سایت خلایق با بیش از دو سال سابقه و بیش از هزار مقاله ترجمه و تالیفی، به همراه تمام محتوایی که دارد به فروش میرسد. قیمت پیشنهادی خود را به آی دی تلگرام زیر ارسال بفرمایید.

Hikhalayegh@

افزایش میل جنسی و درمان سرد مزاجی با روش های طبیعی

افزایش میل جنسی و درمان سرد مزاجی با رژیم غذایی و مکمل ها

روش های طبیعی برای افزایش میل جنسی و درمان سرد مزاجی

درمان سرد مزاجی گاهی تبدیل به دغدغه فکری زوجین می شود. سرد مزاجی بیشتر در زنان دیده می شود تا مردان ولی به طور معنی داری بر روی هر دو جنس تاثیر می گذارد. تحقیقات نشان می دهد که ۳۲ درصد از زنان و ۱۵ درصد از مردان به فاقد میل جنسی به طور منظم هستند. میل جنسی به دلایل مختلفی می تواند کاهش پیدا کند از جمله افسردگی، استرس، مشکلات موجود در رابطه، داروهای تجویزی، تستوسترون کم، اضافه وزن، بی تحرکی، مواد مخدر و الکل. بنابراین بسیاری از افراد نمی دانند که چطور باید به صورت طبیعی میل جنسیشان را افزایش دهند.

درمان سرد مزاجی ، زود انزالی ، داروی گیاهی افزایش میل زنان ، داروی گیاهی برای افزایش تستوسترون

درمان سرد مزاجی

انزال زودرس در مردان ، داروی افزایش میل مردان ، ارگاسم ، درمان زود انزالی ، درمان سرد مزاجی مردان

علت سرد مزاجی زنان و مردان چیست ؟

علت سرد مزاجی مردان معمولا افزایش سن است، مردان با افزایش سن، کاهش میل جنسی اتفاق می افتد. معمولا مردان در دهه ۶۰ و ۷۰ زندگی خود میل جنسیشان کاهش پیدا می کند. اگر علت سرد مزاجی مردان افزایش سن نباشد ممکن است دچار افسردگی شده باشند یا تحت استرس زیادی قرار گرفته باشند. سایر احتمالات اثرات جانبی داروها یا کاهش هورمون های جنسی مردانه یا آپنه خواب است. آپنه خواب می تواند به طور مستقیم باعث کاهش ترشح هورمون تستوسترون در بدن شود.

ترشح کم تستوسترون می تواند باعث ایجاد اختلال نعوظ شود. در این شرایط نعوذ و حفظ نعوذ برای مردان مشکل می شود. البته ممکن است مردی که دچار اختلال نعوظ شده میل جنسی بالایی داشته باشد.

علت سرد مزاجی زنان مشکلات مختلفی است.

علل رایج از بین رفتن میل جنسی در زنان عبارتند از مشکلاتی که در رابطه با شریک خود دارند، تاثیرات اجتماعی ( استرس شغلی، تصاویر رسانه ای از جنسیت و غیره ) مشکلات پزشکی ( فیروئید، اندومتریوز، مشکلات تیروئید )

تستوسترونپایین در زنان هم باعث کاهش میل جنسی می شود. ترشح تستوسترون در بدن زنان از اواسط دهه ۲۰ زندگیشان شروع شده و به طور پیوسته تا یائسگی اداه پیدا کرده و در نهایت منجر به کاهش میل جنسی می شود.

قرص های ضد بارداری و سایر روش های هورمونی پیشگیری از بارداری هم می تواند اثر منفی روی میل جنسی زنان بگذارد.

زمانی که صحبت از چگونگی افزایش میل جنسی به میان می آید دو کلید شیمیایی بیولوژیکی وجود دارد که روی میل جنسی زنان و مردان تاثیر گذارد است. دوپامین و پرولاکتین.

از لحاظ تئوری، دوپامین میل جنسی را افزایش داده و پرولاکتین میل جنسی را کاهش می دهد.

اگر دارویی استفاده می کنید مهم است بدانید که باعث افزایش ترشح پرولاکتین و کاهش ترشح دوپامین نمی شود.

پایین بودن سطح پرولاکتین در مردان اثرات متعددی روی سلامت جنسی و جسمی می گذارد. از جمله افزایش شاخص توده بدن BMI ( مشکلات جنسی در افراد چاق ۲۵ درصد بیشتر است ) ، افزایش فشار خون، افزایش قند خون، کاهش فعالیت فیزیکی و به طور کلی احساس عدم سلامت.

بیایید در مورد چگونگی افزایش میل جنسی و درمان سرد مزاجی با رژیم غذایی صحبت کنیم، خوراکی هایی که باید بخورید و خوراکی هایی که باید مصرفشان را محدودنمایید.

علت سرد مزاجی زنان ، علت سرد مزاجی مردان

درمان سرد مزاجی

خوراکی هایی که به افزایش میل جنسی و درمان سرد مزاجی کمک می کنند

آفرودیت های طبیعی برای درمان سرد مزاجی : انجیر، موز و آووکادو آفرودیت های طبیعی سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی ای هستند که جریان خون به اندام های تناسلی را افزایش داده و به طور طبیعی باعث افزایش میل جنسی می شوند.

مواد غذایی حاوی ویتامین C : ویتامین C باعث افزایش گردن خون به اندام ها می شود بنابراین مصرف خوراکی های سالم حاوی ویتامین C اهمیت زیادی دارد. ویتامین C به طور خاص در سلامت میل جنسی اثرگذار است. بهترین منابع ویتامین C عبارتند از بروکلی، پرتقال، فلفل دلمه قرمز و گواگوا.

مواد غذای غنی از آهن: سطح پایین آهن بدن به خصوص در زنان باعث کاهش میل جنسی، تحریک، روانکاری و توانایی ارگاسم دارد. منابع عالی آهن عبارتند از سبزیجات برگ دار، کلم، اسفناج، گوشت قرمز.

مواد غذایی غنی از کلاژن: یک درمان زود انزالی مصرف کلاژن بیشتر است. به طور طبیعی تولید کلاژن با افزایش سن کاهش می یابد که تاثیر منفی مستفیم بر سلامت پوست و سفت ماندن آن دارد. همین مسئله نعوظ را برای مردان سخت تر می کند که ممکن است منجر به انزال زودرس در مردان یا عدم نعوظ در مردان و نازک شدن دیواره واژن در زنان می شود. برای افزایش سطح کلاژن می توانید آبگوشت و مکمل های کلاژن مصرف کنید. ویتامین C هم در افزایش تولید کلاژن سازی موثر است.

مطلب مرتبط:  احتمال بارداری در زمان پریود چقدر است؟

سیب زمینی شیرین: سیب زمینی شیرین سرشار از پتاسیم و ویتامین A است. پتاسیم می تواند به افزایش فشار خون کم کرده و باعث بهبود اختلال نعوظ و انزال زودرس و در نتیجه درمان زود انزالی در مردان شود.

هندوانه: تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۰۸ در تگزاس نشان داد که هندوانه می تواند اثر ویاگرا داشته باشد. فیتونوترین های موجود در آن به نام لیکوپن، بتاکاروتن و سترولین باعث انبساط عروق خونی می شوند. بنابراین به عنوان یک ویاگرای طبیعی بدون اثرات جانبی می تواند به بهبود میل جنسی کمک کند.

ادویه هایی مثل جوز هندی و میخک: ادویه ها سرشار از آنتی اکسیدان های مفید برای سلامت از جمله سلامت میل جنسی هستند. و داروی گیاهی افزایش میل زنان به حساب می آیند. تحقیقات انجام شده در مجله طب مکمل و جایگزین BMC نشان داده است که عصاره جوز هندی و میخک میل جنسی در حیوانات نرمورد آزمایش را افزایش داده. ضمن این که گل میخک در خوشبو کردن دهان هم نقش موثری دارد.

شکلات تلخ: تحقیقات نشان داده است که مصرف شکلات باعث ترشح فنیل اتیلامین و سروتونین در بدن می شود که اثرات ضد افسردگی و بهبود دهنده خلق و خو دارند.

آجیل برزیلی : مقدار سلنیوم در اجیل برزیلی بالاست که نقش مهمی در تثبیت سطح تستوسترون در بدن دارد. شاید بتوان این آجیل را داروی گیاهی برای افزایش تستوسترون نامید.

بادام : غنی از روی، سلنیوم، ویتامین E مواد معدنی و چربی های سالمی است که می تواند میل جنسی را بهبود دهد.

آب : کم آبی بدن می تواند عوارض جانبی منفی روی میل جنسی، خستگی احتمالی، سردرد و خشکی واژن بگذارد. بنابراین نوشیدن کافی آب را فراموش نکنید.

درمان سرد مزاجی

مواد غذایی که برای افزایش میل جنسی باید از آن ها اجتناب کنید

چربی های ترانس و غذاهای سرخ شده : غذاهای چرب و سرشار از چربی های ترانس به هیچ عنوان به درد اتاق خوابتان نمی خورند. عوارض جانبی مصرف چربی های ترانس تولید غیر طبیعی اسپرم در مردان و مداخله در بارداری زنان است.

غذاهای فراوری شده : مواد شیمیایی موجود در این غذاخا بر عملکرد جنسی تاثیر منفی می گذارد.

پروتئین با کیفیت پایین : گوشت های پرورشی حاوی هورمون و آنتی بیوتیک هستند که می توانند منجر به عدم تعادل هورمونی در بدن شوند.

غذاهای با سدیم بالا : غذاهای کنسروی و فراوری شده نمک زیادی دارند و باعث افزایش فشار خون و در نتیجه کاهش جریان خون به اندام های جنسی می شوند.

لبنیات : شیر، پنیر و سایر محصولات لبنی از شیر گاو حای هورمون های مصنوعی هستند که می توانند تاثیر منفی روی سطوح استروژن و تستوسترون بگذارند.

قند : یک درمان سرد مزاجی مردان اجتناب از مصرف قندهای ساده است. قند به طور کلی تاثیر منفی بر هورمون های جنسی به خصوص تستوسترون دارد. مطالعه که در سال ۲۰۱۳ روی مردان انجام شد نشان داد که مصرف گلوکز به طور متوسط ۲۵ درصد میزان تستوسترون خون را کاهش می دهد و این مساله تا ساعت ها بعد از مصرف قند ادامه دارد.

کافئین : مصرف بیش از حد کافئین می تواند به طور ناخواسته بر عملکرد جنسی تاثیر بگذارد.

الکل : مصرف بیش از حد نوشیدنی های الکلی منجر به کاهش میل جنسی، تحریک و حساسیت جنسی می شود.

پاپ کورن ها آماده شده با مایکروفر : مواد شیمیایی موجود  در کیشه های پاپ کورن های مایکروفری با کاهش میل جنسی مردان در ارتباط است. مطالعات انجام شده در سال ۲۰۰۹ نشان داد کیسه های این نوع پاپ کون ها حاوی اسیدهای پرفروفیالکلی perfluoroalkyl acids مثل PFOA یا PFOS است که به طور قابل توجهی تعداد اسپرم را کاهش می دهند.

درمان سرد مزاجی

افزایش میل جنسی با مکمل ها

مکمل هایی که در درمان سرد مزاجی مردان استفاده می شوند

ال-آرژنین L-arginine : 1000 میلی گرم – دو بار در روز، به بهبود جریان خون در رگ ها به خصوص منطقه تناسلی کمک می

کند.

جینگو بیلوبا Ginkgo biloba : 120 میلی گرم – دو بار در روز، جربان خون به اندام تناسلی را افزایش می دهد و به عنوان داروی افزایش میل مردان شناخته شده است.

تریبولوس Tribulus : 85 – ۲۵۰ میلی گرم – سه بار در روز، به عنوان آفرودیت در طب سنتی چین استفاده می شود.

مطلب مرتبط:  علت انزال همراه با درد در مردان چیست؟    

ماکا Maca : 500 میلی گرم – ۳ بار در روز، تحقیقات نشان داده اند که این مکمل گیاهی به افزایش میل جنسی کمک می کند. پودر ارگانیک آن را هم به عنوان  داروی افزایش میل مردان  می توانید استفاده کنید.

نیاسین Niacin : 250 میلی گرم – ۳ بار در روز، ویتامین B3 یا همان نیاسین یک وازودیلاتور است که به افزایش جریان خون کمک می کند.

مکمل هایی در در درمان سرد مزاجی زنان مورد استفاده قرار می گیرند

پاناکس جنسینگ Panax Ginseng : 1000 میلی گرم – ۳ هفته – روزی ۱ بار ، بر اساس مطالعات ، این مقدار مصرف و مدت زمان پاناکس جنسینگ ( جنسینگ آسیایی ) باعث افزایش میل جنسی در زنان یائسه می شود ضمن این که به عنوان داروی گیاهی افزایش میل زنانشناخته می شود.

ماکا Maca : 500 میلی گرم – ۳ بار در روز،  تحقیقات نشان داده اند که این مکمل گیاهی باعث افزایش میل جنسی، تعادل هورمونی و باروری در زنان می شود.

آهن : روزانه ۲۰-۳۰ میلی گرم، اگر آنمی کمبود آهن دارید، مکمل های آهن باعث بهبود میل جنسی شما می شوند. از مکمل های ارگانیک آهن به همراه ویتامین ث  استفاده کنید تا بهتر جذب شوند.

یوهیمبه Yohimbine : روزانه ۱۵-۳۰ میلی گرم، بر اساس مطالعات باعث بهبود عدم ارگاسم می شود.

آشواگاندا Ashwagandha : 500 میلی گرم – روزی ۱تا۲ بار، به زنانی که در اثر افسردگی دچار سرد مزاجی شده اند، کمک می کند.

درمان سرد مزاجی

افزایش میل جنسی با استفاده از روغن های اسانس

برخی روغن های  اسانس مثل روغن چوب صندل، گل رز، باسمین، سلانگ یلانگ به طور طبیعی میل جنسی در مردان و زنان را افزایش می دهد. همچنین به عنوان داروهای ضد افسردگی عمل کرده و به بهبود روحیه شما کمک می کنند.

روغن چوب صندل به طور خاص برای افزایش میل جنسی در زنان و مردان کاربرد دارد و یک متعادل کننده عالی سطح هورمون تستوسترون در هر دو جنس است. شاید بتوان این روغن را داروی گیاهی برای افزایش تستوسترون نامید. روغن اسانس صندل یک آفرودیت طبیعی است که معمولا در بسیاری از عطرها و ادکلن ها استفاده می شود.

مردانی که دچار کمبود تستوسترون شده اند می تواند چند قطره روغن صندل را به دئودورانت یا لوسیون خانگی خود اضافه کنند تا هم از بوی خوشش استفاده کننده و هم میل جنسیشان را بهبود دهند.

روغن دارچین هم باعث افزایش میل جنسی می شود. روغن دارچین یک درمان طبیعی برای ناتوانی جنسی است. روغن دارچین با تحت تاثیر قرار دادن آنزیم هایی که عبور اکسید نیتریک را تنظیم می کنند باعث افزایش جریان خون به اندام تناسلی می شود.

درمان های متعارف برای کمبود میل جنسی

علت کاهش میل جنسی ممکن است جسمی، روحی یا هر دو باشد.

درمان سرد مزاجی مردان معمولا جایگزینی تستوسترون است که البته بحث برانگیز است.

بسیاری از مردان ممکن است تصور کنند داروهای تجویزی مانند ویاگرا و سیالیس درمان مناسبی است ولی باید بدانید که این داروها بهبود دهنده میل جنسی نیستند و فقط باعث بهبود نعوظ می شوند و بهبودانزال زودرس در مردان می شود. و مشکلتان را به صورت ریشه ای حل نمی کند که البته عوارض جانبی از جمله مشکلات حافظه ، درد کمر، از دست دادن شنوایی و … دارند.

اگر زنی برای کاهش میل جنسی در یائسگی به پزشک مراجعه نماید، کرم های استروژن واژینال برای خشکی واژن برایش تجویز می شود. درمان تستوسترون به صورت قرص یا پچ هم توصیه می شود. اگر قرص های پیشگیری از بارداری باعث کاهش میل جنسی شما شده باشند پزشک آن ها را تغییر خواهد داد.

اگر داروی ضد افسردگی استفاده می کنید به توصیه پزشک نوع داروها را تغییر بدهید.

افزایش میل جنسی و درمان سرد مزاجی با رژیم غذایی و مکمل ها

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

draxe.com

مطالب پیشنهادی :

درمان سرد مزاجی با داروهای گیاهی + مضرات داروهای افزایش دهنده میل جنسی

ورزش کگل یک راه اثبات شده برای بهبود رابطه جنسی

بعد از رابطه جنسی این نکات بهداشتی را رعایت کنید

رابطه جنسی بهتری را با این ورزش ها تجربه کنید

درمان سرد مزاجی ، زود انزالی ، داروی گیاهی افزایش میل زنان ، داروی گیاهی برای افزایش تستوسترون ، انزال زودرس در مردان ، داروی افزایش میل مردان ، ارگاسم ، درمان زود انزالی ، درمان سرد مزاجی مردان ، علت سرد مزاجی زنان ، علت سرد مزاجی مردان

/how-to-increase-libido
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط