آموزش ترفند سفید کردن دندان در فتوشاپ

سفید کردن دندان در فتوشاپ

سفید کردن دندان در فتوشاپ : در این آموزش، نحوه سفید کردن سریع دندان ها در فتوشاپ با استفاده از یک لایه تنظیم Hue/Saturation را فراخواهیم گرفت که به ما امکان می دهد تا همزمان دندان ها را سفید و براق کنیم. ما با یادگیری نحوه سفید کردن دندان ها برای یک فرد در یک تصویر شروع می کنیم و سپس یاد می گیریم چگونه دندان های دو یا چند نفر را در یک عکس با استفاده از لایه های جداگانه سفید کنیم. در این آموزش از Photoshop CC استفاده کرده ایم اما همه چیز کاملا سازگار با فتوشاپ CS6 است.

برای همراهی با آموزش سفید کردن دندان در فتوشاپ شما می توانید از هر عکسی که نیاز به سفید کردن دندان ها دارد، استفاده کنید. ما از این تصویر استفاده می کنیم:

سفید کردن دندان در فتوشاپ ،سفید کردن سریع دندان ، ابزارهای فتوشاپ

سفید کردن دندان در فتوشاپ

اگر برای مشاهده دقیق تر روی تصویر زوم کنیم در دندان ها به خصوص دندان های مرد کمی رنگ زرد مشاهده می کنیم. دندانهای هر دوی آنها می تواند براق شود. ما می توانیم هر دو این موارد را (سفید و روشن کردن دندان ها) را با استفاده از یک لایه Hue/Saturation انجام دهیم:

سفید کردن دندان در فتوشاپ
نحوه سفید کردن دندان در فتوشاپ

مرحله ۱: انتخاب ابزار Lasso

با انتخاب کردن اطراف دندان شروع می کنیم. ابزار Lasso را از ابزار های فتوشاپ انتخاب می کنیم:

سفید کردن دندان در فتوشاپ

اگر در حال کار بر روی یک عکس دو یا چند نفره هستید (همانند تصویر انتخابی ما در این آموزش) ممکن است وسوسه شوید دندان های هر دو نفر را همزمان انتخاب کنید و سفید کنید. اما مشکل این است که دندان های همه افراد متفاوت است و معمولا نیاز به مقادیر مختلف سفید کننده دارد. شما می توانید نتایج بهتری را با سفید کردن دندان های هر شخص به صورت جداگانه به دست آورید. با سفید کردن دندان های مرد در سمت چپ شروع میکنیم.

اطراف دندان را انتخاب می کنیم. اگر نتوانستید دقیقا اطراف دندان را انتخاب کنید، نگران نباشید زیرا ما می توانیم بعدا ایرادات را برطرف کنیم. فقط اطراف دندان ها و تا آنجا که ممکن است نزدیک لب ها را انتخاب کنید.

سفید کردن دندان در فتوشاپ

مرحله ۳: افزودن لایه Hue / Saturation

روی آیکون New Fill or Adjustment Layer در پایین پنل Layers کلیک می کنیم:

سفید کردن دندان در فتوشاپ

Hue / Saturation  را از لیست انتخاب می کنیم:

سفید کردن دندان در فتوشاپ

لایه تنظیم Hue / Saturation بالاتر از لایه پس زمینه ظاهر می شود:

سفید کردن دندان در فتوشاپ

مرحله ۴: تغییر تنظیمات لایه جهت سفید کردن دندان در فتوشاپ

کنترل ها و گزینه های لایه تنظیم Hue / Saturation در پنل Properties فتوشاپ یافت می شود. به طور پیش فرض، Hue / Saturation به طور یکسان بر رنگ تمام تصویر تاثیر می گذارد و این بدین دلیل است که گزینه Edit در حالت Master تنظیم شده است:

سفید کردن دندان در فتوشاپ

با تنظیم Edit  در حالت Yellow، می توانیم زردی را از دندان حذف کنیم بنابراین گزینه Edit را به Yellows تغییر می دهیم:

سفید کردن دندان در فتوشاپ

مرحله ۵: کاهش شدت رنگ زرد

روی نوار لغزنده Saturation کلیک می کنیم و آن را به سمت چپ می کشیم. هر چه بیشتر بکشیم، بیشتر رنگ زرد را در دندان ها خنثی و آنها را سفیدتر می کند. با این حال، در نظر داشته باشید که دندان ها به طور طبیعی کمی زرد رنگ هستند. اگر شما نوار لغزنده Saturation را به سمت چپ بکشید، همانطور که در اینجا انجام می دهیم:

سفید کردن دندان در فتوشاپ

به طور کامل رنگ زرد حذف خواهد شد و دندان ها مصنوعی و بی روح به نظر می رسد:

سفید کردن دندان در فتوشاپ

هنگامی که نوار لغزنده را می کشید، به تصویر خود نگاه کنید و کمی رنگ زرد را نگه دارید تا دندان ها طبیعی به نظر برسند. تنظیماتی که شما نیاز دارید بستگی به میزان زردی دندانها در تصویر اولیه دارد. برای این مثال مقدار Saturation در حدود ۸۰ به خوبی کار می کند:

سفید کردن دندان در فتوشاپ

سفید کردن سریع دندان : قبل و بعد

برای بهتر قضاوت کردن در مورد نتیجه، نسخه سفید شده دندان ها را با نسخه اصلی تصویر مقایسه می کنیم. در پنل لایه ها، روی آیکون نمایش لایه Hue / Saturation کلیک می کنیم. یک بار روی آن کلیک می کنیم تا به طور موقت افکت لایه تنظیم، مخفی شود و تصویر اصلی را مشاهده کنیم. دوباره روی لایه کلیک می کنیم و نسخه سفید شده را مشاهده می کنیم:

سفید کردن دندان در فتوشاپ

اینجا یک مقایسه قبل و بعد از روتوش نشان داده شده است. نیمه چپ دندان ها تصویر اصلی دندان ها و نیمه راست تصویر دندان ها بعد از سفید کردن است:

سفید کردن دندان در فتوشاپ

مرحله ۶: بازگشت به حالت Master

ما سفید کردن دندان در فتوشاپ را انجام دادیم، اکنون می خواهیم آن ها را براق و درخشان تر کنیم. گزینه Edit را در پنل  Properties از Yellow به Master تغییر می دهیم تا بتوانیم تمام رنگها را به صورت همزمان تنظیم کنیم.

سفید کردن دندان در فتوشاپ

مرحله ۷ : تنظیمات Lightness برای درخشان شدن دندان ها

روی لغزنده Lightness کلیک می کنیم و آن را به سمت راست می کشیم. هرچه بیشتر به سمت راست بکشیم، دندان ها درخشان تر خواهند شد. در حالی که نوار لغزنده را می کشید به تصویر خود نگاه کنید تا آنها را بیش از حد روشن نکنید. برای تصویر مثال، مقدار Lightness حدود +۲۰ به خوبی کار می کند:

مطلب مرتبط:  آموزش تغییر رنگ قسمتی از عکس در فتوشاپ با مثال های کاربردی

سفید کردن دندان در فتوشاپ

دندان ها در حال حاضر روشن تر به نظر می آیند. اما براساس دقت شما در انتخاب دندان ها با ابزار Lasso، ممکن است برخی از قسمت های اطراف دندان نیز روشن شده باشد. در تصویری که روی آن کار کردیم، روشنایی ناخواسته در اطرف لب و لثه ها در بالا و پایین دندان وجود دارد. ما در مراحل بعدی این مناطق را تمیز می کنیم:

سفید کردن دندان در فتوشاپ

مرحله ۸:  انتخاب ابزار Brush

ویژگی خوب لایه های تنظیم در فتوشاپ این است که آنها یک ماسک لایه داخلی دارند. در پنل لایه ها، تصویر کوچک لایه ماسک را در کنار لایه تنظیم Hue / Saturation مشاهده می کنیم. تصویر کوچک به طور کامل با رنگ سیاه پوشیده شده است و تنها یک قسمت کوچک با سفید پر شده است. قسمت های سیاه نشان دهنده مناطقی در تصویر هستند که توسط لایه تنظیم تحت تاثیر قرار نمی گیرند و قسمت سفید منطقه ای است که تحت تأثیر قرار گرفته است. فتوشاپ از اولین انتخاب ما با Lasso Tool برای ایجاد ماسک لایه، پر کردن دندان ها با رنگ سفید و پر کردن قسمت های دیگر با رنگ سیاه استفاده می کند:

سفید کردن دندان در فتوشاپ

برای تمیز کردن اطراف دندان، تمام کاری که باید انجام دهیم این است که روی ماسک لایه با یک قلمو رنگ کنیم. ابزار قلمو را از ابزارهای فتوشاپ انتخاب می کنیم.

سفید کردن دندان در فتوشاپ

مرحله ۹: تنظیم رنگ پیش زمینه به سیاه

لازم است قسمت های ناخواسته را با رنگ سیاه رنگ کنیم. فتوشاپ رنگ پیش زمینه فعلی ما را به عنوان رنگ قلم مو استفاده می کند، به این معنی که ما باید رنگ پیش زمینه خود را به رنگ مشکی تنظیم کنیم. رنگ پیش زمینه و پس زمینه در قسمت پایین نوار ابزار ظاهر می شود. در سمت چپ و بالا، رنگ پیش زمینه است. در سمت راست و پایین، رنگ پس زمینه است. ابتدا، دکمه D را روی صفحه کلید فشار می دهیم. این کار، رنگ پیش زمینه و پس زمینه را در حالت پیش فرض تنظیم می کند، اکنون رنگ پیش زمینه سفید و رنگ پس زمینه به رنگ سیاه است. برای اینکه آنها را جابجا کرده و رنگ پیش زمینه را به رنگ مشکی تنظیم کنیم، حرف X را روی صفحه کلید خود فشار می دهیم:

سفید کردن دندان در فتوشاپ

مرحله ۱۰: تمیز کردن رنگ اطراف دندان ها

برای تمیز کردن اطراف دندان ها، از قلمو استفاده می کنیم. یک قلمو کوچک و نرم به بهترین شکل عمل خواهد کرد. شما می توانید اندازه قلم مو خود را از صفحه کلید تنظیم کنید. می توانید قلم مو خود را با کلید براکت چپ ( [ ) کوچک تر و با کلید براکت راست ( ] ) بزرگتر کنید. برای تغییر سختی قلم مو، کلید Shift را همزمان با کلید های براکت فشار دهید. فشار دادن کلید براکت چپ به همراه کلید شیفت، لبه های قلم مو را نرم تر و فشار دادن کلید براکت راست به همراه کلید شیفت لبه ها را سخت تر می کند.

مثال: تمیز کردن اطراف دندان

روی لب بالایی قلمو می کشیم و  رنگ سفید را از این مناطق حذف می کنیم. از آنجایی که ما در ماسک لایه نقاشی می کنیم، نه بر روی خود تصویر، رنگ قلمو را هنگام نقاشی نمی بینیم. در عوض، اثرات لایه تنظیم Hue / Saturation ناپدید می شود.

سفید کردن دندان در فتوشاپ

در کنار لب های پایین دندان ها نیز رنگ سفید و روشن را پنهان می کنیم.

سفید کردن دندان در فتوشاپ

اگر دچار اشتباه شدید و به طور تصادفی رنگ قسمتی از دندان ها را حذف کردید، کلید X را روی صفحه کلید خود فشار دهید تا رنگ پیش زمینه و پس زمینه خود را تغییر دهید. در این حالت رنگ پیش زمینه به رنگ سفید تغییر پیدا می کند. قلمو را با انتخاب رنگ سفید بر روی قسمتی که اشتباه کرده اید بکشید. سپس کلید X را دوباره فشار دهید تا رنگ پیش زمینه را به رنگ سیاه تغییر داده و کار خود را ادامه دهید.

کار را با روتوش دندان های سمت چپ و راست ادامه می دهیم. نتیجه در تصویر زیر آورده شده است. دندان ها در حال حاضر سفید تر و روشن تر هستند در حالی که اطراف آنها به حالت عادی بازگشته است:

سفید کردن دندان در فتوشاپ

تنظیم روشنایی دندان های خاص

دندان های فک بالا خوب به نظر می رسد اما سه دندان پایین در سمت راست وجود دارد که در ابتدا تاریک تر از بقیه بود. پس از روشن کردن دندان ها با نوار لغزنده Lightness، این سه دندان اکنون کم رنگ تر دیده می شوند:

سفید کردن دندان در فتوشاپ

برای رفع این مشکل، می توانید اثر لایه تنظیم Hue / Saturation را کاهش دهید و بر روی دندان های خاص با رنگ سیاه و Opacity پایین تر قلم مو نقاشی کنید. گزینه Opacity را در نوار تنظیمات خواهید یافت. از ۱۰۰٪ (تنظیم پیش فرض) تا ۵۰٪:  کاهش می دهیم.

سفید کردن دندان در فتوشاپ

سپس با قلموی سیاه، بر روی آن دندان ها نقاشی می کنیم تا برخی از روشنایی اصلی آنها بازگردد. پس از اتمام کار، به خاطر داشته باشید که opacity را به ۱۰۰٪ تنظیم کنید، در غیر اینصورت نتایج غیر منتظره ای در استفاده های بعدی از قلم مو دریافت خواهید کرد:

مطلب مرتبط:  آموزش تغییر رنگ در فتوشاپ

سفید کردن دندان در فتوشاپ

به حالت اولیه تصویر رجوع می کنیم تا بتوانیم نتیجه نهایی را مشاهده کنیم. تا کنون خیلی خوب پیش رفته ایم. دندان مرد سفید و روشن تر است. در مقایسه، زردی دندان های زن بیشتر جلب توجه می کند.

سفید کردن دندان در فتوشاپ

سفید کردن دندان در فتوشاپ در عکس های چند نفره

همانطور که قبلا ذکر کردیم، برای دست یابی به بهترین نتایج در هنگام سفید کردن دندان ها برای دو یا چند نفر در یک عکس، بهتر است از لایه تنظیم Hue / Saturation جداگانه برای هر فرد استفاده کنید. ما قبلا جزئیات هر مرحله را برای اصلاح دندان های مرد انجام دادیم، پس دوباره آن مراحل را برای سفیدکردن دندان های زن به سرعت انجام می دهیم. بنابراین ما باید ببینیم چگونه با چند لایه تنظیم در فتوشاپ کار کنیم.

انتخاب دندان

ابزار Lasso را از نوار ابزار مجددا انتخاب می کنیم. همچنین می توانیم ابزار Lasso را با فشار دادن حرف L بر روی صفحه کلید خود انتخاب کنیم:

سفید کردن دندان در فتوشاپ

سپس یک طرح انتخابی را در اطراف دندان های زن می کشیم:

سفید کردن دندان در فتوشاپ

افزودن لایه Hue / Saturation

روی آیکون New Fill Or Adjustment Layer در پایین پنل Layers کلیک می کنیم.

سفید کردن دندان در فتوشاپ

سپس یک بار دیگر از لیست، Hue / Saturation را انتخاب میکنیم.

سفید کردن دندان در فتوشاپ

لایه تنظیم Hue / Saturation دوم، اضافه شده است. از لایه ای که در بالای دیگری است برای دندان های زن استفاده می کنیم. لایه زیرین آن برای دندان های مرد استفاده شده است:

سفید کردن دندان در فتوشاپ

سفید کردن دندان در فتوشاپ

برای لایه تنظیم دوم اضافه شده، مراحل سفید کردن و روشن کردن دندان همانند قبل است. در پنل Properties گزینه Edit را از Master به Yellows تغییر خواهیم داد. سپس نوار لغزنده Saturation را به سمت چپ می کشیم تا رنگ زرد را از دندان هایش کاهش دهیم، اما به طور کامل حذف نمی کنیم. برای دندان های مرد، Saturation را به مقدار -۸۰ کاهش دادیم. این بار، نیازی به به این مقدار نیست. مقدار حدود ۷۰ به خوبی این کار را انجام می دهد:

سفید کردن دندان در فتوشاپ

درخشان کردن دندان ها

برای روشن کردن دندان ها، گزینه Edit را از Yellow به Master تغییر می دهیم و سپس مقدار Lightness را با کشیدن نوار لغزنده به سمت راست افزایش خواهیم داد. دندان های زن از قبل نسبتا روشن بود، بنابراین مقدار Lightness را به اندازه ی مقداری که برای مرد استفاده کردیم افزایش نمی دهیم. مقدار روشنایی را به ۱۰ + افزایش می دهیم:

سفید کردن دندان در فتوشاپ

پاک کردن اطراف دندان ها

در نهایت، ابزار Brush را یا از نوار ابزار و یا با فشار دادن حرف B روی صفحه کلید انتخاب می کنیم:

سفید کردن دندان در فتوشاپ

سپس با رنگ سیاه بر روی لایه ماسک، با استفاده از قلموی کوچک، اطراف دندان ها را پاک می کنیم:

سفید کردن دندان در فتوشاپ

قبل و بعد

کار سفید کردن دندان در فتوشاپ انجام شده است. دندان های هر دوی آنها در حال حاضر سفیدتر و روشن تر هستند. برای مقایسه نسخه ویرایش شده تصویر با نسخه اصلی، کلید Alt  (سیستم عامل ویندوز) و یا Option (سیستم عامل مک) را در صفحه کلید خود فشار داده و نگه دارید و روی آیکون نمایش لایه Background کلیک کنید:

سفید کردن دندان در فتوشاپ

این گزینه همه لایه ها به جز لایه پس زمینه را پنهان می کند بنابراین عکس اصلی نمایش داده می شود:

سفید کردن دندان در فتوشاپ

برای روشن کردن مجدد لایه های تنظیم، کلید Alt (سیستم عامل ویندوز) و یا Option (سیستم عامل مک) را در صفحه کلید خود فشار داده و نگه دارید و روی آیکون نمایش لایه Background کلیک کنید. در اینجا، مرحله سفید شده دندان های زن با استفاده از یک لایه جداگانه نمایش داده می شود، این نتیجه نهایی سفید کردن دندان در فتوشاپ است:

سفید کردن دندان در فتوشاپ

چگونگی سفید کردن دندان در فتوشاپ – مرور سریع

ما در این آموزش مراحل سفید کردن دندان در فتوشاپ را به صورت مفصل توضیح دادیم. در اینجا مراحل چگونگی سفید کردن دندان در فتوشاپ را به صورت خلاصه ذکر می کنیم.

  1. ابزار Lasso را انتخاب کنید و  اطراف دندانها را انتخاب کنید.
  2. در پنل لایه ها، روی آیکون New Fill or Adjustment Layer کلیک کنید و لایه تنظیم Hue/Saturation را انتخاب کنید.
  3. در پانل Properties گزینه Edit را از Master به Yellows تغییر دهید.
  4. لغزنده Saturation را به سمت چپ بکشید تا زردی دندان ها کاهش یابد.
  5. در پنل Properties، گزینه Edit را از Yellow به Master تغییر دهید.
  6. ابزار قلمو را انتخاب کنید، رنگ پیش زمینه خود را به رنگ مشکی انتخاب کنید و سپس در اطراف دندان در لایه ماسک با قلمو بکشید تا افکت لایه تنظیم را در لب و لثه پنهان کنید.
  7. برای تصاویر دو یا چند نفره، از یک لایه تنظیم Hue / Saturation مجزا برای هر فرد برای به دست آوردن بهترین نتایج استفاده کنید.

سفید کردن دندان در فتوشاپ

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

photoshopessentials.com

سفید کردن دندان در فتوشاپ ،سفید کردن سریع دندان ، ابزارهای فتوشاپ

اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط

Subscribe
اطلاع رسانی برای :
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها