اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون و رفع مشکل عدم شناسایی آن

نحوه اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون

گاهی اوقات ممکن است بخواهید تصاویر، فایل های ویدئویی یا موسیقی ذخیره شده در هارد دیسک اکسترنال خود را روی صفحه تلویزیون نمایش دهید. اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون ال جی ، سامسونگ و سایر تلویزیون ها از طریق کابل usb امکانپذیر است. البته تلویزیون شما باید دارای پورت usb باشد که این پورت در اکثر تلویزیون های جدید گنجانده شده است.

اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون ، اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون ال جی

اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون

بنابراین جهت اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون مراحل زیر را دنبال کنید:

۱- هارد اکسترنال را به یک منبع برق وصل کنید، اما هنوز آن را روشن نکنید.

اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون

۲- کابل usb را به پورت usb هارد اکسترنال وصل کنید و سمت دیگر آن را به پورت usb تلویزیون متصل نمایید.

اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون

۳- هارد و تلویزیون را روشن کنید. دکمه Input روی کنترل تلویزیون را فشار دهید و سپس گزینه USB را انتخاب کنید. محتویات هارد اکسترنال روی صفحه نمایش تلویزیون ظاهر خواهد شد.

اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون

به این ترتیب مراحل اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون ال جی و سایر تلویزیونهای دارای پورت usb به پایان می رسد و شما می توانید ویدئو، عکس و یا آهنگی که می خواهید در تلویزیون پخش کنید را انتخاب کرده و در یک صفحه نمایش بزرگتر به تماشا بنشینید.

حل مشکل عدم شناسایی هارد اکسترنال روی تلویزیون

اگر پس از اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون با usb و انجام مراحل فوق همچنان نمی توانید محتویات هارد خود را روی صفحه تلویزیون مشاهده کنید، راه حل های زیر را امتحان نمایید:

۱- اگر روی هارد اکسترنال خود رمز عبور (پسورد) قرار داده باشید، محتویات هارد شما قابلیت نمایش روی تلویزیون را نخواهد داشت. به همین دلیل ابتدا پسورد هارد را برداشته و سپس مجددا به تلویزیون وصل کنید.

۲- یکی از دلایل عدم شناسایی هارد اکسترنال روی تلویزیون می تواند از کابل usb معیوب باشد. بنابراین مطمئن شوید که کابل usb مشکلی نداشته باشد.

اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون

۳- این مشکل همچنین می تواند به نوع پارتیشن بندی هارد اکسترنال مربوط شود. برای حل آن باید هارد خود را دوباره پارتیشن بندی کرده و فرمت آن را از GPT به MBR تغییر دهید. فقط توجه داشته باشید که بعد از تغییر فرمت، محتویات هارد شما به کلی پاک خواهد شد بنابراین قبل از اینکار حتما از محتویات هارد خود یک کپی تهیه نمایید.

برای تغییر فرمت هارد اکسترنال از GPT به MBR روی قسمت My Computer (در ویندوز ۱۰ قسمت This PC) راست کلیک کرده و ابتدا Manage و در پنجره باز شده Disk Management را انتخاب کنید. سپس در قسمت پایین پنجره جایی که Disk 0 ، Disk 1 و غیره نوشته شده است روی دیسک مربوط به هارد اکسترنال خود راست کلیک کرده و گزینه convert to MBR Disk را انتخاب کنید.

اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون

امیدواریم به وسیله راه حل های فوق بتوانید مشکل عدم شناسایی هارد اکسترنال روی تلویزیون خود را برطرف نمایید.

نحوه اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون

منبع :

techwalla.com

اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون ، اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون ال جی

articles/how-to-hook-up-an-external-hard-drive-to-a-tv-without-a-computer
این مقاله را با دیگران به اشتراک بگذارید :

از پنج، به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

بدون امتیازمطالب مرتبط

درباره مقاله فوق چه نظری دارید؟