نحوه حذف برنامه های غیرقابل حذف اندروید

حذف برنامه های غیرقابل حذف اندروید

چگونه برنامه ای که حذف نمی شود را حذف کنیم ؟

حذف برنامه های نصب شده اندروید بسیار ساده می باشد؛ تنها کاری که باید انجام دهید این است که به settings یا همان تنظیمات گوشی و سپس Apps رفته، برنامه مورد نظر را پیدا کرده و با انتخاب uninstall آن را حذف کنید. و یا حتی ساده تر اینکه آیکون برنامه نصب شده را چند ثانیه فشار داده و گزینه uninstall را انتخاب نمایید. اما نرم افزارهایی وجود دارند که به روشهای معمول پاک نمی شوند. بنابراین در ادامه با حذف برنامه های غیرقابل حذف اندروید همراه ما باشید.

حذف برنامه های غیرقابل حذف اندروید ، چگونه برنامه ای که حذف نمی شود را حذف کنیم ، حذف برنامه های اندروید که پاک نمیشوند ، حذف برنامه سیستمی اندروید

حذف برنامه های غیرقابل حذف اندروید

حذف برنامه های سیستمی آندروید بدون نیاز به روت ، حذف برنامه های نصب شده اندروید

دو دلیل برای اینکه برخی از برنامه ها غیرقابل حذف هستند وجود دارد. یکی اینکه برنامه های سیستمی اندروید بوده و دیگری برنامه هایی می باشند که به صورت Device administrators نصب شده اند.

حال در ادامه بیایید ببینیم حذف برنامه های اندروید که پاک نمیشوند به چه صورت می باشد.

آموزش حذف برنامه های غیرقابل حذف اندروید

حذف برنامه های سیستمی آندروید

اولین دلیل غیر قابل حذف بودن یک نرم افزار این است که آن نرم افزار ممکن است یک برنامه سیستمی اندروید باشد. برنامه های سیستمی نرم افزارهایی هستند که به درست عمل کردن سیستم عامل اندروید کمک می کنند و بهتر است هرگز حذف نشوند. اما گاهی سازندگان گوشی های اندرویدی بعضی برنامه های خاص مانند آنتی ویروس را جز برنامه های سیستمی قرار می دهند که پاک کردن چنین نرم افزارهایی مشکلی ایجاد نمی کنند.

مطلب مرتبط:  حل مشکل قطع شدن ویبره گوشی سامسونگ با 6 روش کاربردی

نکته بسیار مهم جهت حذف برنامه های سیستمی آندروید این است که گوشی شما حتما باید روت شده باشد. اگر شما دارای یک گوشی روت شده می باشید، می توانید از انواع نرم افزارهای حذف برنامه سیستمی اندروید استفاده کنید. نرم افزار Root Uninstaller یکی از این برنامه هاست که پس از نصب و اجرای آن روی گوشی، تمام نرم افزارهای نصب شده را نشان می دهد. برنامه هایی که با رنگ قرمز نمایش می دهد از جمله نرم افزارهای سیستمی اندروید بوده و شما به راحتی می توانید اقدام به حذف برنامه های غیرقابل حذف اندروید نمایید.

حذف برنامه های غیرقابل حذف اندروید

قبل از اینکه اقدام به حذف برنامه سیستمی اندروید کنید، حتما ببینید که آیا واقعا نیاز است که آن برنامه حذف شود. زیرا اگر یک برنامه ضروری را حذف کنید امکان دارد به سیستم عامل اندروید صدمه وارد نمایید. بنابراین حتما با دقت این کار را انجام داده و همچنین حذف برنامه های سیستمی آندروید بدون نیاز به روت امکانپذیر نیست.

حذف برنامه هایی که به صورت Administrative نصب می شوند

دومین دلیلی که یک برنامه از گوشی پاک نمی شود این است که امکان دارد به صورت administrative یا به اصطلاح مدیریتی نصب شده باشد. اکثر برنامه های امنیتی به این صورت نصب می شوند و به دلیل حفاظت از اطلاعات شخصی کاربران امکان حذف مستقیم به آنها را نمی دهد.

برای حذف چنین برنامه های فقط کافیست قابلیت administrative آنها را غیرفعال کرده و سپس به راحتی حذف نمایید.

بنابراین برای حذف برنامه های اندروید که پاک نمیشوند ابتدا به Settings سپس Security و بعد Device Administrators رفته و تیک برنامه ای که قصد حذف آن را دارید بردارید. در نهایت با انتخاب گزینه Deactivate ، مانند برنامه های عادی اقدام به حذف آن نمایید.

مطلب مرتبط:  نحوه مخفی کردن عکس در اندروید با دو روش عالی

حذف برنامه های غیرقابل حذف اندروید

بنابراین در پاسخ به این سوال که چگونه برنامه ای که حذف نمی شود را حذف کنیم ، با استفاده از دو ترفند فوق می توانید اقدام به حذف برنامه های غیرقابل حذف اندروید نمایید.

حذف برنامه های غیرقابل حذف اندروید

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:
guidingtech.com

حذف برنامه های غیرقابل حذف اندروید ، چگونه برنامه ای که حذف نمی شود را حذف کنیم ، حذف برنامه های اندروید که پاک نمیشوند ، حذف برنامه سیستمی اندروید ، حذف برنامه های سیستمی آندروید بدون نیاز به روت ، حذف برنامه های نصب شده اندروید

۱۲۵۶۲/fix-app-not-uninstalling-issue-android
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط