آموزش اتصال اینترنت گوشی اندروید به کامپیوتر و لپ تاپ

نحوه اتصال اینترنت گوشی اندروید به کامپیوتر

چگونه اینترنت گوشی خود را به کامپیوتر وصل کنیم ؟

اتصال اینترنت گوشی اندروید به کامپیوتر به دلیل استفاده از وای فای بسیار ساده شده است. با استفاده از وای فای شما به راحتی می توانید اقدام به اشتراک گذاری اینترنت گوشی با کامپیوتر و لپ تاپ خود کنید. بهترین گزینه جهت وصل کردن اینترنت گوشی به کامپیوتر استفاده از وای فای می باشد اما اگر کامپیوتر و لپ تاپ شما از وای فای پشتیبانی نمی کند نگران نباشید. علاوه بر آن، شما دو گزینه دیگر جهت اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر در اختیار خواهید داشت.

اتصال اینترنت گوشی اندروید به کامپیوتر ، چگونه اینترنت گوشی خود را به کامپیوتر وصل کنیم ، طریقه اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر ، اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر

اتصال اینترنت گوشی اندروید به کامپیوتر

وصل شدن اینترنت گوشی به کامپیوتر ، اشتراک گذاری اینترنت گوشی با کامپیوتر ، وصل کردن اینترنت گوشی به کامپیوتر ، استفاده از اینترنت گوشی در کامپیوتر با وای فای ، اتصال کامپیوتر به اینترنت گوشی ، اتصال اینترنت موبایل به کامپیوتر

بنابراین اگر قصد وصل کردن اینترنت گوشی به کامپیوتر و لپ تاپ خود را دارید در ادامه با آموزش اتصال کامپیوتر به اینترنت گوشی با سه روش مختلف با ما باشید.

۱- نحوه اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر با وای فای

همانطور که اشاره شد اتصال کامپیوتر به اینترنت گوشی با وای فای بهترین روش اتصال اینترنت گوشی اندروید به کامپیوتر و لپ تاپ می باشد. البته برای اینکار کامپیوتر یا لپ تاپ شما باید از وای فای پشتیبانی کند. در صورت عدم پشتیبانی می توانید یک دانگل وای فای خریداری کرده و به پورت USB کامپیوتر خود متصل کنید تا امواج wifi را دریافت کند.

بنابراین در گوشی اندروید خود ابتدا به قسمت Settings  سپس Tethering & portable hotspot رفته و وارد قسمت WiFi hotspot شوید. اکنون با باز کردن Set up Wi-Fi hotspot یک نام و رمز برای اینکه سایر دستگاهها مثل کامپیوتر یا لپ تاپ اینترنت گوشی شما را شناسایی کنند انتخاب کنید. سپس WiFi hotspot را فعال کنید.

اتصال اینترنت گوشی اندروید به کامپیوتر

مطلب مرتبط:  اتصال گوشی اندروید به تلویزیون به وسیله چند روش کاربردی

حال در کامپیوتر یا لپ تاپ خود در قسمت تسکبار روی آیکون وای فای کلیک کنید. اکنون شبکه اینترنت موبایل شما ظاهر می شود. با کلیک روی آن و وارد کردن رمزی که در مرحله قبل به آن اشاره شد باعث وصل شدن اینترنت گوشی به کامپیوتر یا لپ تاپ خود شوید.

۲- وصل کردن اینترنت گوشی به کامپیوتر با کابل usb

ساده ترین راه اتصال اینترنت گوشی اندروید به کامپیوتر با کابل usb می باشد. طریقه اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر به این صورت است که ابتدا باید آنها را با کابل به یکدیگر متصل کنید. سپس در گوشی خود به قسمت Settings و بعد Tethering & portable hotspot رفته و گزینه USB tethering را فعال کنید. اکنون اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر برقرار شده است.

اتصال اینترنت گوشی اندروید به کامپیوتر

۳- اتصال اینترنت گوشی اندروید به کامپیوتر با بلوتوث

این روش یکی دیگر از روشهای اتصال اینترنت موبایل به کامپیوتر بصورت بی سیم است. البته به سرعت و خوبی وای فای نمی باشد و کمتر از آن استفاده می کنند. شما می توانید در مواقع ضروری که کابل در دسترس نداشته و یا وای فای کامپیوتر یا لپ تاپ شما مشکل دارد از این روش استفاده از اینترنت گوشی اندروید در کامپیوتر بهره بگیرید. البته کامپیوتر یا لپ تاپ شما باید از بلوتوث پشتیبانی کند.

برای وصل کردن اینترنت گوشی به کامپیوتر ابتدا باید گوشی و کامپیوتر را به وسیله بلوتوث به یکدیگر متصل کنید. برای اینکار بلوتوث گوشی و کامپیوتر را روشن کرده و سپس با سرچ دستگاههای بلوتوث در کامپیوتر خود و پیدا کردن بلوتوث گوشی باعث اتصال آنها شوید. بعد از اتصال آنها اکنون شما می توانید اقدام به اتصال اینترنت موبایل به کامپیوتر به وسیله بلوتوث نمایید. فقط کافیست در گوشی خود به قسمت Settings و سپس Tethering & portable hotspot رفته و گزینه Bluetooth tethering را فعال کنید.

اتصال اینترنت گوشی اندروید به کامپیوتر

مطلب مرتبط:  نحوه اتصال گوشی اندروید به کامپیوتر با شش روش کاربردی

اکنون روی آیکون بلوتوث در قسمت تسکبار کامپیوتر خود راست کلیک کرده و گزینه Join a personal area network را انتخاب کنید. در صفحه باز شده روی آیکون گوشی خود راست کلیک کرده و از طریق connect روی Access Point کلیک کنید. حال اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر برقرار است.

به این ترتیب در پاسخ به این سوال که چگونه اینترنت گوشی خود را به کامپیوتر وصل کنیم ، طریقه اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر به وسیله روشهای فوق به راحتی امکان پذیر است.

نحوه اتصال اینترنت گوشی اندروید به کامپیوتر

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

pcmobitech.com

اتصال اینترنت گوشی اندروید به کامپیوتر ، چگونه اینترنت گوشی خود را به کامپیوتر وصل کنیم ، طریقه اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر ، اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر ، وصل شدن اینترنت گوشی به کامپیوتر ، اشتراک گذاری اینترنت گوشی با کامپیوتر ، وصل کردن اینترنت گوشی به کامپیوتر ، استفاده از اینترنت گوشی در کامپیوتر با وای فای ، اتصال کامپیوتر به اینترنت گوشی ، اتصال اینترنت موبایل به کامپیوتر

share-mobile-internet-pc-laptop-wifi-hotspot
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط