حل مشکل شارژ نشدن گوشی اندروید به روشهای مختلف

حل مشکل شارژ نشدن گوشی اندروید

شارژ نشدن گوشی اندروید و یا دیر شارژ شدن آن می تواند دلایل متعددی داشته باشد. همیشه علت شارژ نشدن گوشی خرابی باتری و یا شارژر گوشی نیست. بنابراین قبل از اینکه به یک تعمیرکار جهت رفع مشکل شارژ نشدن گوشی خود مراجعه کنید، ابتدا راهکارهای زیر را امتحان نمایید.

مشکل دیر شارژ شدن گوشی ، مشکل شارژ نشدن گوشی در حالت روشن ، دلیل شارژ نشدن گوشی سامسونگ ، علت دیر شارژ شدن گوشی ، علت شارژ نشدن گوشی

شارژ نشدن گوشی

۱- بررسی کابل شارژر

دلیل شارژ نشدن گوشی و یا حتی مشکل دیر شارژ شدن گوشی می تواند از کابل شارژر آن باشد زیرا آسیب پذیرترین بخش هر شارژر، کابل آن است. استفاده مداوم از شارژر باعث سایش و پارگی کابل می شود که امری اجتناب ناپذیر است. اگر از یک کابل USB برای شارژ گوشی استفاده می کنید، یک کابل دیگر را امتحان کنید و اگر گوشی شما به خوبی شارژ شد، متوجه خواهید شد که مشکل از کابل شارژر بوده و شما به یک کابل جدید و البته با کیفیت نیاز دارید.

شارژ نشدن گوشی

۲- تغییر منبع تغذیه برق جهت شارژ گوشی

ممکن است دلیل شارژ نشدن گوشی سامسونگ و یا هر گوشی اندرویدی دیگری، از خود گوشی و یا شارژر آن نباشد بلکه از منبع تغذیه ای باشد که شما همیشه گوشی را از آنجا شارژ می کنید. اگر همیشه از پریز روی دیوار و یا یک سه راهی برای شارژ استفاده می کنید، اینبار از یک منبع دیگر مثلا از پورت usb کامپیوتر استفاده کنید و یا بلعکس. اگر گوشی شما با تغییر منبع تغذیه برق، شروع به شارژ شدن کرد دلیل مشکل شارژ نشدن گوشی در حالت روشن را یافته اید و با آوردن یک برقکار یا تعمیر پورت usb می توانید آن را حل کنید.

مطلب مرتبط:  نحوه از دسترس خارج کردن گوشی با 7 ترفند عالی

شارژ نشدن گوشی

۳- علت شارژ نشدن گوشی از آداپتور شارژر

مشکلی که اکثر دارندگان گوشی های اندرویدی از آن شاکی هستند، مشکل دیر شارژ شدن گوشی و یا اصلا شارژ نشدن آن است. این دسته از مشکلات حتی می تواند به دلیل معیوب بودن آداپتور شارژر باشد. برای اینکه مطمئن شوید آداپتور به خوبی کار می کند یا که خیر، فقط کافیست از آداپتور شارژر یکی از اعضای خانواده و یا دوستانتان استفاده کنید. اگر به خوبی شارژ شد شما علت دیر شارژ شدن گوشی و یا اصلا شارژ نشدن آن را یافته اید و اکنون باید یک آداپتور جدید که بهتر است مخصوص مدل گوشی شما باشد تهیه نمایید.

شارژ نشدن گوشی

۴- ری استارت کردن جهت حل مشکل شارژ نشدن گوشی

در برخی از موارد یک خاموش و مجددا روشن کردن گوشی می تواند مشکل شارژ نشدن گوشی در حالت روشن را برطرف کند. گوشی را با دکمه پاور خاموش کنید و بعد از ۵ ثانیه مجددا آن را روشن نمایید و سپس بررسی کنید که آیا پس از راه اندازی مجدد گوشی شارژ می شود یا که خیر.

۵- تمیز کردن پورت شارژ گوشی

با یک چراغ قوه از نزدیک به پورت شارژ نگاهی بیاندازید و ببینید که روی آن گرد و غبار و خاک ننشسته باشد. حتی اندک گرد و غبار نشته روی پورت می تواند علت شارژ نشدن گوشی باشد. بهترین روش برای حذف خاک از این ناحیه، این است که به آرامی با یک جسم نرم مثل انتهای گوش پاک کن یا یک مسواک نرم پورت ها را تمیز کنید و یا اینکه دهان خود را روی پورت شارژ گذاشته و هوا را به داخل ریه خود بکشید. فقط توجه داشته باشید که با یک جسم سخت به هیچ وجه به پورت ها ضربه نزنید زیرا ممکن است به آنها آسیب وارد کند.

مطلب مرتبط:  معرفی چند برنامه تغییر صدا برای اندروید

شارژ نشدن گوشی

۶- تعویض باتری

طول عمر باتری گوشی معمولا دو تا سه سال است. پس از این مدت، باتری می تواند به سرعت تخلیه شود یا مشکل دیر شارژ شدن گوشی به وجود بیاید. اگر شما دارای یک گوشی هستید که باتری از آن جدا می شود، ابتدا گوشی را خاموش کرده و قاب پشت آن را باز کنید. سپس باتری را بیرون آورده و بررسی کنید که باد نکرده و یا مایعی از آن نشت نکرده باشد. در صورت وجود چنین مشکلاتی حتما باتری خود را تعویض کنید.

شارژ نشدن گوشی

۷- بازگشت به ورژن قدیمی سیستم عامل گوشی (دانگرید)

اگر مشکل شارژ نشدن گوشی بعد از اینکه ورژن اندروید آن را ارتقا داده اید به وجود آمده باشد، ممکن است گوشی شما قادر به اجرای اندروید جدید نباشد. بنابراین جهت رفع این مشکل باید سیستم عامل گوشی خود را دانگرید (بازگشت به سیستم عامل قبل) کنید. البته باید توجه داشته باشید که دانگرید نیاز به دانش کافی برای انجام آن دارد.

بنابراین علت دیر شارژ شدن گوشی و یا شارژ نشدن آن می تواند به یکی از دلایل مطرح شده در این مقاله باشد. امیدورایم به وسیله راه حل های ارائه شده در بالا بتوانید مشکل شارژ نشدن گوشی اندروید خود را برطرف کنید.

حل مشکل شارژ نشدن گوشی اندروید

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

androidauthority.com

مشکل دیر شارژ شدن گوشی ، مشکل شارژ نشدن گوشی در حالت روشن ، دلیل شارژ نشدن گوشی سامسونگ ، علت دیر شارژ شدن گوشی ، علت شارژ نشدن گوشی

fix-phone-won-t-charge-how-to-705387
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط

Subscribe
اطلاع رسانی برای :
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها