افزایش طول عمر باتری لپ تاپ با روش های ساده

 روش های افزایش طول عمر باتری لپ تاپ

همانطور که همه ما می دانیم افزایش طول عمر باتری لپ تاپ یک نیاز ضروری برای کاربران است چرا که شارژ باتری لپ تاپ ها برای تمام روز کافی نیست، بنابراین باید برای مراقبت از باتری لپ تاپ اقدام هایی انجام دهیم. در این مطلب نکاتی را ارائه می دهیم که باعث افزایش عمر باتری لپ تاپ شما خواهد شد.

افزایش عمر باتری لپ تاپ ، شارژ باتری لپ تاپ ، استفاده صحیح از باتری لپ تاپ ،

افزایش طول عمر باتری لپ تاپ

افزایش طول عمر باتری لپ تاپ ، مراقبت از باتری لپ تاپ ، خراب شدن باتری لپ تاپ ، نگهداری از باتری لپ تاپ ، عمر باتری لپ تاپ ، مدت زمان شارژ باتری لپ تاپ ، کاهش مصرف باتری لپ تاپ

در این مطلب با راهنمایی هایی برای استفاده صحیح از باتری لپ تاپ همراه شما هستیم. امروزه بیش از میلیاردها نفر لپ تاپ دارند و گاهی وظایف کاری ما به آن وابسته است. مسئله اصلی لپ تاپ ها، عمر باتری لپ تاپ است و ممکن است در برنامه های پر مشغله زمان کافی برای شارژ باتری لپ تاپ را نداشته باشیم. برای حل این مسئله، ما با راهنمایی هایی می توانیم شارژ باتری لپ تاپ خود را افزایش دهیم.

۲۰ راه آسان برای افزایش طول عمر باتری لپ تاپ

طول عمر باتری لپ تاپ های قدیمی به طور معمول از ۱-۲ ساعت متغیر است. با این حال، شما می توانید از روش های زیر برای افزایش عمر باتری لپ تاپ استفاده کنید.

یک. پیکربندی تنظیمات

بهترین راه برای کاهش مصرف باتری لپ تاپ ، تنظیمات باتری لپ تاپ شما است. شما می توانید تنظیمات مصرف باتری را تغییر دهید و همچنین بهترین گزینه ها برای صرفه جویی در مصرف انرژی لپ تاپ خود را انتخاب کنید. می توانید تنظیم کنید که صفحه نمایش روشنایی کمتری داشته باشد. موارد دیگری از این تنظیمات نیز وجود دارد.

افزایش طول عمر باتری لپ تاپ

دو. دستگاه های خارجی را قطع کنید

دستگاه های اکسترنالی که به لپ تاپ متصل است مانند موس ، USB  درایو ، چاپگر و غیره مقداری از باتری را مصرف می کنند. بهتر است تمام دستگاه های خارجی که استفاده نمی کنید را از لپ تاپ جدا کنید.

افزایش طول عمر باتری لپ تاپ

سه. دیسک های CD / DVD را خالی کنید

اگر دیسک CD / DVD را روی درایو قرار داده اید و قصد ندارید از آن استفاده کنید بهتر است که CD / DVD  های موجود در درایوها را خارج کنید. چرا که وجود این دیسک ها در لپ تاپ می تواند قدرت باتری را بگیرند.

افزایش طول عمر باتری لپ تاپ

چهار. خاموش کردن وای فای، بلوتوث و غیره

وای فای و بلوتوث بیش از انتظار شما باتری مصرف می کنند. چرا که آنها به سیگنال های خارجی برای کار کردن نیاز دارند که باتری زیادی مصرف می کنند. تمام شبکه های خارجی را خاموش کنید تا باعث افزایش طول عمر باتری لپ تاپ شوید.

افزایش طول عمر باتری لپ تاپ

پنج. خاموش کردن برنامه ها و پردازش ها

بسیاری از فرآیندها و برنامه ها وجود دارد که به صورت خودکار بر روی کامپیوتر شما اجرا می شود. این برنامه ها و فرآیند هنگامی که در ROM اجرا می شوند شارژ زیادی مصرف می کنند و بر روی عمر باتری لپ تاپ تاثیر می گذارد. بنابراین بهتر است این برنامه ها را از طریق task manager و با فشردن Ctrl + Alt + Delete بر روی صفحه کلید خود متوقف کنید و فرآیند های ناخواسته را پایان دهید.

افزایش طول عمر باتری لپ تاپ

شش. پیوند تکه ها

ما همیشه این مرحله را رد می کنیم. اما این کمک می کند تا داده ها به صورت موثرتر تنظیم شوند. بنابراین کار هارد دیسک برای دسترسی به داده های مورد نیاز کمتر است. در نتیجه هارد دیسک حجم کاری کمتری خواهد داشت. این قطعا عمر باتری لپ تاپ شما را بهبود می بخشد.

افزایش طول عمر باتری لپ تاپ

هفت. اضافه کردن RAM بیشتر

رم بهتر، باعث عملکرد بهتر کامپیوتر و در نتیجه باعث مدیریت بهتر باتری لپ تاپ می شود. بنابراین شما باید رم بهتری برای انجام وظایف کامپیوتر خود داشته باشید. برای این کار شما می توانید از ابزار های ثانویه برای تقویت رم یا اضافه کردن رم خارجی به لپ تاپ خود استفاده کنید.

افزایش طول عمر باتری لپ تاپ

مطلب مرتبط:  افزایش عمر باتری آندروید با چند روش ساده

هشت. از Hibernate به جای حالت Standby استفاده کنید.

هنگامی که لپ تاپ شما در حالت آماده به کار است، مصرف باتری را ادامه می دهد. اما هنگامی که رایانه خود را در حالت Hibernate قرار می دهید، مصرف باتری شما به صفر می رسد. علاوه بر این، رفتن به حالت خواب زمستانی از داده های شما محافظت می کند. بنابراین بهتر است به جای حالت STAND BY ، حالت خواب زمستانی را انتخاب کنید.

افزایش طول عمر باتری لپ تاپ

نه. به روز رسانی نرم افزار

نرم افزار های منسوخ لپ تاپ می تواند به شدت بر روی باتری تأثیر بگذارد. زیرا در هنگام انجام هرگونه فرآیند، قدرت زیادی را مصرف می کنند. بنابراین بهتر است درایو ها و نرم افزار های خود را به روز نگه دارید.

افزایش طول عمر باتری لپ تاپ

ده. دما را بررسی کنید .

دمایی که در آن از لپ تاپ خود استفاده می کنید را چک کنید. گرمای زیاد به آرامی باتری را از بین می برد. دما مثل یک قاتل خاموش عمل میکند. بنابراین، اطمینان حاصل کنید که لپ تاپ را تحت نور مستقیم خورشید یا داخل یک ماشین بسته قرار ندهید.

افزایش طول عمر باتری لپ تاپ

یازده. اجتناب از شارژ بیش از حد

استفاده صحیح از باتری لپ تاپ نقش مهمی در افزایش طول عمر باتری لپ تاپ دارد. با شارژ بیش از حد، سلول های باتری آسیب می بینند و می تواند بر روی حفاظت از آن تاثیر منفی بگذارد. بنابراین باتری خود را بیش از حد شارژ نکنید تا بتوانید طول عمر باتری لپ تاپ خود را افزایش دهید.

افزایش طول عمر باتری لپ تاپ

دوازده. تمیز نگه داشتن باتری

مراقبت از باتری لپ تاپ از موارد مهمی است که باید به آن توجه داشته باشیم. نقاطی از سلول های باتری که به لپ تاپ وصل شده نیاز به مراقبت بیشتری دارند. چرا که گاهی روی آن ها کربن جمع می شود. این می تواند عملکرد باتری را تحت تاثیر قرار دهد بنابراین بهتر است که آنها را به طور مرتب پاک کنید.

افزایش طول عمر باتری لپ تاپ

سیزده. استفاده از Windows Power Troubleshooter

شما می توانید از ابزار Troubleshooter برای تنظیم قدرت کامپیوتر خود استفاده کنید. ابزار troubleshooter قدرت، مواردی مانند تنظیمات زمانبندی رایانه شما را بررسی می کند که تعیین می کند قبل از خاموش کردن صفحه نمایش مانیتور یا ورود به حالت خواب، کامپیوتر تا چه حد منتظر بماند. تنظیم این موارد می تواند به حفظ انرژی و افزایش طول عمر باتری لپ تاپ شما کمک کند.

افزایش طول عمر باتری لپ تاپ

چهارده. استفاده از MSConfig

MSConfig یک ابزار سیستمی برای رفع مشکل راه اندازی ویندوز مایکروسافت است. این ابزار می تواند نرم افزار، درایور های دستگاه و سرویس های ویندوز که در هنگام راه اندازی اجرا می شوند را فعال و یا غیرفعال کند. همچنین پارامترهای بوت شدن را تغییر می دهد. شما می توانید با این طریق از بارگیری برنامه های غیر ضروری در هنگام راه اندازی جلوگیری کرده و به راحتی آنها را متوقف کنید.

افزایش طول عمر باتری لپ تاپ

پانزده. انتخاب لپ تاپ بهتر

هنگام خریداری لپ تاپ، باید باتری با میلی آمپر ساعت (mAh) بالایی را انتخاب کنید، هر چه مقدار میلی آمپر ساعت بالا باشد باتری شارژ را برای مدت طولانی تری نگه خواهد داشت. بنابراین شما باید بهترین لپ تاپ را برای گرفتن بهترین پشتیبانی از باتری انتخاب کنید.

افزایش طول عمر باتری لپ تاپ

شانزده. تار کردن صفحه نمایش

صفحه نمایش لپ تاپ مهمترین عامل در تخلیه باتری است. در این مورد، به نظر می رسد که کاهش روشنایی صفحه نمایش بهترین انتخاب برای افزایش طول عمر باتری لپ تاپ باشد. به طور معمول، لپ تاپ ها با یک دکمه با نماد خورشید به کاربران امکان کنترل روشنایی صفحه نمایش را می دهند. اگر لپ تاپ شما دارای دکمه کنترل روشنایی نیست، باید کلید ویندوز را نگه دارید و X را فشار دهید.با فشار دادن این دکمه ها پنجره Windows Mobility Center باز می شود که در آن می توانید روشنایی را تغییر دهید. این مورد به صورت قابل توجهی باعث کاهش مصرف باتری لپ تاپ می شود.

افزایش طول عمر باتری لپ تاپ

هفده. لپ تاپ خود را دائما در شارژ قرار ندهید.

مدت زمان شارژ باتری لپ تاپ نقش مهمی در مراقبت از باتری لپ تاپ دارد. ما همه عادت کرده ایم که لپ تاپ همیشه به برق متصل بماند. لازم به ذکر است که باتری های لیتیومی را نمی توان بیش از حد شارژ کرد. نگه داشتن طولانی مدت لپ تاپ در حالت شارژ باعث خراب شدن باتری لپ تاپ می شود. چندین تولید کننده لپ تاپ مانند Lenovo و سونی یک ابزار کاربردی ارائه داده اند که به کاربران اجازه می دهد از شارژ کامل باتری جلوگیری کنند و مدت زمان شارژ باتری لپ تاپ را مدیریت کنند. استفاده از این ابزار از خراب شدن باتری لپ تاپ جلوگیری میکند. بنابراین، اگر می خواهید از باتری لپ تاپ خود استفاده کنید و حداکثر شارژ باتری را داشته باشید، محدودیت را غیرفعال کنید و لپ تاپ را ۱۰۰ درصد شارژ کنید.

افزایش طول عمر باتری لپ تاپ

هجده. استفاده از ابزار battery maintenance

به طور معمول، لپ تاپ با ابزار نگهداری باتری داخلی ارائه می شود که تاثیر عمیق تری در شارژ، چرخه و طول عمر باتری دارد. اگر تولید کننده لپ تاپ شما ابزار نگهداری از باتری لپ تاپ خاصی نداشته باشد، می توانید از ابزار های نگهداری از باتری لپ تاپ که در اینترنت موجود است استفاده کنید.

افزایش طول عمر باتری لپ تاپ

نوزده. غیر فعال کردن بعضی از ویژگی های ویندوز

اگر از ویندوز ۱۰ در لپ تاپ خود استفاده می کنید، ممکن است باتری لپ تاپ شما سریعتر از حد طبیعی تخلیه شود. به این دلیل که ویندوز ۱۰ با برخی از ویژگی های غیر ضروری همراه است که هیچ کاری جز بهبود ظاهر انجام نمی دهند. برای کاهش مصرف باتری لپ تاپبرخی از ویژگی های غیر ضروری را غیر فعال کنید تا لپ تاپ شما کارآمدتر شود.

افزایش طول عمر باتری لپ تاپ

مطلب مرتبط:  علت زود خالی شدن باطری موبایل اندرویدی

بیست. همیشه از آداپتور اصلی استفاده کنید.

همیشه باید اطمینان حاصل شود که آداپتور مورد استفاده برای شارژ باتری لپ تاپ اصل است. در صورتی که از آداپتور اصلی استفاده نمی کنید، مطمئن شوید که با مشخصات صحیح آداپتور اصلی مطابقت دارد. استفاده از آداپتور اشتباه در طولانی مدت می تواند باعث خراب شدن باتری لپ تاپ شود.

افزایش طول عمر باتری لپ تاپ

موارد ذکر شده در مورد چگونگی افزایش طول عمر باتری لپ تاپ است. با تمام این مراحل و اقدامات، می توانید طول عمر باتری را به آسانی افزایش دهید. امیدواریم که این مطلب را دوست داشته باشید و فراموش نکنید که آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید .

افزایش طول عمر باتری لپ تاپ

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

techviral.net

افزایش عمر باتری لپ تاپ ، شارژ باتری لپ تاپ ، استفاده صحیح از باتری لپ تاپ ، افزایش طول عمر باتری لپ تاپ ، مراقبت از باتری لپ تاپ ، خراب شدن باتری لپ تاپ ، نگهداری از باتری لپ تاپ ، عمر باتری لپ تاپ ، مدت زمان شارژ باتری لپ تاپ ، کاهش مصرف باتری لپ تاپ

/how-to-increase-battery-life-of-laptop
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط