روشهای افزایش عملکرد جهت صدرنشینی در نتایج

ارتقای مداوم یک نیاز است نه یک خواسته

هر روز که می گذرد سطح برتری ها بالاتر می رود. ابداعات جدید روی کار می آید، افرادی تشنه تر و باهوش تر از شما به بازار می آیند و شرایط خارجی، همه ی اطراف شما را تغییر می دهد. چیزی که دیروز به اندازه کافی خوب بود، امروز آنقدرها هم خوب نیست. ورزش های حرفه ای نمونه ی درخشانی از این پدیده هستند. دیده می شود که رکوردهای جهانی جدیدی از چپ و راست ثبت می شوند. اگر می خواهید به پیش روید و سطح موفقیت خود را در طولانی مدت حفظ کنید، نمی توانید با سطح فعلی مهارتتان در حیطه ای خاص، از خودتان راضی باشید. شما راهی برای ادامه ی رشد، ارتقا و نمو یافته اید.

خبر خوب این است که استراتژی های معدودی وجود دارد که می توانید به کار گیرید تا عملکردتان را بهبود دهید و به برتری دست یابید. این استراتژی ها توسط دانش پشتیبانی می شوند. این خطوط مشی توسط تحقیقات استاد روانپزشکی Daniel Chambliss  ترسیم شده است. او در طول سال ها ورزشکاران را مورد مطالعه قرار داده است تا کشف کند که چه چیز شناگران المپیک را از سایر افرادی که مقدار زمان مشابهی برای تمرین و رقابت صرف می کنند، متمایز می نماید.

  1. تمرکز روی تکنیک

در مقاله ی “عادی شدن برتری” که Chambliss یافته های خود را در آن منتشر کرده است، به نکته ای اشاره شده که خوب را از عالی در شرایطی که وظایف مشابه اجرا می شود، متمایز می کند. آنان که صدرنشین حیطه ی فعالیتهایشان هستند به صورت چشمگیر صاحب تکنیک های برتری هستند.

تکنیک برتر از تمرکز شدید بر تسلط روی بنیان ها حاصل می شود، تا آنجا که برتری به یک عادت تبدیل می گردد.

برای شروع روی یک بخش کوچک از موضوعی که روی آن کار می کنید به صورت کامل تمرکز کنید تا به سمت بهتر شدن پیش بروید. وقتی که روی آن مسلط شدید، مهارت مرتبط دیگری را به صورت عامدانه برای تمرین انتخاب کنید.

بیایید در نظر بگیریم هدف شما این است که یک سخنران عمومی بهتر بشوید. احتمالا درابتدا روی اینکه چگونه سر صحبت را باز کنید کار خواهید کرد. پس از آنکه به نقطه ی مدنظرتان رسیدید، می توانید روی استفاده ی موثر از جلوه های بصری مانور دهید و با کار کردن روی توانایی داستانی گویی و از این قبیل موارد ادامه دهید.

مطلب مرتبط:  شکوفایی خلاقیت با تخلیه مغز

تاثیر تلفیق تسلط بر عناصر جداگانه ی کوچک، طی زمان به شما کمک می کند در مجموع عملکرد سطح بالاتری داشته باشید.

  1. انگیزه های درست را انتخاب کنید.

دلیل بسیاری از مردم برای انجام دادن وظایف خاص، یک نتیجه ی پایانی بزرگ است. که ممکن است برنده شدن یک جایزه، رسیدن به مشتری عمده، دستیابی به یک آرزوی رفیع و در مورد کار Chambliss پیروزی در المپیک باشد.

اما افراد دارای سطح عملکرد بالا با انگیزه های کوچک تحریک می شوند. وقتی که شما یک بازی طولانی با چشم اندازی بسیار دور را بازی می کنید، گاها فاصله های زمانی که در رسیدن به قله تجربه می کنید بسیار طولانی می شود.

بدین صورت، روز به روز برای کارهایی که به شما لذت پیروزی های کوچک را می دهد انگیزه خواهید داشت. اینها به شما برای انجام کار بین فواصل زمانی کوتاه و درواقع دستیابی به اهداف کوتاه مدت، انرژی می دهد.

“شناگران به تمرین می روند تا دوستانشان را ببینند، تمرین کنند، آن گاه احساس قدرت نمایند، مربیشان را تحت تاثیر قرار دهند و بهتر از دفعه ی قبلی که یکدیگر را دیده اند شنا کنند.  Chamblissاشاره می کند که گاهی یک کهنه کار که دیدی فراتر از آینده دارد، ملاقاتی را هدف قرار می دهد که هنوز چند ماه تا آن زمان باقیست.”اما حتی برای دستیابی به اهداف بلندمدت، نیاز است که اهداف رضایت بخش روزانه وجود داشته باشد. پاداش های اجتماعی موقتی بسیار حائز اهمیت است.”

این انگیزه های کوچک ممکن است حس رضایت پس از کامل کردن یک تمرین، انتشار یک مقاله ی جدید و یا ارتباط با مشتریان مورد علاقه به صورت روزانه باشد. یا حتی می تواند از شادی ای که در طول سفر کاری برایتان بوجود می آید حاصل شود. چیزهای کوچک می تواند روحیه ی شما را قوی نگه دارد و پیش رَوی شما را حفظ کند. مخصوصا وقتی که بُردهای بزرگ، معدود و فواصل زمانی آن ها طولانیست.

۳- در حین کار کردن عادی بمانید

هیچ کس نمی خواهد ورشکسته شده و با صورت نقش زمین گردد! شما برای فرصت های بزرگ سخت کار می کنید و حیف است که به خاطر خطایی در عملکرد آن ها را از دست بدهید.

این بدان معنیست که شما برای انجام همه ی کارها  خط مشی مشابهی دارید، بنابراین می توانید نتایج قابل پیش بینی فارغ از موقعیت ها داشته باشید. شاید به این معنی که شما برای آماده شدن جهت سخنرانی برای ۱۰۰۰۰ نفر همان مسیری را پیش رو دارید که جهت آمادگی برای سخنرانی در حضور ۱۰ نفر باید داشت.

مطلب مرتبط:  نگرانی و اضطراب : چه تفاوت هایی میان این دو واژه می باشد؟

این به شما کمک می کند که تلاشتان را بر اجرای تکنیک مناسب، روی عناصر منحصر به فردی که برای تسلط بر آنها در حین تمرین های حساب شده به شدت کار کرده اید، متمرکز کنید و این برای رسیدن به نتایج بهینه شما را یاری می کند.

Chambliss می نویسد: “برنده ها هیچ وقت خفه نمی شوند!” در مواجهه با چیزی که شاید چالش بزرگ و یا واقعه ای به شدت نامعمول به نظر بیاید، مانند بازی های المپیک، ورزشکارانِ برتر همه چیز را عادی و به شکل موقعیتی قابل مدیریت در نظر می گیرند و کاری را که بایست برای آن انجام می دهند: (“این فقط یک قرار شنای دیگر است”، عبارتی که از شناگران بزرگ در هنگام رویدادهای مهمی همچون بازی های المپیک شنیده می شود). تشریفات استاندارد ( نظیر گرم کردن، آماده شدن ذهنی، تجسم مسابقه، در آوردن لباس ها و کارهایی از این قبیل) راه های وارد کردن عادات روزانه به یک موقعیت جدید هستند که آن را تا جایی که ممکن است نرمال کنند.

وقتی ذهنتان را تربیت می کنید تا بر آنچه لازم است برای موفقیت در کارتان انجام دهید تمرکز کند؛ هر احساس اضطرابی را که بتواند دقیقا در زمان نادرست شما را به سمت باخت بکشاند، به کمترین مقدار می رسانید.

اکنون زمان از آن شماست تا در بالاترین سطح عمل کنید

این ربطی به میزان هوش شما و یا حتی به سطح موفقیت هایی که قبلا کسب کرده اید ندارد. در دنیای امروز، ارتقای مداوم یک نیاز است نه یک خواسته.

بنابراین راهکارهایی که در بالا به آن ها تاکید شد را به کار گیرید تا بازیتان به طور مداوم بهتر شود، آنگاه شما می توانید در بهترین حالت خودتان عمل کنید. پس از آن قادر خواهید بود پیروزی های بزرگ بیشتری را تجربه کنید. این موفقیت ها پاداشی برای تلاش های هدفمند شما خواهند بود.

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

success.com

/article/3-science-backed-ways-to-improve-your-performance
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط