ماسک صورت با سفیده تخم مرغ

ماسک صورت با سفیده تخم مرغ

در این مقاله قصد داریم انواع متفاوتی از ماسک صورت با سفیده تخم مرغ را برای انواع مشکلات پوستی به شما معرفی کنیم.

تخم مرغ منبعی غنی از پروتئین و چربی های سالم بوده و برای داشتن پوست سالم و درخشان مصرف پروتئین ضروری می باشد. سفیده تخم مرغ مرطوب کننده ای طبیعی بوده و چربی اضافی پوست را از بین برده و برای باز کردن منافذ پوست مفید می باشد.

با ترکیب سفیده تخم مرغ با مواد دیگر می توانید ماسک صورت سفیده تخم مرغ را به راحتی در منزل تهیه کنید. ماسک صورت سفیده تخم مرغ ، برای رفع چین و چروک صورت ، برنزگی، درمان جوش های صورت و آکنه مفید می باشد.

ماسک صورت با سفیده تخم مرغ

تخم مرغ حاوی آنتی اکسیدان هایی بوده که برای جوان سازی پوست مناسب می باشند. ماسک صورت سفیده تخم مرغ به علت داشتن پروتئین برای تقویت و سفتی صورت نیز مناسب می باشد.

سفیده تخم مرغ را می توان به طور مستقیم بر روی پوست مالید، اما بهتر است که آن را با سایر مواد ترکیب کنید تا نتیجه بهتری حاصل شود.

در ادامه انواع متفاوتی از ماسک صورت با سفیده تخم مرغ را فراهم کرده ایم.

ماسک صورت با سفیده تخم مرغ برای رفع چین و چروک صورت

ماسک صورت با سفیده تخم مرغ

ماسک صورت سفیده تخم مرغ و عسل: سفیده تخم مرغ را در کاسه ای ریخته و ۱ قاشق چای خوری عسل به آن اضافه کنید. مواد را کاملا با هم مخلوط کرده و آن را بر روی صورت خود بمالید. می توانید از این مخلوط بر روی گردن و دست های خود نیز بمالید. بعد از ۱۵ دقیقه، صورت خود را با آب سرد بشویید.

ماسک صورت سفیده تخم مرغ و بلغور جو دوسر : سفیده تخم مرغ را در کاسه ای ریخته و ۲ قاشق چای خوری بلغور جو دوسر به آن اضافه کنید. آنها را با هم مخلوط کرده و خمیر را بر روی صورت و گردن خود بمالید. بعد از ۲۰ دقیقه صورت خود را با آب سرد بشویید.

ماسک صورت سفیده تخم مرغ و سرکه سیب: سفیده تخم مرغ را در کاسه ای ریخته و ۲ قاشق سرکه سیب به آن اضافه کنید. آنها را با هم خوب مخلوط کرده و بر روی صورت و گردن خود بمالید. بعد از ۳۰ دقیقه صورت خود را با آب سرد بشویید.

ماسک صورت سفیده تخم مرغ ، روغن نارگیل و عسل: سفیده تخم مرغ را در کاسه ای ریخته و ۱ قاشق چای خوری عسل و ۱ قاشق چای خوری روغن نارگیل به آن اضافه کنید. مواد را کاملا با هم مخلوط کرده و بر روی صورت خود بمالید. بعد از ۳۰ دقیقه صورت خود را با آب بشویید.

ماسک صورت با سفیده تخم مرغ برای درمان جوش های صورت

ماسک صورت با سفیده تخم مرغ

ماسک صورت سفیده تخم مرغ ، عسل و لیمو : سفیده تخم مرغ را در کاسه ای ریخته و چند قطره عسل و لیمو به آن اضافه کنید. مواد را خوب با هم مخلوط کرده و بر روی قسمت های آسیب دیده پوست خود بمالید. پس از ۱۵ دقیقه صورت خود را با آب سرد بشویید. برای گرفتن نتیجه بهتر، این کار را هر روز تکرار کنید.

ماسک صورت سفیده تخم مرغ و خیار: آب خیار را با سفیده تخم مرغ مخلوط کنید. مخلوط را به مدت ۳۰ دقیقه بر روی صورت خود قرار دهید. زمانی که مخلوط کاملا بر روی صورتتان خشک شد، آن را بشویید. این ماسک به باز کردن منافذ پوست کمک کرده و چربی اضافه پوست را از بین برده و پوست را تمیز می کند.

ماسک صورت با سفیده تخم مرغ و گل سرشور : یک قاشق گل سرشور را به سفیده تخم مرغ اضافه کنید. آنها را با هم مخلوط کرده و خمیر را بر روی صورت خود بمالید و بگذارید تا خشک شود. پس از ۲۰ تا ۲۵ دقیقه صورت خود را بشویید. این ماسک، چربی اضافی را از بین برده و پوست صورت را سفت می کند. برای گرفتن نتیجه بهتر، این کار را هر روز تکرار کنید.

ماسک صورت با سفیده تخم مرغ برای از بین بردن جوش های سر سیاه

ماسک صورت با سفیده تخم مرغ

ماسک صورت سفیده تخم مرغ پف کرده: سفیده تخم مرغ را در کاسه ای ریخته و آن را به آرامی هم بزنید تا پف کند. سپس آن را بر روی صورت خود بمالید. پس از ۲۰ دقیقه با استفاده از پارچه ای مرطوب، صورت خود را پاک کنید. برای گرفتن نتیجه بهتر، این کار را یک روز در میان انجام دهید.

برای از بین بردن جوش های سر سیاه می توانید از ماسک صورت سفیده تخم مرغ ، عسل و لیمو نیز استفاده کنید.

ماسک صورت با سفیده تخم مرغ برای براق شدن پوست صورت

ماسک صورت با سفیده تخم مرغ

ماسک صورت سفیده تخم مرغ و آرد نخود: ۱ قاشق چای خوری آرد نخود را به سفیده تخم مرغ اضافه کنید. آنها را با هم مخلوط کرده و خمیر را بر روی صورت خود بمالید. بعد از ۲۰ دقیقه صورت خود را با آب بشویید.

ماسک صورت سفیده تخم مرغ و ماست: سفیده تخم مرغ را در کاسه ای ریخته و آن را هم بزنید تا پف کند. سپس ۳ قاشق چایخوری ماست به آن اضافه کنید. آنها را کاملا مخلوط کرده و بر روی پوست خود بمالید. پس از ۲۰ دقیقه صورت خود را با آب ولرم بشویید. برای گرفتن نتیجه بهتر، این کار را ۲ بار در هفته انجام دهید.

ماسک صورت با سفیده تخم مرغ برای بر طرف کردن برنزگی

ماسک صورت با سفیده تخم مرغ

ماسک صورت سفیده تخم مرغ ، ماست و لیمو: ۱ قاشق چای خوری آب لیمو و ۲ قاشق چای خوری ماست را به سفیده تخم مرغ اضافه کنید. مواد را با هم مخلوط کرده و بر روی صورت خود بمالید. بعد از ۲۰ دقیقه صورت خود را با آب بشویید. برای گرفتن نتیجه بهتر، این کار را ۳ بار در هفته انجام دهید.

ماسک سفیده و زرده تخم مرغ: یک تخم مرغ را شکسته و آن را در کاسه ای ریخته و هم بزنید. سپس آن را بر روی صورت خود بمالید. بعد از ۳۰ دقیقه صورت خود را بشویید.

ماسک صورت با سفیده تخم مرغ

منبع:

homehealthbeauty.in

ماسک صورت با سفیده تخم مرغ ، ماسک صورت سفیده تخم مرغ ، باز کردن منافذ پوست ، سفیده تخم مرغ ، برای رفع چین و چروک صورت ، درمان جوش های صورت ، بلغور جو دوسر ، روغن نارگیل ، عسل و لیمو ، گل سرشور ، از بین بردن جوش های سر سیاه
/beauty/facepacks/11-egg-white-face-packs-for-healthy-skinمطالب مرتبط

درباره مقاله فوق چه نظری دارید؟