راز موفقیت ثروتمندان در چیست ؛ آشنایی با ویژگی‌های افراد موفق

راز موفقیت ثروتمندان :

سخت‌کوشی به تنهایی ضامن موفقیت نیست. راهکارها، اصول اخلاقی و پروسه‌های مختلفی برای تبدیل شدن به یک فرد موفق و ثروتمند وجود دارد. آگاهی درباره زندگی و سبک زندگی افراد موفق می‌تواند در پیشبرد این هدف و رسیدن به موفقیت به ما کمک کند. برای پی بردن به راز موفقیت ثروتمندان و ویژگی‌های افراد موفق در ادامه مطلب با ما همراه باشید:

کلید موفقیت در زندگی ، کسب موفقیت ، رسیدن به موفقیت

راز موفقیت ثروتمندان

تمرکز بر هدف

بیشتر ما اهداف مختلفی در زندگی داریم. برای مثال یکی می‌خواهد بازیگر شود، اگر نشد تاجر و اگر این هم غیرممکن باشد، بنگاه معاملات ملکی باز کند. ولی بیشتر افراد ثروتمند همواره یک هدف داشته‌اند. هدفی که انتخاب می‌کنید می‌بایست هدف بزرگی باشد و صرفاً باید روی آن تمرکز کنیم. ۸۱ درصد افراد موفق، برنامه کاری روزانه خود را روی کاغذ یادداشت می‌کنند و این کار را به خاطر ترس از فراموشی انجام نمی‌دهند بلکه سعی دارند برای انجام آن‌ها به خودشان انگیزه بدهند.

آن‌ها تمام تلاش خود را برای تمرکز روی هدف و تقویت اراده جهت رسیدن به آن می‌گذارند و از افکار منفی مانند «بدشانسی و . . . » دوری می‌کنند. مثبت‌اندیشی یکی از نقاط قوت آن‌هاست. تفاوت عمده بین افراد موفق و افراد معمولی، شفافیت در اهدافی است که می‌خواهند به آن‌ها دست یابند. فرد موفق هدف روشنی دارد، ولی فرد معمولی ترجیح می‌دهد زمانی را به تفکر روی آنچه که می‌خواهد داشته باشد، صرف کند.

دوستدار کتاب

راز موفقیت ثروتمندان

اگر می‌خواهید پولدار شوید، ابتدا باید از تماشای تلویزیون دست بکشید. نتایج مطالعات نشان می‌دهد ۸۶ درصد افراد موفق برای سرگرمی کتاب می‌خوانند. به عقیده آن‌ها، تحصیل کلید موفقیت در زندگی است. ۸۸ درصد این افراد حداقل نیم‌ ساعت را به تقویت مهارت‌هایشان اختصاص می‌دهند. ۵۵ درصد افراد موفق کتاب‌های مربوط به رشد فردی، ۵۸ درصد کتاب‌های افراد موفق، ۹۴ درصد کتاب‌های امور جاری، ۵۱ درصد تاریخ می‌خوانند و تنها ۱۱ درصد زمان‌شان را به تفریح می‌گذرانند.

۶۳ درصد به کتاب‌های صوتی در مسیر رفتن به اداره گوش می‌کنند. تنها ۳۳ درصد روزی یک ساعت تلویزیون تماشا می‌کنند و ۶ درصد هم برنامه‌های سرگرمی در تلویزیون را تماشا می‌کنند. مطالعه باعث افزایش اطلاعات در زمینه کسب و کار آن‌ها می‌شود. ۶۳ درصد کمتر از یک ساعت در روز را به جستجو در اینتریت اختصاص می‌دهند و چنانچه نیاز به اطلاعاتی در زمینه کاری‌شان داشته باشند، وقت بیشتری را در آن سپری می‌کنند.

خودباوری

۸۵ درصد افراد موفق معتقدند که عادت‌های خوب به ایجاد فرصت منجر می‌شوند و این در حالی است که ۷۶ درصد تصور می‌کنند عادت‌های بد باعث نابودی آن‌ها می‌شود. این‌گونه افراد اهمیت خاصی به سلامتی خود می‌دهند و به همین خاطر ۷۶ درصد آن‌ها هله هوله خیلی کم مصرف می‌کنند و مواظب‌ هستند که روزانه بیشتر از ۳۰۰ کالری دریافت نکنند.

سحرخیزی

راز موفقیت ثروتمندان

بیشتر افراد موفق صبح‌ها زود از خواب بیدار می‌شوند. زود خوابیدن و سحرخیزی باعث حفظ سلامت ذهن می‌شود. ۴۴ درصد افراد موفق سه ساعت پیش از شروع کار روزانه از خواب بیدار می‌شوند.

سرمشق برای کودکان

۷۴ درصد افراد ثروتمند، داستان‌ها ی موفقیت خود را برای کودکان‌شان تعریف می‌کنند. آن‌ها کودکان‌شان را مجاب می‌کنند تا به صورت داوطلبانه حداقل ۱۰ ساعت در ماه را کار کنند. ۸۰ درصد آن‌ها از همان روز تولد به فکر آینده و موفقیت کودکان خود هستند. این در حالی است که ۶۳ درصد افراد ثروتمند کودکانشان را ملزم می‌کنند تا هر ماه ۲ کتاب غیر داستانی مطالعه کنند.

مطلب مرتبط:  زنان نسبت به مردان نیاز به پس انداز بیشتری برای دوره بازنشستگی دارند.

توصیه به پس‌انداز

افراد موفق دوست ندارند زیاد خرج کنند و پس از پس‌انداز هم فقط ۲۰ درصد درآمدشان را خرج می‌کنند. آن‌ها از این که با ریخت و پاش خودشان را به دردسر نیندازند، بیزارند. این‌گونه افراد کمتر از ۲۵ درصد برای اجاره خانه، ۱۵ درصد خورد و خوراک و ۱۰ درصد دیگر تفریحات خرج می‌کنند و همه چیز را باارزش می‌دانند.

۹۴ درصد آن‌ها به جای کرایه کردن از خودروهای شخصی خود استفاده می‌کنند. این که افراد موفق چطور عاقلانه پول خرج می‌کنند، چگونه و چه مقدار خرج می‌کنند، چه مقدار پس‌انداز می‌کنند، کجا سرمایه‌گذاری می‌کنند، مسائلی هستند که می‌تواند افراد نان‌آور را به افراد ثروتمندی تبدیل کند. راز موفقیت ثروتمندان در این است که درک خوبی از این مسائل دارند.

کار خالص و خدمت به جامعه

افراد موفق اوقات آزاد خود را برای رشد فردی، بهبود روابط، کار دواطلبانه، شغل‌های پاره وقت و تجارت صرف می‌کنند. برقراری روابط خوب با دیگران یکی دیگر از کلیدهای موفقیت است که به جذب بیشتر مشتری و هم‌چنین افزایش توان کاری منجر می‌شود. حدود یک سوم این افراد به خدمات اجتماعی روی می‌آورند و معتقدند باید دین خود را به جامعه ادا کنند. در واقع، دست کم ۷۰ درصد افراد موفق هر سال حداقل به یکی از اهداف خود دست پیدا می‌کنند.

کمتر حرف زدن و بیشتر گوش کردن کلید موفقیت در زندگی

کمتر حرف زدن و بیشتر گوش کردن یکی از کلیدهای موفقیت است و نسبت آن ۵ به ۱ است. یعنی این که اگر یک دقیقه صحبت کردید، چند دقیقه هم گوش کنید. گوش دادن باعث افزایش آگاهی می‌شود. افراد موفق چنین فرصتی را از دست نمی‌دهند.

دوستی با افراد همفکر

دوستان اطراف‌تان را امتحان کنید، چرا که دوستی با افراد همفکر به ایجاد محیط مناسب و تقویت اعتماد به نفس فرد می‌شود. هرگز در شکست هم امید خود را از دست ندهید و به آن به عنوان یک تجربه و پلی برای کسب موفقیت نگاه کنید.

سرمشق داشتن

۹۳ درصد افراد ثروتمند از قبل برای خود سرمشق داشته‌اند. آن‌ها نحوه رسیدن به هدف را آموزش می‌دهند. بنابراین چنانچه هدف روشنی برای خود دارید، از توصیه‌های افراد موفق بهره ببرید. راهنمای خوب همیشه زندگی را راحت‌تر می‌کند.

تفکر

اکثر قریب به اتفاق افراد موفق اهل تفکر هستند. تفکر باعث تقویت سلامت ذهن و ایجاد آرامش می‌شود و در نتیجه نیروی لازم برای دست‌یابی به اهداف بزرگتر را فراهم می‌سازد. آن دسته‌ای هم که اهل تفکر نیستند، به نوعی تمرینات ورزشی روی می‌آورند که این کار باعث کاهش فشار و خواب راحت می‌شود. ۷۶ درصد افراد موفق حداقل ۴ بار در هفته تمرینات هوازی انجام می‌دهند.

مطلب مرتبط:  گفتمانی پیرامون سرمایه و هزینه با یک درمانگر مالی

توانایی نه گفتن

به گفته وارن بافت، تفاوت اساسی بین افراد موفق و افراد عادی این است که افراد موفق به اکثر موضوعات جواب نه می‌دهند. ممکن است جواب مثبت دادن همیشه در  رسیدن به موفقیت و هدف به شما کمک ‌نکند؛ از این رو، افراد موفق می‌دانند کی باید نه بگویند.

ارزش وقت

افراد موفق و پیروز هرگز وقت‌ را هدر نمی‌دهند. با دست دست کردن وقت را تلف نکنید. آن‌ها ارزش وقت را می‌دانند و یک سوم وقت‌شان را به کار کردن اختصاص می‌دهند.

دانستن قدر پول

یکی از نقاط قوت اصلی افراد موفق این است که می‌دانند چطور خرج کنند. بنابراین کلید موفقیت در زندگی این است که باید بدانیم چطور خرج کنیم، کجا خرج کنیم و چه مقدار پس‌انداز کنیم.

کنترل احساسات

افراد موفق هم مانند همه انسان ها احساس دارند، ولی احساسات‌شان را کنترل می‌کنند. ۹۸ درصد آن‌ها برای رسیدن به موفقیت به راحتی می‌توانند این کار را انجام دهند.

عاشق کار بودن

افراد پیروز و موفق کارشان را با عشق انجام می‌دهند و آن را به خاطر کار انجام نمی‌دهند. آن‌ها چه برای دیگران و چه خودشان با عشق و علاقه کار می‌کنند.

تفاوت در اندیشه

راز موفقیت ثروتمندان

افراد موفق معتقدند که می‌توانند سرنوشت زندگی‌شان را خودشان تعیین کنند، ولی افراد معمولی آن را به دست سرنوشت می‌سپارند. افراد موفق برای ایجاد ثروت کار می‌کنند، ولی دیگران کار می کنند که ثروتمند‌تر شوند. افراد پیروز بر فرصت‌ها و افراد معمولی بر موانع تمرکز می‌کنند. افراد موفق با آدم‌های مثبت‌اندیش و همفکر خود رابطه دوستی برقرار می‌کنند، ولی دیگران عکس این قضیه هستند.

افراد موفق از پولی که در اختیار دارند، به بهترین نحو استفاده می‌کنند، ولی افراد عادی فاقد چنین توانایی هستند. افراد موفق برای کسب موفقیت کار می کنند ولی دیگران برای پول. افراد پیروز بر افزایش ثروت تمرکز می‌کنند، ولی افراد عادی به دنبال درآمد می‌روند. از دیگر ویژگی‌های افراد موفق این است که مدام در حال یادگیری مطالب جدید هستند و به سمت موفقیت حرکت می‌کنند، ولی افراد عادی فکر می‌کنند همه چیز را می‌دانند. افراد موفق افق بلندی در ذهن خود دارند، حال آنکه افراد معمولی مسلماً فاقد چنین چیزی هستند.

رازهای ایجاد ثروت

افراد عادی ترجیج می‌دهند برای تأمین نیازهایشان وام بگیرند، ولی افراد موفق برای ایجاد ثروت این کار را انجام می‌دهند. آن‌ها به وام به عنوان فرصتی طلایی برای ایجاد ثروت نگاه می‌کنند و می‌دانند چطور برای سوددهی از آن استفاده کنند. آن‌ها همیشه روی طرح‌های بلندمدت سرمایه‌گذاری می‌کنند و سال‌ها منتظر می‌مانند. دیگر راز موفقیت ثروتمندان این است که بیشتر سرمایه‌گذاری آن‌ها روی سهام، اوراق بهادار و معاملات ملکی است. افراد موفق برای خوش‌گذرانی‌های موقت هزینه نمی‌کنند و بیشتر هزینه مالیات خود را از طریق پس‌انداز‌ تأمین می‌کنند. سرمایه‌گذاری‌های آن‌ها ضمن این که ارزش سرمایه‌شان را افزایش می‌دهد، درآمد مستمری برای آن‌ها به همراه دارد.

راز موفقیت ثروتمندان

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

tirugubatu.com

کلید موفقیت در زندگی ، کسب موفقیت ، رسیدن به موفقیت

اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط

Subscribe
اطلاع رسانی برای :
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها