آموزش پارتیشن بندی هنگام نصب ویندوز ۱۰

آموزش پارتیشن بندی هنگام نصب ویندوز ۱۰

چگونه هنگام نصب ویندوز پارتیشن بندی کنیم ؟

زمانی که برای اولین بار بر روی سیستم خود اقدام به نصب ویندوز می کنید و یا اینکه در هنگام نصب ویندوز جدید می خواهید تمام پارتیشن های هارد خود را حذف و دوباره نحوه پارتیشن بندی در ویندوز ۱۰ را خودتان انجام دهید، شاید این سوال برای شما به وجود بیاید که چگونه هارد را پارتیشن بندی کنیم؟ بنابراین برای پاسخ به این سوال در ادامه با آموزش پارتیشن بندی هنگام نصب ویندوز ۱۰ با ما باشید.

آموزش پارتیشن بندی هنگام نصب ویندوز ۱۰ ، چگونه هنگام نصب ویندوز پارتیشن بندی کنیم ، پارتیشن بندی در نصب ویندوز ۱۰ ، پارتیشن بندی ویندوز ۱۰ ، پارتیشن بندی هارد ، طریقه پارتیشن بندی هارد

آموزش پارتیشن بندی هنگام نصب ویندوز 10

پارتیشن بندی چیست ، چگونه هارد را پارتیشن بندی کنیم ، پارتیشن بندی هارد در ویندوز ۱۰ ، نحوه پارتیشن بندی در ویندوز ۱۰

پارتیشن بندی چیست ؟

به عمل تقسیم کردن ظرفیت هارد دیسک به چند درایو، پارتیشن بندی هارد گفته می شود. مایکروسافت این امکان را فراهم کرده است که در هنگام نصب ویندوز بتوانید خودتان طریقه پارتیش بندی هارد را انجام دهید.

مراحل پارتیشن بندی در نصب ویندوز ۱۰

در ادامه آموزش پارتیشن بندی هنگام نصب ویندوز ۱۰ ، به صورت گام به گام نحوه پارتیشن بندی در ویندوز ۱۰ شرح داده شده است:

۱- پس از گذراندن مراحل ابتدایی نصب ویندوز ۱۰ ، روی گزینه Custom کلیک کنید تا به مرحله مربوط به پارتیشن بندی ویندوز ۱۰ برسید.

مطلب مرتبط:  فیلمبرداری از صفحه نمایش در ویندوز 10 بدون نیاز به نرم‌ افزار جانبی

آموزش پارتیشن بندی هنگام نصب ویندوز 10

۲- اگر پارتیشن بندی هارد در ویندوز ۱۰ قبلا انجام شده باشد و تصمیم دارید آنها را حذف نمایید، روی درایوها کلیک کرده و گزینه Delete را انتخاب کنید. فقط توجه داشته باشید که تمام محتویات هارد شما به کلی پاک خواهند شد و دیگر قابل بازیابی نیستند.

آموزش پارتیشن بندی هنگام نصب ویندوز 10

۳- برای ایجاد یک پارتیشن جدید روی گزینه New کلیک کنید.

آموزش پارتیشن بندی هنگام نصب ویندوز 10

۴- در ادامه پارتیشن بندی هارد در ویندوز ۱۰ ، در کادر روبروی Size شما باید سایز درایو مورد نظر خود را به مگابایت تایپ کرده و سپس روی Apply کلیک کنید. اگر تصمیم دارید فقط یک درایو داشته باشید سایز درایو را تغییر ندهید ولی اگر با توجه به فضای هارد خود تصمیم به داشتن چندین درایو دارید، با تکرار این عمل یعنی کلیک روی New سپس تایپ کردن سایز و بعد کلیک روی Apply چندین درایو ایجاد کنید.

آموزش پارتیشن بندی هنگام نصب ویندوز 10

۵- پس از پارتیشن بندی ویندوز ۱۰ خود، اکنون درایوی را که می خواهید ویندوز را در آن نصب کنید انتخاب کرده و روی Next کلیک کنید. سپس سایر مراحل نصب ویندوز را ادامه دهید.

آموزش پارتیشن بندی هنگام نصب ویندوز 10

به این ترتیب در پاسخ به این سوال که چگونه هنگام نصب ویندوز پارتیشن بندی کنیم ، در این آموزش سعی شد آموزش پارتیشن بندی هنگام نصب ویندوز ۱۰ به صورت کامل توضیح داده شود. بنابراین با طی مراحل فوق به راحتی می توانید پارتیشن بندی در نصب ویندوز ۱۰ را انجام دهید.

آموزش پارتیشن بندی هنگام نصب ویندوز ۱۰

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

howtogeek.com

آموزش پارتیشن بندی هنگام نصب ویندوز ۱۰ ، چگونه هنگام نصب ویندوز پارتیشن بندی کنیم ، پارتیشن بندی در نصب ویندوز ۱۰ ، پارتیشن بندی ویندوز ۱۰ ، پارتیشن بندی هارد ، طریقه پارتیشن بندی هارد ، پارتیشن بندی چیست ، چگونه هارد را پارتیشن بندی کنیم ، پارتیشن بندی هارد در ویندوز ۱۰ ، نحوه پارتیشن بندی در ویندوز ۱۰

۱۷۲۵۸۰/how-to-create-a-separate-data-partition-for-windows
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط

Subscribe
اطلاع رسانی برای :
2 نظرات
بیشترین رای
جدیدترین قدیمی ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها