علت تعریق شبانه در مردان چیست

علت تعریق شبانه در مردان چیست

علت تعریق شبانه در مردانممکن است مشکل مهمی نباشد ولی گاهی هم خبر از مشکلات جدی می دهد .

اگر هر روز صبح با عرق از خواب بیدار می شوید، احتمالا به دنبال پاسخی برای علت آن هستید.

ولی حقیقت این است که هیچ دلیل مشخصی برای عرق کردن شبانه در خواب وجود ندارد.

علت تعریق شبانه در مردان و در  خواب برای هر شخصی متفاوت است و احتمالا تنها کسی که پاسخش را می داند فقط خودتان هستید.

علت تعریق شبانه در مردان ، دلایل تعریق شبانه در خواب ، تعریق شبانه چگونه است ، علت عرق کردن زیاد شبانه ، درمان تعریق شبانه

علت تعریق شبانه در مردان

تعریق شبانه چگونه است

اگر برایتان سوال پیش آمده که تعریق شبانه چگونه است ، تعریق شبانه یک مشکل پزشکی است و ربطی به دمای هوا یاعرق کردن به خاطر گرم شدن هوا ندارد ودلیل قانع کننده ای برای خیس عرق بیدار شدندر نیمه شب نمی توانید پیدا کنید.

عرق کردن شبانه در خواب یک مشکل شایع است : در مطالعه منتشر شده در مجله پزشکی Annals of Family که توسط گروفسور جیمز مولد از دانشگاه اوکلاهاما منتشر شد، گفته شده بود که حدود یک سوم بیمارانی که در این موسسه تحت نظر مراقبت های اولیه بوده اند تعریق شبانه دیده شده.

ولی اغلب افرادی که از این مشکل رنج می برند شکایتی از آن ندارند.

پس شایع ترین علت تعریق شبانه در مردان چیست؟ ما مهم ترین عوامل عرق کردن در خواب را در این مقاله با شما در میان می گذاریم.

تحقیقات نشان می دهد که بدن شما از عرق برای کاهش دمای درونی خود استفاده می کند. زمانی که دمای بدن شما از محدوده خاصی بالاتر برود سیستم خنک کننده آن فعال می شود.

مطلب مرتبط:  کنترل و درمان بیماری شوگرن در طب سنتی و طب جدید

علت تعریق شبانه در مردان می توانند دلایل داخلی یا افزایش سوخت و ساز بدن باشد.

عوامل زیادی هستند که می توانند دمای بدنتان را به این محدوده برسانند از یک پتوی سنگین گرفته تا التهاب داخلی بدن وقتی دچار عفونت یا بیماری شده باشید.

شراییط متعددی هستندکه می توانند اعصاب سمپاتیک شما را تحت تاثیر قرار داده و باعث فعال شدن غدد عرق یا سایر عوامل تاثیر گذار برای تنظیم دمای بدن باشند.

ضمن این که افرادی که در حال انجام فعالیت باشند معمولا در دمای پایین تری بدنشان شروع به تعریق می کند.
مطلب مرتبط: موثرترین روش های درمان تعریق زیاد کف پا

ولی دلایل تعریق شبانه در خواب چیست؟

بر اساس تحقیقات مولد و همکارانش دلایل تعریق شبانه در خواب عوامل متعددی  از جمله هراس، مشکلات خواب، تب، بی حسی دست و پاها، اضطراب و استرس و مشکلات تنفس در خواب.

علت عرق کردن زیاد شبانه می تواند عوارض داروهای مصرفی از جمله مهار کننده های باز جذب سروتونین باشند که معمولا برای افسردگی تجویز می شوند.

در موارد نادر علت عرق کردن زیاد شبانه ممکن است نشان دهنده یک مشکل جدی و علامت بیماری های خودایمنی باشد، مشکلات قلبی یا آپنه خواب باشد.

گرچه این مواد بسیار نادر است ولی اگر هر شب خیس عرق از خواب بیدار می شوید باید به پزشک مراجعه نمایید. بهتر است قبل از آن به مدت یک هفته دمای بدنتان را دو بار در روز اندازه گیری و یادداشت کنید تا به پزشکتان نشان دهید.

درمان تعریق شبانه

بهترین استراتژی برایدرمان تعریق شبانه ، درمان شرایطی است که باعث ایجاد آن می شود.

مطلب مرتبط:  مواد مغذی برای سالم ماندن دندان

تحقیقات نشان داده است معمولا افرادی که داروهای بازجذب سروتونین یا مسدود کننده های آلفا را کنار می گذارند مشکل عرق کردن شبانه شان هم حل می شود.

همچنین می توانید به جای پتو از ملافه استفاده کنید و مصرف غذاهای تند قبل از خوابیدن را کنار بگذارید.

علت تعریق شبانه در مردان چیست

تهیه و ترجمه اختصاصی خلایق
منبع :
menshealth.com

علت تعریق شبانه در مردان ، دلایل تعریق شبانه در خواب ، تعریق شبانه چگونه است ، علت عرق کردن زیاد شبانه ، درمان تعریق شبانه

/health/a19528882/truth-about-night-sweats
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط