چای گیاهی لاغری : معرفی ۱۵ نوع چای برای لاغری و چربی سوزی

چای گیاهی لاغری : ۱۵ نوع چای که برای کاهش وزن و حذف چربی شکم مفید است

آیا  به نوشیدن چای اهمیت می دهید؟ مطالعات متعدد نشان داده‌ است که نوشیدن چای گیاهی مزایای زیادی را  به همراه دارد. بعضی از انواع چای برای کاهش درد معده، کاهش حالت تهوع، تسکین اضطراب و بهبود خواب شناخته شده اند. انواعی دیگر نیز به این شناخته شده اند که به سم زدایی بدن کمک می کنند، سلامتی قلب را بهبود می بخشد، خطر سکته مغزی را کاهش می دهد و با سرطان مبارزه می کنند. انواعی از چای نیز وجود دارند که به کاهش وزن کمک می کنند. بیایید این چای های لاغر کننده را چای لاغری نامگذاری کنیم. در ادامه چند نوع چای گیاهی لاغری و خواص چای لاغری را معرفی می کنیم.

چای لاغری ، لاغری با چای سبز ، چای نعناع برای لاغری ، چای برای لاغری ، چای گیاهی لاغری ، تاثیر چای سیاه در لاغری ، ایا چای لاغر می کند ، خواص چای لاغری ، چای اولانگ ، چای اولانگ و لاغری ، چای زرشک ، زرشک برای لاغری ، چای سیاه و لاغری ، چای سبز و لاغری

چای گیاهی لاغری

چای سفید و لاغری ، خواص چای سفید برای لاغری ، چای رازیانه برای لاغری ، چای های لاغر کننده ، چای گیاهی برای لاغری ، آیا چای سیاه لاغر می کند ، چای ماته ، چای ماته و لاغری ، چای گوجی بری ، چای علف نخودی ، چای رویبوس ، چای پوئر ، چای لیمو ، چای زنجبیل 

ایا چای لاغر می کند ؟

چای گیاهی لاغری می تواند به کاهش سلول های چربی کمک کند. البته منظور این نیست که می توانید رژیم غذایی و ورزش را کنار بگذارید، فقط به این دلیل که هر روز چند فنجان چای مصرف می کنید. اما ثابت شده است که نوشیدن انواع چای گیاهی لاغری زیر به لاغر شدن کمک می کند.

۱) چای سفید و لاغری

چای سفید به عنوان یک چای گیاهی لاغری و در واقع رژیمی دیده می شود. خواص چای سفید برای لاغری بسیار است. این چای به روش های مختلفی به از بین بردن چربی بدن کمک می کند. اول، شکل‌گیری سلول های چربی جدید را متوقف می کند. بر اساس یک مطالعه منتشر شده در مجله تغذیه و متابولیسم، این چای همچنین به تجزیه چربی هایی که در بدن ذخیره شده است، کمک می کند. بنابراین به معنای واقعی کلمه، چربی شما را از بین می برد! چای سفید باعث کم شدن سلول های چربی موجود می شود، زیرا غنی از آنتی اکسیدانی به نام ECGC است. این آنتی اکسیدان همچنین باعث آزاد شدن چربی از سلول ها می شود و به افزایش سرعت عملکرد کبد در تبدیل چربی به انرژی کمک می کند.

یک بررسی نشان داد که شرکت کنندگانی که به مدت ۱۲ هفته چای سفید مصرف کرده‌اند،  دور کمر آنها ۱۰ درصد کاهش یافته بود. به نظر عالیه. اینطور نیست؟

نکته: توصیه می شود در طول روز دو فنجان چای سفید بخورید. همچنین، چای سفید را داغ و تازه بخورید تا از بیشترین مزایای آن بهره مند شوید! اعتقاد بر این است که گرما به بدن کمک می کند تا آنتی اکسیدان ECGC و سایر مواد مغذی را جذب کند.

۲) چای سبز و لاغری

چای سبز چای دیگری است که حاوی آنتی اکسیدان ECGC است، دارای خواص چربی سوزی است و واقعا به کاهش دور کمر شما کمک می کند! خوردن چند فنجان از این چای در روز می تواند به سوخت و ساز بدن کمک کند و میزان آزاد شدن چربی از سلول ها را افزایش دهد. درست مثل چای سفید، این روند کمک می کند تا توانایی چربی سوزی کبد شما افزایش یابد و چربی را به انرژی تبدیل کند.

اگر فردی باشید که اهل ورزش کردن هم هستید، مزایای بیشتری از نوشیدن چای سبز نصیب تان خواهد شد. در یک تحقیق که اخیرا صورت گرفت، محققان دریافتند که افرادی که روزانه ۴ تا ۵ فنجان چای سبز می‌نوشیدند و ۲۵ دقیقه در روز ورزش می‌کردند، ​​نسبت به ورزشکارانی که چای سبز ننوشیده بودند، به طور متوسط تقریبا یک کیلو بیشتر وزن از دست داده بودند.

نکته: برای لاغری با چای سبز حتما از چای سبز معمولی استفاده کنید و نه بطری های آماده پر از شکر. بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که خودتان چای سبز را دم کنید. به این ترتیب دقیقا می دانید که چه می خورید.

از آنجا که چای سبز عطر و طعم سبکی دارد، بنابراین ممکن است بخواهید نصف یک لیمو را در لیوان خود بفشارید. در ادامه بیشتر متوجه خواهید شد که چرا لیمو به کاهش وزن کمک می کند.

چای گیاهی لاغری

۳) مصرف زرشک برای لاغری با چای زرشک

زرشک دارای مواد مغذی قوی است که به سوزاندن چربی کمک می‌کند. حتی افرادی که رژیم غذایی با چربی بالا مصرف می کنند. مطالعه انجام شده توسط محققان چینی نشان داد که بربرین (یک ماده شیمیایی به طور طبیعی یافت شده در ساقه، میوه و پوست ریشه درختچه زرشک) می تواند از افزایش وزن و ایجاد مقاومت به انسولین جلوگیری کند.

خوردن چای زرشک همچنین می‌تواند تعداد گیرنده هایی که روی سطح سلول های چربی وجود دارد را کاهش دهد و قدرت جذب چربی زیاد مانند قبل از نوشیدن چای زرشک را از آنها سلب کند.

چای گیاهی لاغری

۴) چای پوئر (پیوره)

اگر به دنبال یک چای برای لاغری هستید، چای پوئر (پیوره) را امتحان کنید. چای پوئر یک چای تخمیر شده و قدیمی از نژاد همان گیاه چای سبز و چای سیاه است. این چای غنی از آنتی اکسیدان‌ها و پلی فنل هایی است که به بهبود سلامت شناخته شده‌اند.یکی از مزایای بسیار چای پوئر برای سلامت کاهش وزن است. با توجه به مطالعات انجام شده، این چای می تواند سلول های چربی را کاهش دهد. محققان دریافتند وقتی که به موش هایی که رژیم غذایی حاوی چربی بالا مصرف می کردند، پوئر داده شد، آنها چربی شکمی کمتری داشتند.

مطلب مرتبط:  گذاشتن پیاز کف پا هنگام خواب، این 4 فایده را برای سلامت شما به همراه دارد

نکته: این چای یک چای عالی برای صبحانه است. دو فنجان در صبح چای پوئر بنوشید تا در سراسر روز چربی بسوزانید.

۵) چای رویبوس و لاغری

این نوع چای گیاهی لاغری از برگ های بوته رویبوس که حاوی پلی فنول و فلاونوئیدها است، ساخته می شود. گفته می شود که این مواد مغذی تشکیل سلول های چربی جدید را تا ۲۲ درصد محدود می کنند!

همچنین، رویبوس یک چای طبیعی شیرین است. یعنی نیازی نیست که چند قاشق چایخوری شکر را در فنجان خود خالی کنید. این قطعا یک مزیت است، زیرا قند با التهاب، چاقی، دیابت و لیستی طولانی از دیگر مشکلات سلامتی مرتبط است.

۶) چای اولانگ و لاغری

چای اولانگ که پر از آنتی اکسیدان ها و پلی فنل ها است، به عنوان یک چای لاغری کامل مورد توجه قرار گرفته است. این چای سنتی چینی شبیه چای سبز است، با این حال، به طوری متفاوت فرآوری می شود.

نوشیدن فقط دو فنجان چای اولانگ در روز می‌تواند سوخت و ساز و چربی سوزی بدن را تسریع کند. این اعتقاد وجود دارد که پلی فنول های موجود در چای اولونگ می‌تواند آنزیم های خاصی را فعال کند، بنابراین عملکرد سلول های چربی در بدن را افزایش می‌دهد.

در یک تحقیق، محققان چینی دریافتند که شرکت کنندگانی از این نوشیدنی خوشمزه برای شش هفته سرراست نوشیده‌ بودند، کاهش وزن و کاهش قابل توجه چربی بدنی را تجربه کرده بودند.

نکته: برای بیشترین فایده روزانه چهار فنجان چای اولونگ داغ بنوشید.

چای گیاهی لاغری

۷) چای بیل‌بری

میل به خوردن را با نوشیدنی چای بیل‌بری از خود دور کنید. بیل‌بری از خانواده زغال اخته یا قره‌قاط است و خواص تغذیه ای مشابهی را دارا است. مطالعات نشان می دهد که این چای غنی از آنتی اکسیدان نه تنها به کاهش میل به خوردن کمک می کند، بلکه دارای اثرات متعادل کننده قند خون است، به مبارزه با التهاب و نفخ کمک می کند.

نظرات متفاوتی در مورد عطر و طعم این چای وجود دارد. بعضی از مردم احساس می کنند طعم و مزه دارویی کمی دارد و بعضی دیگر آن را یکی دیگر از چای های طبیعی شیرین قلمداد می کنند. بنابراین قبل از این که بخواهید آن را با چیزی شیرین کنید، اول یک جرعه از آن را مزه کنید. اگر از طعم طبیعی آن لذت می برید که عالی است! در غیر این صورت، سعی کنید آن را کمی عسل یا استویا شیرین کنید.

نکته: یک فنجان چای بیل‌بری را هنگام غروب قبل از شام بخورید تا میل به خوردن غذاهای چرب و شیرین در شما کاهش یابد.

چای گیاهی لاغری

۸) چای لیمو و لاغری

لیمو یک ابرغذای واقعی است. نوشیدن یک فنجان چای یا دمنوش لیمو به عنوان اولین ماده غذایی در صبح می‌تواند سموم مضر بدن را دفع، سطح pH بدن را متعادل و سیستم ایمنی بدن را تقویت کند. همچنین می‌تواند هضم را بهبود بخشد، با سرطان مبارزه کند و نفخ شکم را از بین ببرد.

کارشناسان می گویند یک دلیل این که لیمو دارای چنین اثرات قوی بر بدن (و وزن) است، این است که لیمو یک ماده غذایی دارای خاصیت قلیایی است. رژیم های غذایی که سرشار از مواد غذایی هستند که اسیدی شدن خون را افزایش می دهند، می‌توانند باعث التهاب، افزایش وزن و تعداد زیادی از مشکلات سلامتی شوند.

نکته: برای بهترین نتیجه چای لیمو را به عنوان اولین ماده غذایی در صبح با معده خالی بنوشید.

۹) چای ماته و لاغری

چای ماته یا یربا ماته یک نوع چای گیاهی برای لاغری است که به افزایش سرعت متابولیسم بدن کمک می کند، می تواند میل به غذا را سرکوب کند و چربی را در سراسر بدن (نه فقط چربی شکم) آب کند. از آنجا که این نوع چای گیاهی لاغری طعم بسیار تلخی دارد، احتمالا باید موقع نوشیدن کمی عسل یا شیرین کننده طبیعی را به آن اضافه کنید.

نکته: یک فنجان چای ماته در عرض ۳۰ دقیقه بعد از بیدار شدن بنوشید تا بیشترین فایده را از آن ببرید.

چای گیاهی لاغری

۱۰) چای نعناع برای لاغری

نوشیدن (و بوییدن) یک لیوان چای داغ نعناع باعث سرکوب اشتها و کشتن میل به غذا می شود. یک مطالعه منتشر شده در مجله پزشکی اعصاب و ارتوپدی نشان داد که افرادی که هر دو ساعت یکبار نعنافلفلی استشمام کرده کردند، به طور متوسط در ماه ​​۲ کیلوگرم کم کرده بودند.

این فقط یکی از راه هایی است که این نوع چای به کاهش وزن کمک می کند. هر چند، مطالعات نیز نشان داده اند که چای نعنا کمک می کند تا افراد آرامش پیدا کنند. با تمیز کردن، شما می توانید استرس را از خود دور نگه دارید. در بحث کاهش وزن، افزایش سطح کورتیزول (یک نوع هورمون استرس) می تواند تاثیر منفی بر متابولیسم داشته باشد. پس نوشیدن چای نعنا با کاهش سطح کورتیزول می‌تواند اثری مثبت بر کاهش وزن داشته باشد.

۱۱) چای علف نخودی

یک راه عالی برای خلاص شدن از شر وزن مزاحم چربی، نوشیدن چای علف نخودی است. مواد مغذی موجود در علف نخودی این چای را به یک ادرار آور ملایم تبدیل می کند که به این معنی است که آب و چربی بیش از حد را از سیستم بدن دفع می کند. البته لازم به ذکر است که نوشیدن این چای باعث ادرار مکرر می شود. علف نخودی همچنین دارای اثر ملین ملایم است که باعث ارتقاء حرکات روده سالم می شود.

مطلب مرتبط:  قویترین معجون سیر و لیمو: روشی عالی برای باز کردن رگهای قلب

نکته: هر روز فقط یک فنجان چای علف نخودی بنوشید. این چای یک چای عصرانه (غروب هنگام) عالی است.

۱۲) چای گوجی بری و لاغری

گوجی بری یک میوه توتی شکل به رنگ قرمز روشن است که در چین می روید و می‌توان آن را یک ماده غذایی فوق العاده نامید که به عنوان یکی از مغذی‌ترین مواد شناخته می شود. مصرف گوجی بری، به تسکین گرسنگی و کاهش میل به غذا کمک می کند. همچنین گفته می‌شود که گوجی بری برای سوخت و ساز بدن مفید است که به کاهش وزن کمک می کند. پس چای گوجی بری را برای لاغری فراموش نکنید.

چای گیاهی لاغری

۱۳) چای زنجبیل برای لاغری

اگر می خواهید از چای گیاهی برای لاغری استفاده کنید، یک روش آن استفاده از چای زنجبیل است. زنجبیل یکی از سالم ترین ادویه هایی است که تا کنون وجود داشته است. زنجبیل علاوه بر کمک به هضم و ترویج حرکات روده سالم، به التهاب ناشی از نفخ کمک می‌کند. پس فنجان خود را از چای زنجبیل پر کنید و لاغری خود را در دست بگیرید!

۱۴) چای رازیانه برای لاغری

مثل زنجبیل، اغلب مردم چای رازیانه را برای بهبود هضم و برطرف کردن نفخ شکم به کار می برند. از آنجا که چای رازیانه التهاب را متوقف می کند، بنابراین یکی از راه های خلاص شدن از شر پف بدن مصرف چای لاغری رازیانه است.

چای گیاهی لاغری

۱۵) چای سیاه و لاغری ، آیا چای سیاه لاغر می کند

فلاونوئیدهای موجود در چای سیاه سوزاندن چربی را نوید می دهند که به شما کمک می کند مقداری وزن از دست بدهید. همچنین، میزان بالای کافئین در این نوع چای محبوب باعث تقویت کاهش وزن و افزایش متابولیسم می شود.

با این وجود، تاثیر چای سیاه در لاغری هنوز ادامه دارد. مطالعات نشان می دهند که چای سیاه، شبیه به چای نعنا دارای اثر آرام بخشی بر بدن است. باز هم زمانی که استرس را از خود دور نگه می دارید، مقدار کورتیزول (یک نوع هورمون استرس) را در بدن خود کاهش می دهید. آیا می دانید زمانی که بدن شما با سطوح بالای استرس مواجه می شود، تمام آدرنالین باعث می شود که سلول های چربی اسیدهای چرب را در جریان خون آزاد سازند. این زمانی است که کورتیزول وارد بازی می شود. این هورمون این اسیدهای چرب را در شکم شما ذخیره می کند. اگرچه سلول های چربی ذخیره شده به اندازه کافی بد نیستند، اما در واقع می‌توانند به میل به خوردن منجر شوند. این قطعا یک اثر نامطلوب است!

اثر چای گیاهی لاغری را از بین نبرید

آیا دوست دارید چای خود را با کرم های سنگین، شیر گاو، شیر سویا یا شکر همراه کنید؟ متاسفانه باید به شما بگوییم که با اضافه کردن این مواد، به طور خودکار از مزایای کاهش وزن این ۱۵ نوع چای محروم خواهید شد.

مطالعات نشان می دهد که محصولات لبنی و شیر سویا می توانند واقعا قدرت آنتی اکسیدان های موجود در این چای های لاغری را کاهش دهند. همچنین شکر با چاقی، دیابت، التهاب و سایر مشکلات مربوط به سلامت مرتبط است.

برخی از چای‌های موجود در این لیست شیرین هستند، به این معنی که نیازی نیست چیزی به آنها بیفزایید تا بتوانید طعم و مزه آنها را تحمل کنید. با این حال، اگر خواستید طعم آنها را تغییر دهید، سعی کنید از لیمو، مقداری عسل ارگانیک یا استویا استفاده کنید.

چه مقدار چای گیاهی لاغری باید مصرف کنیم؟

هدف این است که چای را به عنوان بخشی از رژیم منظم و روزانه خود قرار دهید. قطعا نیازی به نوشیدن تمام این ۱۵ چای در یک روز ندارید. یک هدف خوب این است که در طول روز بین چهار تا پنج فنجان چای بنوشید. در حالی که در ابتدا ممکن است بسیار زیاد به نظر برسد، اما نوشیدن این مقدار اصلا سخت نیست.

با نوشیدن یک فنجان در صبح، قبل یا به همراه صبحانه شروع کنید. پوئر، یربا ماته، لیمو یا سفید، همه گزینه هایی عالی برای چای صبحانه شماست! در طول ناهار، یک نوشابه با کالری بالا را با یک فنجان تازه از دمنوش گیاهی جایگزین کنید. همینطور می‌توانید فنجان دیگری را بین ناهار و شام مصرف کنید. در نهایت، یک چای بدون کافئین را قبل از خواب میل کنید. به عنوان مثال، چای نعناع بدون کافئین است. اینطور دیگر نیازی نیست به سقف خیره شوید و برای به خواب رفتن تقلا کنید!

چای گیاهی لاغری

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:
healthwholeness.com

چای لاغری ، لاغری با چای سبز ، چای نعناع برای لاغری ، چای برای لاغری ، چای گیاهی لاغری ، تاثیر چای سیاه در لاغری ، ایا چای لاغر می کند ، خواص چای لاغری ، چای اولانگ ، چای اولانگ و لاغری ، چای زرشک ، زرشک برای لاغری ، چای سیاه و لاغری ، چای سبز و لاغری ، چای سفید و لاغری ، خواص چای سفید برای لاغری ، چای رازیانه برای لاغری ، چای های لاغر کننده ، چای گیاهی برای لاغری ، آیا چای سیاه لاغر می کند ، چای ماته ، چای ماته و لاغری ، چای گوجی بری ، چای علف نخودی ، چای رویبوس ، چای پوئر ، چای لیمو ، چای زنجبیل 

/health/15-teas-that-benefit-weight-loss
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط