درمان حالت تهوع با مواد طبیعی

درمان حالت تهوع

در این مقاله با روش های طبیعی برای درمان حالت تهوع آشنا خواهید شد. تهوع حالتی است که ممکن است گاهی برای ما اتفاق بیفتد.حالت تهوع ممکن است همراه با سرگیجه، عرق، بسیار گرم و احساس استفراغ باشد، گرچه لزوما باعث استفراغ نمی شود. اساسا حالت تهوع نشانه ای است که در بدن مشکلی وجود دارد. گاهی اوقات علت حالت تهوع چیزی نیست جز یک واکنش طبیعی به چیزی که خورده اید و بدن می خواهد از آن خلاص شود. با این حال، حالت تهوع می تواند یک نشانه بسیار مبهم از طیف گسترده ای از مشکلات سلامتی از جمله کم آبی، میگرن، رفلاکس اسیدی، سوزش سر دل، بیماری حرکت، اختلال معده، افتاب زدگی، مسمومیت غذایی و بیماری های مختلف عفونی و …

حالت تهوع ، درمان حالت تهوع ، درمان تهوع ، علت حالت تهوع ، تهوع بارداری

درمان حالت تهوع

حالت تهوع ، درمان حالت تهوع ، درمان تهوع ، علت حالت تهوع ، تهوع بارداری

زنان اغلب در دوران اولیه حاملگی از حالت تهوع رنج می برند. همچنین این حالت می تواند به عنوان یک اثر جانبی از درمان سرطان نیز ایجاد شود. حالت تهوع یک بیماری جدی نیست، اما می تواند باعث عذاب و خستگی شما شود. اغلب، تهوع می تواند به راحتی با مواد طبیعی در خانه درمان شود. همچنین، از آنجا که تهوع می تواند به دلایل مختلف رخ دهد، شناخت علت حالت تهوع در تصمیم گیری مناسب ترین درمان بسیار مهم است.

درمان حالت تهوع با مواد طبیعی

در اینجا به ۱۰ راهکار برتر برای درمان حالت تهوع اشاره خواهیم کرد. این داروها تنها با یک بار استفاده موثر می باشند، مگر اینکه خلاف آن ثابت شود!

درمان حالت تهوع با زنجبیل

زنجبیل یکی از بهترین داروهای خانگی برای تهوع است. محققان بر این باورند که اجزای فعال مانند روغنهای فرار و ترکیبات فنل قوی که در ریشه زنجبیل وجود دارد، بر سیستم عصبی، معده و روده تاثیر می گذارند که به نوبه خود باعث کاهش حالت تهوع می شود. زنجبیل در درمان حالت تهوع ناشی از شیمی درمانی و تهوع بارداری موثر است.

روش درمان حالت تهوع با استفاده از زنجبیل

یک قاشق چایخوری زنجبیل رنده شده را به یک فنجان آب جوش اضافه کنید و ۵ تا ۱۰ دقیقه صبر کنید. می توانید مقداری عسل و لیمو برای طعم بهتر به آن اضافه کنید. این ترکیب را در حالی که هنوز گرم است بخورید. بیش از سه فنجان چای زنجبیل در روز مصرف نکنید.
به همین ترتیب، نصف قاشق چای خوری زنجبیل، یک قاشق غذاخوری عسل و یک قاشق چای خوری از آب لیمو تازه و نعناع را مخلوط کنید. تا زمانی که بهتر شوید هر چند ساعت یک بار مصرف کنید.
شما همچنین می توانید قطعه ای از زنجبیل خام یا آب نبات زنجبیل یا ترشی زنجبیل را امتحان کنید تا علائم تهوع را از بین ببرید.

نکته: اگر داروهای ضد انعقاد مانند آسپرین یا سایر داروهای مشابه را مصرف می کنید، از مصرف زنجبیل جلوگیری کنید.

۲. درمان حالت تهوع با نعناع

نعناع دارای اثر آرام بخش بر روی معده است که کمک می کند تا از حالت تهوع خلاص شوید. خواص ضد اسپاسم نعناع نیز به جلوگیری از درد شکم و تهوع کمک می کند. با توجه به مطالعه ۱۹۹۷ در دانشگاه لیورپول انگلستان، نعناع می تواند به طور موثر تهوع پس از عمل را کاهش دهد.

یک قاشق چای خوری از نعناع خشک را در یک فنجان بریزید. آب گرم را روی آن بریزید و سه تا پنج دقیقه صبر کنید. یک قاشق چای خوری عسل اضافه کنید و چای را در حالی که هنوز گرم است بخورید. این چای گیاهی برای درمان حالت تهوع ناشی از مشکلات روده ای بسیار مفید است.
شما همچنین می توانید یک قطره یا دو روغن نعناع را روی پارچه ای بریزید و آن را بو کنید. این به شما کمک خواهد کرد که در عرض چند دقیقه احساس راحتی کنید.

مطلب مرتبط:  راهنمای جامع داروهای گیاهی برای درمان اسهال

۳.درمان حالت تهوع با لیمو

لیمو همچنین تهوع را از بین می برد. اسیدهای خنثی در لیمو باعث ایجاد بی کربنات در معده می شوند که به نوبه خود تهوع و استفراغ، التهاب، سوزش سر دل و ناراحتی معده را درمان می کند. همچنین، لیمو کمک می کند تا PHسطح بدن را متعادل سازد.

یک قاشق چای خوری از آبلیمو و عسل را با هم مخلوط کنید. این مخلوط را به آرامی برای تسکین فوری حالت تهوع بخورید.
مقداری آب لیمو و نصف قاشق چای خوری نمک را در آب مخلوط کنید. بوی این مخلوط را چند دقیقه استشمام کنید و سپس آن را به آرامی بنوشید. اگر فشار خون بالا دارید، نمک را اضافه نکنید.
لیمو را به دو قسمت برش دهید. نیمی از لیمو را نزدیک بینی خود نگه دارید و آن را بو کنید.
برای تسکین فوری تهوع ، ۱۰ قطره آب لیمو، نصف قاشق چای خوری شکر و یک چهارم قاشق چای خوری جوش شیرین را در یک فنجان آب مخلوط کنید و آن را بنوشید.

۴. درمان حالت تهوع با گل میخک

یکی دیگر از ادویه ای که تهوع را درمان می کند، گل میخک است. با توجه به خواص معطر و آرام بخش بودن آن، در کاهش علائم تهوع بسیار مفید است. این می تواند برای درمان حالت تهوع بارداری و صبحگاهی مورد استفاده قرار گیرد.

یک قاشق چای خوری پودر گل میخک را به یک فنجان آب جوش اضافه کنید. تا پنج دقیقه صبر کنید و سپس آن را بنوشید. به مقدار مورد نیاز از این چای بنوشید. یک قاشق چای خوری عسل برای طعم بهتر اضافه کنید.
چند قطره روغن گل میخک را روی یک دستمال بریزید و آن را بو کنید و نفس های عمیق بکشید تا نتایج مثبت دریافت کنید.
شما همچنین می توانید یک یا دو گل میخک را بجوید تا از حالت تهوع فورا تسکین یابد.

۵. درمان حالت تهوع زیره سبز

زیره سبز باعث تقویت آنزیم های گوارشی در معده می شود که هضم و جذب مناسب مواد مغذی بدن را تسریع می بخشد. همچنین این ماده گیاهی به کاهش تهوع و علائم مرتبط کمک می کند.

یک قاشق چای خوری زیره را در فنجان بریزید. آب داغ را به آن اضافه کنید و تا پنج دقیقه صبر کنید. یک قاشق پودر جوز نیز اضافه کنید. چای را آهسته بنوشید و دانه ها را هم بخورید.
شما حتی می توانید یک قاشق چایخوری از دانه های زیره سبز را بجویید تا از حالت تهوع خلاص شوید.

روش دیگر برای رفع حالت تهوع این است که پودر زیره را با آب مخلوط کرده و بنوشید.

۶. رفع حالت تهوع با رازیانه

یکی دیگر از گیاهان دارویی که به درمان تهوع کمک می کند، رازیانه است. رازیانه مانع تشکیل گاز در دستگاه گوارش می شود. این گیاه به درمان تهوع ناشی از گاز روده و نفخ شکم کمک می کند.

علاوه بر این، رازیانه حاوی مواد بیهوشی است که به کاهش حالت تهوع کمک می کند. همچنین برای درمان حالت تهوع بارداری مناسب است اما نباید بیش از حد مصرف شود.

مطلب مرتبط:  برنامه غذایی برای بیماران سیروز کبدی و درمان سیروز کبدی

یک قاشق چای خوری از دانه های رازیانه را در یک فنجان بریزید و بر روی آن آب گرم بریزید. حدود ۱۰ دقیقه صبر کنید. چند قطره آب لیمو تازه و یک قاشق چای خوری عسل را اضافه کنید. این چای گیاهی را به آرامی بنوشید. دانه های رازیانه را نیز بخورید.
شما همچنین می توانید یک قاشق چایخوری از دانه های رازیانه را به آرامی بجویید تا از تهوع رها شوید.

۷. درمان حالت تهوع با سرکه سیب

سرکه سیب یک درمان قوی برای حالت تهوع ناشی از بیماری حرکت، میگرن و مسمومیت غذایی است. علاوه بر این، سیب سرکه به هضم کمک می کند و در درمان بسیاری از اختلالات مربوط به معده که باعث تهوع می شود، موثر است.

درمان حالت تهوع

یک قاشق غذاخوری سرکه سیب سرخ را به یک فنجان آب اضافه کنید. با نصف قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید و هنگام تهوع این مخلوط را بخورید تا حالت تهوع شما رفع شود.

۸. درمان تهوع با دارچین

دارچین حاوی مواد شیمیایی به نام catechins است که به کاهش تهوع کمک می کند. به علاوه دارچین برای سوزش معده بسیار آرامش بخش است و از این رو به درمان تهوع ناشی از سوء هاضمه، رفلاکس اسیدی کمک می کند. همچنین به درمان استفراغ کمک می کند.

درمان حالت تهوع

یک و نیم قاشق چای خوری پودر دارچین یا یک قطعه کوچک چوب دارچین را در یک فنجان آب جوش بریزید و برای حدود ۱۰ دقیقه صبر کنید.
یک قاشق غذاخوری عسل را اضافه کنید تا آن را شیرین کند.
این چای رابرای درمان تهوع به آرامی بنوشید.

توجه: چای دارچین برای زنان باردار توصیه نمی شود.

۹. درمان حالت تهوع با انیسون یا بادیان رومی

انیسون، که به عنوان بادیان رومی نیز شناخته می شود، به درمان تهوع و استفراغ کمک می کند. انیسون حاوی آنتول که یک نوع فیتواستروژن است می باشد که به هضم کمک می کند.

درمان حالت تهوع

نصف قاشق چایخوری انیسون را به نصف فنجان آب جوش اضافه کنید. حدود پنج دقیقه صبر کنید و سپس آن را از صافی رد کنید. این چای را بنوشید تا از حالت تهوع رها شوید.
شما همچنین می توانید یک قاشق چای خوری انیسون را برای تسکین سریع بجویید.

۱۰. کمپرس آب سرد

با این که کمپرس آب سرد به درمان تهوع کمک نمی کند اما ممکن است به کاهش سرگیجه کمک کند. همچنین حالت تهوع می تواند باعث افزایش دمای بدن شما شود و کمپرس آب سرد به راحتی دمای بدن را تثبیت می کند تا به کاهش علائم تهوع کمک کند.

درمان حالت تهوع

تعدادی از تکه های یخ را در یک حوله قرار دهید.آن را در پشت گردن، پیشانی و یا بر روی گلو به مدت چند دقیقه قرار دهید. به زودی شما احساس خوبی خواهید کرد.
یک پارچه پنبه ای در آب سرد بگذارید، آب اضافی آن را بگیرید و بر روی گردن، پیشانی یا گلو قرار دهید. ۵ تا ۱۰ دقیقه صبر کنید تا شدت تهوع کاهش یابد.

درمان های خانگی برای کاهش حالت تهوع کمک خواهد کرد تا شما در عرض چند ساعت احساس راحتی کنید. با این حال، اگر علائم بیش از ۲۴ ساعت طول بکشد، با پزشک خود مشورت کنید.

درمان حالت تهوع

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:
top10homeremedies.com

حالت تهوع ، درمان حالت تهوع ، درمان تهوع ، علت حالت تهوع ، تهوع بارداری

حالت تهوع ، درمان حالت تهوع ، درمان تهوع ، علت حالت تهوع ، تهوع بارداری
/home-remedies/home-remedies-nausea.html
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط