پیشنهاد خلایق

چهار روش حل مشکل وصل نشدن وای فای گوشی اندروید

حل مشکل وصل نشدن وای فای گوشی اندروید

مشکل وصل نشدن وای فای گوشی اندروید می تواند بسیار خسته کننده باشد. این مشکل گاهی در بدترین شرایط ممکن اتفاق می افتد، مانند زمانی که شما دنبال چیزی در اینترنت هستید یا در حال ارسال ایمیل مهمی می باشید. علت وصل نشدن گوشی به وای فای هر چه که باشد با روش هایی قابل حل می باشد.

مشکل قطع و وصل شدن وای فای گوشی ، مشکل وصل نشدن وای فای گوشی ، عدم اتصال گوشی به وای فای ، مشکل اتصال گوشی به wifi ، عدم اتصال گوشی به wifi ، علت وصل نشدن گوشی به وای فای

مشکل وصل نشدن وای فای گوشی

مشکل وصل نشدن به وای فای ، چرا گوشی به وای فای وصل نمیشه ، عدم شناسایی وای فای توسط گوشی

مطمئن باشید فقط شما نیستید که دارای مشکل وصل نشدن به وای فای گوشی هوشمند خود می باشید. عدم اتصال گوشی به وای فای یک مشکل رایج است که متاسفانه بسیاری از کاربران گوشی های اندروید آن را تجربه کرده اند.

در این مقاله نگاهی دقیق تر به چند راه حل خواهیم انداخت که ممکن است مشکل وصل نشدن وای فای گوشی اندرویدی شما را برطرف کند. پس در ادامه با چهار روش رفع مشکل اتصال گوشی به wifi با ما باشید:

روش اول: تغییر حالت Airplane Mode (حالت پرواز)

هنگامی که حالت پرواز یا همان Airplane Mode را فعال می کنید تمام انتقال سیگنال رادیویی در گوشی شما خاموش می شود، اما همچنان می توانید از وای فای و یا بلوتوث گوشی استفاده کنید. فعال کردن این حالت می تواند بسیار مفید باشد، زیرا گاهی اینترنت گوشی شما در هنگام اتصال به شبکه تداخل ایجاد می کند.

یکی از روشهای حل مشکل وصل نشدن وای فای گوشی می تواند تغییر حالت پرواز باشد. برای اینکار انگشت خود را در بالای صفحه گوشی قرار داده و به پایین بکشید. سپس شبکه اینترنت موبایل (Data) و همچنین WiFi را غیرفعال کنید. در ادامه در همان بالای صفحه، Airplane mode را فعال کرده و مجددا اینترنت WiFi را روشن نمایید.

مشکل وصل نشدن وای فای گوشی

اگر گوشی شما بدون هیچ مشکلی به اینترنت متصل شد، Airplane mode را خاموش کنید. اکنون بعد از روشن کردن Wifi و Data ، باید مشکل قطع و وصل شدن وای فای گوشی برطرف شده باشد.

مطلب مرتبط:  پاک کردن کش گوشی اندروید به وسیله سه روش ساده

روش دوم: تنظیم مجدد اتصال WiFi جهت حل مشکل وصل نشدن وای فای گوشی

گاهی شما می توانید به وسیله تنظیم مجدد وای فای، مشکل عدم اتصال گوشی به وای فای را برطرف کنید. از بین بردن اتصال بی سیم و سپس پیدا کردن و اتصال مجدد به آن، طریقه کار این روش می باشد. این راه حل، مشکل وصل نشدن وای فای گوشی بسیاری از کاربران را ازبین برده است و امیدواریم برای شما نیز موثر واقع شود.

برای رفع مشکل عدم شناسایی وای فای توسط گوشی به قسمت تنظیمات یا همان Settings گوشی خود رفته و روی WiFi ضربه بزنید. روی نام شبکه وای فای که مشکل عدم اتصال به اینترنت دارد چند ثانیه فشار دهید. سپس یک پنجره کوچک باز شده که دارای چند گزینه می باشد و یکی از گزینه های آن ” Forget network ” می باشد.

مشکل وصل نشدن وای فای گوشی

روی گزینه ” Forget network ” ضربه بزنید و از مودم خود تا زمانی که فقط یک سیگنال از آن دریافت می کنید، فاصله بگیرید. سپس مجددا با وارد کردن پسورد وای فای خود به شبکه اینترنت متصل شوید.

روش سوم: تغییر شبکه بی سیم جهت حل مشکل وصل نشدن به وای فای

یکی دیگر از دلایل عدم اتصال گوشی به wifi  و اینکه چرا گوشی به وای فای وصل نمیشه ، مربوط به ناسازگاری IP می باشد. در چنین مواردی بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که تنظیمات شبکه بی سیم را از DHCP به Static تغییر دهید.

برای اینکار و رفع مشکل وصل نشدن به وای فای به قسمت تنظیمات یا همان Settings گوشی خود رفته و روی WiFi ضربه بزنید. مانند روش قبل روی نام شبکه وای فای که مشکل عدم اتصال به اینترنت دارد چند ثانیه فشار دهید تا مجددا همان پنجره کوچک باز شود، ولی این بار گزینه ” Modify network ” را انتخاب کنید.

سپس تیک گزینه Show advanced option را فعال کرده تا تنظیمات پیشرفته شبکه بی سیم در زیر آن ظاهر شود. جعبه کشویی زیر IP settings را باز کرده و حالت آن را از DHCP به Static تغییر دهید. اکنون شما باید یک فیلد به اسم IP address را مشاهده کنید.

مشکل وصل نشدن وای فای گوشی

شماره IP که در فیلد IP address درج شده است را در جایی ذخیره کرده و سپس آن را از داخل فیلد پاک کنید. مجددا همان شماره را در این فیلد تایپ کرده و روی SAVE جهت ذخیره تغییرات ضربه بزنید. فقط مطمئن شوید که شماره IP را درست وارد کرده باشید. اگر شک دارید که شماره IP شما درست است، با مرکز ارائه دهنده خدمات اینترنت خود تماس بگیرید.

مطلب مرتبط:  نحوه تغییر زبان گوشی اندروید به فارسی و سایر زبان ها

روش چهارم: ریست کردن تنظیمات شبکه برای رفع مشکل وصل نشدن گوشی به وای فای

اگر روشهای قبلی در پیدا کردن علت وصل نشدن گوشی به وای فای و حل آن کارساز نبودند، به نظر می رسد تنها راه حل باقیمانده، تازه سازی یا ریست تمام تنظیمات شبکه از جمله بلوتوث، شبکه اینترنت تلفن همراه و شبکه اینترنت بی سیم شما باشد.

برای انجام این کار ابتدا به Settings ، سپس Backup & reset و بعد به Reset network settings رفته و در نهایت گزینه Reset Settings را انتخاب کنید. این فرایند خیلی زمان نمی برد اما زمانی که به اتمام رسید به شبکه اینترنت وای فای خود وارد شده و بررسی کنید که مشکل عدم اتصال گوشی به wifi برطرف شده است یا که خیر.

مشکل وصل نشدن وای فای گوشی

در استفاده از این روش برای برطرف کردن مشکل عدم شناسایی وای فای توسط گوشی نگران از دست دادن اطلاعات مهم گوشی خود نباشید. این روش تنها داده های اتصال به اینترنت گوشی شما را پاک می کند.

در پاسخ به این سوال که چرا گوشی به وای فای وصل نمیشه ، زمان هایی وجود دارد که شما هرگز نمی دانید که دلیل برخی از مشکلاتی که برای گوشی شما به وجود می آید از چیست، اما اگر مشکل وصل نشدن وای فای گوشی اندرویدی خود را دارید، امیدواریم به وسیله راه حل های ارائه شده آن را برطرف نمایید.

حل مشکل وصل نشدن وای فای گوشی اندروید

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

technipages.com

مشکل قطع و وصل شدن وای فای گوشی ، مشکل وصل نشدن وای فای گوشی ، عدم اتصال گوشی به وای فای ، مشکل اتصال گوشی به wifi ، عدم اتصال گوشی به wifi ، علت وصل نشدن گوشی به وای فای ، مشکل وصل نشدن به وای فای ، چرا گوشی به وای فای وصل نمیشه ، عدم شناسایی وای فای توسط گوشی
android-authentication-error

مطالب مرتبط

جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
Alireza

سلام من وقتی گوشیو میذارم رو حالت پرواز ، دیگه نمیتونم وای فایو روشن کنم چیکار کنم ? گوشیم اچ تی سی وان a9