مراقبت از پوست بااستفاده از معجزه ژل رویال

مراقبت از پوست بااستفاده از معجزه ژل رویال

ژل رویال ممکن است ماده مهم بعدی در مراقبت از پوست باشد. همیشه یک ماده مهم بعدی وجود دارد: یک غذای فوق العاده، یک تمرین جدید مرسوم، و یک ترکیب مراقبت از پوست که خوراک اینستاگرام  را فراهم می آورد.ژل رویال مدتی است که شناخته شده است اما این محصول فرعی زنبور عسل در حال حاضر در حال تبدیل  شدن به یک ترکیب خارق العاده می باشد. اما دلیل آن چیست؟

خواص ژل رویال,ژل رویال چیست,خواص درمانی ژل رویال,خواص ژل رویال برای پوست,ژل رویال برای پوست,تولید ژل رویال

ژل رویال

ژل رویال چیست؟

در پاسخ به این سوال که ژل رویال چیست باید گفت  ماده ای است که زنبورهای کارگر ترشح می کنند مانند شیرمادر برای زنبورها که برای تغذیه لاروها (نوزاد حشره ) استفاده می شود. تنها تفاوت بین زنبورهای ملکه و زنبورهای کارگر رژیم غذایی آنهاست.زنبورهایی که کندو به عنوان ملکه تعیین می کند دراین ژل قرار می گیرند تا مراحل رشد جنسی بیشتری داشته و سپس برای باقی عمر از این ژل تغذیه کنند. از لحاظ تاریخی ژل رویال به دلیل  قیمتی بودن  مانند کندوهای حاوی ژل، مختص خانواده های سلطنتی بوده است  ، اما اکنون تولید ژل رویال به راحتی انجام شده  و در مکمل های غذایی و محصولات مراقبت از پوست استفاده می شود.گرده گل که توسط زنبور عسل آورده می شود به عنوان  یک تقویت کننده مغذی استفاده می شود.در صورت حساسیت بایستی مراقب استفاده از این ماده بود.

ژل رویال

این ژل  به رنگ زرد کمرنگ بوده  و مایع غلیظی می باشد. سوزان فریدلر، پزشک و متخصص پوست و مدرس بالینی مرکز پزشکی مانت ساینای می گوید: این ژل امولسیون آب، پروتئین ها و چربی ها بوده و دارای خواص ضدالتهابی، آنتی اکسیدانی و ضد باکتریایی می باشد.

مطلب مرتبط:  فواید نمک دریا ؛ با 10 خاصیت شگفت‌انگیز نمک دریا برای سلامتی آشنا شوید

خواص ژل رویال

ژل رویال برای پوست یک ماده موثر بوده و ترکیب این ژل آن را به عنوان یک ماده چند کاره در مراقبت از پوست قرار می دهد.طبق نظریه فرانسیسکا فاسکوپزشک و متخصص پوست در نیویورک، در مورد خواص درمانی ژل رویال می توان گفت این ماده می تواند علائم پیری را با استفاده از ویتامین های قوی B ، C و E ، آمینو اسید و اسیدهای چرب، مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها که پوست را تغذیه و نرم میکند، از بین ببرد. او ژل رویال را برای خواص محافظتی، آبرسانی ودرمان توصیه می کند.

ژل رویال

مطالعاتی  وجود دارد که خواص ژل رویال را تایید می کند. در یکی از مطالعات علمی گزارش شده در سال ۲۰۱۷، محققان دریافتند که یکی از ترکیبات این ژل مسئول بهبودی زخم در موش صحرایی است. دکتر فریدلر می گوید مطالعات بیشتری برای تعیین بهترین کاربردهای این ماده مورد نیاز است، اما مطمئنا  خواص ژل رویال برای پوست  نیز حائز اهمیت است  و از آن می توان در درمان پوست، خواص ضد پیری و درمان رنگدانه های نامنظم استفاده کرد.

چه افرادی از ژل رویال نمی توانند استفاده کنند؟

از آنجایی که این ماده مربوط به زنبورهاست، هرکس در صورت  حساسیت به نیش زنبور عسل یا خود  عسل باید ازمصرف ژل رویال خودداری کند تا از واکنش حساسیت زا جلوگیری کند.

طرز استفاده از ژل رویال

تعدادی از این کرمها را در مراقبت روزانه پوست استفاده کنید و اثرات آنرا ببینید.

ماسک مرطوب کننده با خاصیت آنتی اکسیدانی  وجوان کننده فارمسی پوشن عسل ، با سرخارگل اکیناسه (سرخارگل گیاهی علفی و چند ساله از تیرهٔ کاسنی می‌باشد ) بر اثر تماس گرم شده و به خاطر عسل، ژل رویال و اکیناسه خاصیت مرطوب کنندگی دارد.

مطلب مرتبط:  خواص منیزیم برای بدن ؛ 13 علامت نشان‌دهنده کمبود منیزیم و چگونگی جبران آن

ژل رویال

سرمها: سرم زنده ژل رویال زنبور دارای اسید هیالورونیک، روغن آرگان و جوجوبا برای نرمی پوست و بهبود تولید کلاژن است.با ۶۳ درصد پروپولیس (یک ماده در ساختار کندو) و ۱۰ درصد ژل رویال، اسانس غنی پروپولیس عسل رویال با آنتی اکسیدانهایی که خاصیت ضد التهابی دارند بسته بندی می شود.

ژل رویال

مرطوب کننده ها: پول خود را برای خرید موم زنبور عسل سیاه با مارک گرلن ابیل رویال برای زمستان صرف کنید چرا که این موم بسیار مرطوب کننده برای صورت ،دستها ،بازوها و پا استفاده می شود.کرم سیلک تاچا نیز از ژل رویال در کرم ژل صورت برای خواص مرطوب کنندگی استفاده می کند.

ژل رویال

اس پی اف: ضد آفتاب جافرا بااس پی اف ۳۰  و با یک پوشش نور آبی و طیف گسترده اس پی اف یک محصول چند منظوره با ژل رویال برای مرطوب کردن  می باشد.

ژل رویال

ژل رویال

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:
yahoo.com

خواص ژل رویال,ژل رویال چیست,خواص درمانی ژل رویال,خواص ژل رویال برای پوست,ژل رویال برای پوست,تولید ژل رویال

/lifestyle/why-royal-jelly-deserves-spot-160022065.html
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط