سایت خلایق با بیش از دو سال سابقه و بیش از هزار مقاله ترجمه و تالیفی، به همراه تمام محتوایی که دارد به فروش میرسد. قیمت پیشنهادی خود را به آی دی تلگرام زیر ارسال بفرمایید.

@Hikhalayegh

علت زود خالی شدن باطری موبایل اندرویدی

بررسی ۱۰ علت زود خالی شدن باطری موبایل

علت زود خالی شدن باطری موبایل : تقریبا ۶۰-۷۰٪ از مردم در حال حاضر از یک گوشی هوشمند استفاده می کنند و عمر طولانی مدت باتری همیشه عامل مهمی است که خریداران قبل از خرید هر تلفن همراه باید در نظر بگیرند. در این مطلب به دلایل زود خالی شدن باطری موبایل ، اشاره می کنیم.

خالی شدن بی دلیل باطری موبایل ، زود خالی شدن باطری موبایل  ، علت زود خالی شدن باطری موبایل

علت زود خالی شدن باطری موبایل

شارژ باتری موبایل ، دلیل خالی شدن شارژ گوشی ، باتری گوشی زود خالی میشود

۱۰ علت زود خالی شدن باطری موبایل

اکثر افراد با مشکلاتی مربوط به باتری تلفن همراه خود مواجه می شوند. سیستم عامل تلفن همراه مانند آندروید در مقایسه با سایر سیستم عامل ها باتری بسیار زیادی مصرف می کند.

به طور متوسط، شارژ باتری موبایل آندروید حدود ۶-۷ ساعت باقی می ماند. عمر طولانی مدت باتری همیشه یک عامل مهم برای خریداران است که قبل از خرید گوشی باید در نظر بگیرند.

باتری گوشی های هوشمند با استفاده از آن کم خواهد شد، اما اگر باتری گوشی زود خالی میشود ، باید بدانید که مشکلی وجود دارد. در اینجا ما برخی از دلایل ممکن برای زود خالی شدن باطری موبایل بحث خواهیم کرد.

روشنایی صفحه نمایش

علت زود خالی شدن باطری موبایل

این مورد می تواند دلیل خالی شدن شارژ گوشی باشد. اگر روشنایی صفحه نمایش خود را بیش از حد تنظیم کنید، شارژ باتری خود را به طور نامحدود از بین می برید.

روشنایی صفحه نمایش خود را به حداقل برسانید یا آن را در حالت اتوماتیک تنظیم کنید. این کار به شما کمک خواهد کرد که مقداری از شارژ باتری موبایل را ذخیره کنید.

مطلب مرتبط:  افزایش عمر باتری آندروید با چند روش ساده

وای فای

علت زود خالی شدن باطری موبایل

وای فای ممکن است بهترین راه برای کاهش مصرف شارژ باتری تلفن همراه شما باشد. اگر تلفن شما به طور مداوم برای شبکه های WiFi فعال جستجو می کند، مقدار زیادی از باتری موبایل را استفاده خواهد کرد. اگر شما به یک شبکه WiFi نیاز ندارید، آن را خاموش کنید.

برنامه های پس زمینه

علت زود خالی شدن باطری موبایل

برنامه های در حال اجرا در پس زمینه می توانند دلیل خالی شدن شارژ گوشی باشند. به خصوص، اگر شما دارای یک گوشی هوشمند آندرویدی هستید، اکثر برنامه ها در اندروید در پس زمینه فعال هستند، بنابراین باتری زیادی مصرف می کنند. بهتر است که منوی تنظیمات را بررسی کرده و تمام برنامه های در حال اجرا را غیرفعال کنید.

برنامه مدیریت باتری

علت زود خالی شدن باطری موبایل

شما ممکن است یک برنامه مدیریت باتری را در گوشی هوشمند خود نصب کرده باشید. برنامه های زیادی در فروشگاه Google Play وجود دارد که ادعا می کند که عمر باتری اندروید را افزایش می دهد. با این حال، این برنامه ها بابت حفظ شارژ باتری هیچ کارایی ندارند زیرا باعث افزایش حجم کاری در گوشی هوشمند می شوند و دستگاه را مجبور به استفاده بیشتر از شارژ باتری می کند.

سیستم عامل منسوخ شده

علت زود خالی شدن باطری موبایل

همانطور که همه ما می دانیم، هر سیستم عامل جدید منتشر شده توسط تولید کنندگان گوشی های هوشمند آپدیت های جدیدی را ارائه می دهند. گاهی اوقات، به روز رسانی می تواند باگ هایی را فراهم کند که می تواند مشکل خالی شدن بی دلیل باطری موبایل را حل کند. به عنوان مثال، اگر شما Android Kitkat را اجرا می کنید، احتمال بیشتری وجود دارد که باتری اندروید شما بسیار سریعتر از نسخه Lollipop تخلیه شود. بنابراین، اگر نسخه قدیمی تر سیستم عامل را اجرا می کنید، آن را در اسرع وقت به‌روز کنید.

اعلانات

علت زود خالی شدن باطری موبایل

هنگامی که در تمام روز از گوشی های هوشمند استفاده می کنیم، اطلاعیه های ثابتی از انواع برنامه های نصب شده در دستگاه دریافت می کنیم. تلفن ما به طور مداوم ویبره و یا صدای اطلاع رسانی را پخش می کند و این باعث زود خالی شدن باطری موبایل است.

بهترین انتخاب این است که برای اعلانات برنامه ها محدودیت هایی اعمال کنیم. اطمینان حاصل کنید که فقط اعلانها در برنامه هایی که واقعا مورد نیاز شما است، فعال می باشد.

استفاده بیش از حد از برنامه های GPS

علت زود خالی شدن باطری موبایل

اگر شما چندین بار آب و هوا را چک می کنید و یا به طور مداوم در نقشه های Google هستید، شما اجازه ردیابی مکان خود به برنامه را می دهید. همه ما به سرویس GPS بر روی گوشی های هوشمند نیاز داریم، اما بهتر است بیش از حد از آن‌ها استفاده نکنید. اطمینان حاصل کنید که خدمات GPS را زمانی که نیازی به آنها ندارید، غیرفعال کرده اید.

بازی های سنگین

علت زود خالی شدن باطری موبایل

باید اعتراف کنیم که همه ما دوست داریم بر روی گوشی های هوشمند بازی کنیم. با این حال، اگر به مدت طولانی از بازی های موبایل استفاده کنیم به پایان رساندن شارژ گوشی خود را بسیار سریع تر کرده ایم. بهترین گزینه این است که از بازی کردن برای مدت زمان طولانی اجتناب کنید. نه تنها بازی ها، برنامه های متعددی وجود دارد که مقدار زیادی از منابع باتری را مصرف می کنند.

همگام سازی

ویژگی همگام سازی خودکار گزینه ای است که واقعا می تواند مفید می باشد. با این حال، گوشی های هوشمند به طور مداوم از فایل ها بکاپ تهیه می کنند که باعث تخلیه باتری می شود. بهترین گزینه این است که گزینه Sync را به حالت “Manual” تغییر دهید.

علت زود خالی شدن باطری موبایل

خدمات Google Play

خدمات Google Play سرویس دیگری است که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و اغلب باتری زیادی مصرف می کند. با این حال، سرویس های Google Play چیزی نیست که شما بتوانید آن را متوقف کنید، زیرا این یکی از ویژگی مهم آندروید است که برنامه هایتان را با یکدیگر مرتبط می کند.

علت زود خالی شدن باطری موبایل

با این حال، می توانید خدمات Google Play را از طریق Settings > Applications > All > Google Play Services کنترل کنید. از این طریق شما می توانید روی گزینه Clear Cache ضربه بزنید تا سرویس Google Play را رفرش کنید و از خالی شدن بی دلیل باطری موبایل جلوگیری کنید.

باطری آسیب دیده

علت زود خالی شدن باطری موبایل

اگر چندین سال است که از دستگاه اندرویدی استفاده می کنید، ممکن است باتری موبایل شما آسیب دیده باشد. حقیقت غم انگیز است که باتری تلفن شما ممکن است یک مرگ طبیعی را داشته باشد. بنابراین، اگر برنامه در حال اجرا در پس زمینه نداشته باشید و روشنایی صفحه نمایش خود را تنظیم کرده اید اما هنوز هم باتری گوشی زود خالی میشود ، به احتمال قوی باتری گوشی آسیب دیده است.

بهترین گزینه این است که به نزدیکترین مرکز خدمات برای بازرسی فیزیکی باتری مراجعه کنید.

مشکل سخت افزاری

اگر تمام مراحل فوق را بررسی کرده اید و هنوز در تلاش برای رفع علت زود خالی شدن باطری موبایل هستید، تلفن شما ممکن است مشکل سخت افزاری داشته باشد. بهترین کاری که باید انجام دهید این است که از متخصصان موبایل کمک بگیرید.

علت زود خالی شدن باطری موبایل

این موارد به ۱۰ علت زود خالی شدن باطری موبایل اشاره داشتند. چه فکری در این باره دارید؟ نظرات خود را در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

علت زود خالی شدن باطری موبایل

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

techviral.net

خالی شدن بی دلیل باطری موبایل ، زود خالی شدن باطری موبایل  ، علت زود خالی شدن باطری موبایل ، شارژ باتری موبایل ، دلیل خالی شدن شارژ گوشی ، باتری گوشی زود خالی میشود

/reasons-smartphone-battery-draining-fast
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط