سایت خلایق با بیش از دو سال سابقه و بیش از هزار مقاله ترجمه و تالیفی، به همراه تمام محتوایی که دارد به فروش میرسد. قیمت پیشنهادی خود را به آی دی تلگرام زیر ارسال بفرمایید.

Hikhalayegh@

معرفی ۲۰+ از ترفند های جالب اندروید

آشنایی با ترفند های جالب اندروید

ترفند های جالب اندروید : در این مطلب ما برخی از ترفند های حرفه ای اندروید را جمع آوری کرده ایم. ما موفق به جمع آوری ۲۰+ ترفند های اندروید شده ایم که قطعا تجربه کار با گوشی آندروید را تغییر خواهد داد. ادامه مطلب را بخوانید تا با ترفند های مخفی اندروید آشنا شوید.

ترفند های اندروید ، ترفند های جالب اندروید ، ترفند های حرفه ای اندروید ، ترفند های موبایل اندروید

ترفند های جالب اندروید

ترفند های مخفی اندروید ، ترفند گوشی اندروید ، ترفند های گوشی اندروید

امروزه دستگاه های آندرویدی به طور قابل توجهی هوشمند هستند و می توانند برای اهداف زیادی در دنیای تکنولوژی مورد استفاده قرار گیرند. در این مطلب بعضی از ترفند های گوشی اندروید را به شما معرفی خواهیم کرد. استفاده از این ویژگی های پنهان می تواند تجربه استفاده از تلفن همراه شما را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین نگاهی کامل به مطلب ترفند گوشی اندروید داشته باشید.

۲۰+ ترفند های جالب اندروید

در ادامه مطلب درباره ترفند های موبایل اندروید که ممکن است برای شما ناآشنا باشد بحث می کنیم. ترفند های اندروید عمدتا به developer option بستگی دارند. شما می توانید این تنظیمات را با رفتن به قسمت Settings -> About Phone -> Build Number  فعال کنید. بر رویBuild Number  هفت تا ده بار ضربه بزنید تا developer option شما فعال شود.

یک. کنترل حجم استفاده از اینترنت

بسیاری از شما در مورد این ویژگی می دانید، اما بسیار نادر است که از این ترفند های مخفی اندروید استفاده کنید. این ویژگی بسیار مفیدی است که با دستگاه های اندرویدی همراه است. شما می توانید استفاده از داده ها را نظارت و کنترل کنید و محدودیت حداکثر استفاده از داده را برای یک تاریخ خاص اعمال کنید.

برای انجام این تنظیمات به قسمت setting > Data Usage > Set Mobile Data Limit بروید. از این قسمت می توانید محدودیت داده را تنظیم کنید.

ترفند های جالب اندروید

دو. تغییر شبکه WiFi

یکی دیگر از ترفند های گوشی اندروید تغییر سریع شبکه وای فای است. اگر میخواهید شبکه Wi-Fi را تغییر دهید، به قسمت Settings> WIFi بروید یا روی آیکون وای فای در قسمت نوتیفیکیشن لمس طولانی کنید. اما یک راه آسان برای تغییر بین شبکه های WiFi وجود دارد. فقط قسمت نوتیفیکیشن را باز کنید و به جای فشار دادن آیکون وای فای (برای غیرفعال کردن آن )، بر روی نام شبکه که لیست تمام شبکه ها را نشان می دهد، فشار دهید.

ترفند های جالب اندروید

سه.  مدیریت دستگاه اندروید

این ترفند گوشی اندروید در صورت دزدیده شدن یا گم شدن موبایل شما قابلیت ردیابی، تماس گرفتن، قفل و پاک کردن حافظه دستگاه اندرویدی را برای شما فراهم می کند. بنابراین، مطمئن شوید که این ویژگی را فعال کرده اید.

به Settings > Lock Screen and Security > Other Security Settings > Device Administrators  بروید و «Device Manager Android» را فعال کنید.

ترفند های جالب اندروید

چهار. ایجاد رمز عبور پشتیبان گیری دسکتاپ

این ترفند یکی از ترفند های جالب اندروید است که با کمک آن شما می توانید رمز عبور پشتیبان برای دستگاه اندروید خود ایجاد کنید تا بتوانید آن را با استفاده از رایانه بازیابی کنید. برای ادامه مراحل زیر را دنبال کنید.

به قسمت تنظیمات بروید و روی Developer Options کلیک کنید.

روی Desktop backup password ضربه بزنید.

current password را پر کنید، سپس new password for a full backup  Enter را برای تهیه نسخه پشتیبان کامل تایپ کنید و آن را با تایپ دوباره در  قسمت again new password for a full backup  Enter  تایید کنید.

ترفند های جالب اندروید

پنج. کاهش مصرف باتری با تغییر دادن Animation Effects

شما می توانید مصرف انرژی باتری خود را با استفاده از ترفند های موبایل اندروید در قسمت Developer Options به حداقل برسانید که مراحل آن در زیر توضیح داده شده است.

به قسمت تنظیمات بروید و روی Developer Options کلیک کنید.

به پایین صفحه بروید و Window animation scale, Transition animation scale, and Animator duration scale را پیدا کنید.

حالا مقیاس را تنظیم کنید و بهتر است که در تمام گزینه های بالا  ۰.۵xرا انتخاب کنید.

مطلب مرتبط:  افزایش عمر باتری آندروید با چند روش ساده

ترفند های جالب اندروید

شش. نمایش آیکون CPU Usage

با استفاده ترفند های مخفی اندروید ، شما می توانید میزان استفاده از پردازنده را فعال کنید تا در دستگاه اندرویدی نمایش داده شود. با استفاده از این ویژگی شما به راحتی می توانید تصمیم بگیرید که کدام برنامه فشار بیشتری بر روی دستگاه اندروید شما اعمال می کند.

به قسمت تنظیمات بروید و روی Developer Options کلیک کنید.

گزینه Show CPU Usage را فعال کنید.

در حال حاضر تمام مصرف CPU در سمت راست صفحه نمایش اندروید خود مشاهده خواهید کرد.

ترفند های جالب اندروید

هفت. توقف کامل اپلیکیشن های آندروید پس از بستن آن

فعال کردن این ویژگی به شما این امکان را می دهد که برنامه ها را کاملا متوقف کنید. این باعث کاهش مصرف باتری و حتی استفاده از داده ها خواهد شد.

به قسمت تنظیمات بروید و روی Developer Options کلیک کنید.

تیک Don’t keep activities را فعال کنید.

شما می توانید این تنظیمات را با برداشتن تیک این گزینه لغو کنید.

ترفند های جالب اندروید

۸ . جعل موقعیت جغرافیایی فعلی

از طریق ترفند های جالب اندروید می توانید مکان فعلی خود را جعل کنید! برای این کار می توانید با استفاده از Mock Location ردیابی مکان دقیق که توسط بسیاری از برنامه ها برای جاسوسی استفاده می شود را غیرفعال کنید.

به قسمت تنظیمات بروید و روی Developer Options کلیک کنید.

تیک گزینه Allow Mock Location را فعال کنید.

با فعال کردن این گزینه ردیاب GPS مکان شما را بر روی اندروید جعل خواهد کرد.

ترفند های جالب اندروید

نه. فعال کردن USB Debug

در بسیاری از برنامه های موبایل، USB Debug برای عملکرد کامل دستگاه اندروید با کامپیوتر استفاده می شود. این ویژگی در developer options موجود است که میتوانید با طی کردن مراحل زیر آن را فعال کنید.

ترفند های جالب اندروید

اول از همه، به قسمت تنظیمات بروید و روی Developer Options کلیک کنید.

روی تیک گزینه USB Debugging کلیک کنید.

سپس در پیامی که با عنوان ” Allow USB Debugging?”  نمایش داده می شود روی OK کلیک کنید.

ده. فعال کردن تنظیمات گرافیک بالا

با کمک ترفند های حرفه ای اندروید می توانید بازی های موبایلتان را با کیفیت گرافیکی بالا اجرا کنید. MSAA برای بازی های OpenGL می تواند امکان اجرای بازی ها با کیفیت گرافیکی بالا را در دستگاه اندرویدی فعال کند. این ویژگی را با کمک مراحل زیر می توانید فعال کنید.

به قسمت تنظیمات بروید و روی Developer Options کلیک کنید.

بر روی Force 4x MSAA ضربه بزنید.

ترفند های جالب اندروید

یازده. فعال نگه داشتن موبایل در هنگام شارژ

با کمک این ویژگی دستگاه اندروید شما در حال شارژ شدن، روشن باقی می ماند و این بهترین نشانگر است. این ویژگی  را با کمک مراحل زیر فعال کنید.

به قسمت تنظیمات بروید و روی Developer Options کلیک کنید.

تیک گزینه « Stay Awake» را فعال کنید.

ترفند های جالب اندروید

دوازده. استفاده از گوگل کروم برای دسترسی به فایل دایرکتوری

این یک قابلیت پنهان در مرورگر گوگل کروم است که ممکن است شما باور نکنید. اما شما می توانید داده های حافظه SD خود را در مرورگر کروم خود مشاهده کنید. شما می توانید این کار را با روش زیر انجام دهید:

مرورگر گوگل کروم را در گوشی هوشمند اندرویدی خود  باز کنید.

file:///sdcard/ را در نوار آدرس  تایپ کنید و جستجو کنید.

ترفند های جالب اندروید

سیزده. استفاده از Google Maps در حالت آفلاین

دستگاه اندروید شما می تواند نقشه های منطقه خاصی را در آندروید خود دانلود کند تا زمانی که شما اتصال به اینترنت ندارید از آن ها استفاده کنید.

ترفند های جالب اندروید

چهارده. ارسال و دریافت اس ام اس با استفاده از کامپیوتر

یکی دیگر از ترفند های جالب اندروید ارسال و دریافت اس ام اس با استفاده از کامپیوتر است. اگر از یک گوشی هوشمند اندرویدی استفاده می کنید بنابراین یک راه حل مدرن دارید که می توانید تمام اس ام اس های خود را بر روی کامپیوتر خود دریافت کنید. علاوه بر این، شما می توانید همه آنها را بر روی کامپیوتر خود مرور کنید و نیازی نیست که آن ها را در گوشی موبایل انتخاب کنید و هر پیام را بخوانید.

ترفند های جالب اندروید

شما باید ابتدا Airdroid را بر روی تلفن هوشمند خود دانلود کنید.

پس از دانلود برنامه بر روی گوشی هوشمند، از مرورگر رایانه خود به آدرس web.airdroid.com بروید.

اکنون کد QR نمایش داده شده در صفحه کامپیوتر را با کمک برنامه تلفن همراه آندرویدی اسکن کنید.

پانزده.کنترل تلویزیون با استفاده از اندروید

شما می توانید از گوشی هوشمند خود به عنوان کنترل از راه دور برای کنترل همه دستگاه های هوشمند خود استفاده کنید. برخی از برنامه های موجود در فروشگاه Google Play وجود دارند که به شما کمک می کند از راه دور دستگاه های الکترونیکی IR خود را کنترل کنید. شما می توانید از طریق مقاله زیر با این مورد بیشتر آشنا شوید.

ترفند های جالب اندروید

مطلب مرتبط:  کنترل تلویزیون با موبایل اندروید

شانزده. دسترسی به تنظیمات نوتیفیکشن ها با روشی سریع

نوتیفیکیشن ها یکی از ویژگی مفید دستگاه اندرویدی است. با این حال، اعلان های فراوان ممکن است بعد از مدتی آزار دهنده شوند. کاربران می توانند با لمس و نگه داشتن نوتیفیکشن در نوار اطلاع رسانی کشویی، اعلان ها را برای برنامه خاص تنظیم یا خاموش کنند. کاربران می توانند نماد تنظیمات را در کنار اعلان بینند و آن ها را برای برنامه خاصی خاموش کنند.

ترفند های جالب اندروید

هفده. نمایش لمس روی صفحه موبایل

اگر می خواهید در گوشی های هوشمند آندروید آموزشی تهیه کنید و آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید فعال کردن این ترفند های جالب اندروید مفید خواهد بود. این گزینه یک نقطه سفید در مکان هایی که لمس می کنید را فعال می کند. در قسمت Developer Options به دنبال گزینه Show Touches بگردید و آن را فعال کنید.

ترفند های جالب اندروید

هجده. فعال سازی گزینه Simulate Color Space

سیستم عامل آندروید ویژگی های مختلفی را پیاده سازی می کند. هنگامی که حالت توسعه دهنده را فعال کردید، می توانید فضای رنگی را برای کاهش فشار چشم نیز شبیه سازی کنید. کاربران فقط باید به گزینه Developer Options بروند و  ” Simulate Color Space” را پیدا کنند و سپس می توانند فیلترهای اندروید را تغییر دهند.

ترفند های جالب اندروید

نوزده. استفاده از دکمه خاموش/ روشن برای پایان دادن به تماس

هنگامی که ما در حال صحبت کردن با موبایل هستیم، اغلب اوقات انگشت شست ما نزدیک دکمه خاموش/ روشن قرار دارد. بنابراین، فعال کردن دکمه Power برای پایان دادن به تماس ممکن است ساده ترین راه برای پایان دادن به تماس در حال انجام می باشد.

ترفند های جالب اندروید

برای استفاده از این ترفند های جالب اندروید شما باید به قسمت Settings > Accessibility بروید و گزینه «Power Button End Calls» را جستجو و سپس آن را فعال کنید.

بیست. افزایش کنتراست متن

اگر قدرت بینایی شما ضعیف است، می توانید کنتراست متن را از قسمت Settings >  Accessibility افزایش دهید. هنگامی که گزینه keyboard High Contrast را فعال کردید، متن شما ظاهری شفاف و واضح پیدا می کند.

ترفند های جالب اندروید

بیست و یک. گسترش نمایشگر آندرویدی

ما می توانیم صفحه نمایش گوشی اندرویدی را با صفحه استفاده از Chromecast بزرگ تر کنیم. برای این کار کاربران اندروید فقط باید مطمئن شوند که برنامه Google Home را برای اندروید نصب کرده اند. برنامه را باز کنید، روی « Cast screen/audio» ضربه بزنید، سپس Chromecast را انتخاب کنید. با کمک این ترفند های جالب اندروید ، شما می توانید تلفن خود را به یک صفحه بزرگتر تبدیل کنید.

ترفند های جالب اندروید

بیست و دو. اجرای برنامه های کاربردی در کنار هم

این ویژگی جدید به Android 7.0 Nougat اضافه شده است. این ویژگی جدید کاربر را قادر می سازد تا برنامه ها را در کنار هم یا بالای صفحه اجرا کند. برای استفاده از این ویژگی جدید، روی دکمه Overview (نماد مربع در زیر صفحه) ضربه بزنید و سپس از برنامه های اخیر، نرم افزار مورد نظر خود را انتخاب کنید.در این مرحله لازم است که نوار عنوان آن برنامه را نگه دارید و به سمت بالا یا سمت چپ صفحه نمایش بکشید. هنگامی که برای یک برنامه این کار را انجام دادید می توانید برنامه دوم را هم به همین روش انتخاب و اجرا کنید.

ترفند های جالب اندروید

بیست و سه. ذخیره صفحات وب با فرمت PDF

اگر بخواهیم از مرورگر وب در دستگاه اندرویدی صحبت کنیم، بدون شک گوگل کروم یکی از اولین انتخاب های کاربران است. در واقع Google Chrome یک ترفند پنهانی دارد که کاربران را قادر می سازد یک صفحه وب را به عنوان فرمت PDF ذخیره کنند.

شما فقط باید صفحه وب که میخواهید ذخیره کنید را باز کنید و سپس به قسمت Share > Print بروید و سپس صفحه وب را به عنوان PDF ذخیره کنید.

ترفند های جالب اندروید

بیست و چهار. راه اندازی آندروید در حالت ایمن اندروید

زمان هایی است که ما با رفتار های نامنظم برنامه های نصب شده در دستگاه موبایل روبرو می شویم. گاهی اوقات به اشتباه برخی از برنامه ها را نصب می کنیم که تبلیغات مختلفی را نشان می دهند که اجازه نمی دهند کاری انجام دهیم. در چنین شرایطی بهتر است که تلفن اندروید خود را در حالت ایمن اجرا کنید. حالت ایمن تمام برنامه های شخص ثالث را غیر فعال می کند که باعث می شود برنامه های بد را شناسایی و حذف کند. برای بوت شدن گوشی به حالت امن، دکمه روشن / خاموش را فشار دهید و سپس دکمه را طولانی مدت فشار دهید تا گوشی موبایل خاموش شود.

ترفند های جالب اندروید

مطالب درج شده اشاره به ترفند های جالب اندروید داشتند. شما می توانید تمام این ترفند های گوشی اندروید را در دستگاه اندرویدی خود امتحان کنید و می توانید تجربه های نوآورانه ای در دستگاه اندرویدی خود داشته باشید. امیدواریم این مطلب را دوست داشته باشید و آن را با دیگران نیز به اشتراک بگذارید.

ترفند های جالب اندروید

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

techviral.net

ترفند های اندروید ، ترفند های جالب اندروید ، ترفند های حرفه ای اندروید ، ترفند های موبایل اندروید ، ترفند های مخفی اندروید ، ترفند گوشی اندروید ، ترفند های گوشی اندروید

/hidden-tricks-features-of-android
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط