این سایت به فروش میرسد. به واتس آپ شماره زیر، پیام ارسال فرمایید. 

09305140449

روشهایی آسان برای کنترل خشم در کودکان

کنترل خشم در کودکان

دراین مقاله به راه کارهایی ساده برای کنترل خشم در کودکان اشاره می کنیم.

شیوه تعلیم و تربیت

شیوه تعلیم و تربیت نقش مهمی در آموزش کنترل خشم به کودکان ایفا می کند. به عنوان مثال، اگر فرزند شما به دوستش آسیبی رساند، در همان لحظه واکنش نشان ندهید و او را دعوا نکنید. در عوض، از آن اتفاق استفاده کرده تا به فرزندتان نشان دهید که پرخاشگری چگونه می تواند به دیگران آسیب رساند.

اجازه دهید فرزندتان این موضوع را درک کرده و از صمیم قلب از دوستش عذرخواهی کند. همچنین، به کودک خود آموزش دهید که چگونه با احساسات منفی همچون خشم و ناامیدی مقابله کند. از کودک بخواهید که از ارتباطات کلامی بیشتر استفاده کرده و مشکلش را با صدای بلند بیان کند.

حل و فصل کردن

یکی از بهترین روش ها برای مقابله با هر گونه مشکلی این است که درباره آن مشکل صحبت کرده و نظرات خود را بیان کنیم. به کودک اجازه دهید که درباره مشکلش با شما صحبت کند. این امر به شما کمک می کند که دیدگاه مناسبی درباره مشکل فرزندتان پیدا کرده و شیوه جدیدی برای یادگیری مدیریت کنترل خشم در کودکان فرا بگیرید.

اگر کودک نمی خواهد که درباره مشکلش با شما صحبت کند، او را مجبور به این کار نکنید. سعی کنید به آرامی اعتماد وی را به دست آورید.

کنترل خشم در کودکان ، حفظ آرامش ، تعلیم و تربیت

کنترل خشم در کودکان

گفت و گو کردن با شیوه و رفتاری مناسب

والدین باید برای کنترل خشم در کودکان خود، آرامش خود را حفظ کنند. حتی اگر روز خسته کننده ای داشته اید، باید با حفظ آرامش خود با کودک درباره کارهایش به شیوه ای ملایم صحبت کنید. درباره عواقب کارهایش با او صحبت کنید. به طور مثال بگویید اگر به چنین رفتارهایی ادامه دهد، احتمال دارد که دوستانش دیگر با او بازی نکنند.

مطلب مرتبط:  در برخورد با کودکان چگونه خشم خود را کنترل کنیم

در ارتباط بودن

درباره وقایع زندگی کودک خود آگاه باشید. بیشتر مواقع، کودک به دلیل عدم اعتماد به نفس یا وقوع اتفاقاتی در مدرسه یا خانه، احساس خشم و ترس خود را نشان می دهد. با معلم فرزند خود در تماس باشید و فعالیت ها و پیشرفت کودک خود را پی گیری کنید.

الگو بودن

همیشه به یاد داشته باشید که کودکان اغلب رفتار والدین خود را تقلید می کنند. اگر شما به عنوان پدر و مادر، رفتاری پرخاشگرانه از خود نشان دهید، به احتمال زیاد کودک از شما تقلید خواهد کرد. بنابراین، در حضور کودکان خود چنین رفتارهایی را نشان نداده و با نشان دادن رفتاری آرام در برابر مشکلات الگوی خوبی برای آنها باشید.

حفظ آرامش

به یاد داشته باشید که تحت هیچ شرایطی عصبانی نشوید. زمانی که کودک شما گریه می کند و داد و قال راه انداخته است، عصبانیت شما تنها شرایط را بدتر خواهد کرد. بنابراین آرامش خود را حفظ کنید.

زمانی که کودک آرام گردید، به او توضیح دهید که چگونه در برابر رفتار نامناسب او، آرامش خود را حفظ کرده اید و به او یاد دهید که با حفظ آرامش می تواند مشکلات خود را آسان تر برطرف کند.

داشتن فعالیت های فیزیکی و جسمانی

فعالیت بدنی و جسمی یکی از ضروری ترین نیازهای کودکان می باشد. برای مثال، کودکان خود را در کلاس های ورزش ثبت نام کنید. فعالیت فیزیکی باعث خواهد شد که انرژی آنها به بهترین شیوه تخلیه گردد.

تشویق رفتارهای خوب

استفاده از روش هایی همچون تشویق و جایزه به کاهش پرخاشگری کودکان کمک خواهد کرد. به یاد داشته باشید در برابر رفتارهای نامناسب کودک از خود سختگیری نشان دهید و در عین حال او را به خاطر رفتار خوبش تشویق کنید.

مطلب مرتبط:  چگونه از تحت فشار قرار دادن خود جلوگیری کنیم؟

نهادینه کردن خویشتن داری و تسلط بر نفس

احساس خشم جزئی از ذات بشر است و همه ما در برخی از لحظات زندگی خود این احساس را تجربه می کنیم. اما اگر فرزند شما در سنین پایین یاد نگیرد که چطور خشم خود را کنترل کند، این امر ممکن است باعث گردد که این احساس در ذات وی نهادینه شده و در آینده با مشکل مواجه شود.

بدیهی است که کودک شما نمی تواند به تنهایی روش های تسلط بر نفس را یاد بگیرد. از این رو، به عنوان والدین شما مسئول راهنمایی کودک خود خواهید بود.

نظارت بر تأثیر دوستان

دوست نقش مهمی در زندگی کودک ایفا کرده و به شدت بر روی رفتار وی تاثیر می گذارد. اگر فرزند شما ببیند که دوستش با والدین یا خواهر و برادرش رفتاری نامناسب دارد، مطمئنا آن را به عنوان رفتاری مناسب در نظر خواهد گرفت. در این مورد، سعی کنید که به کودک خود توضیح دهید که رفتار دوستش اشتباه می باشد.

کنترل خشم در کودکان

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

momjunction.com

کنترل خشم در کودکان ، حفظ آرامش ، تعلیم و تربیت

اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها