آشنایی با روش تعمیر فلش مموری

روش تعمیر فلش مموری 

گاهی اوقات ویروس ها و خارج کردن نامناسب فلش مموری از درایوهای USB منجر به آسیب آن می شود. شما می توانید با استفاده از روش تعمیر فلش مموری اشاره شده در این مطلب کارت حافظه خراب شده / هارد دیسک خود را به آسانی مورد بررسی قرار دهید. برای آشنایی با نحوه تعمیر فلش مموری ادامه مطلب را بخوانید.

برنامه تعمیر فلش مموری ، تعمیر فلش مموری که ویندوز نمی شناسد ، تعمیر فلش مموری  ، روش تعمیر فلش مموری ، 

روش تعمیر فلش مموری

تعمیر فلش مموری خراب ، آموزش تعمیر فلش مموری ، نرم افزار تعمیر فلش مموری

امروزه در این دنیای تکنولوژی همه چیز براساس انتقال اطلاعات است که از طریق دستگاه های ذخیره سازی قابل حمل شامل کارت حافظه، فلش مموری و هارد دیسک، امکان پذیر است. بعضی اوقات ویروس ها و خروج نادرست این دستگاه ها از درایو منجر به آسیب می شود. در این موارد، ویندوز نمی تواند به درستی فلش مموری را فرمت و شناسایی کند. برای حل این مسئله، راهکار‌هایی برایتعمیر فلش مموری خراب یا هارد دیسک USB ارائه می دهیم. با این روش، شما به راحتی می توانید درایو خود را تعمیر کنید و از آن استفاده کنید. با آموزش تعمیر فلش مموری همراه شما هستیم.

روش تعمیر فلش مموری / هارد دیسک USB

این روش تعمیر فلش مموری بر اساس یک ترفند فوری است که بایستی درایو خارجی را فرمت کنید. پس از آن شما می توانید از آن به راحتی و بدون خطا استفاده کنید. با این حال، توجه داشته باشید که این کار تمام فایل های شما را از فلش مموری حذف خواهد کرد. اگر شما اطلاعات مهمی در فلش خود دارید ، قبل از اجرای این روش از اطلاعات خود بکاپ تهیه کنید.

یک. استفاده از troubleshooter

troubleshooter بهترین راه برای رفع کردن هر گونه مشکل سخت افزاری است. شما فقط باید در منوی استارت  «Troubleshooting» را تایپ کنید و سپس در پایین گزینه «Hardware and sound» گزینه «Configure a device» را انتخاب کنید . در مرحله بعدی دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید تا هر گونه مشکل مربوط به دستگاه USB یا سخت افزار دیگر را رفع کنید.

روش تعمیر فلش مموری

دو. به روز رسانی درایور USB

اگر ویندوز نتواند درایو USB را بخواند، ممکن است درایورهای قدیمی دلیل این مشکل باشند. گاهی اوقات به روز رسانی درایور دستگاه می تواند تعمیر فلش مموری که ویندوز نمی شناسد را عملی کند. در اینجا نحوه به روزرسانی درایورهای دستگاه را توضیح می دهیم.

مرحله ۱: اول از همه، شما باید جعبه RUN باز کنید و سپس devmgmt.msc را تایپ کنید. با انجام این کار پنجره Device Manager  باز می شود.

روش تعمیر فلش مموری

مرحله ۲. حالا شما باید کنترل کننده های Universal Serial Bus Controllers را گسترش دهید. در اینجا شما دستگاه های USB خراب یا ناشناخته را به عنوان Unknown Devices مشاهده خواهید کرد.

روش تعمیر فلش مموری

مرحله ۳. برای تعمیر فلش مموری که ویندوز نمی شناسد ، روی « Unknown Devices » راست کلیک کنید. در منوی باز شده گزینه Update Driver را مشاهده خواهید کرد، روی آن کلیک کنید.

روش تعمیر فلش مموری

حالا اگر به یک بروز رسانی ضروری نیاز دارید، به شما اطلاع داده خواهد شد. به سادگی آن را به روز کنید و مشکل های موجود را رفع کنید .

سه. تغییر Drive Letter

گاهی اوقات کامپیوتر نمیتواند نام دیسک را به رسانه ذخیره سازی شما اختصاص دهد، این ممکن است به دلیل آن باشد که فایلهای موجود در آن قابل دسترس نیستند. بنابراین، مطمئن شوید که درایو شما یک نام داشته باشد، یا باید حروف درایو را به دستگاه خود اختصاص دهید. برای اینکه بدانید چگونه می توانید تعمیر فلش مموری خراب را با اختصاص یک نام دیسک انجام دهید، ادامه مطلب را بخوانید.

مرحله ۱: شما باید درایو USB خود را در کامپیوتر خود قرار دهید و سپس بر رویMY Computer  راست کلیک کرده و گزینه “Manage” را انتخاب کنید.

روش تعمیر فلش مموری

مرحله ۲. حالا شما پنل مدیریت کامپیوتر را خواهید دید. در این مرحله باید گزینه « Disk Management » را انتخاب کنید.

روش تعمیر فلش مموری

 

مرحله ۳. بر روی ” Disk Management ” راست کلیک کنید و سپس گزینه ‘Change Drive  Letters and Paths’  را انتخاب کنید.

روش تعمیر فلش مموری

 

مرحله ۴. اکنون گزینه هایی برای تعیین درایو جدید را خواهید دید.  شما فقط نام مورد نظر خود را از لیست کشویی انتخاب کرده و سپس دکمه OK را فشار دهید.

روش تعمیر فلش مموری

چهار. روش تعمیر فلش مموری با نصب مجدد درایوها

گاهی اوقات دلیل خراب شدن  USB این است که کامپیوتر شما قادر به شناسایی درایور رسانه های ذخیره سازی نیست. بنابراین، شما باید آن را مجددا نصب کنید. برای آموزش تعمیر فلش مموری به کمک این روش، مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله ۱. شما باید بر روی “My Computer” راست کلیک کرده و سپس بر روی “Manage” کلیک کنید.

روش تعمیر فلش مموری

مرحله ۲. حالا شما باید روی «Device Manager» در سمت چپ کلیک کنید.

روش تعمیر فلش مموری

مرحله ۳. در این مرحله شما باید “Disk Drives” را در لیست انتخاب کنید و درایو دیسک خود را انتخاب کنید.

روش تعمیر فلش مموری

مرحله ۴. حالا شما باید بر روی “Uninstall” کلیک کنید و روی OK کلیک کنید.

روش تعمیر فلش مموری

مرحله ۵. حالا درایو فلش مموری را به سادگی حذف کرده و کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید. اکنون فلش خود را دوباره وصل کنید. به احتمال زیاد کامپیوتر شما آن را تشخیص خواهد داد.

پنج. روش تعمیر فلش مموری با استفاده از ویندوز اکسپلورر

اگر میخواهید درایو USB خود را با استفاده از ویندوز ایکس پی تعمیر کنید، پس باید اطلاعات فلش را فراموش کنید! از آنجا که در این روش ما نیاز به فرمت درایو USB داریم، منجر به از دست رفتن اطلاعات می شود. بنابراین، اگر می خواهید بدون نگرانی در مورد اطلاعات، تعمیر فلش مموری را انجام دهید، می توانید مراحل را دنبال کنید.

مرحله ۱. اول از همه، My Computer را باز کنید و و سپس بر روی درایو فلش مموری راست کلیک کنید.

روش تعمیر فلش مموری

مرحله ۲. حالا شما باید گزینه Format را از منوی کشویی انتخاب کنید و سپس در پنجره باز شده روی “Restore Device Defaults” کلیک کنید.

روش تعمیر فلش مموری

مرحله ۳. حالا بر روی “Start” کلیک کنید تا پردازش شروع شود . شما می توانید تیک گزینه Quick  Format  را برای یک اسکن عمیقتر بردارید.

روش تعمیر فلش مموری

مرحله ۴ . حالا بر روی  Ok کلیک کنید تا فلش مموری خود را بدون خطا باز کنید.

مطلب مرتبط:  چگونه فلش را ریکاوری کنیم ؟

شش.  با استفاده از CMD

 

مرحله ۱. ابتدا، کارت حافظه / هارد دیسک USB را به کامپیوتر خود وصل کنید و درایوهای دیگر را در صورت اتصال خارج کنید.

مرحله ۲. حالا روی Start کلیک کنید و سپس cmd را تایپ کنید و اینتر را فشار دهید. اکنون DISKPART  را در خط فرمان تایپ کنید. ممکن است پنجره ای ظاهر شود که درخواست مجوز کند، روی ok کلیک کنید.

روش تعمیر فلش مموری

مرحله ۳. حالا list disk را تایپ کنید. لیست همه دیسک ها را مشاهده خواهید کرد . درایو خارجی خود را  از لیست پیدا کنید و شماره دیسک آن را به خاطر بسپارید.

روش تعمیر فلش مموری

مرحله ۴. در این مرحله دستور select disk disk_number ( برای مثال select disk 1) را وارد کنید و enter را فشار دهید.

روش تعمیر فلش مموری

مرحله ۵. حالا clean را تایپ کنید و اینتر را فشار دهید.

روش تعمیر فلش مموری

مرحله ۶. در این مرحله create partition primary را تایپ کنید و اینتر بزنید.

روش تعمیر فلش مموری

مرحله ۷.  حالا active را تایپ کنید و دکمه enter را بزنید.

روش تعمیر فلش مموری

مرحله ۸. حالا دستور select partition 1 را وارد کنید.

روش تعمیر فلش مموری

مرحله ۹. حالا دستور format fs=fat32را تایپ کنید و Enter را فشار دهید.

روش تعمیر فلش مموری

انجام این کار چندین دقیقه زمان می برد. پس از انجام دیسک شما با موفقیت فرمت خواهد شد و آماده استفاده خواهد شد.

استفاده از نرم افزار تعمیر فلش مموری USB Fix

دلایل متعددی برای خرابی USB Drive وجود دارد. ویروس ها، بدافزار یا مشکلات سخت افزاری می توانند باعث آسیب شوند. با این حال، نرم افزار تعمیر فلش مموری USB Fix برای ویروس های بالقوه و نرم افزارهای مخرب، درایو USB  شما را اسکن می کند. اگر این  برنامه تعمیر فلش مموری هر گونه بدافزار یا ویروس را پیدا کند، آن را فورا حذف می کند.

مرحله ۱. نرم افزار USBFix را بر روی کامپیوتر خود دانلود و نصب کنید و سپس آن را اجرا کنید.

روش تعمیر فلش مموری

مرحله ۲. پس از نصب برنامه تعمیر فلش مموری ، از شما درخواست راه اندازی مجدد کامپیوتر می شود. به سادگی کامپیوتر خود را ریستارت کنید و سپس دوباره نرم افزار را اجرا کنید و روی گزینه «Clean button» کلیک کنید.

روش تعمیر فلش مموری

مرحله ۳. چند دقیقه یا ثانیه صبر کنید تا نرم افزار عملیات اسکن راکامل کند. اگر USBFix هر گونه مشکلی را پیدا کند، آن را برای شما حل خواهد کرد.

روش تعمیر فلش مموری

موارد بالا همه چیز در مورد روش تعمیر فلش مموری است.  با این کمک این روش های ساده می توانید هر هارد دیسک خارجی را تعمیر کنید. امیدواریم این مطلب را دوست داشته باشید. فراموش نکنید که آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

روش تعمیر فلش مموری

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

techviral.net

برنامه تعمیر فلش مموری ، تعمیر فلش مموری که ویندوز نمی شناسد ، تعمیر فلش مموری  ، روش تعمیر فلش مموری ، تعمیر فلش مموری خراب ، آموزش تعمیر فلش مموری ، نرم افزار تعمیر فلش مموری

/repair-corrupted-memory-card-usb-hard-drive
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط