آموزش درمان کمردرد با ورزش به صورت تصویری

ورزش برای کمر درد

حرکات کششی ساده ای جهت کاهش درد کمر وجود دارد که می توانید از آنها به عنوان درمان خانگی کمر درد استفاده کنید. ورزش برای کمر درد علاوه بر درمان آن، باعث افزایش قدرت و انعطاف پذیری بدنی شما می شود.

ورزش برای کمر درد ، چگونه کمردرد خود را با ورزش درمان کنیم ، درمان کمردرد ، ورزش های مناسب برای کمردرد ، درمان خانگی کمر درد ، کاهش درد کمر ، ورزش مخصوص کمردرد

ورزش برای کمر درد

حرکت یوگا برای کمر درد ، آموزش درمان کمردرد با ورزش به صورت تصویری ، درمان کمر درد شدید ، درمان درد پایین کمر

تلاش کنید این ورزش های مناسب برای کمردرد را هرروز همراه با فعالیتهایی مثل قدم زدن، شنا و یوگا انجام دهید. کاهش درد کمر و درمان آن از ۲ هفته بعد از انجام این فعالیتها آغاز شده و گاهی ممکن است ۴ تا ۶ هفته زمان ببرد.

اگر کمر درد شما در عرض چند هفته بهبود نیافت و یا در هنگام انجام هر یک از این تمرینات کمر درد ، درد شدید را تجربه می کنید حتما به پزشک متخصص جهت درمان کمر درد شدید مراجعه نمایید.

بنابراین در ادامه با آموزش درمان کمردرد با ورزش به صورت تصویری همراه ما باشید.

کشش به سمت پایین

نحوه قرارگیری: به گونه‌ای در حالت چهار دست و پا قرار بگیرید که زانوها زیر مفصل‌های ران و دست‌ها زیر شانه‌ها باشد. سعی کنید پشت و گردن خود را نسبتا مستحکم نگه دارید و آرنج خود را قفل نکنید.

انجام حرکت: جهت انجام این ورزش برای کمر درد به آرامی خود را به سمت عقب یعنی پاشنه پا حرکت دهید. کشش را همراه با یک نفس عمیق انجام داده و مجددا به حالت اول بازگردید.

ورزش برای کمر درد

این حرکت را برای کاهش درد کمر ۸ تا ۱۰ بار تکرار کنید.

نکات:

  • اگر زانو درد دارید از حرکت به سمت پاشنه پا خودداری کنید.
  • بهتر است برای اطمینان از انجام صحیح حرکت برای درمان درد پایین کمر ، آن را روبروی آینه انجام دهید.
  • کشش را تا جایی انجام دهید که باعث ایجاد درد نشود.
مطلب مرتبط:  تسکین و درمان زانو درد با درمان های طبیعی و تمرینات ورزشی

چرخش زانو – ورزش برای کمر درد

نحوه قرارگیری: به روی کمر دراز کشیده و یک بالشت کوچک زیر سر خود قرار دهید. زانوهای خود را خم کرده و در کنار یکدیگر قرار دهید. دستهایتان را به دو طرف باز کرده و سرتان رو به بالا باشد.

انجام حرکت: جهت انجام این ورزش مخصوص کمردرد زانوهایتان را به سمت یک طرف بچرخانید، هر دو شانه را روی کف زمین نگه دارید. کشش را همراه با یک نفس عمیق انجام داده و مجددا به حالت اول بازگردید.

ورزش برای کمر درد

این حرکت را برای درمان خانگی کمر درد ۸ تا ۱۰ بار تکرار کنید.

نکات:

  • حرکت را تا جایی انجام دهید که باعث ایجاد درد نشود.
  • برای راحتی بیشتر این تمرین که نوعی حرکت یوگا برای کمر درد می باشد می توانید یک بالشت بین زانوهای خود قرار دهید.

کشش پشت کمر جهت درمان کمر درد

نحوه قرارگیری: بر روی شکم دراز کشیده در حالیکه وزن بدن بر روی آرنج و ساعدها قرار گیرد. نگاهتان به کف زمین باشد و سرتان را صاف نگه دارید.

انجام حرکت: جهت انجام این ورزش برای کمر درد با ثابت نگه داشتن سر و فشار روی دستتان، سعی کنید قوس پشت کمر را به سمت بالا حرکت دهید. شما باید یک کشش ملایم در عضلات معده احساس کنید. با کشیدن نفس عمیق بین ۵ تا ۱۰ ثانیه در همان حالت بمانید. سپس به حالت اول بازگردید.

ورزش برای کمر درد

این ورزش برای درد کمر را ۸ تا ۱۰ بار تکرار کنید.

نکات:

  • گردن خود را به سمت عقب خم نکنید.
  • کف دست خود را روی سطح زمین نگه دارید.

تقویت عضلات شکم جهت کاهش درد کمر

نحوه قرارگیری: به روی کمر دراز کشیده و یک بالشت کوچک زیر سر خود قرار دهید. زانوهای خود را خم کرده و در کنار یکدیگر قرار دهید. قسمت فوقانی بدنتان به حالت ریلکس باشد.

انجام حرکت: جهت انجام این ورزش مخصوص کمردرد همراه با کشیدن یک نفس عمیق شکم خود را به درون قفسه سینه بکشید. بین ۵ تا ۱۰ ثانیه به همین حالت نگه داشته و سپس رها کنید.

مطلب مرتبط:  درمان صافی کف پا در کودکان و بزرگسالان

ورزش برای کمر درد

این حرکت را برای درمان درد پایین کمر و همچنین دیسک کمر ۵ بار تکرار کنید.

نکات:

  • این یک ورزش آهسته و ملایم است. بنابراین سعی نکنید بیش از حد سریع آن را انجام داده و یا زیاد به عضلات خود فشار آورید.

کشش لگن جهت درمان درد پایین کمر

نحوه قرارگیری: نحوه قرارگیری: به روی کمر دراز کشیده و یک بالشت کوچک زیر سر خود قرار دهید. زانوهای خود را خم کرده و در کنار یکدیگر قرار دهید. قسمت فوقانی بدنتان به حالت ریلکس باشد.

انجام حرکت: جهت انجام این ورزش برای کمر درد ، کمر خود را به آرامی و به صورت صاف به سمت زمین هل داده و لگن را کمی بالا بیاورید. بین ۵ تا ۱۰ ثانیه به همین حالت نگه داشته و سپس رها کنید.

ورزش برای کمر درد

این حرکت را برای تسکین و کاهش درد کمر ۱۰ تا ۱۵ بار تکرار کنید.

نکات:

  • به گردن، شانه و پاهای خود فشار نیاورید.
  • یک دست خود را روی شکم و دست دیگر را روی کمر خود قرار دهید. اگر این حرکت را به درستی انجام دهید باید عضلات خود را در این مناطق احساس کنید.

بنابراین در پاسخ به این سوال که چگونه کمردرد خود را با ورزش درمان کنیم ، با انجام تمرینات فوق که ورزش های مناسب برای کمردرد می باشند می توانید اقدام به درمان خانگی کمر درد خود نمایید.

ورزش برای کمر درد

تهیه و ترجمه اختصاصی خلایق
منبع :
nhs.uk

ورزش برای کمر درد ، چگونه کمردرد خود را با ورزش درمان کنیم ، درمان کمردرد ، ورزش های مناسب برای کمردرد ، درمان خانگی کمر درد ، کاهش درد کمر ، ورزش مخصوص کمردرد ، حرکت یوگا برای کمر درد ، آموزش درمان کمردرد با ورزش به صورت تصویری ، درمان کمر درد شدید ، درمان درد پایین کمر

live-well/exercise/lower-back-pain-exercises
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط

Subscribe
اطلاع رسانی برای :
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها