آموزش پاورپوینت ۲۰۱۶ – درس ۳۳: نحوه به اشتراک‌گذاری ارائه‌ها به صورت آنلاین

آموزش پاورپوینت ۲۰۱۶

در برنامه پاورپوینت ، گزینه‌های متعددی برای تقویت یا حتی تغییر کلی نحوه پخش ارائه‌ها فراهم شده است. شما به جای پخش عادی اسلایدشو خود می‌توانید تعیین کنید که آن را به صورت یک فایل ویدئویی یا به صورت آنلاین و زنده ارائه دهید تا بینندگان بتوانند از راه دور آن را مشاهده کنند. شما می‌توانید با شخصی‌سازی اسلایدشو خود اسلایدها را حذف کرده یا ترتیب آن‌ها را تغییر دهید و بدین طریق ارائه را ارتقا دهید. همه این گزینه‌ها به شما کمک می‌کند تا یک ارائه بی‌‌عیب و نقص و حرفه‌ای نمایش دهید. در این مطلب نیز با ما همراه باشید تا شما را با یکی دیگر از دروس آموزش پاورپوینت ۲۰۱۶ آشنا کنیم:

نرم افزار پاورپوینت ۲۰۱۶ ، اسلایدشو ، برنامه پاورپوینت

آموزش پاورپوینت 2016

نشان دادن یک ارائه به صورت فایل ویدئویی

قابلیت Create a Video در نرم افزار پاورپوینت ۲۰۱۶ به شما امکان می‌دهد تا ارائه خود را به صورت یک فایل ویدئویی ذخیره کنید. با این کار بینندگان شما اجازه پیدا می‌کنند تا هر زمان که بخواهند، ارائه را مشاهده کنند. هم‌چنین برای اینکه مطمئن شوید بینندگان‌تان وقت کافی برای دیدن هر یک از اسلایدها را داشته باشند، بهتر است قبل از استفاده از این قابلیت، زمان‌بندی‌ها را تکرار کنید یا اسلایدشو خود را ضبط کنید.

نحوه ایجاد یک ویدئو در برنامه پاورپوینت :

۱- بر روی سربرگ File کلیک کنید تا به نمای Backstage (پشت صحنه) دست یابید.

۲- در این نما، گزینه Export را انتخاب کنید، سپس بر روی دستور Create a video کلیک کنید تا گزینه‌های ارائه ویدئو در سمت راست صفحه ظاهر شود.

آموزش پاورپوینت 2016

۳- بر روی فلش کشویی کنار گزینه Presentation Quality (کیفیت ارائه) کلیک کنید و از پنجره باز شده اندازه و کیفیت ویدئوی خود را انتخاب کنید.

آموزش پاورپوینت 2016

۴- بر روی فلش کشویی کنار گزینه Use Recorded Timings and Narrations کلیک کنید تا یک پنجره باز شود. حالا در صورت عدم نیاز یا تمایل به استفاده از زمان‌بندی‌های ضبط شده می‌توانید گزینه Don’t Use Recorded Timings and Narrations را انتخاب کنید. هم‌چنین اگر قبلاً زمان‌بندی‌ها و گفتارها را ضبط کرده‌اید و می‌خواهید از آن‌ها در ویدئوی‌تان استفاده کنید، می‌توانید گزینه Use Recorded Timings and Narrations را انتخاب کنید.

آموزش پاورپوینت 2016

۵- بر روی گزینه Create Video کلیک کنید تا یک کادر محاوره‌ای با عنوان Save As ظاهر شود.

۶- محلی که قصد دارید ارائه‌تان را ذخیره کنید، انتخاب کنید، سپس یک نام برای آن ارائه در فیلد File name (نام فایل) وارد کنید.

آموزش پاورپوینت 2016

۷- دکمه Save را بزنید. به محض اینکه ویدئوی شما در برنامه پاورپوینت ایجاد شد، یک نوار وضعیت در پایین پنجره پاورپوینت به نمایش در می‌آید. وقتی نوار کامل شد، ویدئوی شما آماده مشاهده، ارسال و یا آپلود می‌باشد.

آموزش پاورپوینت 2016

علاوه بر ایمیل کردن ویدئوی خود می‌توانید آن را به صورت رایگان در سایت‌های به اشتراک‌گذاری ویدئو مانند یوتیوب آپلود کنید. پس از پایان کار آپلود ویدئوی خود می‌توانید لینک آن را برای هر کسی که می‌خواهید بفرستید.

آموزش پاورپوینت 2016

ارائه اسلایدشو به صورت آنلاین

ارائه یک اسلایدشو به صورت آنلاین کار بسیار آسانی است. تنها چیزی که شما و بینندگان‌تان برای این کار نیاز دارید، این است که به اینترنت وصل باشید. حتی نیازی به برنامه پاورپوینت هم نیست. هنگامی که بینندگان‌تان به اینترنت متصل هستند، می‌توانید ارائه خود را طبق روال همیشگی شروع کنید.

لطفاً توجه داشته باشید که در حین ارائه آنلاین اسلایدشو نمی‌توانید آن را ویرایش کنید یا با هایلایتر یا قلم آن را علامت‌گذاری کنید. هم‌چنین در حین ارائه نمی‌توانید از پاورپوینت برای صحبت با مخاطبان‌ خود استفاده کنید. بجای آن سعی کنید از طریق کنفرانس تلفنی یا گفتار از قبل ضبط شده خود با بینندگان‌تان ارتباط برقرار کنید. همچنان با ادامه این مطلب از سری        آموزش پاورپوینت ۲۰۱۶ تا انتها با ما باشید:

نحوه ارائه آنلاین اسلایدشو در نرم افزار پاورپوینت ۲۰۱۶ :

۱- از سربرگ Slide Show به کادر گروه Start Slide Show بروید.

۲- بر روی دستور Present Online در این کادر کلیک کنید.

آموزش پاورپوینت 2016

۳- یک کادر محاوره‌ای به نمایش در می‌آید. حالا بر روی گزینه Connect کلیک کنید. به محض اینکه ارائه‌ آنلاین شما در پاورپوینت آماده شود، یک پیام وضعیت ظاهر می‌شود.

آموزش پاورپوینت 2016

۴- یک لینک ظاهر می‌شود. اگر قبلاً لینک انتخاب نشده است، لینک مدنظرتان را انتخاب کنید.

۵- برای تهیه یک کپی از لینک موردنظر بر روی گزینه Copy Link کلیک کنید، سپس می‌توانید به دلخواه خود در هر جایی مانند یک شبکه‌ اجتماعی، وبلاگ یا ایمیل آن را پیست کنید (بچسانید). فقط قبل از شروع ارائه خود باید مطمئن شوید که هر یک از بینندگان شما یک کپی از لینک موردنظر را دریافت کرده‌ باشند.

آموزش پاورپوینت 2016

۶- بر روی گزینه Start Presentation کلیک کنید.

۷- اسلایدشو را طبق روال همیشگی ارائه دهید و به کمک موس یا صفحه کلید، اسلایدهای آن را به جلو ببرید.

۸- پس از اتمام کار بر روی گزینه End Online Presentation (پایان ارائه آنلاین) کلیک کنید.

آموزش پاورپوینت 2016

۹- یک کادر محاوره‌ای برای تأیید اینکه می‌خواهید ارائه‌تان را پایان دهید، ظاهر می‌شود. در این کادر بر روی دکمه End Online Presentation کلیک کنید.

آموزش پاورپوینت 2016

آموزش پاورپوینت ۲۰۱۶

منبع:

gcflearnfree.org

نرم افزار پاورپوینت ۲۰۱۶ ، اسلایدشو ، برنامه پاورپوینتمطالب مرتبط

درباره مقاله فوق چه نظری دارید؟