علائم افسردگی در زنان ومردان

۸ مورد از علائم افسردگی در زنان ومردان که بدون هیچ اطلاعی از آنها رنج می برید

برای شروع صحبت در مورد علائم افسردگی در زنان ومردان ، ابتدا باید گفت افسردگی یک مشکل بسیار رایج بوده و در دهه های گذشته افزایش یافته است. به احتمال زیاد، فردی را که دچار افسردگیبالینی است می شناسید ، یا ممکن است خود شما از افسردگی رنج می برید. افسردگی چیزی بیش از یک بیماری یا اختلال رایج بوده ویک مشکل جدی است که نیازمند توجه دقیق ما می باشد.

راههای جلوگیری از افسردگی,افسردگی ,چگونه افسردگی را درمان کنیم

علائم افسردگی در زنان

مطالعات بارها و بارها نشان داده اند که افسردگی را درست مثل هرنوع بیماری و یا وضعیت پزشکی دیگر می توان درمان کرد. با این وجود فهمیدن این حقیقت در مورد آنچه که در سطح شخصی قرار دارد، مهم است. بسیاری از مردم از افسردگی رنج می برند، در حالی که بیماری بسیاری از آنها تشخیص داده شده و بیماری بعضی از آنها به اشتباه تشخیص داده می شود.۸ مورد از علائم افسردگی در زنان ومردان که در زیر بیان شده، به شما کمک می کند تا حقایقی را درباره حالتی که احساس می کنید، بدانید. شما می توانید آنها را به عنوان علائم هشدار دهنده ای در نظر بگیرید که به شما کمک می کند تا افسردگی را با موفقیت شناسایی کنید.

احساس خستگی و دلتنگی

یکی از اولین علائم افسردگی در زنان ومردان افت انرژی است. این یک مشکل موقت نیست، بلکه ممکن است چند روز طول بکشد، حتی اگر تغییر اساسی در روند زندگی شما رخ ندهد. احتمالابه محض بیدار شدن از خواب، احساس خستگی می کنید.

احساس بی ارزش بودن و یا عدم شایستگی برای زنده بودن

از دومین علائم افسردگی در زنان ومردان این است که بسیاری از افرادی که از افسردگی رنج می برند، معتقدند که آنها ارزش زندگی کردن را ندارند. افکار خودکشی ممکن است به تصویر کشیده شود و دیگر ممکن است از مرگ نترسید، چرا که میلی به زندگی ندارید.

مطلب مرتبط:  اختلال افسردگی اساسی و راهکارهایی برای درمان

تمرکز و مشکلات حافظه

علائم افسردگی در زنان

سومین مورد از علائم افسردگی در زنان ومردان این است که چیزهای مهم در زندگی شروع به محوشدن می کنند و حتی مشکل یادآوری نام های آشنا یا شماره تلفن ها شروع میشود. هنگامی که می شنوید کسی در حال خواندن کتاب یا صحبت کردن با شماست ، تمرکز بسیار دشوار است و این موضوع تبدیل به یک چالش می شود.

مشکلات خوابیدن

علائم افسردگی در زنان

مشکلات خواب نیز از دیگر علائم افسردگی در زنان ومردان است و برای کسانی که افسرده هستند ممکن است این مشکل به روش های مختلفی نمایان شود.برای بعضی از افراد می تواند به شکل بی خوابی باشد و برای برخی به نظر می رسد که خواب کافی نداشته اند. شما افت انرژی دارید و ممکن است احساس کنید که می توانید تمام روز را در رختخواب به سر برید.

تغییرات وزنی

یکی دیگر از علائم افسردگی در زنان ومردان این است که هنگامی که افسرده می شوید، ممکن است متوجه تغییرات ناگهانی وزن خود شوید. برخی افراد اضافه وزن پیدا کرده و برخی وزن کم می کنند. شما همچنین ممکن است متوجه شوید که علیرغم مقدار غذایی که می خورید اشتهای سیری ناپذیری داشته وهرگز سیرنخواهید شد.سایر افراد مبتلا به افسردگی ممکن است به طور کامل احساس گرسنگی را از دست بدهند.

عدم لذت بردن در زندگی

عدم لذت بردن در زندگی نیز از علائم افسردگی در زنان ومردان است.علیرغم کاری که انجام می دهید ، به نظر می رسد که نمی توانید از هر کاری لذت ببرید. در کنار مردم بودن و انجام کارهایی که قبلا دوست داشته اید ،باعث لذت و شادی شما می شود.ممکن است احساس خستگی ،بی حوصلگی و عدم تمایل به انجام کاری را داشته باشید.

احساس ناخوشی

علائم افسردگی در زنان

احساس مداوم اضطراب، خشم و یا غم از علائم افسردگی در زنان ومردان است، حتی اگر نتوانید دلیل این احساس ناخوشایند را بیابید.

مطلب مرتبط:  راهنمای جامع درمان بیش فعالی کودکان با داروهای گیاهی و شیمیایی

افت سلامتی

علائم افسردگی در زنان

بسیاری از افرادی که افسرده هستند از درد و ناراحتی ناشناخته ای رنج می برند. این درد ممکن است در پشت و یا سایر مفاصل دیگر رخ داده و می تواند منجر به ناراحتی گوارشی شود. این مسائل که از علائم افسردگی در زنان ومردان است ، دلیل قابل توضیحی ندارند، اما حتی اگر از نظر پزشکی نیز درمان شوند، از بین نمی روند.
به یاد داشته باشید که نشانه افسردگی مداوم است.اگر متوجه شوید که شما ، دوستان یا خانواده تان از این علائم افسردگی رنج می برند،لازم است نزد دکتر بروید.

آیا افسردگی قابل درمان یا پیشگیری است؟

چگونه افسردگی را درمان کنیم؟

پزشک ممکن است تعدادی از درمان ها و داروهای مختلف را برای افرادی که از افسردگی رنج می برند معرفی کند. آنها حتی ممکن است فعالیت فیزیکی اضافی، درمان با حیوانات خانگی، نور درمانی یا حتی تحریک الکترومغناطیسی را پیشنهاد کنند.
تعدادی از مطالعات برای ارائه راههای جلوگیری از افسردگی انجام می شود. بر اساس یک مطالعه مشابه، برخی از انواع افسردگی ممکن است با افزایش ویتامین D کاهش یابد. هرگز نباید قرصهای افسردگی را بدون مشاوره با پزشک خود شروع کنید.

برخی از متخصصان توصیه می کنند که در گروه افراد افسرده بودن می تواند کمک کننده باشد.مشخص شده است که تحمل یک بیماری با دیگران آسانتر از تحمل آن به تنهایی است.
اگر متوجه هر یک از این علائم در خود یا شخصی که دوست دارید، بشوید، نیاز به یک متخصص دارید.افسردگی چیزی نیست که بتوان با بی توجهی از کنار آن گذشت.

علائم افسردگی در زنان

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

goodfullness.net

راههای جلوگیری از افسردگی,افسردگی ,چگونه افسردگی را درمان کنیم

/۸-signs-suffering-depression-without-even-knowing
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط