۶ کاربرد عالی جینسینگ و ۶ مزیت شگفت آنگیز آن برای سلامتی

۶ کاربرد عالی جینسینگ و ۶ مزیت شگفت آنگیز آن برای سلامتی

جینسینگ یک درمان سنتی چینی است که قرنها مورد استفاده قرار گرفته است. داستانهایی در مورد خواص جینسینگ آن را “درمان کننده همه بیماریها ” نامیده و  ادعا می کند برای درمان بیماری های مزمن، ارتقاء روحیه و کاهش روند پیری مورد استفاده قرار می گیرد.

در حالی که این ادعاها ممکن است چیزی شبیه رویا باشد، برخی از آنها شباهتهایی به حقیقت دارند. واقعیت این است که گیاه جینسینگ، شهرت هزاران ساله خود را با توانایی تولید نتایج به دست آورده است. اما آیا علم مدرن موافق این موضوع می باشد؟

جینسینگ

جینسینگ با استفاده از استانداردهای علمی مدرن برای چند دهه گذشته مورد مطالعه قرار گرفته است. این مطالعات علمی آن را به عنوان عامل کاهش قند خون، ضد استرس و تقویت عملکرد جنسی معرفی می کنند. با این حال ادعا در مورد فهرست طولانی توانایی های قدرتمند آن، واقعا به نظر می رسد که فقط بر روی چند مورد از فواید جینسینگ  تمرکز دارد.

این مقاله به بررسی خواص گیاه جینسینگ  با  استفاده از علم مدرن خواهد پرداخت. ما به گونه های مختلف جینسینگ که معروفتر بوده و همچنین مزایای سلامتی جینسینگ و عوارض جانبی احتمالی آن می پردازیم. در نهایت، نگاهی به محل پیدایش این گیاه شگفت انگیز و نحوه استفاده از آن به ساده ترین راه ممکن خواهیم داشت. بنابراین، اگر علاقه مند به دانستن چگونگی ارتقاء زندگی مدرن  با این گیاه باستانی  هستید ، تا پایان این مقاله با ما باشید.

جینسینگ چیست؟

جینسینگ یک بوته گیاهی از جنس پاناکس است و ریشه آن یک داروی طبیعی مشهور است.ریشه های آن شبیه یک انسان بوده و کلمه جینسینگ در واقع از کلمه چینی جین-شن به معنای ” تصویر یک مرد” مشتق شده است. به همین دلیل اعتقاد بر این بود که قدرت این ریشه انسانی شکل، به مصرف کنندگان آن منتقل می شود.

ریشه جینسینگ برای مزایای سلامتی در یکی از سه مرحله رشد ،به صورت تازه، سفید یا قرمز برداشت می شود. جینسینگ تازه قبل از آنکه ۴ ساله باشد، جینسینگ سفید بین ۶-۴ سالگی و جینسنگ قرمز بعد از ۶ سال یا بیشتر برداشت می شود.هرچه سن جینسینگ بیشتر باشد خاصیت آن بیشتر است. ازاین رو، ادعا می شود که گونه قرمز قوی تر ازگونه سفید می باشد.

انواع مختلف جینسینگ

جینسینگ در دو نوع متداول یافت می شود: جینسنگ آمریکایی (Panax quinquefolius) و جینسینگ آسیایی یا کره ای (Panax ginseng). تفاوت بین این دو نوع، در غلظت ترکیب اصلی و فعال آنها به نام جینسنوزید می باشد. به عنوان مثال، گفته شده است که جینسینگ آمریکایی قدرت کمتری داشته و اثر آرام بخش دارد. از سوی دیگر گفته می شود جینسینگ آسیایی قوی تر بوده و تأثیری قوی تر دارد.

مطلب مرتبط:  تمام خواص زیره سبز به همراه مضرات آن، هر آن چه که در مورد زیره سبز باید بدانید

جینسینگ

علاوه بر این دو نوع طبیعی جینسینگ (آمریکایی یا آسیایی / کره ای)، جینسینگ سیبریایی نیز موجود است. با این حال، فریب این موضوع را نخورید. جینسینگ سیبریایی در واقع جینسینگ نیست، بلکه یک گیاه مرتبط با بعضی  خواص تحریک کننده است. در نتیجه، برخی از خواص متعادل و قدرتمند جینسینگ واقعی را ندارد.

علاوه بر این، جینسینگ تقلبی دیگری نیز در بازار به نام جینسینگ آمریکایی  وحشی قرمزو یا جینسینگ صحرایی وجود دارد . این در واقع گیاه بومی آمریکایی به نام canaigre یا rumex می باشد و اگر به طرز درستی استفاده نشود ، می تواند سمی و خطرناک باشد.

موارد استفاده جینسینگ

جینسینگ در میان گیاهان دارویی و علاقه مندان به مواد غذایی سالم به دلیل خواص انرژی زایی ، مشهور می باشد. در مورد خرید گیاه جینسینگ باید گفت می توان آن را در فروشگاه های مواد غذایی سالم، فروشگاه های مواد غذایی آسیایی و حتی در پمپ بنزین پیدا کرد. دلیل اینکه امروزه جینسینگ در هر جایی یافت می شود این است که این گیاه می تواند بسیاری از مشکلات مربوط به سلامتی دنیای مدرن را کاهش دهد. در زیر به تعدادی از بیماریهایی که به کمک این گیاه بهبود یافته است اشاره می کنیم.

تقویت کننده جسمی و ذهنی

جینسینگ به حفظ هوشیاری ذهنی وبنیه فیزیکی کمک می کند. اگر چه  این گیاه در کاهش خستگی مفید نمی باشد، اما میتواند به شما کمک کند تا بخشی از خستگی ذهنی و جسمی خود را التیام دهید.بر خلاف کافئین، استفاده از جینسینگ  به شما کمک می کند تا کمتر عصبانی شوید. متوجه خواهید شد که در پمپ بنزین ها و ایستگاههای کامیون ، مکمل ها و نوشیدنی های حاوی جینسینگ  برای کمک به بیدار ماندن رانندگان خسته در جاده ها در طول شب در بزرگراهها نگهداری می شود. همچنین بعضی از ورزشکاران روی این ماده قسم میخورند که به آنها در کسب امتیازات بیشتر کمک می کند.

جینسینگ

 

سرماخوردگی یا آنفلوآنزا

جینسینگ باعث تقویت سیستم ایمنی شده و از شما در مقابل بیماری و ویروسها محافظت می کند.این گیاه مانند یک سیستم بازدارنده در مقابل بیماری عمل می کند.همچنین بدن را در مقابل عفونتها ایمن می نماید.این کار را با کمک به بدن برای به خاطر سپردن عفونتها و عوامل بیماریزا که سیستم بدن را مورد حمله قرار داده اند، انجام می دهد طوری که بدن این عوامل را تشخیص داده، هدف گیری نموده و دفعه بعد آنها را از بین می برد.

مطلب مرتبط:  خواص درمانی جوز هندی

جینسینگ

حقیقت جالب در مورد جینسینگ این است که با اضافه کردن یک قاشق غذاخوری عسل به چای جینسینگ، مزایای سلامتی آن افزایش می یابد.  جینسینگ و عسل می تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن شما کمک کند تا بیماری را از بین برده یا برای افزایش هوشیاری ذهنی و تمرکز مفید است.

آلرژی یا حساسیت

استفاده از جینسینگ مانع التهاب در سیستم تنفسی فوقانی می شود. با استفاده از یک اسپری بینی جینسینگ یا کپسول روزانه همراه با داروهای ضد آلرژی منظم می توانید از التهاب آلرژیک جلوگیری کنید. به علت خواص ضد التهابی آن، می تواند تاثیر تقریبا هر نوع التهاب آلرژیک را ، چه داخلی چه خارجی، کاهش دهد.

جینسینگ

تمرکز ذهنی

قدرت جینسینگ به عنوان یک کمک  کننده طبیعی در برابر اختلال کم توجهی-بیش فعالی (ADHD ) عمل می کند. مطالعات متعددی در مورد کودکان و نوجوانان، دوز ۲۰۰ میلی گرم  از جینسینگ آمریکایی را برای نتیجه گیری در برابر ADHD، مخصوصا برای افزایش سطح توجه، تایید نموده اند. با این حال، این گیاه در بهبود شدت ADHD موثر نبوده و یا هیچ گونه نتایج دائمی یا بلند مدت را ایجاد نمی کند.

جینسینگ

علاوه بر این، هنگامی که ما فقط به کمک توانایی عمومی خود برای داشتن تمرکز از دست رفته به دلیل استرس یا خستگی نیاز داریم، جینسینگ برای کمک به ما در طول زمانهای تلاش کردن مفید است. در واقع، جینسینگ (هم کره ای و هم آمریکایی) توانایی اثبات شده ای در برابر خستگی مزمن را دارد که یک درمان قابل قبول در برابر بیماری است.

درمان پس از سرطان

جینسینگ

جینسینگ یک داروی مکمل ایمن و مفید برای بیماران شیمی درمانی پس از سرطان است. مزایای آن در طول این درمان مهم پس از سرطان در دو مرحله انجام می شود. اولا، این  گیاه کمک می کند تا طول مدت زمانی که یک بیمار پس از سرطان می تواند داشته باشد و از شیمی درمانی استفاده کند ، افزایش یابد. جینسینگ این کار را با حساس کردن سلول های سرطانی انجام می دهد. ثانیا، به بیماران شیمی درمانی با رفع مسمومیت ناشی از دارو که معمولا از شیمی درمانی مداوم اتفاق می افتد، کمک می کند. این گیاه باعث می شود  تا این بیماران مدت طولانی تری در معرض شیمی در مانی قرار گیرند که این موضوع موجب می شود علم مدرن رشد دوباره تومورهای سرطانی را کاهش دهد.

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:
wellme.com

جینسینگ

خواص جینسینگ,گیاه جینسینگ,فواید جینسینگ ,خواص گیاه جینسینگ ,چای جینسینگ,جینسینگ چیست,جینسینگ و عسل,خرید گیاه جینسینگ

/ginseng-health-benefits-uses
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط