۶ مورد از علائم خرابی باتری گوشی که نشان می‌دهد باید باتری‌تان را عوض کنید

علائم خرابی باتری گوشی

گوشی‌ها وسایل بسیار مفیدی هستند که امروزه گذران زندگی بدون آن‌ها به سختی امکان‌پذیر است. گوشی‌ها کارهای زیادی برای ما انجام می‌دهند و زندگی مان را راحت‌تر کرده‌اند. با این حال، وقتی باتری ‌آن‌ها رو به فرسودگی می‌رود، می‌تواند ناراحتی و دلسردی زیادی برای کاربر ایجاد کند. اگر واقعاً می‌خواهیم از کار با گوشی‌مان لذت ببریم، همیشه بهتر است به علائم خرابی باتری گوشی دقت کنیم. این مطلب را بخوانید تا با نشانه های باتری خراب گوشی آشنا شوید:

علائم خرابی باتری گوشی

۱- شارژ باتری سریع خالی می‌شود

یکی از نشانه های خراب شدن باتری گوشی این است که شارژ آن سریع خالی می‌شود. باتری‌ گوشی‌ها در دو سال اول به بهترین حالت ممکن کار می‌کنند، ولی بعد از آن به مرور فرسوده می‌شوند. اگر دیدید باتری‌تان نمی‌تواند مدت زیادی گوشی را روشن نگه دارد، احتمالاً نشانه این است که وقت آن رسیده باتری گوشی را عوض کنید.

نشانه های باتری خراب گوشی ، نشانه های خراب شدن باتری گوشی

علائم خرابی باتری گوشی

۲- گوشی پس از وصل کردن به برق شارژ نمی‌شود

این یک مورد شایع دیگر از نشانه های باتری خراب گوشی است. اگر گوشی‌تان پس از وصل کردن به برق شارژ نمی‌شود، احتمالاً مشکل از باتری است. در چنین حالتی، گوشی حتی پس از اقدام به شارژ مجدد هم به کار نمی‌افتد.

علائم خرابی باتری گوشی

۳- گوشی شارژ نگه نمی‌دارد

اگر باتری شروع به فرسوده شدن کند، گوشی مدت زیادی کار نخواهد کرد. چنانچه وقتی گوشی را به برق می‌زنید، روشن می‌شود ولی شارژ نگه نمی‌دارد، باید بدانید که وقت عوض کردن باتری آن فرا رسیده است.

مطلب مرتبط:  نحوه بکاپ گرفتن از گوشی اندروید با سه روش کاربردی

۴- گوشی خود به خود ری‌استارت می‌شود

ری‌استارت یا خاموش شدن مکرر گوشی یکی از گلایه‌های معمول بسیاری از کاربران گوشی‌ها است. ممکن است در حال انجام کار مهمی باشید که ناگهان گوشی‌تان خود به خود ری‌استارت می‌شود. اگر این حالت پی در پی اتفاق بیفتد، وضعیت سلامت باتری خود را بررسی کنید.

۵- باتری باد می‌کند

گاهی اوقات وقتی باتری گوشی خراب می‌شود، سلول‌های داخلی آن گسسته شده و باعث می‌شود نوعی برآمدگی در باتری ظاهر شود. باتری‌ها وقتی در معرض واکنش‌های زیان‌بار شیمیایی قرار می‌گیرند، باد می‌کنند. اگر نمی‌خواهید باتری‌تان باد کند، حتماً از داغ شدن بیش از حد آن جلوگیری کنید.

علائم خرابی باتری گوشی

۶- باتری بیش از حد داغ می‌شود

داغ شدن بیش از حد باتری یکی دیگر از نشانه های خراب شدن باتری گوشی می‌باشد. تولید زیاد گرما غالباً زمانی رخ می‌دهد که گوشی‌ را برای شارژ به برق می‌زنید. اگر احساس می‌کنید، دستگاه موبایل‌تان زیادی داغ می‌شود، ممکن است مشکل از باتری آن باشد.

علائم خرابی باتری گوشی

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:
innovation-village.com

نشانه های باتری خراب گوشی ، نشانه های خراب شدن باتری گوشی

/six-signs-bad-phone-battery
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط

Subscribe
اطلاع رسانی برای :
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها