افزایش عمر باتری آندروید با چند روش ساده

معرفی چند روش برای افزایش عمر باتری آندروید

افزایش عمر باتری آندروید : در این مطلب ما چند ترفند ساده  برای افزایش عمر باتری موبایل را در اختیار شما قرار می دهیم که به شما کمک می کند که عمر باتری اندروید خود را افزایش دهید. برای آشنایی با افزایش عمر باتری اندروید ادامه مطلب را بخوانید. در این پست، به برخی از روش های افزایش طول عمر باتری موبایل با کمک روش های تقویت کننده باتری اشاره می کنیم. با این کار، عمر باتری اندروید شما افزایش می یابد و شما می توانید برای طولانی مدت از باتری موبایلتان استفاده کنید.

افزایش عمر باتری ، افزایش عمر باتری موبایل ، چگونه عمر باتری را افزایش دهیم

افزایش عمر باتری آندروید

افزایش طول عمر باتری موبایل ،  افزایش طول عمر باتری ، افزایش عمر باتری آندروید

حدود ۶۰-۷۰٪ از مردم جهان از گوشی های هوشمند استفاده می کنند. اما بسیاری از آنها مشکلاتی با نگهداری باتری دارند. اکثر گوشی های هوشمند مانند آندروید نسبت به بقیه موبایل ها باتری زیادی مصرف می کنند. در نتیجه، در شرایط معمولی باتری آندروید در حدود ۶-۷ ساعت تمام می شود. بسیاری از ما از برنامه تقویت کننده باتری برای اندروید استفاده می کنیم، اما هیچ نشانه قابل توجهی برای بهبود عملکرد آن مشاهده نمی کنیم. بنابراین در این مطلب به این می پردازیم که چگونه عمر باتری را افزایش دهیم ؟

روش های افزایش عمر باتری آندروید

یک . از درجه حرارت بالا اجتناب کنید.

اگر ما در مورد امواج گرما صحبت کنیم، به بدترین علت خراب شدن باتری اشاره کرده ایم. امواج گرما نقش مهمی در آسیب رساندن به باتری گوشی هوشمند بازی می کنند. قرار دادن گوشی هوشمند در معرض دمای شدید می تواند به موبایل هوشمند و باتری آن آسیب برساند. بنابراین از قرار دادن گوشی موبایل در درجه حرارت بالا اجتناب کنید و در صورت امکان کاور موبایل هوشمند خود را هنگام شارژ خارج کنید.

دو. از شارژ کردن سریع اجتناب کنید.

همه افراد به افزایش عمر باتری موبایل نیاز دارند. برخی افراد تلفن هوشمند خود را به مدت ۱۵ دقیقه شارژ می کنند تا اطمینان حاصل کنند که دستگاه برای یک ساعت  شارژ کافی دارد. اما این روش شارژ کردن ممکن است آسیب هایی به باتری وارد کند. توصیه می کنیم به طور کامل باتری خود را شارژ کنید. این امر موجب جلوگیری از شارژ کردن های متعدد  در طول روز می شود و همچنین باعث افزایش طول عمر باتری می شود.

سه. بازی های سنگین انجام ندهید.

بازی های سنگین نیاز زیادی به منابع دارند. بنابراین، بهترین نکته اجتناب از انجام بازی های سنگین برای مدت طولانی است. اجرای بازی هایی با کیفیت بالا برای مدت زمان طولانی می تواند باتری را بسیار سریع تخلیه کند و موجب گرم شدن گوشی شما می شود. بنابراین، اگر دوست دارید بازی ها را در دستگاه اندروید خود اجرا کنید، از آنها برای مدت طولانی استفاده نکنید.

چهار. برنامه های خود را به روز رسانی کنید.

اکثر ما به روز رسانی برنامه ها را نادیده می گیریم. در صورتی که به روز رسانی برنامه اغلب اشکالاتی که  باعث مصرف زیاد باتری می شوند را از بین می برد. به روز رسانی برنامه ها را نادیده نگیرید زیرا می تواند به شما برای پیشگیری از اشکالات و مسائل مربوط به گوشی های هوشمند و افزایش عمر باتری شما کمک کند.

پنج.  تنظیم مقیاس انیمیشن

در این روش، به راه حل ساده ای برای افزایش طول عمر باتری بدون نیاز به نصب هیچ برنامه ای اشاره می کنیم. این روش تقریبا در هر گوشی آندرویدی کار خواهد کرد.

مراحل افزایش عمر باتری آندروید :

مرحله ۱. تنظیمات را در دستگاه اندرویدی باز کنید و سپس به پایین صفحه رفته و روی About Phone کلیک کنید. در حال حاضر گزینه ی build number را می توانید در آنجا ببینید. ۷-۱۰ بار بر روی build number ضربه بزنید تا developer options فعال شود.

افزایش عمر باتری آندروید

مرحله ۲. حالا به تنظیمات بروید. یک گزینه جدید با عنوان developer options اضافه شده است. روی developer options  کلیک کنید و به پایین صفحه بروید.

افزایش عمر باتری آندروید

مرحله ۳ گزینه های Window Animation Scale، Animation Transition Scale و Scale  Duration Animation  را خواهید دید. به طور پیشفرض، مقدار آنها ۱.۰ است، آنها را به ۰.۵ تنظیم کنید یا همه آنها را خاموش کنید.

افزایش عمر باتری آندروید

با انجام باعث افزایش عمر باتری موبایل تا حدود ۳۰-۴۰٪ می شوید.

شش. استفاده از برنامه Greenify

پس از روت کردن گوشی آندروید خود، شما می توانید قدرت باتری آندروید را با کمک این برنامه افزایش دهید. نرم افزار Greenify برنامه هایی را که در حال استفاده نیستند، در حالت خواب زمستانی (hibernate) قرار می دهد. به این معنی که کَش ذخیره شده که اجازه نمی دهد برنامه به طور کامل متوقف شود را حذف می کند. با هایبرنت کردن برنامه ها، حجم کار برنامه های در حال اجرا بر روی باتری کاهش می یابد و  باعث افزایش عمر باتری می شود. برای استفاده از این روش جهت افزایش عمر باتری آندروید به گوشی روت شده نیاز دارید.

مطلب مرتبط:  آموزش روت کردن گوشی اندروید با کامپیوتر و بدون آن

مراحل افزایش عمر باتری اندروید با استفاده از  Greenify

مرحله ۱. برنامه Greenify دانلود و نصب کنید.

مرحله ۲. برنامه را باز کنید و دسترسی superuser را به آن بدهید. حالا سه گزینه نمایش داده می شود که فقط باید روی نماد hibernate که در گوشه سمت راست قرار دارد کلیک کنید.

افزایش عمر باتری آندروید

مرحله ۳. اکنون از شما خواسته می شود که برنامه grennify را به عنوان سرویس پیش فرض فعال کنید. آن را انتخاب کنید و روشن کنید. در حال حاضر این برنامه به طور خودکار برنامه هایی که در حال استفاده نیست هایبرنت می کند و موجب صرفه جویی در مقدار زیادی از باتری آندروید می شود.

افزایش عمر باتری آندروید

هفت. استفاده از برنامه Servicely

این برنامه مشابه greenify است. اما این نرم افزار برنامه های در حال اجرا را هایبرنت نمی کند، بلکه به سادگی برنامه های پس زمینه را حذف می کند. این برنامه نیاز به روت کردن دستگاه اندروید دارد.

مرحله ۱. اول از همه، شما باید دستگاه اندروید خود را روت کنید و برای این کار می توانید از این لینک استفاده کنید.

افزایش عمر باتری آندروید

مرحله ۲. حالا شما باید نرم افزار Servicely را در دستگاه اندروید خود دانلود کنید. بعد از نصب، دسترسی Superuser  را فعال کنید.

مرحله ۳. گزینه های مختلفی در برنامه وجود دارد، شما فقط باید بر روی «Add a new app to the Hit-list» کلیک کنید.

افزایش عمر باتری آندروید

مرحله ۴. روی تب “Hit-List” کلیک کنید تا تمام برنامه هایی را که به لیست اضافه کرده اید را مشاهده کنید.

افزایش عمر باتری آندروید

مرحله ۵. شما همچنین می توانید فاصله زمانی بین چک ها را تنظیم کنید، پیش فرض ۶۰ ثانیه است.

افزایش عمر باتری آندروید

در حال حاضر این نرم افزار از فعال ماندن برنامه ها در پس زمینه جلوگیری می کند و با توجه به بازه زمانی تعیین شده توسط شما فعال بودن برنامه ها را بررسی می کند. این در نهایت باعث افزایش عمر باتری شما خواهد شد.

هشت. با استفاده از  GO Battery Saver & Power Widget

GO Battery Saver  قادر به افزایش عمر باتری موبایل شما است. ویژگی های اصلی این باتری شامل حالت ذخیره انرژی، صرفه جویی هوشمند، کنترل سوئیچ، آزمایش قدرت و غیره می باشد. هرگز نگران پیدا کردن یک شارژر در اواسط روز نباشید!

مرحله ۱. اول از همه GO Battery Saver & Power Widget را در تلفن هوشمند خود دانلود و نصب کنید.

مرحله۲. پس از نصب برنامه را باز کنید. سپس صفحه ای مانند تصویر زیر مشاهده خواهید کرد.

افزایش عمر باتری آندروید

مرحله ۳. در اینجا شما باید روی “Optimize” ضربه بزنید. اکنون چند دقیقه صبر کنید تا برنامه، گوشی شما را برای عملکرد بهتر باتری بهینه سازی کند.

افزایش عمر باتری آندروید

مرحله ۴. حالا شما باید روی «Mode» ضربه بزنید. سه گزینه را مشاهده خواهید کرد. شما می توانید آنها را با توجه به نیاز خود تنظیم کنید.

افزایش عمر باتری آندروید

مرحله ۵. این برنامه همچنین دارای گزینه حالت هوشمند (smart) است که اجازه می دهد تا شما تنظیمات پیشرفته برای افزایش عملکرد باتری خود انجام دهید.

افزایش عمر باتری آندروید

نُه. به حداقل رساندن ویبره ها

هر گوشی هوشمند دارای یک موتور کوچک شناخته شده به عنوان ERM است که یک موتور ارتعاش گریز از مرکزِ غول پیکر و بی نظیر است که دارای بار نامتعادل متصل به آن است. چرخش این بار باعث ویبره می شود. اگر لرزش روی صفحه کلید یا لمس را فعال کرده اید، باید آن را غیرفعال کنید. برای این کار به قسمت تنظیمات و بعد Sound بروید و ویبره برای لمس و سایر گزینه ها را غیرفعال کنید.

ده. غیرفعال کردن  Google Voice Detection

گوشی هوشمند آندروید همراه با Google Assistant است که یک سرویس بسیار جذاب است. با این حال، ویژگی دستیار تشخیص صدای گوینده در پس زمینه برای شناسایی کلید واژه “Ok Google” در حال اجرا است. در این فرایند، مقدار زیادی از باتری مصرف می شود. بنابراین، اگر بخواهید از Google  Assistant  استفاده نکنید، باید به تنظیمات و بعد Voice و Ok Google  بروید و سپس ویژگی تشخیص صدا را غیرفعال کنید.

حالا می دانیم که چگونه عمر باتری را افزایش دهیم . هنگامی که این روش ها را عملی کنید، بدون شک می توانید عمر باتری اندروید خود را تا حدود ۴۰-۵۰٪ افزایش دهید. امیدواریم این مطلب را دوست داشته باشید و فراموش نکنید که این پست را به اشتراک بگذارید.

افزایش عمر باتری آندروید

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

techviral.net

افزایش عمر باتری ، افزایش عمر باتری موبایل ، چگونه عمر باتری را افزایش دهیم ، افزایش طول عمر باتری موبایل ،  افزایش طول عمر باتری ، افزایش عمر باتری آندروید

/increase-battery-life-android
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط