تست سلامت باتری اندروید با این چند روش ساده

تست سلامت باتری اندروید

مردم برای برقراری ارتباط از طریق صوت، رسانه‌های اجتماعی، ایمیل و مواردی از این قبیل به گوشی‌های اندروید خود متکی هستند. از این رو، اگر باتری گوشی از کار بیفتد، می‌تواند مشکل جدی ایجاد کند. خوشبختانه، روش‌های زیادی برای تست سلامت باتری اندروید وجود دارد. در این مطلب به شما نشان می‌دهیم در صورت مواجهه با چنین مشکلی چطور آن را تشخیص و تعمیر کنید. پس در ادامه با ما همراه شوید:

تست سلامت باتری گوشی اندروید ، نرم افزار سلامت باتری اندروید ، بررسی سلامت باتری اندروید ، تشخیص سلامت باتری اندروید ، کد تست سلامت باطری اندروید ، سلامت باتری اندروید

تست سلامت باتری اندروید

روش‌های تست سلامت باتری اندروید

۱- تشخیص سلامت باتری اندروید از روی تعداد زیاد اپلیکیشن‌ها

اولین مرحله در تشخیص سلامت باتری اندروید این است که نگاهی به اپلیکیشن‌های داخل گوشی خود بیندازید. اغلب مواقع، کوتاه بودن طول عمر باتری صرفاً ناشی از اجرای همزمان تعداد زیادی اپلیکیشن حجیم است. درست همانطور که یک فرد از انجام دادن همزمان چند کار خسته می‌شود، گوشی هم به همین صورت است. اجرای همزمان چند اپلیکیشن باعث می‌شود باتری سخت‌تر کار کند و در نتیجه سریع‌تر فرسوده شود. اپلیکیشن‌هایی مانند «Battery Doctor» به شما امکان می‌دهد انجام همزمان چندکار اضافی مانند اجرای اپلیکیشن‌ها در پس‌زمینه و همگام‌سازی دوره‌ای داده‌ها را غیرفعال کنید. خیلی از مواقع، اپلیکیشن‌ها، کارهای پس‌زمینه را بدون اطلاع دادن به کاربر اجرا می‌کنند.

۲- بررسی سلامت باتری اندروید از طریق چک کردن گوشی

یکی دیگر از روش‌های بررسی سلامت باتری اندروید از طریق قسمت منوی مخفی داخل گوشی است. برای انجام این کار باید کد تست سلامت باطری اندروید را شماره‌گیری کنید. با وارد کردن کد تست سلامت باطری اندروید *#*#۴۶۳۶#*#* پنجره‌ای با عنوان «hidden Android test menu» باز می‌شود که برای عیب‌یابی اولیه طراحی شده است. در این پنجره با لمس گزینه battery info جزئیاتی شامل وضعیت شارژ، منبع تغذیه، میزان شارژ، ولتاژ و دما به نمایش در می‌آید.

مطلب مرتبط:  نحوه ریست فکتوری آیفون به وسیله دو روش کاربردی

۳- تحلیل‌گر اختصاصی باتری

تست سلامت باتری اندروید غیر از تست ساده تشخیصی داخل گوشی نیز امکانپذیر است. گوشی‌های اندروید به یک ابزار تحلیل‌گر اختصاصی باتری مجهز شده‌اند که اپلیکیشن‌های دارای بیشترین مصرف برق باتری را کنترل می‌کنند. تنها با اطلاعات اولیه ارائه شده می‌توانید در مورد حذف اپلیکیشن‌هایی که مقداری زیادی از برق باتری را مصرف می‌کنند، تصمیم‌گیری کنید. اما، این ابزار به اندازه اپلیکیشن‌های شخص ثالث همچون «Battery Doctor» قوی نیست که واقعاً بتواند مصرف اپلیکیشن‌های گوشی‌تان را مدیریت کند. برای پیدا کردن محل این ابزار تحلیل‌گر اختصاصی کافیست در گوشی اندروید خود به مسیر      Settings > Device > Battery بروید.

۴- نرم‌افزار GSam Monitor

ابزار دیگر ما برای تست سلامت باتری گوشی اندروید ، نرم‌افزار شخص ثالث «GSam Battery Monitor» است. با رفتن به قسمت تنظیمات این ابزار می‌توانید مواردی شامل میزان مصرف برق اپلیکیشن از زمان از برق کشیدن گوشی، میزان مصرف برق از زمان آخرین شارژ کامل و همین‌طور از زمان آخرین دفعه قرار دادن صفحه نمایش گوشی روی حالت خواب را کنترل کنید. این نرم افزار سلامت باتری اندروید به شما اطلاع می‌دهد که کدام اپلیکیشن بیش از بقیه باتری را خالی می‌کند.

تست سلامت باتری اندروید

۵- نرم‌افزار Clean Master

تست سلامت باتری گوشی اندروید با معرفی ابزار «Clean Master» تکمیل می‌شود. قابلیت بارز این نرم افزار سلامت باتری اندروید ، اطلاع‌رسانی به کاربر درباره جوانب مختلف طول عمر باتری گوشی است. برای مثال، اگر یک اپلیکیشن مقدار خیلی زیادی از توان سی پی یو یا عمر باتری را مصرف می‌کند، پیغام هشداری از طرف این نرم‌افزار دریافت خواهید کرد. این اطلاعات به شما خبر می‌دهد اپلیکیشنی که در حال کاهش طول عمر باتری گوشی‌تان است، را چه زمانی اجرا می‌کنید.

مطلب مرتبط:  نحوه ریست کردن گوشی اندروید به دو روش مختلف

استفاده از این‌ اپلیکیشن‌ها می‌تواند اطلاعاتی درباره علت خالی شدن باتری گوشی و اقدامات عملی برای رفع این مشکل به شما ارائه دهد. به غیر از کنترل ساده باید بدانید که هر چه اپلیکیش‌ها سریع‌تر شارژ باتری گوشی را خالی کنند، سلامت باتری هم سریع‌تر رو به وخامت می‌رود. باتری‌ها تنها با تعداد چرخه شارژ بسیار زیاد سالم می‌مانند. کنترل میزان مصرف باتری تضمین می‌نماید که چرخه‌های زیادی را به خاطر فعالیت اضافی از دست نمی‌دهید.

درست است که هر گوشی بالاخره با کاهش طول عمر باتری مواجه می‌شود، ولی این ابزارهای تست سلامت باتری اندروید کمک می‌کنند تا گوشی‌تان سال‌های آتی را با قدرت به کار خود ادامه دهد. هم‌چنین، این اپلیکیشن‌ها به شما امکان می‌دهد تا به اطلاعات مهمی درباره نحوه اثرگذاری مصرف روزانه بر باتری گوشی دست پیدا کنید که در نتیجه به افزایش طول عمر باتری و گوشی کمک می‌کند.

تست سلامت باتری اندروید

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:
phonecheck.com

تست سلامت باتری گوشی اندروید ، نرم افزار سلامت باتری اندروید ، بررسی سلامت باتری اندروید ، تشخیص سلامت باتری اندروید ، کد تست سلامت باطری اندروید ، سلامت باتری اندروید

/android-battery-health
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط