۴ راه برای پاک کردن عادت های ذهنی شما

۴ راه برای پاک کردن عادت های ذهنی شما

وای خدای من ، من ۱۰ سال است که این لباس را نگه داشته ام.

این اولین فکری بود که به ذهنم رسید درحالی که یک روز که در کمد لباس هایم به دنبال چیزی بودم که بپوشم و این یک کمد با لباسهایی که بالاجبار می پوشی تا یک لفافه گرم و خوشایند برای زمستان باشد، نبود. من یک زیرپوش رکابی را پیدا کردم که از فروشگاه خلایق تهیه کرده بودم. من این لباس را ماههای زیادی نپوشیده بودم اما لباس در ۵ آپارتمان که من عوض کرده بودم و چند تغییر شغل همراه من بود. یک لباس پردوام و در عین حال ناخواسته.

عادتهای ذهنی ما به نوعی شبیه همان لباسهایی هستند که ما قبلا دوست داشته و نمی توانیم آنها را از دست بدهیم. آنها راحت هستند و بخشی از وجود ما را نشان می دهند که ما حاضر نیستیم آنها را در گذشته رها کنیم و حتی ، من اخیرا فکر می کردم ، چقدر خوب می شد اگر بخش کوچکی از فضای کمد و همچنین بخشی از فضای ذهنی ما خالی میشد.

فصل بهار زمان مناسبی برای ارزیابی چیزهایی است که با فرایند تفکر احساسی ما هماهنگ یا غیر هماهنگ هستند. برفها شروع به آب شدن می کند. گلها شکوفه می دهند و شما آماده یک تغییر هستید.

در اینجا ۴ عادت ذهنی وجود دارد که پیشنهاد می کنم امسال بهارآنها را از خودتان دور کنید.

۱. انتقادها را رها کنید- اما تعریف کردن ها را نگه دارید.

 حالا وقت آن است که پارچه گردگیری را بیرون آورده و کابینت ظروف چینی بلا استفاده ذهنتان را که پر از انتقاد، تحقیرهای جزئی و لحظات نگران کننده است پاک کنید. ادامه بررسی یک عملکرد منفی و یا اخم یک غریبه در مترو کار ساده ای است. اما زمانی که این کار را انجام می دهید، تمام نظرات مثبت را که در زندگی شما جریان دارد، نادیده می گیرید.

البته پاک کردن گفتگوهای درونی منفی به یکباره مشکل است چرا که ما جادوگر نیستیم. یک راه سریع برای مقابله با این احساسات، نگه داشتن پوشه “چیزهای خوب و تعریف کردن دیگران ” در ایمیلتان است. هر زمان که کسی از شما تعریف می کند، آنرا در پوشه خود قرار داده و دفعه بعد که مورد انتقاد قرار می گیرید به سراغ آن بروید. اگر کسی از شما در خارج از ایمیلتان تعریف کرد ، این تعریف و ستایش را تایپ کرده و به ایمیل خودتان بفرستید. وقتی دوباره پوشه خود را ببینید خلق و خوی شما بلافاصله بهبود خواهد یافت.

مطلب مرتبط:  نگرانی و اضطراب : چه تفاوت هایی میان این دو واژه می باشد؟

یک جایزه دیگر برای شما اینکه” شما دقیقا شواهدی از چیزهایی که در آنها خوب هستید خواهید داشت”.همانطور که رید هافمن، موسس LinkedIn ، در کتاب خود تحت عنوان ” شروع شما ” گفته است ، در مورد موضوعاتی که مردم اغلب از شما تعریف می کنند فکر کنید، چرا که ممکن است آن تعریفها نقاط قوت شما باشد.

۲. کارها و اهداف خود را با هم تطبیق دهید.

یک منبع ناراحت کننده تکراری: کارهای ما با آنچه که می خواهیم هماهنگ نیست. در مورد آن فکر کنید ، مثل این است که زمانی که ماهها به کلاس رقص خود نرفته اید از شما بپرسند چرا کار شما مانند بیانسه (خواننده، ترانه‌سرا و هنرپیشه آمریکایی) ، به فروش نمی رود؟

موضوع اقدام در مقابل هدف چیزی است که گری وینرچاک ، یک کارآفرین ، زمانی که ۳۰ ساله بود، از خودش پرسید. او متوجه شد که اقدامات او با اهدافش هماهنگ نیست و به خودش گفت که باید به پیش رفت. رفتار شما باید از حرفهای شما حمایت کند.

از همانجا ، او کل ذهنیت خود را تغییر داد و تبدیل به یک کار آفرین سریالی (کسانی که شرکتهای بسیاری را راه اندازی می کنند) و نویسنده کتابهای پرفروش شد. بنابراین به جای اینکه دائما درباره آینده بر اساس این سوال که “بعد چه خواهد شد ؟ ” فکر کنید ، روی این سوال که “همین حالا چه کاری می توانم انجام دهم ؟” تمرکز کنید.

۳. کلاه تخصص را کنار بگذارید.

یک کار را به اندازه کافی انجام دهید و مطمئن شوید که دیگر نمی توانید ادامه دهید. شاید شما آماده نباشید در دو هفته آینده به کار خود بپردازید، اما همانطور که شما به آرامی عادتهای جدید را در زندگی تان وارد می کنید ، می توانید آن احساسات کهنه و قدیمی را عوض کنید.

مطلب مرتبط:  روشهای افزایش عملکرد جهت صدرنشینی در نتایج

گرچن روبین ، نویسنده و متخصص شادی در پادکست خود به نام شادتر بودن می گوید که مردم باید در موضوعات مورد علاقه شان یک تخصص جزئی داشته باشند. در این صورت ، تمام بخش جدید دنیای شما می تواند مملو از هیجان شود.

و اما نصیحت او به ما این است که با مطالعه زیاد در مورد یک موضوع شروع کن . بخشی از سرگرمی این است که ندانید به کجا هدایت خواهید شد. این همچنین یک روش مرموزانه برای پرورش هیجانات شما و درک این موضوع است که شما واقعا به چه چیزی علاقه دارید.

مبتدی بودن در هر سنی مشکل است ، اما اگر شما یک دوره جدید را کنترل کنید ، یا تا یکماه شروع کار را دوباره از سر بگیرید و یا در رسیدن به یک هدف مشترک خود را یاری کنید، دارای نیروی حرکت و مسئولیتی خواهید بود که به شما کمک می کند تا عادتهای کهنه را با عادتهای تازه جایگزین کنید.

۴. به طور جدی به مغزتان استراحت بدهید.

تحقیق نشان می دهد که سخت تر کار کردن ، ضرورتا دقیق تر کار کردن نیست. پر کردن شکافها در برنامه های روزمره شما ، واقعا انگیزه شما را نیرومند می کند و شما را به آن لحظات خلاقانه حاکی از رضایت با گفتن کلمه “آها” که اپرا (اپرا وینفری ثروتمندترین آمریکایی آفریقایی ‌تبار قرن بیستم) دوست دارد سوق می دهد.

اگر هنوز به ترک عادت، عادت نکرده اید، آنرا امتحان کنید. به یک پیاده روی طولانی بروید، به یک دوست زنگ بزنید و یا حتی یک چرت کوتاه به شما کمک می کند تا کارهایتان را به یک روش بسیار مناسب از سر بگیرید. تماشای چند قسمت از سریال “The Crown” بعد از یک روز سخت و طولانی کاری باعث خستگی و ناراحتی شما نخواهد شد، بلکه در واقع ، شما را به ایده عالی بعدی سوق می دهد.

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

success.com

/blog/4-ways-to-spring-clean-your-mental-habits
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها