اتصال گوشی اندروید به تلویزیون به وسیله چند روش کاربردی

نحوه اتصال گوشی اندروید به تلویزیون

اگر به دنبال پاسخ به این سوال هستید که چگونه گوشی اندروید را به تلویزیون وصل کنیم ، تا انتهای این مقاله با ما باشید تا با تمام روشهای اتصال گوشی اندروید به تلویزیون آشنا شوید.

صفحه نمایش گوشی های هوشمند و تبلت ها برای تماشای فیلم و عکس، گوش دادن به موسیقی و حتی بازی کردن خیلی هم بد نیستند، اما اگر شما در اتاق نشیمن هستید پس چرا از صفحه نمایش بزرگتر تلویزیون خود استفاده نکنید؟ یا اگر می خواهید این محتویات را با خانواده و دوستان به تماشا بنشینید، بنابراین چرا بجای استفاده از صفحه نمایش کوچک، از صفحه نمایش بزرگ و خوب تلویزیونی که کنار آن نشسته اید استفاده نکنید؟

اتصال گوشی اندروید به تلویزیون ، چگونه گوشی اندروید را به تلویزیون وصل کنیم ، نحوه اتصال گوشی اندروید به تلویزیون ، اتصال گوشی به تلویزیون ، اتصال گوشی به تلویزیون بدون کابل ، چگونه گوشی را به تلویزیون وصل کنیم

اتصال گوشی اندروید به تلویزیون

وصل کردن گوشی به تلویزیون ، اتصال گوشی سامسونگ به تلویزیون سامسونگ ، اتصال موبایل به تلویزیون ، اتصال گوشی به تلویزیون با کابل شارژر

اتصال گوشی اندروید به تلویزیون به وسیله چندین طریق امکان پذیر است. در ادامه تمام روشهای اتصال گوشی به تلویزیون و لوازمی که برای هریک از این روشها احتیاج دارید، توضیح داده شده است.

ابتدا باید تصمیم بگیرید که اتصال گوشی اندروید به تلویزیون به صورت با سیم (wired) و یا بی سیم (wireless) انجام شود. اتصال باسیم یا همان کابلی به طور کلی قابل اعتمادتر است، اما باید گوشی شما از این قابلیت پشتیبانی کرده و همچنین نزدیک به تلویزیون باشد. از طرف دیگر در اتصال گوشی به تلویزیون بدون کابل یا همان اتصال بی سیم یا وایرلس گاهی ممکن است ارتباط قطع و وصل شود و همچنین کیفیت صدا و تصویر کاهش یابد، اما راه اندازی آن برای وصل کردن گوشی به تلویزیون بسیار سریعتر است و به ابزار جانبی نیاز ندارد.

اتصال گوشی اندروید به تلویزیون با کابل یا سیم

برای اتصال موبایل به تلویزیون با کابل یا سیم دو روش وجود دارد: از طریق MHL و از طریق SlimPort . گوشی موبایل شما احتمالا یکی از این دو راه و یا هر دو روش را پشتیبانی می کند. بنابراین قبل از خرید کابلهای مربوط به این دو قابلیت حتما از اینکه گوشی شما آنها را پشتیبانی می کند اطمینان حاصل کنید. همچنین قبل از اتصال گوشی به تلویزیون با کابل شارژر و کابل usb گوشی خود را شارژ کنید.

۱- اتصال گوشی به تلویزیون از طریق MHL

MHL اولین استاندارد سیمی برای اتصال گوشی های هوشمند و تبلت های اندرویدی به تلویزیون است و توسط اکثر گوشی ها و تبلت ها پشتیبانی می شود. MHL از یک سیستم هوشمند استفاده کرده که این امکان را فراهم می کند تا صدا و تصویر از طریق پورت microUSB گوشی موبایل ارسال شود.

اتصال گوشی اندروید به تلویزیون

تلویزیون هایی که از این استاندارد پشتیبانی می کنند، دارای حداقل یک پورت HDMI مخصوص که برق را هم تامین می کنند، می باشند. در صورت پشتیبانی تلویزیون، تمام کاری برای اینکه چگونه گوشی را به تلویزیون وصل کنیم این است که یک کابل microUSB به HDMI که یک نوع از کابل MHL می باشد، تهیه کرده و آن را وصل کنید.

اتصال گوشی اندروید به تلویزیون

کابل MHL

حتی اگر تلویزیون شما از این استاندارد پشتیبانی نمی کند، شما می توانید به وسیله نوع دیگری از کابل یا آداپتور MHL که دارای پورت HDMI و microUSB جداگانه است، همچنان از این قابلیت استفاده کنید. انتهای کابل HDMI به تلویزیون وصل شده و انتهای کابل microUSB به یک پورت USB یا آداپتور AC متصل می شود.

اتصال گوشی اندروید به تلویزیون

کابل MHL به HDMI

گوشی های سامسونگ دارای آداپتورهای اختصاصی MHL 2.0 ( دستگاه اتصال گوشی به تلویزیون ) می باشند، که می توانید به راحتی از آن استفاده کنید.

اتصال گوشی اندروید به تلویزیون

آداپتور MHL سامسونگ

۲- اتصال موبایل به تلویزیون از طریق SlimPort

SlimPort یکی دیگر از راههای اتصال گوشی اندروید به تلویزیون به صورت سیمی است که بسیار شبیه به MHL می باشد. تفاوت اصلی SlimPort با MHL این است که SlimPort احتیاج به منبع تغذیه خارجی ندارد. بدون منبع تغذیه موبایل شارژ نمی شود، اما اتصال HDMI همچنان کار خواهد کرد. SlimPort توسط برخی از گوشی های هوشمند جدید، تبلت ها و لپ تاپ ها پشتیبانی می شود از جمله گوشی های جدید LG و Google.

اتصال گوشی اندروید به تلویزیون

برای استفاده از SlimPort، به یک آداپتور SlimPort HDMI که در تصویر زیر می بینید نیاز خواهید داشت. سمت microUSB این آداپتور به گوشی شما متصل می شود و یک کابل HDMI ، آداپتور را به تلویزیون متصل می کند.

اتصال گوشی اندروید به تلویزیون

دو روش چگونگی اتصال گوشی به تلویزیون سامسونگ، ال جی، سونی یا هر مدل دیگری به صورت با سیم توضیح داده شد اما بزرگترین مشکل این روشهای سیمی، مشکل پشتیبانی است. ممکن است برخی از گوشی های هوشمند و حتی بعضی تلویزیون ها از MHL و SlimPort پشتیبانی نکنند. بعنوان مثال دو گوشی اخیر گوگل (Nexus 6P/5X and Pixel/XL) و همچنین آخرین گوشی های گلکسی سامسونگ از این استاندارد پشتیبانی نمی کنند. هرچند اگر تلویزیون شما از MHL و Slimport به صورت مستقیم پشتیبانی نکند، همانطور که در قسمت اتصال از طریق MHL توضیح داده شد، می توانید این مشکل را برطرف کنید.

آنچه که بطور خلاصه در مورد نحوه اتصال گوشی اندروید به تلویزیون با کابل یا سیم می توان گفت این است که شما برای استفاده از این قابلیت باید از دو مورد اطمینان حاصل کنید:

  • گوشی شما از اتصال مستقیم به تلویزیون پشتیبانی می کند.
  • شما کابل درست را خریداری کرده باشید.

اتصال گوشی به تلویزیون به صورت بی سیم

بیایید باهم صادق باشیم. ما در سال ۲۰۱۸ هستیم و هیچکس دوست ندارد همیشه با سیم و کابل سروکار داشته باشد. اگر این امکان وجود داشته باشد تا بدون اینکه حتی از جای خود جابجا شوید اقدام به اتصال گوشی اندروید به تلویزیون کنید، چرا نباید برای شما لذت بخش باشد؟

روشهای مختلفی برای اتصال گوشی به تلویزیون بدون کابل و به صورت وای فای (wifi) وجود داشته که همه آنها در انتهای نام خود عبارت ‘cast’ به معنی پخش دارند. گوشی های مختلف ممکن است یکی از این روشها را پشتیبانی کنند. بیایید با ۳ روش از بهترین روشهای وصل کردن گوشی به تلویزیون بصورت بی سیم آشنا شویم:

۱- اتصال گوشی به تلویزیون با Miracast (میراکست)

قابلیت Miracast در گوشی های با سیستم عامل Android 4.2 Jelly Bean به بعد گنجانده شده است. این قابلیت با اتصال بی سیم مستقیم بین گوشی و تلویزیون شما کار می کند. هنگامی که اتصال برقرار شود، صفحه نمایش گوشی شما در تلویزیون نمایش داده می شود.

اتصال گوشی اندروید به تلویزیون

بسیاری از تلویزیون های جدید از میراکست پشتیبانی می کنند. ساده ترین راه برای اینکه بدانید تلویزیون شما از این قابلیت پشتیبانی می کند، این است که نام تلویزیون خود را در کنار عبارت “Miracast” در گوگل جستجو کنید.

حتی اگر تلویزیون شما قابلیت پشتیبانی از Miracast را نداشته باشد، انواع دانگل های Miracast موجود است که از طریق کابل HDMI به تلویزیون متصل می شوند.

اتصال گوشی اندروید به تلویزیون

دانگل Miracast

شما می توانید Miracast را در گوشی خود از مسیر Settings (تنظیمات) و سپس Display (نمایش) فعال کنید. در اینجا به قسمت Wireless display رفته و در بالای صفحه حالت آن را از Off به On تغییر دهید. در نهایت می توانید دستگاه های Miracast را جستجو کرده و به آنها متصل شوید. فقط توجه داشته باشید که روش فعال کردن Miracast ممکن است بسته به نسخه اندروید گوشی شما و سازنده آن کمی متفاوت باشد.

اگر می خواهید در مورد میراکست بیشتر بدانید، بد نیست به مقاله زیر نگاهی بیاندازید:

مطلب مرتبط:  Miracast چیست و نحوه فعال کردن آن در ویندوز ۱۰ چگونه است؟

۲- اتصال گوشی اندروید به تلویزیون با AllShare Cast

روش دیگر اینکه چگونه گوشی را به تلویزیون وصل کنیم استفاده از AllShare Cast می باشد. قابلیت AllShare Cast یک استاندارد بی سیم مخصوص گوشی ها و تبلت های سامسونگ (از جمله Galaxy S4 ، Galaxy S3 ، Note 3 ، Note 2 و Galaxy S5) است. این ویژگی در بعضی از تلویزیون های اخیر سامسونگ گنجانده شده است، اما برای سایر تلویزیون ها از جمله الجی، سونی و غیره شما به دانگل AllShare Cast نیاز دارید.

اتصال گوشی اندروید به تلویزیون

دانگل AllShare Cast

شما می توانید دانگل AllShare Cast را از طریق کابل HDMI به تلویزیون متصل کرده و سپس گزینه AllShare Cast را در گوشی سامسونگ خود از مسیر زیر فعال کنید.

Settings -> Wireless and networks -> AllShare Cast.

اتصال گوشی اندروید به تلویزیون

بنابراین اتصال گوشی سامسونگ به تلویزیون سامسونگ و برخی دیگر از تلویزیونها از طریق AllShare Cast می تواند به راحتی انجام گیرد.

توجه داشته باشید امکان استفاده از Miracast در گوشی های سامسونگ که حداقل سیستم عامل آنها Android 4.2 است، از Galaxy S4 و Note 3 به بعد فراهم شده است.

۳- وصل شدن گوشی به تلویزیون با Chromecast (کروم کست)

کروم کست یکی از ارزانترین گزینه های بی سیم و به صورت وای فای برای اتصال گوشی اندروید به تلویزیون است.

اتصال گوشی اندروید به تلویزیون

به وسیله این قابلیت بجای اینکه کل صفحه نمایش گوشی را روی تلویزیون به نمایش درآورید، می توانید محتویات خاص یک نرم افزار روی گوشی مانند ویدئوهای یوتیوب، آهنگ های گوگل، ویدئوهای Netflix و غیره را به دانگل کروم کست ارسال کنید. این دانگل محتویات گوشی را بصورت wifi دریافت کرده و سپس آن را روی تلویزیون به نمایش در می آورد.

اتصال گوشی اندروید به تلویزیون

دو نوع مختلف از دانگل های کروم کست

از معایب کروم کست برای وصل شدن گوشی به تلویزیون این است که به اندازه‌ی دو روش دیگر بی سیم که درباره آنها توضیح داده شد، انعطاف‌پذیر نبوده و فقط قابلیت پخش ویدئوها و فایل‌های صوتی خاصی را دارد. البته باید این را هم اضافه کرد که این قابلیت در ایران دارای محدودیت هایی نیز می باشد.

از محاسن کروم کست جهت اتصال گوشی به تلویزیون این است که فقط در برقراری اولین ارتباط خود به دستگاه موبایل نیاز دارد. زمانی که ارتباط گیرنده‌ی کروم‌کست برقرار شد و این دستگاه اطلاعات مورد نیاز برای محتویاتی که باید پخش شود، دریافت کرد، می‌توان از دیگر کاربردهای دستگاه موبایل استفاده کرد، چرا که خللی در روند پخش تصاویر که توسط کروم‌ کست دریافت و برروی صفحه‌ی تلویزیون نمایش داده می‌شوند، وارد نمی‌شود.

تمام روشهای اتصال و اینکه چگونه گوشی اندروید را به تلویزیون وصل کنیم ، توضیح داده شد. شما می توانید با توجه به قابلیتهای گوشی اندرویدی و همچنین تلویزیون خود، یکی از این روشها را انتخاب کرده و اتصال گوشی به تلویزیون ال جی، سامسونگ، سونی یا هر مدل دیگری را برقرار کنید.

نحوه اتصال گوشی اندروید به تلویزیون

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

mobilefun.co.uk

اتصال گوشی اندروید به تلویزیون ، چگونه گوشی اندروید را به تلویزیون وصل کنیم ، نحوه اتصال گوشی اندروید به تلویزیون ، اتصال گوشی به تلویزیون ، اتصال گوشی به تلویزیون بدون کابل ، چگونه گوشی را به تلویزیون وصل کنیم ، وصل کردن گوشی به تلویزیون ، اتصال گوشی سامسونگ به تلویزیون سامسونگ ، اتصال موبایل به تلویزیون ، اتصال گوشی به تلویزیون با کابل شارژر
blog/how-to-connect-your-android-device-to-a-tv-mhl-miracast-more

اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط

Subscribe
اطلاع رسانی برای :
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها