فوت و فن انتخاب لباس زنانه مجلسی شیک و مناسب

نحوه انتخاب شیک ترین لباس زنانه مجلسی ، با توجه به رنگ پوست و استیل بدنی

انتخاب لباس شب برای مهمانی یکی از دغدغه های خانم ها به شمار می رود. مخصوصا وقتی که باید در اسرع وقت از بین لباس هایی با رنگ ها و طرح های مختلف یک لباس شب یا لباس عصر مناسب انتخاب کنند. در این مقاله سعی می کنیم چند راهنمایی مختصر در انتخاب لباس زنانه مجلسی را ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

۵ نکته که خانم ها باید در انتخاب یک لباس شیک مجلسی رعایت کنند.

اولین عاملی که باید مورد توجه قرار بگیرد این است که در چه محفلی قرار است ظاهر شوید؟ یک مهمانی خانوادگی یا یک مهمانی رسمی؟ در جمع دوستان یا یک مهمانی با همکاران؟ لباس زنانه مجلسی گستردگی نامحدودی دارد.

دومین چیز  توجه به رنگ پوست و استیل شما است. چون این مشخصات هستند که تعیین می کنند بهترین مدل لباس مهمانی برای شما کدام است.

موضوع سوم تنوع و قیمت لباس است. با توجه کافی به این موارد می توانید در اسرع وقت برای خودتان یک لباس مناسب تهیه کنید.

رنگ لباس

رنگ لباس در انتخاب نوع لباس بسیار اهمیت دارد. رنگ های تیره و پر رنگ برای لباس عصر مناسب هستند. در حالی که لباس های طرح دار برای لباس عصر از اهمیت کم تری برخوردارند. رنگ های قهوه ای و خاکستری را می توان در مناسبت های مختلف پوشید. اما لباسی را که تقریبا در هر مناسبتی می توان پوشید لباس سیاه کوتاه است.

جنس لباس ( نوع پارچه )

به جنس لباس توجه کنید. پارچه هایی مثل کتان ( مخصوصا پارچه های کتانی راه راه و زبر ) برای مهمانی ها و مناسبت های نیمه رسمی مناسب نیستند. لباس مهمانی های رسمی باید از جنس ابریشم ،اطلس یا پارچه های مصنوعی براق باشد. کیفیت پارچه هم باید در حد و اندازه جنس آن باشد. پس اگر مهمانی رسمی است بهتر است برای لباس زنانه مجلسی ای که می پوشید کمی بیشتر هزینه کنید.

هماهنگ کردن رنگ لباس و رنگ پوست

برای انتخاب مناسب ترین رنگ بد نیست نگاهی به رنگ پوست خود داشته باشید. اگر پوستی سبزه دارید به دنبال لباسی با رنگ های زرد ، قهوه ای و قرمز باشید. اما اگر پوستتان روشن است از لباس هایی با رنگ های آبی ، سبز و ارغوانی استفاده کنید. اما در این جا یک استثنا هم وجود دارد. بعضی از خانم ها در رنگ های خنثی – مثل رنگ هایی که چند لحظه قبل نام بردیم – زیباتر دیده می شوند. این خانم ها هم در رنگ های گرم و هم در رنگ های سرد زیبا به نظر می رسند.

مطلب مرتبط:  انواع مدل یقه مانتو

برای این که بدانید پوست شما جز پوست های روشن طبقه بندی می شود یا جزء رنگ های تیره ، به رنگ رگ های بازویتان توجه کنید. اگر این رگ ها آبی فام بودند پوستتان جزء پوست های روشن است اما اگر مایل به رنگ سبز هستند احتمالا پوست سبزه ای دارید.

راه دیگر این است که خودتان را در لباس های سیاه و سفید امتحان کنید. یا در لباس های قهوه ای و مایل به سفید. ببینید در کدام دسته بهتر به نظر می رسید. اگر در لباس قهوه ای یا سیاه زیباتر به نظر می رسید احتمالا پوست روشنی دارید و اگر لباس سفید یا کرم بیشتر به شما می آید احتمالا جزء افراد با پوست سبزه طبقه بندی می شوید.

مدل لباس و شکل بدن

عامل مهم بعدی در انتخاب لباس ، فرم بدن شما است. فرم بدن خانم ها را در حالت کلی می توانیم به ۵ دسته طبقه بندی کنیم.

بدن های گلابی مانند ، مثلث وارون ، بدن های مستطیلی ، سیب مانند ، ساعت شنی

بدن گلابی مانند

خانم هایی که شانه های کوچک و باسن عریض دارند. اصطلاحا گفته می شود این افراد بدن گلابی مانند دارند. این افراد باید طوری لباس بپوشند که باسنشان کوچک تر و شانه هایشان عریض تر دیده شود (برعکس آن چه که هستند ).

بهتر است این افراد لباس های یقه مربعی و یقه عبایی بپوشند.

بدن مثلثی یا گُوِه ای

خانم هایی که بدن گوه ای دارند دارای شانه ها و قفسه سینه عریض و در عین حال کمر و باسن باریک هستند. توصیه می شود این خانم ها لباس هایی با مدل کمرِ بلند بپوشند. مثل لباس های کمر امپراطوری. این لباس ها باسن و کمر را بزرگ تر نشان می دهند.  همچنین اگر جزء این دسته هستید می توانید از دامن های بلند با رنگ های روشن در انتهای لباس استفاده کنید.

مطلب مرتبط:  آموزش طراحی لباس

بدن های مستطیلی شکل

خانم هایی که چنین استیلی دارند دارای شانه ها ، کمر و باسن یکنواختی هستند. اگر این گونه هستید برای زیباتر به نظر رسیدن باید به گونه ای لباس بپوشید که اندامتان از این یکنواختی خارج شود. برای این گونه خانم ها لباس های یقه کوتاه ، یقه گلابی ، لباس هایی که در طرفینشان توری دارند و همچنین لباس های موجدار مناسب است. استفاده از سوتین مناسب کمک زیادی به برجسته بودن بدن می کند.

بدن های سیب مانند

این دسته از خانم ها دارای شانه ها و قفسه سینه و کمر عریض و در عین حال باسن کوچک هستند. اگر این گونه هستید قاعدتا باید لباسی بپوشید که بدنتان را بلندتر و باسنتان را عریض تر نشان دهد. این خانم ها باید بیشتر از لباس های با رنگ یکنواخت استفاده کنند تا لباس های طرح دار. اگر چنین اندامی دارید از لباس مجلسی دارای کمربند و از پیراهن های یقه هفت استفاده کنید تا بدنتان کشیده تر به نظر برسد.

بدن های ساعت شنی

خانم هایی که بدنی چون ساعت شنی دارند دارای بهترین تناسب اندام هستند.

با این حال نیاز به لباسی دارند که آن ها را در بهترین فرم نشان دهد. نکته اصلی این است که این افراد باید لباسی بپوشند که نه خیلی تنگ باشد نه خیلی پفی. لباس های تمام قد و کمر بلند ، برای این افراد بسیار مناسب است.

عکس چند لباس زنانه مجلسی ۲۰۱۸ را می توانید ببینید:

لباس زنانه مجلسی

لباس زنانه مجلسی
لباس زنانه مجلسی
لباس زنانه مجلسی
ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:
JCPenny
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط