فرارسیدن ماه محرم، ماه سوگواری سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) تسلیت باد.
پیشنهاد خلایق

سوالات مصاحبه شغلی : چه سوال هایی درباره حقوق و دستمزد خود بپرسیم؟

سوالات مصاحبه شغلی : در طی مذاکره کاری چه سوال هایی درباره حقوق و دستمزد خود بپرسیم؟

زمانی که به شما پیشنهاد کاری داده می شود قبل از پذیرفتن آن باید شرایط کار را ارزیابی کرده و از پیش، خود را برای سوالات مصاحبه شغلی آماده کنید. در ادامه به نمونه سوالات مصاحبه شغلی درباره حقوق و دستمزد می پردازیم که جواب آنها مشخص خواهند کرد که آیا این شغل برای شما مناسب خواهد بود یا خیر.

خواسته ها و نیازهای مالی من چیست؟

سؤال اصلی در هر شغلی معمولا مرتبط با حقوق و دستمزد آن می باشد. قبل از شروع مذاکره ، شرایط مالی خود را بررسی کرده و بر اساس درآمد فعلی خود، حداقل حقوق و دستمزد ی که حاضرید با آن کنار بیایید را تعیین کنید.

سپس با توجه به برنامه خود برای آینده سوال های زیر را از خودتان بپرسید:

  • اهداف مالی شما چیست؟
  • آیا قصد دارید برای بازنشستگی خود پول پس انداز کنید؟
  • آیا قصد دارید خانه بخرید؟

اگر چنین اهدافی دارید پس در طول مذاکره ، حقوق و دستمزد بالایی را درخواست دهید.

مذاکره درباره حقوق و دستمزد می تواند کاری هراسناک و دلهره آور باشد. تحقیقات نشان داده اند که از هر ۵ نفر تنها دو نفر درباره حقوق و دستمزد شان مذاکره می کنند.

همچنین تحقیقات نشان داده اند که مردان بیشتر از زنان، درباره حقوق و دستمزد شان مذاکره می کنند.

سوالات مصاحبه شغلی ، مذاکره ، حقوق و دستمزد ، حقوق و مزایا ، پیشرفت در کار

سوالات مصاحبه شغلی

کلید موفقیت در زمان مذاکره درباره حقوق و دستمزد این است که از قبل خود را آماده کنید. محدودیت ها و ارزش های خود را شناسایی کنید و از نرخ بازار برای دستمزد کار خود اطلاع داشته باشید. انجام این کارها سبب می شود که در زمان مذاکره درباره حقوق و دستمزد ، اعتماد به نفس لازم را داشته باشید.

مطلب مرتبط:  ۸ سرگرمی که رزومه تان را از خوب به عالی تغییر میدهد

در بسته پیشنهادی به شما چه مواردی وجود دارند؟

حقوق و دستمزد تنها یکی از عوامل موجود در پیشنهادات شغلی می باشد. زمانی که شغل جذابی به شما پیشنهاد می شود، با دقت موارد دیگر در بسته پیشنهادی را نیز مورد بررسی قرار دهید. موارد زیر باید در این بسته قرار گرفته باشند:

  • بیمه درمانی
  • باز پرداخت هزینه های آموزشی
  • مرخصی

اگر در بسته پیشنهادی کارفرما، مواردی که مورد نیاز شما می باشند، لحاظ نشده اند، سعی کنید درباره آنها مذاکره کنید. اگر کارفرما بخواهد با شما کار کند پس یک سری حقوق و مزایا برای شما در نظر خواهد گرفت.

آیا امکان کار از راه دور و یا دورکاری وجود دارد؟

اگر چه این سوالی منطقی و قانونی می باشد اما در ابتدای مذاکره آن را مطرح نکنید. زمانی که درباره حقوق و مزایا ی خود مذاکره کردید سپس می توانید درباره امکان کار از راه دور نیز سوال کنید.

بسیاری از کارفرمایان معمولا زمان هایی را برای انجام کارها از راه دور در نظر می گیرند مگر آنکه دلیل قانع کننده ای برای حضور در محل کار وجود داشته باشد.

البته در نظر داشته باشید که آیا شما می توانید در انجام کارهای خود از راه دور موفق باشید یا خیر.

برای مثال اگر تصمیم گرفته اید که در خانه کار کنید تا مراقب فرزندان خود باشید، باید این موضوع را نیز در نظر بگیرید که اگر فرد دیگری در این امر به شما کمک نکند احتمال دارد که بازدهی مناسبی نداشته باشید.

آیا فرصت پیشرفت در کار وجود دارد؟

اغلب افراد به این دلیل کار خود را ترک می کنند که دیگر فرصتی برای پیشرفت در کار شان وجود ندارد. پله های ترقی را طی کردن یا یادگیری مهارت ها و تجربیات جدید از عواملی هستند که به کار شما ارزش و هدف می دهند. قبل از پذیرفتن پیشنهاد شغلی، اطمینان حاصل کنید که امکان پیشرفت در کار وجود دارد.

مطلب مرتبط:  راز موفقیت افراد موفق : نحوه رفتار با همکاران و کارفرما

چه کسانی قبل از شما در این شغل بوده اند؟

آگاهی از این موضوع که چه کسانی و برای چه مدت زمانی در این شغل بوده اند، به شما درباره میزان تغییر و تحولات شرکت ایده هایی خواهد داد.

اگر متوجه شدید که برای این شغل دائما درخواست نیرو وجود دارد و کارکنان قبلی فقط چند سال در این شغل بوده اند بهتر است تحقیقات بیشتری در این مورد انجام دهید. از دلایل این امر می توان به رئیسی پرتوقع، برنامه کاری پرمشغله، عدم پیشرفت و یا سیاست های کاری نامناسب اشاره کرد.

در صورت تعدیل نیرو چه حقوق و مزایا یی برای شما در نظر گرفته خواهد شد؟

علاوه بر حقوق و مزایا ی متعارف، بهتر است بپرسید که در صورت تعدیل نیرو، شرکت چه مزایای دیگری برای شما در نظر خواهد گرفت. اطمینان حاصل کنید که در صورت تعدیل نیرو، مزایایی همچون خدمات کمک در شغل یابی برای شما در نظر گرفته شده باشد.

سوالات مصاحبه شغلی : در طی مذاکره کاری چه سوال هایی درباره حقوق و دستمزد خود بپرسیم؟

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

risesmart.com

سوالات مصاحبه شغلی ، مذاکره ، حقوق و دستمزد ، حقوق و مزایا ، پیشرفت در کار

مطالب مرتبط