چگونه از زبان حرکات بدن در طی جلسات کاری استفاده کنیم؟

چگونه از زبان حرکات بدن در زمان جلسات تجاری استفاده کنیم؟

تحقیقات نشان داده اند که بیش از ۹۰ درصد ارتباطات از طریق زبان حرکات بدن ، صورت و تن صدای افراد صورت می گیرد. هدف از جلسات کاری این است که بر روی افراد تاثیر خوبی بگذاریم.

با توجه به این نکته که اکثر ارتباطات موفق، از طریق زبان حرکات بدن پدید می آید، بنابراین منطقی است که بر روی زبان حرکات بدن خود بیشتر کار کرده تا بتوانیم از این مزیت در جلسات کاری خود بهره ببریم.

پس در این مقاله با ما همراه باشید تا یاد بگیریم که چگونه از زبان حرکات بدن در زمان جلسات تجاری استفاده کنیم.

با غرور و سربلندی قدم بردارید

به طور کلی، در اولین ملاقات ها، افراد در طی ۳۰ ثانیه اول نسبت به طرف مقابل خود قضاوت می کنند. در جلسات کاری ضروری است که در طی این زمان تاثیر بسیار مثبتی بر روی دیگران بگذاریم.

برای آنکه بهترین تاثیر را در ثانیه های اول بر طرف مقابل بگذارید اطمینان حاصل کنید که در زمان ورد به جلسه طوری وارد شوید که کمرتان صاف و شانه های تان رو به عقب باشد.

طرز راه رفتن و به طور کلی وضعیت و حالت بدن در تجارت بسیار مهم می باشد. شما ترجیح می دهید که با ظاهری آماده و با اعتماد به نفس در جلسه حاضر شوید یا این که به خود زحمت هیچ کاری را نداده و با ظاهری بی تفاوت وارد گردید؟

نحوه دست دادن

اکنون فرض کنید که وارد اتاق شده اید. کار بعدی که باید انجام دهید این است که با طرف مقابل خود دست دهید. نحوه دست دادن نشان خواهد دهد که چه کسی در جلسه بر دیگری توفق خواهد یافت.

مطلب مرتبط:  زبان حرکات بدن : 7 اشتباه در نحوه ارائه و سخنرانی

هر زمان که با کسی دست می دهید مراقب باشید که دست وی را بیش از حد فشار ندهید. فشار آوردن بیش از حد به دست دیگران نشان دهنده این است که شما بیش از حد اعتماد به نفس داشته و به خودتان مطمئن هستید.

زبان حرکات بدن ، دست دادن ، تماس چشمی

زبان حرکات بدن

از طرف دیگر به یاد داشته باشید که خیلی شل و ول هم دست ندهید زیرا این حالت نشان دهنده تسلیم پذیری شما می باشد.

حواس تان باشد زمانی که دست می دهید، با آن یکی دست آزاد خود چه کاری را انجام می دهید. اگر قصد دارید که با دست آزاد خود بازوی طرف مقابل را لمس کنید، مراقب باشید که دست خود را زیاد بالا نبرده و یا مثلا شانه آنها را لمس نکنید زیرا این کار نشان می دهد که انگار شما فکر می کنید نسبت به آنها قوی تر هستید.

نحوه نشستن

اطمینان حاصل کنید که بر روی صندلی خود با حالتی صاف و راست بنشینید. پاهای خود را در حالت عمودی قرار دهید و اگر قصد دارید که پاهای خود را بر روی هم اندازید بهتر است مچ پاها را روی هم بیاندازید تا اینکه آنها را بر روی زانوی خود قرار دهید.

مراقب باشید که پاهای خود را تکان ندهید زیرا نشان دهنده آن است که شما استرس و اضطراب دارید.

همچنین به یاد داشته باشید که به حالت دست به سینه ننشینید، زیرا این کار نشان دهنده حالتی تدافعی می باشد.

با دهان خود صحبت کنید نه با دست هایتان

بعضی از افراد عادت دارند که در حین صحبت کردن، حرکات زیادی را با دست های خود انجام می دهند. تلاش کنید که در جلسات کاری، این عادت خود را کنترل کنید.

مطلب مرتبط:  زبان حرکات بدن به ما چه می گوید؟ 

زمانی که دارید سخنرانی خود را تمرین می کنید به دست های خود نگاه کرده و ببینید که با آنها چکار می کنید.

تماس چشمی خود را حفظ کنید

زمانی که شما استرس دارید مطمئنا حفظ تماس چشمی با دیگران کاری دشوار می باشد اما واقعا مهم است که در جلسات کاری، تماس چشمی برقرار کنید.

همچنین می توانید از دیگر حالت های چهره خود مثل لبخند زدن نیز در این موقعیت ها استفاده کنید. لبخند زدن نشان می دهد که شما فردی آرام بوده و می توان به وی اعتماد کرد.

به یاد داشته باشید که نگاه کردن به سمت پایین نشان دهنده تسلیم پذیری شما می باشد.

چگونه از زبان حرکات بدن در زمان جلسات تجاری استفاده کنیم؟

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

leadershipthoughts.com

زبان حرکات بدن ، دست دادن ، تماس چشمی

اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط

Subscribe
اطلاع رسانی برای :
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها