راه های تقویت حافظه برای درس خواندن

راه های تقویت حافظه برای درس خواندن

در مورد راه های تقویت حافظه برای درس خواندن باید گفت، خوردن این ۹ ماده غذایی می تواند به بهبود کلی حافظه شما کمک کند.

راه های تقویت حافظه برای درس خواندن،راه های تقویت حافظه ،

راه های تقویت حافظه برای درس خواندن

مواد غذایی برای تقویت حافظه ،تمرکز ،تقویت حافظه ،تقویت حافظه کوتاه مدت ،تقویت مغز

مطالعات جدید نشان می دهد از جمله مواد غذایی برای تقویت حافظه خوردن شکلات تیره است، که می تواند به کاهش استرس و تقویت حافظه و خلق و خو کمک کند.

ماه می، ماه بهداشت روان است. در طول این ماه، ما شما را با داستان های مربوط به سلامت روان، اهمیت شکستن استیگما (انگ) مربوط به آن و همچنین برجسته کردن کسانی که با شرایط مربوطه زندگی کرده و از آگاهی طرفداری می کنند،آشنا می کنیم.

اگر علاقمند به شیرینی باشید، احتمالا به خوبی می دانید که شکلات تیره دارای پتانسیل کاهش فشار خون، حفظ سلامتی قلب و بهبود مقاومت به انسولین است. اما همانطور که ما وارد نیمه دوم ماه بهداشت روان می شویم، به ویژه ازشنیدن اینکه که دو مطالعه جدید در نشست سالانه زیست شناسی تجربی در آوریل  ۲۰۱۸ ارائه شده است که نشان می دهد خوردن شکلات تیره می تواند باعث تقویت حافظه شود، شگفت زده خواهیم شد.

بر اساس گزارش  مجله ای  به نام ” روانشناسی امروز”،  خوردن شکلات تیره که حاوی حداقل ۷۰ درصد کاکائو می باشد، می تواند به کاهش استرس،  تقویت حافظه و خلق و خو کمک کرده، در حالی که  موجب کاهش التهاب و افزایش ایمنی بدن نیز می گردد.

با این وجود، در حالی که این یافته های جدید، بهانه ای برای عاشقان شکلات است تا دلی از عزا در آورند، غذاهای بسیار دیگری نیز وجود دارند که حاوی مواد مغذی برای تقویت مغز  و از راه های تقویت حافظه برای درس خواندن هستند. در اینجا ۱۰ مورد از مواد غذایی برای تقویت حافظه معرفی می گردد که شما برای حفظ سلامت روان،  باید به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

زغال اخته یا بلوبری

یکی از  راه های تقویت حافظه برای درس خواندن خوردن زغال اخته است.زغال اخته غنی از آنتی اکسیدان ها و پلی فنول ها است که برای تقویت حافظه کوتاه مدت و تمرکز شناخته شده است. چنین مزایایی شامل به تاخیر انداختن شروع شرایط مرتبط با سن، مانند بیماری زوال عقل و آلزایمر، به دلیل وجود آنتی اکسیدان هایی است که  توکسین هایی را که در مغز جمع می شوند، از بین برده و به این ترتیب، باعث خوش فکری و حواس جمعی می شود.

مطلب مرتبط:  برای تمرکز حواس چه باید کرد

راه های تقویت حافظه برای درس خواندن

چای

چای نیز به عنوان یکی دیگر از راه های تقویت حافظه برای درس خواندن شناخته شده است.بر اساس چندین مطالعه،  هم چای سیاه و هم چای سبز، آنتی اکسیدانهایی تولید می کنند که در جلوگیری از زوال شناختی وکاهش حافظه کمک کننده است، در حالی که زمان واکنش  و بهبود خلق و خو را نیز افزایش می دهد.چای سیاه به تنهایی ظرفیت تولید اثرات تحریک کننده و آرام بخش دارد که باعث تقویت حافظه  و تمرکز بیشتر شده و از این طریق باعث بهبود حافظه در زمان حال و آینده خواهد بود.

راه های تقویت حافظه برای درس خواندن

انار

انار و آب انار که سرشار از آنتی اکسیدانها هستند، در بین بهترین مواد غذایی برای افزایش سلامت مغز و در نتیجه از  راه های تقویت حافظه برای درس خواندن قرار دارند. انار علاوه بر ظرفیت کاهش علائم بیماری آلزایمر، در تمام بدن مانند محافظت از کلیه ها و کبد، افزایش سیستم ایمنی بدن و کاهش واکنشهای حساسیتی،  باعث سلامت کلی بدن نیز می شود.

راه های تقویت حافظه برای درس خواندن

گردو

گردو علاوه بر چربی های اشباع نشده و اسدهای چرب امگا ۳ دارای  مواد مغذی بسیار زیادی است که باعث افزایش سلامت روانی پایدار می گردد. مطالعات فراوان نشان می دهد که حتی فقط یک مشت گردو به صورت روزانه، عملکرد حافظه، توانایی های شناختی و تمرکز را بهبود بخشیده و مردم آنرا به عنوان یکی از راه های تقویت حافظه برای درس خواندن می شناسند. ویتامین E نیز از کاهش حافظه درافراد مسن تر جلوگیری نموده و به استحاله مربوط به سن کمک می کند.

راه های تقویت حافظه برای درس خواندن

مریم گلی

در حالی که گیاهان برای بیشتر مردم اولین خط دفاعی محسوب نمی شوند، محققان بریتانیایی کشف کردند که گیاه مریم گلی ممکن است به کاهش یا پیشگیری ازپیشرفت بیماری آلزایمر کمک کند. براساس یک مطالعه منتشر شده در مجله شیمی کشاورزی و مواد غذایی، این گیاه مواد ژنتیکی را از آسیب محافظت نموده و همچنین ممکن است باعث تحریک بازسازی DNA در سلول های از قبل آسیب دیده، گردد و بنابراین می توان آنرا در شمار عوامل موثر در راه های تقویت حافظه برای درس خواندن به حساب آورد.

راه های تقویت حافظه برای درس خواندن

آووکادو

از آنجا که آوکادو سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ و ویتامین K بالا است، این ماده غذایی فوق العاده با کاهش شانس ابتلا به  مشکلات سلامت مغزی مرتبط با سن، مانند بیماری آلزایمر و زوال عقل ، باعث ارتقاء عملکرد بهتر مغز می شود. ویتامین E در طول زمان، همچنین به تقویت حافظه، میزان توجه، و توانایی های شناختی کمک کرده و به عنوان یکی از راه های تقویت حافظه برای درس خواندن عمل می کند.

مطلب مرتبط:  برای تمرکز حواس چه باید کرد

راه های تقویت حافظه برای درس خواندن

گوجه فرنگی

گوجه فرنگی حاوی لیکوپن که یک آنتی اکسیدان است، می باشد که در طول زمان به حفظ سلامت مطلوب مغز کمک کرده و  از راه های تقویت حافظه برای درس خواندن به شمار می رود. لیکوپن بدن انسان را قادر می سازد تا با آسیبهای ناشی از رادیکالهای آزاد که نهایتا موجب نقصان در توانایی های ذهنی مرتبط با سن می گردند، مقابله کند. با خوردن گوجه فرنگی غنی از لیکوپن، افراد می توانند حافظه، میزان توجه و استدلال را بهبود بخشند.

راه های تقویت حافظه برای درس خواندن

ماهی سالمون

در حالی که بیشتر آمریکایی ها از رژیم غذایی با چربی های ترانس بالا و اشباع شده که تاثیر منفی روی مغز دارد، استفاده می کنند، اسیدهای چرب امگا ۳ موجود در ماهی های چرب می تواند باعث کاهش علائم مربوط به اسکیزوفرنی، افسردگی، اختلال کم توجّهی – بیش فعالی و سایر شرایط ذهنی دیگر شود. اسیدهای چرب امگا ۳ همچنین توانایی افزایش یادگیری و حافظه را دارند و به عنوان یکی دیگر از راه های تقویت حافظه برای درس خواندن محسوب می شود.

راه های تقویت حافظه برای درس خواندن

زنجبیل

اگرچه زنجبیل نیز به عنوان  یکی دیگر از راه های تقویت حافظه شناخته شده است، اما مردم هنگامی که از ناراحتی معده رنج می برند، اغلب به سراغ  زنجبیل برای از بین رفتن حالت تهوع می روند. همانطور که مشخص است، زنجبیل ممکن است باعث کاهش ایجاد التهاب در مغز نیز بشود. براساس یک مطالعه در مجله  علوم زیستی، زنجبیل محافظی در برابر رادیکال های آزاد که ممکن است تهدید جدی برای سلامت مغز باشند، ایجاد می کند.

راه های تقویت حافظه برای درس خواندن

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

aplus.com

راه های تقویت حافظه برای درس خواندن

راه های تقویت حافظه برای درس خواندن،راه های تقویت حافظه ،مواد غذایی برای تقویت حافظه ،تمرکز ،تقویت حافظه ،تقویت حافظه کوتاه مدت ،تقویت مغز

/Mental-Health-Month/foods-that-improve-brain-health?no_monetization=true
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط