سایت خلایق با بیش از دو سال سابقه و بیش از هزار مقاله ترجمه و تالیفی، به همراه تمام محتوایی که دارد به فروش میرسد. قیمت پیشنهادی خود را به آی دی تلگرام زیر ارسال بفرمایید.

Hikhalayegh@

۱۰ راهکار درمان خانگی گوش درد را با این گیاهان دارویی تجربه کنید

درمان خانگی گوش درد

گوش درد می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد. دلایل گوش درد معمولاً عفونت گوش و تجمع مایع داخل گوش میانی است. سرماخوردگی، وجود موم در گوش، انسداد مسیر بینی، آسیب فیزیکی به داخل گوش، افزایش فشار هوا و ….  از دیگر دلایل گوش درد به شمار می‌روند. گوش‌درد در کودکان معمولاً بیشتر از افراد بزرگسال رخ می‌دهد. گوش‌دردهای ساده با انجام راهکارهای درمان گوش درد در خانه که احتمالاً در آشپزخانه‌تان هم پیدا می‌شوند، به راحتی برطرف می‌شوند. در این مطلب ۱۰ درمان خانگی گوش درد را به شما معرفی می‌کنیم. در ادامه با مجله خلایق همراه باشید:

درمان گیاهی گوش درد ، درمان گوش درد با پیاز ، دلایل گوش درد ، داروی گیاهی برای گوش درد، درمان گوش درد در خانه ، راههای درمان گوش درد ، راههای درمان گوش درد در نوزادان

درمان خانگی گوش درد

۱- روغن زیتون

روغن زیتون یکی از راههای درمان گوش درد است که می‌تواند سریع گوش درد را تسکین دهد. این روغن مانند یک نرم‌کننده عمل کرده و باعث رفع عفونت گوش می‌شود. علاوه بر این، روغن زیتون برای متوقف کردن صدای وزوز گوش نیز مفید می‌باشد.

برای درمان گوش درد در خانه کافیست ۳ تا ۴ قطره روغن زیتون ولرم را داخل مجرای گوش بریزید. هم‌چنین می‌توانید یک گلوله پنبه را به روغن زیتون آغشته کرده و سفت داخل گوش قرار دهید. از روغن خردل هم می‌توانید به همین صورت استفاده کنید.

درمان خانگی گوش درد

۲- سیر

سیر یکی دیگر از راههای درمان گوش درد است که به خاطر داشتن خاصیت ضد درد و آنتی‌بیوتیکی به کاهش گوش درد ناشی از عفونت گوش کمک می‌کند.

برای درمان گیاهی گوش درد در خانه کافیست ۱ قاشق چای‌خوری سیر خرد شده را به همراه ۲ قاشق غذاخوری روغن کنجد گرم کنید. سرد که شد روغن را صاف کنید. سپس ۲ یا ۳ قطره از این روغن سیر را داخل گوشی که درد می‌کند، بچکانید. روش دیگر این است که آب چند حبه سیر را بگیرید و داخل گوشی که درد می‌کند، بریزید.

۳- درمان گوش درد با پیاز

پیاز یکی از در دسترس‌ترین راههای درمان گوش درد در نوزادان و بزرگسالان در خانه است. خاصیت ضد درد و ضد باکتریایی پیاز برای رفع این مشکل به خوبی جواب می‌دهد.

یک قاشق غذاخوری از آب پیاز رنده شده را حرارت دهید. سپس ۲ تا ۳ قطره از این آب را روزی دو سه بار در گوش عفونی بچکانید. روش دیگر درمان گوش درد با پیاز این است که یک پیاز تازه را له کنید و آن را با یک پارچه تمیز محکم بپیچید. سپس پارچه را حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه روی گوش عفونی بگیرید. این کار را چند بار در روز تکرار کنید تا درد تسکین پیدا کند.

مطلب مرتبط:  راهنمای درمان بیماری اتواسکلروز

۴- بطری آب داغ

بطری آب داغ یکی دیگر از راه‌های درمان خانگی گوش درد است. قرار دادن گرمای مرطوب اطراف گوش عفونی به عنوان یک داروی مسکن بسیار خوب عمل می‌کند. کافیست یک بطری آب داغ را داخل یک حوله بپیچید و چند دقیقه آن را روی گوشی که درد می‌کند فشار دهید.

۵- زنجبیل

زنجبیل یک داروی گیاهی برای گوش درد است که به واسطه خواص ضد التهابی قوی که دارد برای درمان عفونت‌های گوش مؤثر می‌باشد. زنجبیل هم‌چنین یک مسکن طبیعی عالی برای گوش محسوب می‌شود.

آب چند زنجبیل تازه را بگیرید و مستقیم در گوش‌ها بریزید تا  علاوه بر تسکین درد، التهاب نیز کاهش یابد. هم‌چنین می‌توانید ۱ قاشق چای‌خوری ریشه زنجبیل رنده شده تازه را با ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون مخلوط کنید. بگذارید ۵ تا ۱۰ دقیقه بماند و بعد چند قطره از این روغن را در گوشی که درد می‌کند، بریزید.

درمان خانگی گوش درد

۶- نعنا داروی گیاهی برای گوش درد

یکی دیگر از راههای درمان گوش درد در نوزادان و بزرگسالان، نعنا است. برگ و روغن نعنا هر دو برای تسکین درد گوش قابل استفاده هستند.

آب برگ‌های تازه نعنا را بگیرید و چند قطره از آن را با قطره چکان داخل گوشی که درد می‌کند، بچکانید. روش دیگر استفاده از نعنا این است که چند قطره روغن نعنا را با یک گوش پاک‌کن به صورت موضعی اطراف دهانه گوش بمالید. نگذارید روغن به داخل گوش‌تان برود. هم‌چنین می‌توانید روغن نعنا را با روغن زیتون رقیق کنید و بعد از آن استفاده کنید.

۷- ریحان

ریحان یک داروی گیاهی برای گوش درد است که به واسطه داشتن خواص ضد التهابی، ضد باکتریایی و ضد درد می‌تواند در تسکین گوش درد مؤثر واقع شود.

ابتدا چند برگ ریحان را خرد کنید و آب آن‌ها را بگیرید. سپس سه چهار قطره از این آب را در گوشی که درد می‌کند بریزید. روزی یکی دوبار این کار را تکرار کنید.

درمان خانگی گوش درد

۸- برگ چریش

یاس هندی که به عنوان درخت چریش نیز شناخته می‌شود، دارای خواص ضد باکتریایی و ضد قارچی قوی است که به مبارزه با عفونت کمک می‌کند. علاوه بر این، یاس هندی به واسطه داشتن تأثیرات ضد التهابی و ضد درد به کاهش درد گوش کمک می‌کند.

مطلب مرتبط:  داروهای گیاهی برای درمان سینوزیت

برای استفاده از برگ چریش به عنوان یک داروی گیاهی برای گوش درد، ابتدا چند برگ چریش را له کنید و آب آن را بگیرید. سپس چند قطره از این آب را مانند قطره گوش در گوشی که درد می‌کند، بریزید. هم‌چنین می‌توانید یک تکه پنبه را به روغن چریش آغشته کنید و روغن اضافی آن را بگیرید. سپس پنبه روغنی را در گوش‌تان قرار دهید. بگذارید چند دقیقه بماند و بعد آن را دور بیندازید. هر یک از این دو راهکار را روزی یکی دوبار تا زمان تسکین درد تکرار کنید.

درمان خانگی گوش درد

۹- علف هرز اسقف (Bishop’s weed)

علف هرز اسقف که با نام زنیان نیز شناخته می‌شود، به واسطه داشتن خواص ضد درد و ضد باکتریایی یکی دیگر از درمان‌های طبیعی مؤثر برای گوش درد به حساب می‌آید.

کافیست ۱ قاشق چای‌خوری روغن علف هرز اسقف را با ۳ قاشق‌ چای‌خوری روغن کنجد مخلوط و کمی گرم کنید. چند قطره از این ترکیب روغنی را در گوش بریزید. روش دیگر این است که دو قاشق چای‌خوری روغن خردل را گرم کرده و با نصف قاشق چای‌خوری علف هرز اسقف و چند تکه سیر مخلوط کنید. این مخلوط را حرارت دهید تا زمانی که سیر به رنگ قرمز درآید. سپس آن را صاف کنید و چند قطره در گوش‌تان بریزید.

درمان خانگی گوش درد

۱۰- درمان خانگی گوش درد با سشوار

استفاده از گرمای مرطوب بوسیله سشوار روش خوبی برای کاهش درد گوش می‌باشد.

پس از گرفتن یک دوش آب گرم، گوش‌‌تان را با حوله خشک نکنید و بجاش از سشوار استفاده کنید. گرمای سشوار را کمی با فاصله از گوش نگه دارید. بگذارید هوای گرم، رطوبت داخل گوش‌تان را خشک کند. بیشتر از پنج دقیقه از سشوار استفاده کنید.

اگر با انجام این راهکارهای درمان خانگی گوش درد باز هم دردتان تسکین پیدا نکرد، به پزشک مراجعه کنید.

درمان خانگی گوش درد

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

top10homeremedies.com

درمان گیاهی گوش درد ، درمان گوش درد با پیاز ، دلایل گوش درد ، داروی گیاهی برای گوش درد، درمان گوش درد در خانه ، راههای درمان گوش درد ، راههای درمان گوش درد در نوزادان

/home-remedies/home-remedies-for-earache.html/3
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط