرید. خرید دستگاه وکیوم مردانه یکی از بهترین روش های ممکن برای رفع زود انزالی، مشکلات نعوظ و همچنین اندازه آلت تناسلی است. در کنار دستگاه وکیوم می توانید از روغن های حجم دهنده ای همانند روغن خراطین استفاده کنید تا خون رسانی به آلت تناسلی را افزایش داده و علاوه بر افزایش قوای جنسی، حجم این قسمت از بدن را نیز افزایش دهید.

از این دستگاه ها برای افزایش سایز اندام های جنسی در زنان نیز استفاده می شود. دستگاه وکیوم سینه و دستگاه وکیوم باسن در کنار روغن خراطین می توانند اندام یک زن را کاملا برجسته و ایده آل کنند. در کنار این ها استفاده از دمنوش های مخصوص و یا داروهای افزایش میل جنسی نیز می توانند کمک کنند تا سرد مزاجی طرفین و بخصوص بانوان در زمان برقراری رابطه جنسی از بین برود.

خرید آنلاین دستگاه وکیوم مردانه

 

مطلب مرتبط:  زمان تخمک گذاری و علائم آن

 

رپورتاژ آگهی/

اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط