آیا رابطه جنسی مقعدی باعث بزرگ شدن باسن می شود؟

آیا رابطه جنسی مقعدی باعث بزرگ شدن باسن می شود؟

آیا رابطه مقعدی باعث بزرگ شدن باسن می شود؟

برخی از افراد تصور می کنند رابطه جنسی مقعدی باعث بزرگ شدن باسن می شود و حرف های ضد و نقیض زیادی در این زمینه وجود دارد که هیچ کدام منبع علمی ندارند. برای پیدا کردن پاسخ درست به این سوال به سراغ یکی از متخصصین سلامت زنان رفتیم. دکتر جسیکا شفرد پاسخ سوال ما را از نظر علمی بررسی نموده است.

بزرگ شدن باسن ، رابطه جنسی مقعدی ، رابطه مقعدی ، رابطه زناشویی ، چگونه باسنی بزرگ داشته باشیم ، بهترین ورزش برای فرم دهی باسن

بزرگ شدن باسن

تاثیر رابطه از پشت بر بزرگ شدن باسن

پاسخ درست به سوال شما به این بستگی دارد که تعریفتان از باسن چیست. اگر منظورتان عضلاتی هستند که اطراف باسن را گرفته اند پس باید بگویم، نه رابطه مقعدی باعث بزرگ تر شدن این عضلات نمی شود.هیچ روشی در رابطه مقعدی باعث افزایش حجم یا بزرگ تر شدن عضلات باسن نخواهد شد.

ولی اگر تعریف شما از باسن، مقعد باشد باید بگوییم که رابطه جنسی مقعدی باعث بزرگتر شدن مقعد به خصوص اسفنکتر حلقوی مقعد که با عصب های زیادی احاطه شده است، خواهد شد. عضله اسفنکتر مقعد در اثر رابطه کشیده خواهد شد.

عارضه اصلی این بزرگ شدن مقعد افزایش احتمال بی اختیاری مدفوع است که البته بسیار نادر است ولی باید احتیاط لازم را به عمل آورید و برای کم کردن عوارض و درد یا خونریزی از لوبریکانت های طبیعی مثل روغن نارگیل، روغن زیتون، روغن بادام استفاده کنید.

مطلب مرتبط:  تفاوت علائم بارداری و قاعدگی را چگونه تشخیص دهیم

چگونه باسنی بزرگ داشته باشیم

اگر می خواهید بدانید، چگونه باسنی بزرگ داشته باشیم ، چند نکته هست که می توانید برای بزرگتر شدن باسن استفاده کنید ولی هچکدام از آن ها ربطی به رابطه از پشت ندارد. با این که باسن شما عضلات زیادی دارد ولی یکی از محل های ذخیره چربی در بدن محسوب می شود بنابراین اگر وزنتان کم است به راحت می توانید با افزایش وزن باسنتان را بزرگ کنید.

بهترین ورزش برای فرم دهی باسن

انجام ورزش های مخصوص بزرگ کردن باسن مثل اسکات، لانژ، برخی حرکات یوگا و پیلاتس هم به بزرگتر شدن باسنتان در طول زمان کمک می کند. بهترین ورزش برای فرم دهی باسن اسکات و لانژ و کیک بک به همراه وزنه است.

آیا خونریزی بعد از رابطه زناشویی مقعدی طبیعی است؟

یکی دیگر از عوارضی که ممکن است در اثر رابطه زناشویی مقعدی بوجود آید خونریزی است که با وجود معمول بودن ولی طبیعی نیست. عضله مقعد توانایی کشش عضلات واژن را ندارد بنابراین وجود درد و پارگی هنگام رابطه مقعدی طبیعی است. اگر مقدار خونریزی زیاد است و به صورتمدورم با درد همراه است باید نگران شوید.

اگر مقدار خونریزی خیلی کم و هر از گاهی است و به راحتی با دستمال کاغذی تمیز می شود نیازی به نگرانی نیست ولی تا بهبود زخم ها دیگر نباید رابطه مقعدی داشته باشید.

ولی اگر مقدار خونریزی زیاد است و به طور مداوم اتفاق می افتد ممکن است علامت هشدار دهنده ای برای سرطان مقعد باشد بنابراین بهتر است برای معاینه به پزشک مراجعه نمایید.

مطلب مرتبط:  نقاط تحریک پذیر زنان در رابطه زناشویی

آیا احتمال عفونت در رابطه مقعدی وجود دارد؟

هنگام رابطه مقعدی ، مدفوع از مقعد بیرون می آید و ممکن است باکتری های موجود در آن به واژن برسند که باعث ایجاد عفونت واژینال می شوند و منجر به واژینوز باکتری خواهند شد. کاندوم بعد از رابطه مقعدی و قبل از رابطه واژینال یا اورال باید حتما تعویض شود تا مانع از انتقال باکتری های مقعد به واژن یا دهان و در نتیجه ایجاد عفونت شود.

تهیه و ترجمه اختصاصی خلایق
منبع :
steptohealth.com

بزرگ شدن باسن ، رابطه جنسی مقعدی ، رابطه مقعدی ، رابطه زناشویی ، چگونه باسنی بزرگ داشته باشیم ، بهترین ورزش برای فرم دهی باسن

اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط