بهترین رژیم کاهش وزن حذف چربی است یا کربوهیدرات

بهترین رژیم کاهش وزن حذف چربی است یا کربوهیدرات

موثر ترین رژیم کاهش وزن حذف چربی است یا کربوهیدرات

مطالعه ای جدید نشان داده است کهرژیم کاهش وزن پر چرب با کربوهیدرات پایین مثل رژیم کاهش وزن کتونی باعث افزایش وزن می شود نه کاهش وزن.

اگر در تلاش برای کاهش وزن و به دنبال یک رژیم لاغری سریع و آسان هستید، احتمالا از یک رژیم کاهش وزن با کربوهیدرات پایین استفاده می کنید.

بسیاری از کارشناسان رژیم لاغری ادعا می کنند کاهش کربوهیدرات و افزایش چربی دریافتی می تواند به کاهش وزن کمک کند و بهترین رژیم لاغری محسوب می شود.

رژیم لاغری ، رژیم کاهش وزن ، رژیم لاغری سریع و آسان ، رژیم کم کربوهیدرات ، رژیم کتوژنیک

رژیم کاهش وزن

رژیم کتوژنیک یکی از این رژیم های لاغری محسوب می شود که در آن انرژی بدن به جای کربوهیدرات از چربی های سالم تامین می شود.

این توصیه ها برای یک رژیم لاغری سریع و آسان منجر به افزایش محبوبیت رژیم های غذای از قبیل رژیم کتوژنیک شده و رژیم کم کربوهیدرات ، در این رژیم غذایی مصرف چربی های سالم افزایش پیدا کرده و مصرف کربوهیدرات کاهش پیدا می کند تا بدن به اصطلاح وارد فاز کتوز شود و چربی سوزی و کاهش وزن افزایش پیدا کنند ولی این مطالعه به نتیجه معکوسی رسیده است.

مطالعه ای که در دانشگاه آبردین و آکادمی علوم چین انجام شدنسان داد موش هایی که رژیم غذایی پرچرب داشتند در یک دوره سه ماهه ( معادل ۹ سال برای انسان )  بیشتر از موش هایی که رژیم غذایی پرکربوهیدرات داشتند، وزن اضافه کردند.

مطلب مرتبط:  راهنمای پیشگیری و درمان بیماری اسکوروي

نکته قابل توجه اینجاست که موش هایی که رژیم غذایی پرکربوهیدرات داشتند به هیچ وجه وزنشان اضافه نشد.

بر اساس این مطالعه مصرف چربی تنها چیزی بود که باعث اضافه وزن موش ها میشد.

در این مطالعه ه۳۰ نوع رژیم غذایی با تنوع در میزان چربی و کربوهیدرات به وفور در اختیار موش ها قرار گرفت، به این معنی که موش ها هر زمان و به هر اندازه که می خواستند می توانستند غذا بخورند.

در پایان مطالعه موش هایی که رژیم غذایی ۵۰ – ۶۰ درصد چربی داشتند وزنشان بیشتر از گروه های دیگر بود.

رژیم کاهش وزن

آزمایشاتی که روی مغز این موش ها انجام شد نشان داد سیستم پاداش مغز که پاسخ به فعالیت های لذت بخش مانند خوردن و رابطه جنسی را کنترل می کند در موش هایی که رژیم پرچرب داشتند فعال می شد.

بر خلاف باور عموم که تصور می کنند چربی باعث سیری می شود و کمک می کند در کل کالری کمتری مصرف کنیم، این مطالعه نشان داد که در واقع باعث شده موش ها کالری بیشتری مصرف کنند.

ولی نکته جالب اینجاست موش هایی که رژیم غذایی ۸۰درصد چربی داشتند، درست مثل رژیم غذایی کتون نسبت به موش هایی که رژیم غذایی ۵۰ – ۶۰ درصد چربی داشتند، ۱۵% افزایش وزن کمتری را تجربه کردند.

ولی نکته اینجاست که موش ها برای تامین انرژی به کربوهیدرات زیادی نیاز ندارند بنابراین لازم نیست که کتون های بدنشان را برای تامین انرژی مصرف کنند.

در نهایت محققین به این نتیجه احتمالی رسیدند که رژیم غذایی فوق العاده پرچرب و رژیم کم کربوهیدرات در مقابل رژیم غذایی نسبتا پرچرب و کم کربوهیدرات می تواند منجر به کاهش وزن یا حداقل تنظیم وزن شود.

مطلب مرتبط:  معجونی برای چربی سوزی که مانند یک معجزه عمل می کند

به هر حال رژیم غذایی پر کربوهیدرات برای کاهش وزن توصیه نمی شود.

بهترین رژیم کاهش وزن حذف چربی است یا کربوهیدرات

تهیه و ترجمه اختصاصی خلایق
منبع :
menshealth.com

رژیم لاغری ، رژیم کاهش وزن ، رژیم لاغری سریع و آسان ، رژیم کم کربوهیدرات ، رژیم کتوژنیک

/nutrition/a22343251/fat-carbs-weight-loss
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط

Subscribe
اطلاع رسانی برای :
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها