انواع ماسک صورت با خیار

انواع ماسک صورت با خیار

در این مقاله برای شما انواع ماسک صورت با خیار را فراهم کرده ایم.

خواص خیار سبز : پوست خیار منبعی از فیبر رژیمی بوده که به کاهش یبوست کمک می کند. خیار حاوی آنتی اکسیدان هایی مانند کاروتن، ویتامین C ، ویتامین A، زاکسنتین و لووتیان است. همچنین از عصاره خیار در محصولات آرایشی و انواع کرم ها، ژل ها و ماسک های صورت استفاده می شود.

در ادامه لیستی از طرز تهیه ماسک خیار برای صورت برای شما آماده شده است.

توجه: سعی کنید از ماسک های زیر به طور منظم و دو بار در هفته استفاده کنید.

ماسک صورت با خیار

ماسک صورت با خیار و آلوئه ورا

مواد لازم: ۱ قاشق غذاخوری ژل یا آب آلوئه ورا، ۱/۴ خیار رنده شده.

مواد را با هم مخلوط کرده و آن را بر روی صورت و همچنین گردن خود بمالید. پس از ۱۵ دقیقه، صورت خود را با آب گرم بشویید. این ماسک خیار به جوان سازی و درخشش پوست کمک می کند.

ماسک صورت با خیار

ماسک صورت خیار و بادام

مواد لازم: ۱ قاشق غذاخوری کره بادام، ۱/۴ خیار

خیار را پوست کنده و آن را به قطعات کوچک تقسیم کنید. کرده بادام را اضافه کرده و آنها را مخلوط کنید. ماسک را بر روی صورت خود مالیده و پس از ۱۰ دقیقه، صورت خود را بشویید. این ماسک خیار برای پوست خشک مناسب می باشد.

ماسک صورت با خیار

ماسک صورت با خیار و آرد نخود

مواد لازم: ۲ قاشق غذاخوری آرد نخود، ۲-۳ قاشق غذا خوری آب خیار

مواد را با هم مخلوط کرده تا خمیری نرم به دست آید. مخلوط را بر روی صورت و گردن خود بمالید. پس از ۲۰ تا ۳۰ دقیقه، صورت خود را با آب ولرم بشویید. این ماسک خیار پوست شما را شاداب و درخشان می کند.

ماسک صورت با خیار

ماسک ماست و خیار برای صورت

مواد لازم: ۱/۴ خیار، ۲ قاشق غذا خوری ماست

خیار را رنده کرده و آن را با ماست مخلوط کنید. مخلوط را بر روی صورت خود مالیده و پس از ۱۵ دقیقه، صورت خود را با آب گرم بشویید. این ماسک صورت برای پوست چرب و مستعد آکنه و همچنین پوست های حساس مناسب می باشد.

ماسک صورت با خیار

ماسک صورت با خیار و هویج

مواد لازم: ۱ قاشق غذاخوری آب هویج تازه، ۱ قاشق غذا خوری خیار، ۱ قاشق غذا خوری خامه ترش

خیار را رنده کرده و با آب هویج مخلوط کنید. خامه ترش را به آنها اضافه کرده و پس از مخلوط کردن مواد، آن را بر روی صورت خود بمالید. پس از ۱۵ تا ۲۰ دقیقه، صورت خود را با آب ولرم بشویید. این ماسک خیار برای پوست خشک مناسب می باشد.

ماسک صورت با خیار

ماسک صورت خیار و گوجه فرنگی

مواد لازم: ۱/۴ خیار، ۱/۲ گوجه فرنگی رسیده

خیار را پوست کنده و با گوجه فرنگی مخلوط کنید. مخلوط را بر روی صورت و گردن خود مالیده و برای یک تا دو دقیقه، صورت خود را به صورت حرکات دایره ای شکل ماساژ دهید. پس از ۱۵ دقیقه، صورت خود را با آب سرد بشویید. این ماسک خیار پوست شما را روشن تر می کند.

ماسک صورت با خیار

ماسک صورت با خیار و سیب زمینی

مواد لازم: ۱ قاشق غذا خوری آب سیب زمینی، ۱ قاشق غذاخوری آب خیار، پنبه

مواد را با هم مخلوط کنید. سپس با پنبه، مخلوط را بر روی صورت خود بمالید. پس از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه، صورت خود را بشویید. این ماسک صورت خیار برای رفع برنزگی مناسب می باشد.

ماسک صورت با خیار

ماسک صورت با خیار و هندوانه

مواد لازم: ۱ قاشق غذاخوری پالپ هندوانه، ۱ قاشق غذاخوری پالپ خیار

مواد را با هم ترکیب کرده و آن را بر روی صورت و گردن خود بمالید. پس از ۱۵ دقیقه، صورت خود را با آب سرد بشویید. از این ماسک صورت خیار برای رفع برنزگی و همچنین تسکین آفتاب سوختگی استفاده کنید.

ماسک صورت با خیار

ماسک صورت با خیار و عسل

مواد لازم: ۱ قاشق غذاخوری جو، ۱ قاشق غذاخوری پالپ خیار، ۱/۲ قاشق غذاخوری عسل

جو را با پالپ خیار مخلوط کرده، سپس عسل را به آن اضافه کرده و خوب مخلوط کنید. مخلوط را بر روی صورت خود مالیده، و پس از ۱۵ دقیقه، صورت خود را با آب گرم بشویید. این ماسک خیار برای پوست خشک مناسب می باشد.

ماسک صورت با خیار

ماسک صورت با خیار و لیمو

مواد لازم: آب خیار (۳)، آب لیمو (۱)، پنبه

آب خیار و آب لیمو را به نسبت ۳ به ۱ با هم مخلوط کنید و با پنبه آن را بر روی صورت و گردن خود بمالید. پس از ۱۵ دقیقه، صورت خود را با آب سرد بشویید. استفاده منظم از این ماسک، چربی اضافی پوست را کنترل کرده و همچنین به رفع برنزگی کمک می کند.

ماسک صورت با خیار

ماسک صورت با خیار و نعنا

مواد لازم: ۱ قاشق غذاخوری آب خیار، ۱ قاشق غذا خوری آب نعناع

مواد را با هم مخلوط کرده و آن را بر روی صورت خود بمالید. پس از ۱۵ دقیقه، صورت خود را با آب بشویید. این ماسک خیار پوست شما را شاداب و درخشان می کند.

ماسک صورت با خیار

ماسک صورت خیار و شیر

مواد لازم: ۱ الی ۲ قاشق غذاخوری پالپ خیار، ۲ قاشق غذاخوری شیر

مواد را با هم مخلوط کرده و آن را بر روی صورت و گردن خود بمالید. پس از ۲۰ دقیقه، صورت خود را با آب ولرم بشویید. این ماسک خیار صورت شما را درخشان و براق می کند.

ماسک صورت با خیار

ماسک صورت با خیار و پاپایا

مواد لازم: ۱/۴ پاپایای رسیده، ۱/۴ خیار

پاپایا و خیار را به قطعات کوچک تقسیم کرده و آنها را مخلوط کنید. مخلوط را بر روی صورت و گردن خود بمالید. پس از ۱۵ دقیقه، صورت خود را با آب ولرم بشویید. این ماسک پوست را درخشان کرده و همچنین روند پیری پوست را کاهش می دهد.

ماسک صورت با خیار

ماسک صورت با خیار و زردچوبه

مواد لازم: ۱/۲ خیار، کمی زردچوبه، ۱ قاشق چای خوری آب لیمو

خیار را له کرده و زردچوبه و آب لیمو را به آن اضافه کنید و هم بزنید. مخلوط را بر روی صورت خود مالیده و پس از ۱۵ دقیقه، صورت خود را با آب گرم بشویید. این ماسک صورت برای پوست چرب و معمولی مفید می باشد.

ماسک صورت با خیار

ماسک صورت با خیار و آووکادو

مواد لازم: ۱/۲ فنجان پالپ آووکادو، ۲ قاشق غذاخوری آب خیار

مواد را با هم مخلوط کرده و روی صورت خود بمالید. پس از ۱۵ تا ۲۰ دقیقه، صورت خود را با آب گرم بشویید. این ماسک پوست صورت را نرم کرده و لک های صورت را کاهش می دهد.

ماسک صورت با خیار

ماسک صورت خیار و سیب

مواد لازم: ۱/۲ خیار، ۱/۲ سیب، ۱ قاشق غذاخوری جو

خیار و سیب را خرد کرده و آنها را له کنید. جو را اضافه کرده و آنها را خوب با هم مخلوط کنید تا خمیری صاف به دست آید. ماسک را بر روی صورت و گردن خود مالیده و پس از ۲۰ دقیقه، صورت خود را با آب گرم بشویید. این ماسک خیار به جوان سازی پوست کمک می کند.

ماسک صورت با خیار

ماسک صورت با خیار و روغن نارگیل

مواد لازم: ۱/۲ خیار، ۱ قاشق چای خوری روغن نارگیل

خیار را رنده کرده و روغن نارگیل را به آن اضافه کنید. مخلوط را بر روی صورت خود مالیده و پس از ۱۵ دقیقه، صورت خود را با آب بشویید. این ماسک خیار برای پوست خشک و معمولی مناسب می باشد.

ماسک صورت با خیار

ماسک صورت با خیار و جوش شیرین

مواد لازم: ۱-۲ قاشق غذا خوری آب خیار، ۱ قاشق چای خوری جوش شیرین

جوش شیرین را به آب خیار اضافه کرده و خوب آنها را مخلوط کنید. ماسک را بر روی صورت خود مالیده و پس از ۱۰ دقیقه صورت خود را بشویید. این ماسک برای رفع آکنه مفید می باشد.

ماسک صورت با خیار

ماسک صورت خیار و تخم مرغ

مواد لازم: ۱/۲ خیار، ۱ سفیده تخم مرغ

خیار را رنده کرده و سفیده تخم مرغ را به آن اضافه و آنها را خوب با هم مخلوط کنید. مخلوط را بر روی صورت و گردن خود بمالید. پس از ۲۰ دقیقه، صورت خود را با آب ولرم بشویید. این ماسک پوست را سفت کرده و خاصیت ضد پیری دارد.

ماسک صورت با خیار

ماسک صورت با خیار و پرتقال

مواد لازم: ۱/۲ خیار، ۱-۲ قاشق غذاخوری آب پرتقال تازه

مواد را با هم مخلوط کنید. ماسک را بر روی صورت خود مالیده و پس از ۱۵ دقیقه، صورت خود را بشویید. این ماسک پوست صورت را شاداب و درخشان می کند.

انواع ماسک صورت با خیار

منبع:

stylecraze.com

ماسک صورت با خیار ، خواص خیار سبز ، طرز تهیه ماسک خیار برای صورت ، ماسک خیار ، ماسک صورت خیار ، ماسک خیار برای پوست خشک ، ماسک ماست و خیار برای صورت ، ماسک صورت برای پوست چرب
/articles/cool-it-with-cucumber-face-packsمطالب مرتبط

درباره مقاله فوق چه نظری دارید؟