بوتاکس مو چیست؟

بوتاکس مو چیست؟

بوتاکس مو یک روش جدید برای مراقبت از سلامت موها است که می تواند به شخص کمک کند سلامت و شادابی موها را که به هر دلیل از بین رفته است بازیابد.

بوتاکس مو

اما چرا به این نام خوانده می شود؟ این کار چه شباهتی به بوتاکس دارد؟

دلیل نامگذاری این است که در این جا هم مثل بوتاکس چین و چروک ها را از بین می برند.

یعنی همان طور که در عمل بوتاکس چین و چروک های پوست را بر می دارند در اینجا چین و چروک مو را حذف می کنند.

دانشمندان مدعی اند فرمولی که کشف کرده اند می تواند پارگی ، موخوره و درهم پیچیدگی موها را از بین ببرد و موها را ترمیم کند.

هر چه سن انسان بالا می رود کراتین موها کم تر می شود (کراتین نوعی پروتئینن است که به مو استحکام می بخشد). ضمن این که اعمالی مثل سال ها در معرض خورشید بودن ، رنگ کردن مو ، سشوار کشیدن و انواع مدل ها را روی مو پیاده کردن ، باعث می شود موها طراوت و شادابی خود را تا حدودی از دست بدهند.

در واقع این کار یکی از راه های احیاء و محافظت از مو ،  است.

بوتاکس مو چیست؟

در این فرآیند ، تارهای شکسته و آسیب دیده مو را با یک عصاره قدرتمندِ مرطوب ، ترمیم و تقویت می کنند. این عصاره به مو نرمی و جلا می بخشد و در هم پیچیدگی موها را از بین می برد.

عصاره مذکور از موادی مثل روغن خاویار ، ویتامین های ای و بی ۵ و کلاژن تولید شده است.

شاید مهم ترین کاربرد بوتاکس مو این باشد که موخوره ها را از بین می برد. بنابراین به کسانی که از موخوره رنج می برند توصیه می شود از آن استفاده کنند. مزیت دیگر این است که در مورد همه نوع مو جواب می دهد. اگر موهای فرفری ، وزوزی ، صاف ، ضخیم ، نازک ، بلوند یا هر نوع موی دیگری دارید می توانید بدون محدودیت ، از بوتاکس استفاده کنید.

مطلب مرتبط:  انواع ماسک هویج برای مو

بوتاکس یا کراتینه کردن؟

در کراتینه کردن از ماده شیمیایی فرمالدئید استفاده می شود اما ماده ای که در این فرایند به کار می رود به هیچ وجه شیمیایی نیست و از این جهت بوتاکس مو به کراتینه کردن مو ارجحیت دارد.

بوتاکس مو برای چه کسانی بیشتر ضرورت دارد؟

زنانی که دارای موهای از شکل افتاده ، خراب و کم رنگ هستند یا از بیماری موخوره رنج می برند بیشتر به بوتاکس مو نیاز دارند. همچنین کسانی که موهایشان بلند است ، فرفری یا وزوزی است ، یا به خاطر اعمالی مثل صاف کردن ، سشوار زدن ، رنگ آمیزی یا گرمای ناشی از فرزنی شکننده و آسیب پذیر شده است.

چه کسانی نباید از بوتاکس مو استفاده کنند؟

این معالجه برای زنان باردار مناسب نیست.

فرآیند انجام بوتاکس مو

بوتاکس مو باید روی موهای تمیز انجام شود بنابراین کارشناس بوتاکس اول موها را بدون استفاده از کاندیشنرها ، شستشو می دهد. در مرحله بعد موها را شانه می کنند و از حالت درهم برهم و درهم پیچیده در می آورند و  قسمت های اضافه مثل موخوره را برش می زنند. عصاره را به موها اضافه می کنند و موها را ماساژ می دهند تا ماده را جذب کند. وقتی کار به پایان رسید موها را به مدت ۷ دقیقه با دقت شستشو می دهند تا کاملا از فرآورده پاک شود.

عصاره مورد نظر نباید بیش از ۴۵ دقیق روی مو باقی بماند. مرحله بعد شامل سشوار کشیدن است. کارشناسان مو می گویند در این مرحله سشوار باید به طور عمودی نگه داشته شود تا مطمئن شویم مو صاف است و نمی شکند.

مطلب مرتبط:  طرز تهیه 9 شامپو خانگی برای موهای چرب با مواد طبیعی

مرحله آخر سرامیکه کردن مو است. این کار به اندازه خشک کردن مهم نیست اما برای درخشان کردن، یکنواخت و سالم تر کردن مو  آن را انجام می دهند. برای این که از بوتاکس مو حداکثر نتیجه را بگیرید و مدت بیشتری دوام داشته باشد باید از شامپو و کاندیشنرهای مخصوص استفاده کنید.

نتیجه نهایی بوتاکس مو بدست آوردن موهایی جوان تر ، شاداب تر و صاف تر است.

بوتاکس مو

هر چند وقت یک بار عمل بوتاکس مو را انجام دهیم؟

از آنجایی که بوتاکس مو فرآیندی کاملا بی ضرر است می توانید هر وقت تشخیص دادید نیاز دارید ، این کار را انجام دهید.

اثر بوتاکس مو چه مدت روی موها باقی می ماند؟

اثر بوتاکس به مدت ۲ تا ۴ ماه روی موها باقی می ماند اما کسانی که بیشتر موهایشان را دست کاری ، رنگ و مدل بندی می کنند و بیشتر سشوار می کشند بیشتر به بوتاکس مو نیاز دارند چون موهایشان آسیب پذیر تر است. برای این که اثر بوتاکس بیشتر روی موها باقی بماند از شامپوهای بدون سولفات یا کم سولفات استفاده کنید.

آیا می توان بعد از بوتاکس مو ، آن را رنگ کرد؟

بله. یک روز بعد از بوتاکس مو می توانید با خیالی آسوده موهایتان را رنگ کنید.

عوارض جانبی بوتاکس مو

عوارض جانبی خاصی ندارد.

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

COSMOPOLITAN

اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط

Subscribe
اطلاع رسانی برای :
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها