پیشنهاد خلایق

۸ سرگرمی که رزومه تان را از خوب به عالی تغییر میدهد

۸ سرگرمی که رزومه تان را از خوب به عالی تغییر میدهد

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چگونه سرگرمیهایتان میتوانند رزومه تان را تقویت کنند؟ اغلب راهنماهای رزومه نویسی، شما را به چشم پوشی از این قسمت دعوت میکنند. ولی سرگرمیهایتان میتواند به شما کمک کند تا در میان دیگر متقاضیان، برجسته باشید و شانستان را در بدست آوردن آن شغل افزایش دهید.
به عنوان مثال، گوگل همیشه به سرگرمی های کارمندان آینده توجه میکند.

آنها شیوه خاص خودشان را برای کاندیدا ها دارند. گوگل معتقد است که یک فرد موفق، همیشه برای سرگرمی، وقت دارد. برای آنها، آنقدر اهمیتی ندارد که آیا سرگرمیتان به شغلتان مربوط است یا خیر. البته، اشتباه است که بگوییم تمام شرکتها، این نظریه را اجرا میکنند. در عوض بهتر است که سرگرمیتان مرتبط با شغل فعلیتان باشد. به این طریق، شما تبدیل به یک کاندید جذاب خواهید شد.

چگونه سرگرمی هایتان را در رزومه ارائه دهید؟

یکی از سوالات مهمی که یک داوطلب به هنگام نوشتن رزومه ممکن است بپرسد این است که چگونه به آرامی اطلاعات مربوط به سرگرمی هایشان را با دیگر جزئیات ترکیب کنند. شما میتوانید از یک شیوه ی قدیمی تبعیت کنید و فقط یک قطعه خاص به رزومه تان اضافه کنید‌. البته اگر فکر میکنید که این شیوه برای شما ناکارآمد است، میتوانید این جزئیات را به نامه توضیحی یا کاور بیفزایید.
باید بگویم شاید این بهترین راه ارائه چنین اطلاعاتی باشد. موضوع این است که شما یک نامه کاور ارائه میدهید تا بیان کنید که شرکت با استخدام شما در یک پست خاص، به چه منفعتی دست خواهد یافت. بنابراین، فضای کافی خواهید داشت تا بگویید چگونه سرگرمی هایتان بر کار و بهره وری تان تاثیر خواهد داشت یا چگونه به افزایش خلاقیتتان کمک خواهد کرد.

یوگا

امروزه همه به سلامت روان و جسم خود اهمیت میدهند. ما در محیطی به شدت پر استرس زندگی میکنیم و برای اغلب کارمندان تقریباً غیر ممکن به نظر میرسد که به شیوه کارآمدی با استرس کنار بیایند.شیوه های متعددی وجود دارد که به حل این مسئله کمک میکند و یوگا شاید محبوب ترین آنها باشد. مدیران منابع انسانی از تاثیر یوگا اطلاع دارند: فرد متمرکزتر میشود، کمتر زودرنج میشود، میداند چگونه اهدافش را مشخص کند و به آنها برسد.در صورتی که نمیدانید باید چگونه این اطلاعات را در رزومه تان اظهار کنید، میتوانید فقط توضیح دهید که چه تاثیری از تمرین عادی آن روی شما گذاشته است.

حتی اگر فعالیت های ورزشی به شغلتان مربوط نمیباشد، یوگا یک سرگرمی عالی برای نشان دادن این است که شما میدانید چگونه احساساتتان را مدیریت کنید و نیز اینکه میدانید چگونه میتوان هنگامی که شرایط کاملاً غیر متعادل است، خودتان را از لحاظ عاطفی با ثبات نگه دارید.
این سرگرمی با هر شغلی، اعم از بخش مالی یا حقوقی سازگار است.

مطلب مرتبط:  سوالات مصاحبه شغلی : چه سوال هایی درباره حقوق و دستمزد خود بپرسیم؟

ورزش های شدید

مطالعات نشان میدهند که بسیاری از کسانی که دارای مهارت مدیریت میباشند، ورزش های شدید را ترجیح میدهند. اگر تصمیم دارید برای یک سمت مدیریتی بالا، درخواست بدهید، در افزودن اطلاعاتی راجع به تمایلاتتان به ورزش های شدید تعلل نکنید. این موضوع چه چیزی را نشان میدهد؟ اول از همه ورزش های شدید نشانگر آن هستند که شما اهل ریسک کردن هستید. اغلب شرکت ها دنبال کاندید هایی هستند که آماده ریسک کردن باشند و بدانند که کوچکترین حرکت میتواند منجر به نتایج فاجعه آمیز شود. افرادی که درگیر ورزش شدید میشوند کاملاً به این موضوع واقف هستند. دوماً ،نشان میدهد که شما با خلاص شدن از شر محدودیتها، هیچ مشکلی ندارید. هیچ مانعی نمیتواند در شروع طرحریزی و تغییر طرح هایتان به عمل، سر راه شما قرار گیرد. این موضوع برای هر شرکتی ارزشمند است.

تولید عکس و فیلم

اگرچه شاید به نظر برسد که در نگاه اول این سرگرمی ها به هیچ شغلی جز عکاسی و فیلم برداری ارتباط ندارد در حقیقت، آنها را میتوان در تمام حوزه ها بکار برد. اگر در رزومه یا نامه توضیحتان عنوان کرده اید که درگیر این مدل از سرگرمیها هستید، میتوانید بر اثرات مثبتی که این سرگرمیها برایتان به ارمغان می آورند تمرکز کنید.

اول از همه ، این توانایی شما در برقراری ارتباط با افراد مختلف میباشد. شما میدانید که چگونه با هر شخصی زبان مشترکی پیدا کنید و اینکه چگونه متوجه شوید این فرد دقیقاً چه میخواهد. به علاوه، این امر نشانگر آن است که شما برنامه ریز خوبی میباشید که راهی یافته اید تا به تولید عکس و فیلم اقدام کنید، و هر دو آنها نیازمند زمان میباشند. سوم آنکه ، این امر توجه به جزئیات میباشد و این کیفیتی است که همه به آن افتخار میکنند.

بلاگ نویسی

البته همیشه بهتر است که درباره سرگرمیهایتان که به نتایج خوبی رسیده اند اغراق کنید. برای مثال، اگر بلاگی دارید که هر از گاهی چند عکس و یک جمله توضیحی، پست میگذارید، آن را نباید در رزومه تان قرار دهید. اما اگر بلاگی موفق با تعداد زیادی فالوور دارید ، همیشه به این اطلاعات اشاره کنید.حقیقتاً مهم نیست که بلاگ شما چه جایگاهی دارد. کارفرمای بالقوه خواهد فهمید که آیا شما برای معروف شدن حوزه تخصصیتان برنامه ریزی کرده اید، شما مطمئناً قادر خواهید بود موفقیتتان را در جایگاهی دیگر تکرار کنید.

مطلب مرتبط:  راز موفقیت افراد موفق : نحوه رفتار با همکاران و کارفرما

کوهنوردی

این ورزش رهبرها و افراد شدیداً جاه طلب میباشد. اگر قبلاً چند قله را فتح کرده اید، در نشان دادن این مورد در رزومه تان تعلل نکنید. به علاوه، تاکید کنید که چگونه کوهنوردی به شما در کنترل استرستان در هر راهی کمک میکند، چگونه کوهنوردی به شما آموخت که در شرایط بسیار پیچیده اقدام کنید و اینکه وقتی موقع تصمیم گیری میرسد بسیار عالی میباشید.

باغبانی

اگر برای مشاغلی چون مدل، خدمات درمانی یا حمایت از مصرف کننده تقاضای کار داده اید ،باغبانی یک سرگرمی عالی برای حمایت از رزومه تان میباشد. باغبانی ثابت خواهد کرد که شما از اهمیت نگهداری دائمی، تمیز و مرتب نگه داشتن همه چیز و مراقبت روز به روز اطلاع دارید. به علاوه ، این نوع از سرگرمی نشانگر آن است که شما آماده پذیرش مسئولیت میباشید و نیز شما فردی هستید که همه میتوانند بهتان اعتماد کنند.

زبان های خارجی

برای هر نوع از رزومه، این بهترین گزینه میباشد. موضوع آن است که ارزش کاربردی دارد. اگر به مطالعه زبانها علاقه مند میباشید باید حداقل چندتایی از آنها را در سطحی قابل تامل بدانید. از این رو در میان دیگر متقاضیان از این مزیت بهره خواهید برد. البته، مزایای مطالعه یک زبان خارجی، محدود به این نمیباشد. به علاوه نشان میدهید که شما فردی از خود گذشته و پرشور هستید که تجربه زیادی در کنترل خویش دارید. همچنین، ثابت میکند که شما متوجه جزئیات میباشید و آماده پذیرش مسئولیت هستید.

داوطلب شدن

اگرچه که داوطلب شدن هیچ سودی برای پیشرفت فردی ندارد، اما یکی از بهترین سرگرمیهایی است که میتوانید در رزومه تان لحاظ کنید. کارفرمایان عاشق این هستند که افرادی را استخدام کنند که اوقات فراغتشان را با کمک به دیگران میگذرانند. به علاوه، داوطلبها عموماً مسئولیت پذیر و روشنفکر بوده و توانایی تخمین هر خطری را دارند.

آیا شما یکی از این سرگرمیها را در رزومه یا نامه ی توضیحیتان قرار خواهید داد؟ امیدواریم که این ایده را بگیرید که چگونه سرگرمی شما وسیله ای مازاد و مفید خواهد بود تا توجه شرکت ها را جلب کند و رزومه تان را قویتر کند. پس، سرگرمیتان را اضافه کنید، از مزایای آن بهره مند شوید و از جریان پیشنهادات شغلی لذت ببرید.

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

motivationgrid.com

مطالب مرتبط