افزایش طول عمر باتری موس به وسیله ۸ روش ساده و کاربردی

افزایش طول عمر باتری موس :

افزایش طول عمر باتری موس چگونه امکان‌پذیر است؟ چگونه عمر باتری را افزایش دهیم ؟ اگر احساس می‌کنید باتری موس بی سیم شما زود خالی می کند، بدانید راهکارهای ساده‌ای برای افزایش طول عمر باتری موس وجود دارد.

چگونه عمر باتری را افزایش دهیم ، افزایش طول عمر باتری ، موس بی سیم ، موس و کیبورد بی سیم

افزایش طول عمر باتری

در جهان امروز لوازم و ابزار با سیم کم کم جای خود را به لوازم بی سیم می‌دهند که موس و کیبورد بی سیم نیز از این قائله مستثنی نیستند. اغلب این لوازم جانبی از عمر باتری کم رنج می‌برند که ما انسان‌ها نیز در این امر کم مقصر نیستیم. طبیعی است که هیچ‌کس نمی خواهد، در حین انجام کار با رایانه شخصی، ناگاه عمر باتری موس و کیبورد بی سیم تمام شود. به همین دلیل در ادامه با راههایی ساده و آسان برای افزایش طول عمر باتری موس و توضیح اینکه چگونه عمر باتری را افزایش دهیم ، با ما باشید.

۱- خاموش کردن موس بی سیم ، هنگامی که در حال استفاده نباشد

هر مدل ماوسی که به بازار می‌آید، دارای سوئیچی در زیر آن برای خاموش کردن موس است. اما اگر مثل من همیشه بعد از کار کردن با موس فراموش می‌کنید آن را خاموش کنید، راه حلی برای کمک به من و شما وجود دارد. حتی اگر موس شما دارای حالت خواب (sleep mode) می باشد، کوچکترین حرکت یا کلیک موس باعث می‌شود از این حالت خارج شود، بنابراین هرگاه می‌خواهید موس را داخل کیفتان قرار دهید، حتماً ابتدا آن را خاموش کنید.

به راحتی شما می‌توانید با تغییر در تنظیمات “System Shutdown” و “System Logoff” یک پیام صوتی خودکار که به شما یادآوری کند موس خود را خاموش کنید، ایجاد کنید. برای این منظور در کنترل پنل به قسمت Change System Sound بروید. “Exit Windows” را انتخاب کرده و سپس فایل صوتی خود با فرمت wav را جایگزین آن کنید. تمام تنظیمات گفته شده را برای “Windows Logoff” تکرار کنید، به این ترتیب همیشه یادتان خواهد ماند که موس بی سیم خود را خاموش کنید.

مطلب مرتبط:  حل مشکل کلیک خودکار موس با 4 روش کاربردی

افزایش طول عمر باتری

۲- افزایش طول عمر باتری موس به وسیله استفاده از موس پدهای با رنگ روشن

استفاده از موس پدهای تیره رنگ، خشن و ضخیم باعث می شود که سنسور موس بیشتر از حد معمول و به سختی کار کند. از آنجا که این سنسور مهم ترین نقش را در موس بازی می کند، می تواند اثر منفی بر عمر باتری داشته باشد. بنابراین همیشه توصیه می‌شود با استفاده از موس پدهای با رنگ روشن، باعث افزایش طول عمر باتری موس خود شوید.

افزایش طول عمر باتری

۳- نوع باتری مورد استفاده در موس

بهترین نوع باتری، باتریهای آلکالاین یا همان باترهای قلیایی می باشد، چون نه تنها عمر بیشتری دارند، بلکه حتی ولتاژ مورد نیاز برای کار کردن موس را تولید می کنند. همچنین پیشنهاد شده است که از انواع مارکهای مختلف باتری در یک موس استقاده نکنید. همچنین اطمینان حاصل کنید که باتری ها نشت نکنند، معمولا باتری آلکالاین نشت نمی کند، اما همیشه بهتر است از ین موضوع مطمئن شوید.

۴- نزدیک کردن موس به منبع ارسال سیگنال

باور کنید یا خیر، هر چه موس از منبع ارسال سیگنال (nano receiver) فاصله داشته باشد، به قدرت بیشتری احتیاج دارد. گیرنده نانو (nano receiver) یا همان دانگل موس، گیرنده بسیار کوچکی است که همراه موس بی سیم است و ما آن را به پورت USB وصل می‌کنیم. همچنین اطمینان حاصل کنید که گیرنده نانو و موس هر دو در یک سطح قرار دارند.

۵استفاده از تنظیمات Group Policy Editor

اگر شما یک کاربر حرفه‌ای رایانه هستید و با Group Policy Editor در سیستم عامل ویندوز آشنایی دارید، می توانید یک هشدار را تنظیم کنید، به شما یادآوری کند که هر بار که می‌خواهید کامپیوترتان را خاموش کنید، ابتدا و قبل از آن موس را خاموش کنید.

مطلب مرتبط:  نحوه فرمت کردن فلش مموری در چند گام ساده

۶- استفاده از کلیدهای میانبر کیبورد

یکی از بهترین روشهای افزایش طول عمر باتری موس بی سیم، استفاده از میانبرهای صفحه کلید به جای موس است. لازم است بدانید که هر زمانی که موس را حرکت می دهید، حسگر لیزر انرژی مصرف می کند و بنابراین با استفاده از کلید های میانبر، شما می توانید بار بر روی موس بی سیم خود را کاهش دهید.

۷- خرید یک موس با برند خوب

افزایش طول عمر باتری

این یک تجربه شخصی است! زمانی که از یک موس بی سیم ارزان‌ قیمت استفاده می کردم، عمر باتری مورد استفاده در آن به شدت کم بود. اما با استفاده از برندهای نسبتاً خوب موس، مثل Dell و یا HP عمر باتری نسبتاً بهتر شد. به شخصه به سرمایه گذاری در یک موس مارکدار به جای انتخاب یک موس ارزان‌قیمت اعتقاد دارم.

۸- جلوگیری از تداخل دستگاههای الکتریکی با یکدیگر

دستگاه های الکتریکی، به ویژه دستگاه های بی سیم، تمایل به ایجاد تداخل با یکدیگر دارند. اگر یک دستگاه بی سیم فعال در نزدیکی موس خود دارید، حتماً فاصله آن‌ها از یکدیگر را دور کنید تا از دخالت بیشتر و کاهش عمر باتری موس جلوگیری شود.

هر کدام از این موارد مطرح شده به طریقی باعث افزایش طول عمر باتری موس می‌شوند و راهکارهای ساده‌ای در مورد اینکه چگونه عمر باتری را افزایش دهیم را در اختیار ما قرار می‌دهند. اما برای بهتر نتیجه گرفتن، شما می‌توانید ترکیبی از این موارد را مورد استفاده قرار دهید. شبیه به رانندگی با ماشین، هر چقدر که روش‌های مطرح شده را آزمایش و خطا کنید، بیشتر و بهتر روش بهینه نگه‌داری باتری را فراخواهید گرفت.

افزایش طول عمر باتری موس

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

windowsreport.com

چگونه عمر باتری را افزایش دهیم ، افزایش طول عمر باتری ، موس بی سیم ، موس و کیبورد بی سیم

اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط

Subscribe
اطلاع رسانی برای :
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها