رازهای موفقیت در کودکان

رازهای موفقیت در کودکان

 ۱۰ راز برای تربیت کودکان موفق، از نویسنده پرفروش ترین کتاب درباره پول

براساس داده های حاصل از مطالعه ای که به منظور یافتن رازهای موفقیت درکودکان  بر روی ۱۷۷ میلیونر خود ساخته و ۲۳۳ نفر از افراد کم درآمد انجام شده است، ۱۰ راز تربیت کودکان موفق”  به دست آمده است. نتایج این مطالعه نشان می دهد که عادتهای کودک از آموختن دانش گرفته تا آگاهی از محیط پیرامون، تا سن ۹ سالگی شکل می گیرد. حالا نتایج این مطالعه را بررسی کرده و نگاهی به سیاست های آموزشی والدینی که فرزندان موفق تربیت کرده اند، خواهیم داشت.

مثبت اندیشی,ثروت,موفقیت در زندگی,راز موفقیت در زندگی,اصول موفقیت,رسیدن به موفقیت

رازهای موفقیت

پرورش یک”مغز موفق” در سنین اولیه کودکی

این مطالعه که توسط توماس کوری نویسنده کتابهای پرفروش انجام شده بر اساس مفهوم ” عادتهای که ثروت می آورد”  می باشد. این مطالعه ۵ ساله،  بر سیاستهای آموزشی، آداب و رسوم، افکار و رفتارهای خانواده های کم درآمد و ثروتمند و تقسیم بین ثروت و فقر تمرکز دارد.

بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط کسانی که در این مطالعه شرکت کرده اند، “نوع نظم و آموزشی که فرزند از والدین دریافت می کند، بر آینده آنها تاثیر می گذارد.

اگر واقعا این طور باشد، این بدان معنی است که “کودکان ممکن است بسته به اینکه چقدر این موضوعات برایشان مهم جلوه داده شده باشد، به افراد ثروتمند یا فقیر تبدیل شوند”.

طبق نظر کوری، یک مطالعه که توسط دانشگاه براون روی ۵۰۰۰۰ نفر در ایالات متحده انجام شده، بیان می کند که “عادت های کودکی تا سن ۹ سالگی شکل می گیرد.” این نتیجه گیری نشان می دهد که پرورش عادتهای خوب در مراحل اولیه زندگی کودک، می تواند در هدایت کودکان به سوی یک آینده موفق موثر باشد. ۱۰ راز اصلی  از رازهای موفقیت برای این کار  در زیر آمده است.

رازهای موفقیت

۱۰ راز تربیت کودکان موفق

داشتن روابط دوستانه با کودک، که باعث کارهای مثبت  می شود.مطالعه کنید.به یک روش سالم زندگی کنید.استفاده از وسایل الکترونیکی را محدود کنید. احساسات وحرفهای  خود را کنترل کنید. اهداف زندگی را مشخص کنید. مثبت  اندیشی را سر لوحه کارها قرار دهید. برای دیگران مفید باشید. احساس استقلال وداشتن  ذهن مستقل را تقویت کنید.دیگران را مقصر ندانید.

کسب دانش واقعی از کتابها ، نه از تلویزیون، اینترنت و یا گوشی های هوشمند

در مطالعه کوری، ۶۳ درصد از شرکت کنندگان میلیونر اظهار داشتند  که “حداقل دو کتاب در ماه برای تحصیل دانش بخوانید.” این بدان معنا نیست که خواندن هر کتاب قدیمی شما را یک میلیونر می کند. والدینی که این کودکان موفق را تربیت می کنند، از فرزندانشان می خواهند  کتابهایی مانند زندگی نامه شخصی افراد موفق، کتابهای تاریخی، علمی یا کتابهای سرگرمی، خودآموز، ادبیات کلاسیک و فلسفه را بخوانند.این والدین با پرسیدن سوالاتی در باره محتوای کتابها و به نیت تایید اینکه کودک اطلاعات را فرا گرفته و فهمیده، موضوع را پیگیری می کنند.

مطلب مرتبط:  راز موفقیت ثروتمندان در چیست ؛ آشنایی با ویژگی‌های افراد موفق

علاوه بر این، با توجه به نگرانی والدین درمورد اثرات نامطلوب وسایل الکترونیکی بر ذهن کودکان، ۶۷ درصد از شرکت کنندگان ثروتمند گزارش کردند که  زمان محدودی (یک ساعت در روز) را به تماشای تلویزیون اختصاص می دهند .بر اساس مطالعه اخیر  آکادمی کودکان در آمریکا ، با وجود نبود گوشی های هوشمند و تبلت در زمان کودکی این والدین،  کودکان در سنین ۸ تا ۱۰ سالگی در حدود ۸ ساعت در روز در معرض وسایل الکترونیکی قرار می گیرند.

رازهای موفقیت

تربیت کودکان قدرتمند جسمی و روانی

از جمله  رازهای موفقیت در میلیونر ها این است که والدین آنها  مراقب تقویت ذهن وجسم فرزندانشان بودند. ۷۰ درصد  از کسانی که مورد بررسی قرار گرفتند،  گفتند “مصرف مواد غذایی ناسالم خود را به ۳۰۰ کالری در روز محدود کرده ” و ۷۶ درصد بیان داشتند: “۲۳ دقیقه در روز، ورزش قلبی (ورزش هوازی مانند دو آهسته) انجام  می دهند.

در مورد  جنبه های ذهنی، ۸۰ درصد از افراد به اهمیت داشتن هدف در زندگی در دوران کودکی و ۷۱ درصد در مورد پرورش یافتن با نگرش خوش بینانه به زندگی و مثبت اندیشی اشاره کردند. این نتایج نشان می دهد که این کودکان می توانستند رویاهایشان را بدون غرق شدن در سختی واقعیت دنبال کرده و با تلاش،  اصول موفقیت را به دست آورند.

۸۱ درصد از افراد نیز بیان داشتند که درباره اهمیت کنترل احساسات و کلمات انتخابی ،  آموزش دیده بودند. روابط اجتماعی از اجزاء ضروری برای موفقیت است. موارد متعددی وجود دارد که افراد شانس موفقیت در زندگی را از دست می دهند، زیرا نمی توانند احساسات منفی خود را سرکوب و زبان خود را نگه دارند.

علاوه بر این، با توجه به این واقعیت که  اقتضای طبیعت کودک این است که  به راحتی تحت تأثیر محیط قرار گیرد، به نظر می رسد که والدین ممکن است دوستی های منفی مشارکت کنندگان ثروتمند در این مطالعه را تحت نظر داشته باشند.

رازهای موفقیت

بر اساس گفته کوری، تربیت فرزند مانند خمیر مجسمه سازی است. آیا هنر وابسته به مجسمه ساز است؟

همچنین باید این ایده را رد کرد که “مردم کاری را که برای شما انجام  میدهند، یک هدیه است”. نکته در این جاست که موفقیت واقعی را نمیتوانید کسب کنید، اگر از سنین اولیه به کودکان آموزش دهید که اگر کسی برایشان کاری انجام میدهد به این دلیل است که ” آنها پدر و مادرشان هستند”، “چون آنها دوستانشان هستند” یا “به این دلیل که خانواده آنها هستند”. به نظر می رسد بسته به محیط اطراف، محدوده مسئولیت کودک برای خودش محدود شود. این الگوهای فکری،  استقلال کودک را تضعیف کرده و ممکن است باعث شود تا در بزرگسالی، افراد خود محوری باشند.

مطلب مرتبط:  قانون جذب و معجزه آن برای پولدارشدن

از دیدگاه کوری، رسیدن به موفقیت از انتظار داشتن از مردم یا فکر اینکه مردم چیزی به شما بدهند، به دست نمی آید. فیلسوفان مختلف وموفق بیان داشته اند که “قدرت داشتن برای دادن  چیزی به دیگران” نیروی محرک موفقیت و شادی بزرگ است. ناپلئون هیل، که به تنهایی تخت “پادشاه آهنین” را ساخت، گفته است که ثروت همیشه در ذهن شروع می شود و این قانون طلایی را بنا نهاده که «فرد باید ابتکار عمل را برای احترام به آنچه که از محیط اطراف خود می خواهد، به دست گیرد»،.

مطالعه کوری بر روی میلیونرها ، شامل افراد کم درآمد (۳۱ درصد) و طبقه متوسط (۷۶ درصد) نیز بود. با این حال، به دست آوردن نتایجی از این آموزه ها، افراد را ملزم می کند تا حسادت نداشته باشند و اطرافیان خود را با سخنانی مانند “ما به خاطر دولت فقیر هستیم ” یا ” ثروت داشتن  دیگران غیرمنصفانه است ” مقصر ندانند. در این مطالعه، با افزایش آگاهی کودکان نسبت به مسئولیت ها و تغییر رفتارهایشان، برای  کسب درآمدهای ۹ رقمی تربیت شدند.

به گفته کوری، تربیت کودک همانند خمیر مجسمه سازی است. اگر فرزند خمیر باشد، والدین مجسمه ساز هستند.خمیر انعطاف پذیر بوده و به راحتی می توان آنرا به هر شکلی تغییر داد،چه مردم دنیا نتیجه این کار را تحسین کنند وچه والدین و کودکان از این موضوع راضی باشند، در نهایت این موضوع بستگی به والدین دارد.بر اساس نظر کوری، شاید این الگوی فکری والدین است که می خواهند یک فرزند قوی و مهربان تربیت کنند که کلید اصلی تربیت موثر یک فرد موفق و راز موفقیت در زندگی است.

رازهای موفقیت در کودکان

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

zuuonline.sg

مثبت اندیشی,ثروت,موفقیت در زندگی,راز موفقیت در زندگی,اصول موفقیت,رسیدن به موفقیت

اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط