بازی یادگیری زبان انگلیسی ، بازی های انگلیسی آنلاین به یادگیرى زبان انگلیسى کمک می کنند

 می توان از بازی ۲۰ سوالی بعنوان بازی یادگیری زبان انگلیسی نام برد.

تمام چیزی که برای بازی یادگیری زبان انگلیسی۲۰ سوالی نیاز است فکر کردن در باره یک کلمه می باشد ( مانند hangman) و دیگر آماده بازی هستید.

بازی ۲۰ سوالی، بازی اموزش زبان انگلیسی  معروفی است که می توان آن را درهر زمان و مکانی بازی کرد.  حداقل دو نفر باید در بازی اموزش زبان انگلیسی  شرکت کنند و تعداد بازیکنان به خود شما بستگی دارد. یعنی می توانید هر اندازه که خواستید تعداد را افزایش دهید.

بازی یادگیری زبان انگلیسی

ابزار لازم برای بازی یادگیری زبان انگلیسی : هیچی!

خلاصه بازی: این مرحله از بازی اموزش زبان انگلیسی  ۲۰ سوالی مانند hangman است. یکی از بازیکنان « انتخاب کننده» است و کلمه ای را انتخاب می کند. این کلمه می تواند شخص، حیوان، اشیا، مکان و غیره باشد. باقی اعضای گروه تا ۲۰ سوال بله یا خیر می پرسند تا کلمه اصلی پیدا شود. اگر گروه درست حدس بزند برنده است اما اگر ۲۰ سوال خود را بپرسند و نتوانند کلمه را حدس بزنند انتخاب کننده برنده است!

چگونه بازی ۲۰ سوالی به یادگیرى زبان انگلیسى کمک می کند؟

بازی ۲۰ سئوالی به هیچ ابزار یا تصویری نیاز ندارد و هر ۲۰ سوال آن بر تقویت ارتباط زبان انگلیسی تمرکز دارد که عبارتند از مکالمه و لیسنینگ. باید بتوانید بدرستی پرسش های انگلیسی را مطرح کنید و حواستان باشد چه سوال هایی پرسیده شده تا بتوانید با موفقیت کلمه اصلی را حدس بزنید.

بازی یادگیری زبان انگلیسی

 بازی یادگیری زبان انگلیسی

نحوه بازی ۲۰ سوالی

در باره اینکه چه کسی انتخاب کننده باشد تصمیم گیری کنید. این شخص بطور پنهانی کلمه یا عبارتی را انتخاب می کند. برای کلمه انتخابی می توانید از دسته بندی ها استفاده کنید ( اشخاص، حیوانات، اشیاو غیره).

وقتی انتخاب کننده کلمه مورد نظر را انتخاب کرد نوبت اعضای گروه است تا سوال بپرسند. همه پرسش ها باید بصورت بله یا خیر باشند. یعنی انتخاب کننده به هر سوال با بله یا خیر جواب دهد. پرسیدن سوال ها باید طبق ساختار گرامری زیر باشد:

Is it…?

Can it…?

Does it…?

هر موقع کلمه حدس زده شد ( که در اینصورت گروه برنده است) یا وقتی ۲۰ سوال پرسیده شد ( که انتخاب کننده برنده است) بازی تمام می شود.

بازی یادگیری زبان انگلیسی

بازی یادگیری زبان انگلیسی

نکات بازی ۲۰ سوالی

دسته بندی هایی را برای انواع کلمات و عبارت ها در نظر بگیرید. مثلا اگر اگر می خواهید  از دسته  « شخصیت ها» انتخاب کنید باید از اسامی شخصیت های کتاب، برنامه تلویزیونی، فیلم، بازی معروف یا غیره استفاده کنید.

با سوالات مقدماتی شروع کنید وبعد به سراغ پرسش های خاص بروید. اکثر افراد در ابتدای این بازی اموزش زبان انگلیسی  پرسش های مقدماتی مانند رنگ، اندازه و غیره می پرسند و بعد به سراغ پرسش های تخصصی تری مانند روابط، توانایی ها، دوست داشتن، دوست نداشتن و غیره می روند.

برای اینکه بدانید چند سوال پرسیده شده است می توانید آنها را یادداشت کنید. اینکار خصوصا وقتی گروه بزرگ باشد بسیار سودمند خواهد بود.

سایت آموزش انگلیسی و یادگیرى زبان انگلیسى برای زبان آموزانی که بتنهایی بازی می کنند

مطلب مرتبط:  آموزش تلفظ صحیح لغات زبان انگلیسی ، ارتقای تلفظ زبان انگلیسی

در اینجا چند سایت آموزش انگلیسی را معرفی می کنیم که می توانید با استفاده از آنها براحتی باخودتان بازی کنید.

متاسفانه اکثر بازی های انفرادی مولفه های صحبت کردن یا گوش کردن ندارند پس باید این بازی ها را با تمرین انگلیسی زندگی واقعی ( خصوصا با انگلیسی زبان های بومی) انجام دهید. از این رو بازی های انگلیسی آنلاین  ابزاری بسیار عالی برای تقویت هرچه سریعتر مهارت ها و گرم کردن قبل از شروع کلاس ها است.

دراینجا چند سایت آموزش انگلیسی مهم را معرفی می کنیم که بازی های انگلیسی آنلاین برای بازی انفرادی را ارائه می کنند. و بهتر از همه اینکه رایگان هستند.

سایت بازی  ESL Games World Grammar Games

این سایت آموزش انگلیسی معروف بازی های فکری آموزش زبان انکلیسی بسیار زیادی ارائه می کند که برای کودکان و بزرگسالان مناسب است. بخش گرامری آن بهترین منبع بازی یادگیری زبان انگلیسی است و در این سایت می توانید ساختارهای گرامری و اجزای کلمه از جمله زمان گذشته و حال ساده، حروف ربط ( مثلا and, but, so) و حروف اضافه (مانند in, of, to, on) را یاد بگیرید. بسیاری از این بازی های فکری در چند نسخه ارائه می شوند تا الگوهای گرامری متنوعی بررسی شود.

بازی های انگلیسی آنلاین مورد علاقه در این سایت آموزش انگلیسی عبارتند از بسکتبال و فوتبال و همچنین بازی « Fling the Teacher» که در آن باید به سوال ها در باره حروف اضافه پاسخ دهید تا ثابت کنید دیگر به معلم نیاری ندارید. بسیاری از این بازی ها دونفره هستند که اگر با بازیکن مقابل دوست شوید می توانید با یکدیگر به یادگیرى زبان انگلیسى بپردازید.

اما ایرادهایی نیز وجود دارد. مثلا اگر در برخی از این بازی ها فقط یکی از پرسش ها درست پاسخ داده نشود بازی بسرعت تمام می شود و این ناامید کننده است که هنوز به سوال بعدی نرسیده اید بازی را ببازید.

مساله دیگر این است که در برخی از این بازی ها  بجای اعلام « شروع مجدد» ،« ادامه» ظاهر می­شود در حالیکه « ادامه» یعنی از کلمات یا لول هایی صرفنظر شده است و بسیاری مواقع بازی ها فقط تکرار می شوند.

بازی یادگیری زبان انگلیسی

Games to Learn English

Games to Learn English، سایت آموزش انگلیسی رایگان دیگری است که چند بازی یادگیری زبان انگلیسی  را ارائه می کند که دانش گرامری و واژگانی را تقویت می کنند.

می توانید در همه بازی های انگلیسی آنلاین دسته های خاصی را برای یادگیرى زبان انگلیسى انتخاب کنید. مثلا در بازی اموزش زبان انگلیسی  مبتنی بر واژگان می توانید مشاغل، اعضای بدن، حیوانات و غیره را یاد­بگیرید. با بازی یادگیری زبان انگلیسی مبتنی بر گرامر می توانید در باره الگوهای گرامری مانند if شرط، زمان آینده( going to…) و غیره آموزش هایی دریافت کنید.

بسیاری از بازی های انگلیسی برای بزرگسالان مناسب بوده و خصوصا بازی های انگلیسی مبتنی بر گرامر آن بسیار جالب هستند. در بازی یادگیری زبان انگلیسی  « Fast Phrases» جملاتی را می سازید و به تصویر نشان داده شده متصل می کنید. اگر می خواهید دایره لغات و املای خود را تقویت کنید  « Hangman» گزینه مناسبی است.

مطلب مرتبط:  چگونه درست صحبت کنیم و هنگام صحبت کردن به انگلیسی من من نکنیم

دربرخی از بازی ها حتی امکان آپلود کردن تصاویر و کلمات نیز وجود دارد. خلاصه اینکه نه تنها بازی می کنید بلکه آنچه را یادگرفته اید محک می زنید.

یکی از ایراد های بزرگ این است که بسیاری از واژگان بسیار ابتدایی هستند. علاوه بر این برخی از بازی های انگلیسی بسیار با یکدیگر شباهت دارند و بنوعی سبب می شوند تا سایت آموزش انگلیسی حالت تکراری به خود بگیرد.

بازی یادگیری زبان انگلیسی

Free Rice ( برنج رایگان)

اگرچه این بازی به اندازه سایر بازی های انگلیسی آنلاین  این سایت سرگرم کننده نیست، روش بسیار خوبی برای ارتقای گرامر و واژگان انگلیسی سطوح بالاتر بوده و این درحالیست که همه این بازی ها بر یادگیرى زبان انگلیسى دنیا تاثیر مثبتی دارد.

بازی یادگیری زبان انگلیسی

دو حالت برای بازی های انگلیسی آنلاین وجود دارد: واژگان انگلیسی و گرامر انگلیسی. در یادگیری واژگان انگلیسی باید کلمه را به مترادف آن وصل کنید ( کلمه هم معنا). در بازی یادگیری گرامر باید یک یا دو جمله انتخاب کنید که فقط یکی از آنها بلحاظ گرامر صحیح است.

و بهترین قسمت؟ در ازای هر پاسخ درست، از برنامه جهانی غذا ۱۰ دانه برنج دریافت می کنید تا به گرسنگی در دنیا خاتمه دهید.

مزیت دیگر این سایت آموزش انگلیسی این است که می توانید سطح تان را انتخاب کنید. پنج سطح برای گرامر انگلیسی و ۶۰ سطح برای واژگان وجود دارد. ( نکته مهم: تا مرحله ۶۰ پیش رفتم و پس از آن با آنکه انگلیسی زبان مادریم بود با کلماتی مواجه شدم که آنها را نمی دانستم.)

تنها ایراد این بازی این است که Free Rice به اندازه سایر بازی های این فهرست تعاملی نیست پس اگر تصاویر و شبیه سازی های تصویری را ترجیح می دهید بسراغ بازی دیگری بروید.

نتیجه: چگونه بازی های انگلیسی به یادگیرى زبان انگلیسى ما کمک می کنند

هنگام یادگیرى زبان انگلیسى داشتن نظم و دستیابی به ابزار با کیفیت بسیار مهم است. اما گاهی اوقات یادگیری نیز خسته کننده می شود که دلیل خوب ( و حتی تشویق کننده) برای استفاده از بازی های انگلیسی برای یادگیری انگلیسی است.

درنهایت باید مطمئن شوید بازی که انتخاب کرده اید از کیفیت بالایی برخوردار است. بازی های انگلیسی خوب، انگلیسی صحیح و کارآمدی را ارائه کرده ، شما را سرگرم می کنند و انجام آنها راحت است.

اگر از این بازی یا بازی های انگلیسی دیگر استفاده می کنید بخاطر داشته باشید با آنکه بازی یادگیری زبان انگلیسی  کمک کننده است نباید برای پیشرفت زبان انگلیسی تان فقط بر آنها تکیه کنید. بازی یادگیری زبان انگلیسی  بهترین مکمل فرایند یادگیرى زبان انگلیسى است که در کنار کتب درسی، فلش کارت ها و سایر منابع باید استفاده شوند.

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:
prepscholar.com

بازی یادگیری زبان انگلیسی ، بازی اموزش زبان انگلیسی  ، یادگیرى زبان انگلیسى ، سایت آموزش انگلیسی ، بازی های انگلیسی آنلاین

/toefl/blog/games-learn-english
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط

Subscribe
اطلاع رسانی برای :
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها