این سایت به فروش میرسد. به واتس آپ شماره زیر، پیام ارسال فرمایید. 

09305140449

راههای افزایش تصویر سازی ذهنی و خلاقیت

راههای افزایش تصویر سازی ذهنی و خلاقیت

۱۰ راه افزایش تصویر سازی ذهنی یا تخیل و خلاقیت

تصویر سازی ذهنی یا تخیل بخشی جدایی ناپذیر ذهن انسان است که هردو حوزه خلاقیت و یادگیری را پوشش می دهد.افزایش تصویر سازی ذهنی یا تخیل فردی، امکانات را به وجود می آورد. این  به عنوان توانایی خلاق ذهن در نظر گرفته می شود که به یک فرد در فعالیت های فرایند گرا مانند تفکر، حفظ، یادآوری، یا شکل گیری نظرات کمک می کند.یک تصویر سازی ذهنی قدرتمند، فرد را قادر به پیگیری و انجام کارهای بزرگ می کند. راه های مختلفی برای تقویت  تصویر سازی فردی وجود دارد .

تصویر سازی ,خلاقیت,مدیتیشن,تفکر خلاق,تجسم خلاق

تصویر سازی ذهنی

ده روش برای افزایش تصویر سازی ذهنی برای تفکر خلاق تر وجود دارد:

ذهن خود را به مسیرهای ناشناخته باز کنید

خلاقیت اغلب با اصالت همراه است. فکر کردن به ایده های جدید ممکن است چالش  برانگیز و حتی اغلب ترسناک باشد، زیرا مسیرهای ناشناخته ممکن است باعث تهدید های غیر منتظره  شود. این راهی است که می توان ایده های واقعی را که منجر به تلاش های موفق می شود، پیدا کرد.

تصویر سازی ذهنی

بیشتر مطالعه کنید

خلاقیت و تصویر سازی ذهنی، باعث یادگیری می شود. تمایل فرد برای یادگیری چیزهای جدید، توانایی وی را برای پذیرش و سازگاری با تغییرات اندازه گیری می کند و سازگاری  فرد با استدلال تخیلی و تفکر خلاق  را بهبود می بخشد.

تصویر سازی ذهنیداستان بگویید

مردم دوست دارند به داستان گوش دهند و هر کس یک داستان برای گفتن دارد. تفکرخلاق و تصویر سازی ذهنی را  با گفتن داستان های بسیاری که می توانید،  تمرین کنید. از داستانهای توصیفی استفاده کنید. اجازه دهید تا شما و شنونده شما ، آنچه را که گفته می شود تجسم کند. تجسم خلاق بخش مهمی از افزایش تصویر سازی ذهنی است. تجسم خلاق اغلب به عنوان توانایی  فرد برای ایجاد یک تصویر روشن و واضح در ذهن قابل درک است. با این حال این مفهوم،  مستلزم حواس مختلف هم هست. تجسم از احساس لامسه، بویایی، چشایی و دیگر احساسات  استفاده می کند. تجسم خلاق به شما امکان می دهد تا داستان گفته شده یا موضوع  توصیف شده را تصور کنید.هر چه ذهن خلاقتر و دارای قوه  تصور بیشتر باشد، تجسم دقیقتر خواهد بود.

مطلب مرتبط:  5 درس زندگی که اکثر افراد دیر متوجه آنها می شوند

تصویر سازی ذهنیکنجکاو باشید

یادگیری چیزهای جدید موجب خلاقیت و افزایش تصویر سازی ذهنی می شود. بخشی از یادگیری چیزهای جدید، به کنجکاوبودن مربوط است. کودکان به خاطر ماهیت کنجکاو بودن ، تمایل بیشتری  به تصویر سازی ذهنی دارند. طبیعت ذاتی ما برای پیدا کردن پاسخ یا یادگیری چیزهای جدید با افزایش سن از بین نمیرود. کنجکاوی را با یادگیری و تجربه چیزهای جدید تقویت  کنید و ببینید که تصویر سازی ذهنی شما چگونه بهبود می یابد. کنجکاوی خود را با پرسیدن سوال تغذیه کنید و ایده های خود را با کمک بینش و آگاهی دیگران  بسازید.

تصویر سازی ذهنی

از امتحان موضوعات جدید نترسید

اغلب گفته می شود که اگر شما به انجام یک چیز ادامه دهید،پس همان چیز را دریافت می کنید. خود را برای تجربه چیزهای جدید و یا شروع ماجراهای و تلاش های تازه به چالش بکشید.

تصویر سازی ذهنی

علایق خود را گسترش دهید

خلاقیت با شور و حرارت همراه است. علایق خود را با تغییر تمرکز خود بر روی منافع دیگران که ممکن است  در مورد آن  پراشتیاق باشید، گسترش دهید.

تصویر سازی ذهنی

استعدادهای خود را پرورش دهید

هر فردی دارای مهارتها و استعدادهایی است. بر توسعه و پرورش این استعدادها تمرکز کنید، تا خلاقیت و تصویر سازی ذهنی خود را در زمینه هایی که در آن ها پیشرفت کرده اید یا در مواردی که می دانید چطور بهترین کار را انجام دهید،به نمایش بگذارید.

تصویر سازی ذهنی

وقت خود را با افراد خلاق بگذرانید

انرژی خود را با گذراندن وقت با افرادی که علایق یکسانی با شما دارند، افزایش دهید.طوفان مغزی،برنامه ریزی و یا  به طور ساده،صحبت کردن با مردم باعث جریان عصاره خلاقیت شده و ایده های نو و تازه ای به شما می دهد.

مطلب مرتبط:  نگرانی و اضطراب : چه تفاوت هایی میان این دو واژه می باشد؟

تصویر سازی ذهنی

با نگاه متفاوتی ببینید

در مواردی که احساس خستگی یابی قراری می کنید و احساس می کنید خلاقیت شما  رو به کاهش است، با دید جدیدی به موضوعات نگاه کنید. این موضوع  به شما یک رویکرد تازه به مسایلی می دهد که ممکن است ایده های جدیدی را که تصور می کردید غیر ممکن است ،ایجاد کند .

تصویر سازی ذهنی

ذهنتان را برای آرامش در زمان تکنیکهای مراقبه آماده کنید

یک ذهن آرام، پتانسیل بالاتری برای یادگیری چیزهای جدید و ارائه ایده های خلاقانه تر  دارد.روشهای مدیتیشن یا مراقبه زیادی وجود دارد که شما می توانید برای کمک به افزایش تصویر سازی ذهنی ازآنها استفاده کنید.

تصویر سازی ذهنی

تصویر سازی ذهنی

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

operationmeditation.com

تصویر سازی ,خلاقیت,مدیتیشن,تفکر خلاق,تجسم خلاق

/discover/10-ways-to-increase-imagination-creativity
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها