۹ راهکار مؤثر برای رشد سریع و پرپشت شدن ابرو با دارو گیاهی + روش استفاده

پرپشت شدن ابرو با دارو گیاهی

آیا می‌دانستید ابروها علاوه بر جلوگیری از ورود عرق و رطوبت به داخل چشم به دیگران کمک می‌کنند تا چهره‌تان را راحت‌تر تشخیص دهند؟ ریزش شدید موی ابرو می‌تواند نشان‌دهنده‌ی بیماری‌هایی مانند کم‌کاری تیروئید، ماداروز (ریزش ابروها و مژه‌ها)، استرس و یا کمبود ویتامین و پروتئین در بدن باشد. آلوپسی آرئه‌تا (ریزش موی سکه‌ای) نیز نوعی بیماری خودایمنی است که می‌تواند عامل ریزش موی ابرو باشد. در همه این موارد، ریزش موی کف سر را نیز مشاهده خواهید کرد. در چنین مواقعی بهتر است برای تشخیص علت اصلی بیماری خود به پزشک مراجعه کنید ولی در کنار آن نیز می‌توانید از این ۹ راهکار مؤثر برای رشد سریع و پرپشت شدن ابرو با دارو گیاهی استفاده کنید. پس در ادامه با مجله خلایق همراه شوید:

راه های پرپشت شدن ابرو ، پرپشت کردن ابروها ، پرپشت شدن ابرو به روش طبیعی ، روغن کرچک برای ابرو ، روغن زیتون برای ابرو ، افزایش رشد ابرو ، تقویت موی ابرو ، روغن نارگیل برای ابرو ، 

پرپشت شدن ابرو با دارو گیاهی

پرپشت شدن ابرو با اب پیاز ، روشهای پرپشت کردن ابرو ، درمان رشد ابرو ، درمان کم پشتی ابرو ، رشد سریع ابرو و پرپشت شدن

پرپشت شدن ابرو با دارو گیاهی

۱- روغن کرچک برای ابرو

هیچ گونه مطالعه بالینی برای تأیید تأثیر روغن کرچک انجام نشده است ولی به لحاظ سنتی روغن کرچک یکی از مؤثرترین درمان‌ها برای رشد سریع ابرو و پرپشت شدن آن محسوب می‌شود. این روغن با تغذیه فولیکول‌های مو باعث افزایش رشد مو می‌شود.

روش استفاده از روغن کرچک برای ابرو : یک تکه پنبه را به روغن کرچک آغشته کنید و روی هر یک از ابروها بمالید. ابروها را با نوک انگشتان خود به مدت ۲ تا ۳ دقیقه به آرامی ماساژ دهید، بگذارید حدود نیم ساعت تا یک شب بماند و بعد با آب ولرم پاک کنید. برای رشد سریع ابرو و پرپشت شدن آن می‌توانید این درمان را روزی یکبار هر شب قبل از خواب انجام دهید.

پرپشت شدن ابرو با دارو گیاهی

حتماً بخوانید: چگونه از روغن کرچک برای رشد مو و رویش مجدد آن بهره ببریم؟

۲- روغن نارگیل برای ابرو

روغن نارگیل حاوی مواد مغذی همچون ویتامین E و آهن است که می‌توانند به رشد طبیعی و پرپشت شدن موها کمک کنند. علاوه بر این، روغن نارگیل سرشار از نوعی اسید چرب به نام اسید لوریک است که می‌تواند به راحتی در مو نفوذ کرده و هر نوع کمبود پروتئین را جبران نماید. پروتئین نقش اساسی در سلامت موها دارد. اگر روغن نارگیل را روی موهایتان مالیده‌اید، پس بهتر است آن را روی ابروهایتان هم بمالید. برای تقویت هر چه بیشتر ریشه‌ها مو می‌توانید کمی پودر ریشه آشواگاندها را نیز به روغن نارگیل اضافه کنید.

روش استفاده از روغن نارگیل برای ابرو : چند قطره روغن نارگیل را به ابروهایتان بمالید و با نوک انگشتان خود به آرامی ماساژ دهید. ماساژ دادن از طریق بالا بردن گردش خون به افزایش رشد مو کمک می‌کند. بگذارید یک شب بماند و صبح روز بعد با آب ولرم شستشو دهید. این درمان را چند ماه ادامه دهید تا تفاوت را احساس کنید.

پرپشت شدن ابرو با دارو گیاهی

حتماً بخوانید: ۹ مورد از بهترین روغن گیاهی برای تقویت موی سر ، رشد مجدد و رفع ریزش

۳- روغن زیتون برای ابرو

روغن زیتون نیز یکی از راه های پرپشت شدن ابرو می‌باشد. این روغن هم مانند روغن نارگیل دارای نوعی اسید چرب به نام اسید اولئیک است که می‌تواند در ریشه موهای ابرو نفوذ کرده و آن را مرطوب نگه دارد. ویتامین E موجود در روغن زیتون نیز با تحریک رشد مویرگ‌ها به افزایش رشد مو کمک می‌کند. وقتی مویرگ‌ها سالم باشند، گردش خون افزایش یافته و در نتیجه به افزایش رشد موهای طبیعی و قوی کمک می‌کند.

مطلب مرتبط:  با این 8 درمان طاسی سر با داروی گیاهی شاهد رشد مجدد موی خود باشید

روش استفاده از روغن زیتون برای ابرو : چند قطره روغن زیتون را به ابروهایتان بمالید و به آرامی ماساژ دهید. می‌توانید بگذارید یک شب بماند یا پس از ۳۰ دقیقه با آب شستشو دهید. هم‌چنین می‌توانید روغن زیتون را با چند قطره عسل مخلوط کنید، چند دقیقه ابروهایتان را با آن ماساژ دهید و بعد با آب ولرم بشوئید. برای افزایش رشد ابرو ، هر کدام از این روش‌ها را به دلخواه خود روزی یکبار انجام دهید.

پرپشت شدن ابرو با دارو گیاهی

۴- پرپشت شدن ابرو با اب پیاز

پیاز در کنار مصرف به عنوان بخشی از یک برنامه غذایی سالم، برای رشد مو نیز بسیار مؤثر می‌باشد. پیاز سرشار از آنتی اکسیدان‌های فلاونول و سولفور (ماده معدنی ضروری برای مو) است. در مطالعه‌ای که روی بیماران مبتلا به آلوپسی آرئه‌تا (ریزش موی سکه‌ای) انجام شد، از شرکت‌کنندگان خواستند آب پیاز را روی پوست کف سر بمالند و نواحی که رشد موی کمی دارند را ماساژ دهند. آن‌ها درمان را دوبار در روز و به مدت ۴ تا ۶ هفته ادامه دادند که پس از این مدت ۸۶/۹ درصد شرکت‌کنندگان رشد موهای جدید را تجربه کردند. اگر کم‌پشتی موهای ابرویتان به دلیل آلوپسی آرئه‌تا باشد، از پیاز برای درمان کم پشتی ابرو کمک بگیرید.

روش استفاده: برای پرپشت شدن ابرو با اب پیاز کافیست آب یک پیاز را بگیرید و ۵ دقیقه ابروهایتان را با آن ماساژ دهید. بگذارید خشک شود و بعد با آب سرد بشوئید. این درمان را می‌توانید روزی دوبار و به مدت یک ماه انجام دهید.

پرپشت شدن ابرو با دارو گیاهی

حتماً بخوانید: خواص آب پیاز برای رشد مو

۵- درمان کم پشتی ابرو با زرده تخم‌مرغ

تخم‌مرغ مملو از پروتئین است و مو نیز برای رشد به پروتئین نیاز دارد. درست است که زرده تخم‌مرغ نسبت به سفیده آن پروتئین زیادی ندارد، ولی حاوی مقدار زیادی ویتامین D است که برای سلامت مو ضروری می‌باشد. مقداری سولفور نیز در زرده تخم‌مرغ وجود دارد.

روش استفاده: زرده یک تخم‌مرغ را جدا کنید و خوب بهم بزنید تا کف کند. یک تکه پنبه را به آن آغشته کرده و روی ابروهایتان بمالید. بگذارید حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بماند و بعد با آب سرد شستشو دهید. این درمان را می‌توانید هفته‌ای دوبار انجام دهید.

پرپشت شدن ابرو با دارو گیاهی

۶- تخم شنبلیله یک روش پرپشت شدن ابرو با دارو گیاهی

تخم شنبلیله یکی از روشهای پرپشت کردن ابرو است که در طب یونانی آن را با خاصیت جلوگیری از ریزش مو و کمک به رشد مو می‌شناسند. تخم‌ شنبلیله سرشار از پروتئین‌، اسید نیکوتینیک (ویتامین B3) و هم‌چنین لسیتین است که به رشد طبیعی مو کمک می‌کنند.

روش استفاده: برای درمان کم پشتی ابرو ، ابتدا مقداری تخم شنبلیله را یک شب یا حداقل ۵ ساعت بخیسانید. سپس ‌آن‌ها را آسیاب کنید تا یک خمیر سفت بدست آید. در ادامه مقداری روغن نارگیل یا بادام نیز به خمیر اضافه کنید. این خمیر را قبل از خواب به ابروهایتان بمالید و صبح روز بعد با آب ولرم بشوئید. این درمان را می‌توانید دو سه بار در هفته تکرار کنید.

مطلب مرتبط:  انواع ماسک هویج برای مو

پرپشت شدن ابرو با دارو گیاهی

۷- پرپشت شدن ابرو به روش طبیعی با شیر

استفاده از شیر احتمالاً ساده‌ترین روش درمانی برای پرپشت کردن ابروها می‌باشد. شیر حاوی پروتئین و دیگر مواد مغذی است که به رشد طبیعی مو کمک می‌کنند.

روش استفاده: مقداری شیر را در یک کاسه بریزید. یک تکه پنبه را به آن آغشته نموده و آهسته روی هر یک از ابروها بمالید. بگذارید خودش خشک شود و بعد با آب ولرم شستشو دهید. این روش درمان رشد ابرو را می‌توانید به دلخواه خود هر چند وقت یکبار انجام دهید.

پرپشت شدن ابرو با دارو گیاهی

۸- آلوئه‌ورا برای پرپشت شدن ابرو به روش طبیعی

خاصیت مرطوب‌کنندگی آلوئه‌ورا برای فولیکول‌های مو و کمک به رشد طبیعی مو سودمند می‌باشد. سعی کنید بجای ژل آلوئه‌ورا از گیاه آن استفاده کنید.

روش استفاده: یک برگ آلوئه‌ورا را فشار دهید تا ژل آن خارج شود. این ژل را روی ابروهایتان بمالید و به آرامی ماساژ دهید. بگذارید نیم ساعت بماند و بعد با آب ولرم بشوئید. هم‌چنین می‌توانید با ترکیب آلوئه‌ورا با روغن نارگیل یا چند قطره عسل یک خمیر درست کنید و از آن برای پرپشت کردن ابروها استفاده کنید. این روش درمان رشد ابرو را تا چند هفته ادامه دهید تا نتایج آن را به صورت محسوس مشاهده کنید.

پرپشت شدن ابرو با دارو گیاهی

۹- لیموترش برای افزایش رشد ابرو

لیموترش نیز یکی از  روشهای پرپشت کردن ابرو است که به واسطه داشتن مقادیر زیاد ویتامین C به افزایش رشد ابرو کمک می‌کند.

روش استفاده: یک لیموترش را برش دهید و یک تکه از آن را روی هر یک از ابروهایتان بمالید. بعد از چند دقیقه با آب ولرم شستشو دهید. از این درمان می‌توانید روزی یکبار برای تقویت موی ابرو استفاده کنید.

پرپشت شدن ابرو با دارو گیاهی

در کنار این راهکارهای پرپشت شدن ابرو با دارو گیاهی باید حد متعادلی از ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری برای رشد مو دریافت کنید. تغذیه سالم نیز یکی از جنبه‌های مهم رشد مو می‌باشد. برای تقویت موی ابرو ، مواد غذایی حاوی ویتامین‌های A، B، C و E ، آهن، اسیدهای چرب امگا ۳ و مواد پروتئینی مصرف کنید. اگر واکنش آلرژی به هر یک از درمان‌های اشاره شده مشاهده کردید، برنامه درمانی را ادامه ندهید. در صورت بدترشدن واکنش آلرژی فوراً به پزشک مراجعه کنید. همیشه قبل از پیگیری درمان برای اطمینان از این موضوع بهتر است آن را روی قسمت کوچکی از پوست خود امتحان کنید.

پرپشت شدن ابرو با دارو گیاهی

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

curejoy.com

راه های پرپشت شدن ابرو ، پرپشت کردن ابروها ، پرپشت شدن ابرو به روش طبیعی ، روغن کرچک برای ابرو ، روغن زیتون برای ابرو ، افزایش رشد ابرو ، تقویت موی ابرو ، روغن نارگیل برای ابرو ، پرپشت شدن ابرو با اب پیاز ، روشهای پرپشت کردن ابرو ، درمان رشد ابرو ، درمان کم پشتی ابرو ، رشد سریع ابرو و پرپشت شدن

/content/home-remedies-for-growing-eyebrows
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط